Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Voľná diskusia o ničom...

Autor Téma: Voľná diskusia o ničom...  (Přečteno 243796 krát)

0 uživatelů a 3 Hostů prohlíží toto téma.

Offline elina

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 527
  • Souhlasu: 6
Re: Voľná diskusia o ničom...
« Odpověď #585 kdy: Říjen 17, 2008, 09:08:34 »
hele co umí moje drahá manželka, prej ten debil v audině zabrzdil moc rychle  >:D tak a teď mě přerazí  >:D
« Poslední změna: Říjen 17, 2008, 09:18:05 od elina »

Offline peppo

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 316
  • Souhlasu: 0
Re: Voľná diskusia o ničom...
« Odpověď #586 kdy: Říjen 21, 2008, 08:45:14 »
svojho času som tvrdil, že prielom hornádu v slovenskom raji sa so psom nedá. týmto beriem svoje slovo späť. dá sa to aj so psom. cez víkend sme ho dali traja ľudia aj s dvoma psami. ralfa som si dal na ramená a šup ho na stúpačky. poväčšine kolmá stena asi tak 2-3 metre nad vodou, občas ale aj šikmá vo väčšej výške. následne človek, jednou rukou držiac sa reťaze a priťahujúc sa čo najbližšie ku skale, druhou držiac psa, občas chrbtom naklonený v poriadnom uhle nad vodu aby kopíroval skalu, to všetko pri posunutom ťažisku, keďže na pleciach má 25 kg huskyho, ktorý sa takto "vozí" po prvýkrát  ???
takže ak tu niekedy prebiehala debata ohľadne túry slovenským rajom, konkrétne prielomu hornádu, so psom, tak môj názor po osobnej skúsenosti: naozaj sa to dá aj so psom, ale ja už viac nemusím ;)
p.s. fotky, žiaľ, nie sú, foťák sme so sebou nemali, keďže sme chceli len tomašovský výhľad na rýchlo, zato nás fotilo kopec turistov, ktorí len krútili hlavami keď ma videli so psom na ramenách na stupačkách nad vodou
peppo

Offline Dáša

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 575
  • Souhlasu: 0
Re: Voľná diskusia o ničom...
« Odpověď #587 kdy: Říjen 21, 2008, 09:21:45 »
Peter, ty jsi cvok  ;) :)

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Voľná diskusia o ničom...
« Odpověď #588 kdy: Říjen 21, 2008, 09:37:12 »
Spíš mladý nadějný sebevrah ;D

Offline Anďa a Ben

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 39
  • Souhlasu: 0
Re: Voľná diskusia o ničom...
« Odpověď #589 kdy: Říjen 21, 2008, 10:15:12 »
Petere, jsi šikovný ^-^.

Takže bez toho abych vzala na ramena psa se do Slovenského ráje nedá? :( a to vás tam pustili? nevím jak to tam chodí tak se ptám ;D . Můžeš to kapku rozepsat, jak to teda je? Už se vidím jak nesu 30ti kilového  Bena.  ??? 55 versus 33 kdo to asi vyhraje? :D :D

Offline Liana

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 49
  • Souhlasu: 0
Re: Voľná diskusia o ničom...
« Odpověď #590 kdy: Říjen 21, 2008, 11:56:48 »
Petere, jsi šikovný ^-^.

Hlavne Ralf je sikovny :-) ale bolo vidno, ze svojmu panickovi absolutne doveruje :-)


Takže bez toho abych vzala na ramena psa se do Slovenského ráje nedá? :( a to vás tam pustili? nevím jak to tam chodí tak se ptám ;D . Můžeš to kapku rozepsat, jak to teda je? Už se vidím jak nesu 30ti kilového  Bena.  ??? 55 versus 33 kdo to asi vyhraje? :D :D

Podla navstevneho poriadku mozes ist do psom do Slovenskeho Raja na voditku a s kosikom. Teraz pst, ale my sme kosiky nemali :-) no a urcite je tam vela tras schodnych aj so psom (to by ti vedel lepsie porozpravat peppo, ktory to tam ma prelozene hore-dolu), ale prielom Hornadu by si ty s Benom urcite nedala :-) mne teda tiez nebolo vsetko jedno a to som mala na pleci len 11kg chlpaca zvyknuteho prekonavat neprekonatelne :-)) ...ale teda nutno podotknut, ze ten nas prechod stupackami nebol planovany, situacia sa tak vyvrbila...
« Poslední změna: Říjen 21, 2008, 13:45:48 od Liana »

Offline peppo

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 316
  • Souhlasu: 0
Re: Voľná diskusia o ničom...
« Odpověď #591 kdy: Říjen 23, 2008, 12:49:34 »
určite nemám prejdený celý slovenský raj krížom-krážom, skôr len jeho severnú časť, ale aby som to uviedol na správnu mieru, ten prielom hornádu sa dá zhruba rozdeliť na nejaké štyri časti. čingov - tomašovský výhľad - letanovský mlyn - kláštorská roklina - podlesok. prvú a poslednú časť som už šiel veľakrát, no prostredné len raz, a to strašne dávno ešte ako malý. podľa mapy stupačky boli až v poslednej časti, takže sme sa na poslednú chvíľu rozhodli dať aj letanovský mlyn od čingova. v každom prípade, slovenský raj je jednou z najkrajších lokalít na slovensku a dá sa užiť aj so psom, len asi treba vyberať trasy schodné aj pre psa.
v mojom prípade to bola dobrá škola, ralf mi veril, bolo to pre neho niečo nové, takže ak ma niekedy niečo podobné opäť neočakávane zastihne, tak už budem poznať jeho reakcie a taktiež už viem, čo si môžem s ním dovoliť a čo zvládnem.
tým prvým príspevkom som chcel povedať, že prielom hornádu, ako dosť náročná túra, sa dá zvládnuť týmto spôsobom aj so psom, avšak je to naozaj veľmi adrenalínové a náročné. ale napr. takú suchú belú by som ani týmto spôsobom určite nedal, keďže sú tam rebríky na kolmej stene aj 10-12 m vysoké a pes popri rebríku nevyjde, pretože je to buď kolmá stena alebo je vedľa rebríku vodopád (napr. okienkový vodopád, kto to pozná).
chcela si niečo rozpísať ohľadne slov. raja. so psom som tam bol prvýkrát, no a keďže je už po sezóne, tak vstup bol zdarma a pri vstupe do raja na čingove nikto nebol, takže už sa neplatilo a ani žiadneho strážcu sme nestretli. psov sme mali na vodítkach ale košíky sme nemali. v sezóne sa tam platí vstupné, myslím, že okolo 30,- Sk na osobu. s tým subjektívne súhlasím, napr. v poľských tatrách sa platí za vstup do parku v prepočte 50,- Sk, to isté aj v poľských pieninách pri výstupe na tri koruny. za tieto peniaze sa opravujú turistické chodníky a organizujú akcie na upratovanie.
peppo

Offline Hyena

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 461
  • Souhlasu: 4
Re: Voľná diskusia o ničom...
« Odpověď #592 kdy: Říjen 27, 2008, 10:52:13 »
Když už jsme u toho Slovenska- máte někdo zkušeností jak je to s Murání. Už dlouho se tam chci podívat, ale nikde jsem nenašla  jasně napsáno jak je to tam se  psi-tj. vodítko, košík, bivaky apod.

Offline Liana

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 49
  • Souhlasu: 0
Re: Voľná diskusia o ničom...
« Odpověď #593 kdy: Říjen 27, 2008, 12:22:37 »

Offline Hyena

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 461
  • Souhlasu: 4
Re: Voľná diskusia o ničom...
« Odpověď #594 kdy: Říjen 30, 2008, 07:49:08 »
Díky moc. Já zjara gůglila jak divá, ale tenhle deníček mi nevypadl :(  Holt cesty gůglu jsou nevyzpytatelné O:-)

Offline vencan+3

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 803
  • Souhlasu: 36
  • Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů, pokud t
Re: Voľná diskusia o ničom...
« Odpověď #595 kdy: Listopad 11, 2008, 08:48:38 »
 :) tak jsem koukal na Šediváčkovu 33 a je tam v přihlášenejch
Marcela Součková ,  :D to je naše Maci od Poníka? , nebo jen shoda jmen  :D  ;)
jinak je tam celkem slušná sešlost slušnejch lidí, to zas bude... ;)
« Poslední změna: Listopad 11, 2008, 08:51:47 od vencan+2 »

Offline Marcela

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 16
  • Souhlasu: 0
Re: Voľná diskusia o ničom...
« Odpověď #596 kdy: Listopad 11, 2008, 18:20:21 »
:) tak jsem koukal na Šediváčkovu 33 a je tam v přihlášenejch
Marcela Součková ,  :D to je naše Maci od Poníka? , nebo jen shoda jmen  :D  ;)
jinak je tam celkem slušná sešlost slušnejch lidí, to zas bude... ;)
Ahoj Venoušku, jsem to já. Před měsícem jsme to byly s Betkou zkusit na Novém Domě a moc se nám líbilo - teda zatím jen na kole. Jenže jsme sjely brzdové čelisti až na kov, takže už nebrzdí, a za zuřivého křiku "POMALUUUUU" jsme nějakým omylem dojely první (teda díky Honzovi Burianovi, který za kterým Betka běžela jak šílená). Takže když nás Monika ukecala, ať se zúčastníme na Kubovce, zvolila jsem novou strategii - připřahnu lenocha Czechuldu, půjčíme si tříkolku a pojmeme to jako mini-dogtrek s tlačením tříkolky před sebou ;D

Offline vencan+3

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 803
  • Souhlasu: 36
  • Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů, pokud t
Re: Voľná diskusia o ničom...
« Odpověď #597 kdy: Listopad 11, 2008, 19:03:38 »
 :)tak to se na tebe a Kadlíka moc těším...  :D  ;)

Offline vencan+3

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 803
  • Souhlasu: 36
  • Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů, pokud t
Re: Voľná diskusia o ničom...
« Odpověď #598 kdy: Listopad 12, 2008, 19:16:29 »
tak přátelé konečně mám  mývala SUNNY DOMA      :D  ;)

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Voľná diskusia o ničom...
« Odpověď #599 kdy: Listopad 12, 2008, 19:24:59 »
No sláva...Co chrtice? Nesežrali se?

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: