Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Jak fotit přírodu, pejsany a jinou zvěř :-)

Autor Téma: Jak fotit přírodu, pejsany a jinou zvěř :-)  (Přečteno 26017 krát)

0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.

Offline Gábina+Divis

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 170
  • Souhlasu: 0
Re: Jak fotit přírodu, pejsany a jinou zvěř :-)
« Odpověď #30 kdy: Červenec 21, 2008, 16:00:31 »
Přesně,jak je v názvu tématu přírodu,pejsany a jiná zvířátka. >:D Myslím, že hranici mám stanovenou na cca 18000,-.

Lucka a Lexina

  • Host
Re: Jak fotit přírodu, pejsany a jinou zvěř :-)
« Odpověď #31 kdy: Červenec 21, 2008, 16:30:02 »
tak nesehnat polo nebo téměř profesionální foťák za 18000 je těžké, když zrcadlovky jsou už za 9 tis. (nikon D40) :)
Podle mě je zbytečné kupovat malej foták nebo-li kompakt, pokud chceš opravdu fotit. Stejně ten lepší jednou koupíš.

Offline Dáša

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 575
  • Souhlasu: 0
Re: Jak fotit přírodu, pejsany a jinou zvěř :-)
« Odpověď #32 kdy: Červenec 21, 2008, 16:30:56 »
Čauky, Gábino, nechceš si počkat na Otu Pavla?Budeme mít od sponzora nějaké foťáky a dalekohledy, které budou na konci treku v tombole . Třeba budeš mezi vylosovanými ???

Offline Gwen a Dinulka

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1655
  • Souhlasu: 123
Re: Jak fotit přírodu, pejsany a jinou zvěř :-)
« Odpověď #33 kdy: Červenec 21, 2008, 16:35:47 »
Gwen, mohla bys mi jeste prozradit,jak pridavas na ty sve fotky tu psi packu jako znacku autora? Predpokladam, ze sis to sama i navrhla?

Uz jsem si podle rad tady na foru stahla ten programek na upravu fotek, trosku si s tim hraju (kdyz netvorim pracovni hodnoty  >:D) a chtela bych vedet, jak se to tam da pridat.

diky

zhruba, jak psala Jana, tlapička je opravdu z Photoshopu "jiný tvar" a celé i s podpisem to mám udělané taky v Photoshopu jako obrázek (gif) na průhledném pozadí a do každé fotky ten obrázek vložím. Některé programy to sice umí vložit do všech obrázků najednou, ale já mám ráda, když vím, jestli mi podpis náhodou něco nezakrývá   :)
Hodný holky se dostanou do nebe, potvory se dostanou všude.
Dum Spiro, Spero
http://gwenfoto.blogspot.cz/

Offline Gábina+Divis

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 170
  • Souhlasu: 0
Re: Jak fotit přírodu, pejsany a jinou zvěř :-)
« Odpověď #34 kdy: Červenec 21, 2008, 16:44:25 »
Čauky, Gábino, nechceš si počkat na Otu Pavla?Budeme mít od sponzora nějaké foťáky a dalekohledy, které budou na konci treku v tombole . Třeba budeš mezi vylosovanými ???
Tak já to zkusím tedy do Oty Pavla vydržet a třeba se mi v tombole zadaří. Když ne, tak holt budu muset sáhnout do kapsy :) Každopádně budu vděčná za každý tip, nemůžu vsázet přeci na tombolu :)

Offline Gwen a Dinulka

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1655
  • Souhlasu: 123
Re: Jak fotit přírodu, pejsany a jinou zvěř :-)
« Odpověď #35 kdy: Červenec 21, 2008, 17:10:29 »
Když už radíte s úpravou fotek, tak bych chtěla poprosit o pár typů na foťák. Chtěla bych pořídit nový, ale nějak nejsem schopná vybrat. Teda spíš se v tom moc nevyznám, chtěla bych nějaký lepší, ale rozhodně né na profesionální focení. Díky

Tak já osobně budu samozřejmě hlasovat pro zrcadlovky, konkrétně Nikon D50, to je to, co mám já, jen už se nedá asi nový sehnat, nebo D80, ten je o něco lepší, ale zase se asi nevlezeš do těch 18. tis. Hlavní výhodu zrcadlovky oproti kompaktu vidím v tom, že nemá zpoždění mezi zmáčknutím spouště a vyfocením fotky. A pak samozřejmě kvalitnější objektivy. Bohužel jsou méně skladné, kdo mě viděl táhnout kompletní výbavu, ví, o čem mluvím. A těch rozdílů je samozřejmě víc. A pak taky další malé bebíčko: zrcadlovka je černá díra na peníze, člověk brzo zjistí, že by to chtělo druhý objektiv s větší ohniskovou vzdáleností, pak něco širokouhlého, nějaký ten filtr, externí blesk a tak dále a tak podobně.... Jinak velmi oblíbené zrcadlovky jsou i od Canonu, ale to by měl napsat nějaký "kanónista", já s nimi osobní zkušenost nemám.

Z lepších kompaktů jsou, co vím, hodně oblíbené Panasoniky, ale zas by to chtělo konkrétní zkušenost od někoho, kdo ho má doma.
Mě osobně by se líbilo třeba něco takového:
http://www.panasonic.cz/vyrobek.aspx?id=BBJ_3540
ale znám ho jen z obrázku a nemám srovnání.


Nejlepší bude, když se na akcích koukneš, kdo s čím fotí, pokecáš, zeptáš se na zkušenosti. Dost to člověku ve výběru pomůže. Jestli chceš, můžem to klidně na některým treku pobrat, počínaje Stezkou vlka bych chtěla být všude.  :)
Hodný holky se dostanou do nebe, potvory se dostanou všude.
Dum Spiro, Spero
http://gwenfoto.blogspot.cz/

Offline Gábina+Divis

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 170
  • Souhlasu: 0
Re: Jak fotit přírodu, pejsany a jinou zvěř :-)
« Odpověď #36 kdy: Červenec 21, 2008, 17:27:55 »
Gwen: Koukala jsem, co jsi měla na Hanácké štrece a říkala jsem si, že asi to nemůže na longu přeci táhnout vše najednou i s povinnou výbavou, ale podle fotek soudím, že to určitě máš sebou vždy.  >:D
Bohužel budu až na Otovi, pokud by to vyšlo, tak možná na Oderáčku, ale teď o prázdninách už žádný trek nestihnu. Určitě se ale přihlásím a budu vyzvídat  :D ;D

Offline Dáša

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 575
  • Souhlasu: 0
Re: Jak fotit přírodu, pejsany a jinou zvěř :-)
« Odpověď #37 kdy: Červenec 21, 2008, 20:34:38 »
Tak já to zkusím tedy do Oty Pavla vydržet a třeba se mi v tombole zadaří. Když ne, tak holt budu muset sáhnout do kapsy :) Každopádně budu vděčná za každý tip, nemůžu vsázet přeci na tombolu :)
Vydrž prťka, vydrž :-))

Offline Gwen a Dinulka

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1655
  • Souhlasu: 123
Re: Jak fotit přírodu, pejsany a jinou zvěř :-)
« Odpověď #38 kdy: Červenec 21, 2008, 21:37:49 »
Gwen: Koukala jsem, co jsi měla na Hanácké štrece a říkala jsem si, že asi to nemůže na longu přeci táhnout vše najednou i s povinnou výbavou, ale podle fotek soudím, že to určitě máš sebou vždy.  >:D
Bohužel budu až na Otovi, pokud by to vyšlo, tak možná na Oderáčku, ale teď o prázdninách už žádný trek nestihnu. Určitě se ale přihlásím a budu vyzvídat  :D ;D
No ten větší objektiv s sebou pokaždý netahám, ale na spoustě treků se mnou byl.  :)
Hodný holky se dostanou do nebe, potvory se dostanou všude.
Dum Spiro, Spero
http://gwenfoto.blogspot.cz/

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: Jak fotit přírodu, pejsany a jinou zvěř :-)
« Odpověď #39 kdy: Červenec 22, 2008, 09:19:38 »
Mě osobně by se líbilo třeba něco takového:
http://www.panasonic.cz/vyrobek.aspx?id=BBJ_3540
ale znám ho jen z obrázku a nemám srovnání.
ten je neuvěřitelně krásnej! akorát na něj nemám...

Lucka a Lexina

  • Host
Re: Jak fotit přírodu, pejsany a jinou zvěř :-)
« Odpověď #40 kdy: Červenec 22, 2008, 15:20:50 »
Kompaktíky od panasonic jsou opravdu frajeři !!! umí vykouzit hezké fotky  a mají slušné možnosti pro focení. Já osobně mám kompakta Pandu Lumix a je to frajer do kapsy. Jinak jsem také pro Nikon zrcadlovky !! - teď jdou s cenou hodně dolů ! ... Na treky nosím také větší foťák než je kompakt - mám ultrazooma od FUJI a je to miláček :o) :o) -- ale pořád to není zrcadlo :o).


Offline ŽufrikTeam

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 297
  • Souhlasu: 8
Re: Jak fotit přírodu, pejsany a jinou zvěř :-)
« Odpověď #41 kdy: Červenec 22, 2008, 17:55:14 »
Gwen, mohla bys mi jeste prozradit,jak pridavas na ty sve fotky tu psi packu jako znacku autora? Predpokladam, ze sis to sama i navrhla?

Uz jsem si podle rad tady na foru stahla ten programek na upravu fotek, trosku si s tim hraju (kdyz netvorim pracovni hodnoty  >:D) a chtela bych vedet, jak se to tam da pridat.

diky

Já třeba používám volně stažitelný JPEG Resampler, právě jen na to orazítkování :)
Dělám to od doby, kdy moje fotky použili na tvorbu jiného webu, možná neexistujícího psa, a dokonce tam psa nabízeli ke krytí...
   *   www.probarf.cz

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: Jak fotit přírodu, pejsany a jinou zvěř :-)
« Odpověď #42 kdy: Červenec 23, 2008, 09:38:06 »
jaký je váš názor na foťák na baterky x akumulátory?

Offline Jana & smečka

  • SPD
  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 482
  • Souhlasu: 33
Re: Jak fotit přírodu, pejsany a jinou zvěř :-)
« Odpověď #43 kdy: Červenec 23, 2008, 13:18:55 »
zásadně baterky!!! když se vybijí, můžeš mít v báglu neomezený množství náhradních...

Offline S.G.

  • SPD
  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 106
  • Souhlasu: 0
Re: Jak fotit přírodu, pejsany a jinou zvěř :-)
« Odpověď #44 kdy: Červenec 23, 2008, 15:04:48 »
Já nyní funguji na aku,dřívější foťák byl na baterky a neustále jsem naháněl jinou do párů...S aku to odpadá,a na jeden zdroj dám cca 350-400 fotek podle použití blesku a mám sebou vždy rezervní a nestěžuji si.

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: