Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 sedák či opasek značky ZERO

Autor Téma: sedák či opasek značky ZERO  (Přečteno 27781 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Jana & smečka

  • SPD
  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 482
  • Souhlasu: 33
Re: sedák či opasek značky ZERO
« Odpověď #45 kdy: Prosinec 09, 2008, 16:00:38 »
no pokud by se to počítalo podle rychlosti nejrychlejšího bezchybného psa, tak mám zkoušek kolik chci... protože velmi často bývá Barda jediným bezchybným psem v MA3 (často úplně jediným v MA3)  :D

Barda trénuje zhruba od roku, běhá od dvou let. Máš bordeláka, tak si někdy to proskakování zkus  >:D ... klidě ti k tomu půjčím i svého pomalého a naučeného psa a věř tomu že do cíle se nedohrabeš ani omylem

Tak to buď ráda za takový stav :D konkrétně víkendový Trenčín - 10 psů SA3, 17 psů MA3 :D

Jinak do cíle se určitě nedohrabe :) už je namrzlo :D a s naučeným psem je to hračka, každý si řekne, jak je to snadný, ale nikdo už za tím nevidí ty roky tréninku ;)

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: sedák či opasek značky ZERO
« Odpověď #46 kdy: Prosinec 09, 2008, 16:09:39 »
ani s naučeným psem to začátečník nezvládne...
co to v tom Trenčíně bylo, speciál trojkařů?

Offline Jana & smečka

  • SPD
  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 482
  • Souhlasu: 33
Re: sedák či opasek značky ZERO
« Odpověď #47 kdy: Prosinec 09, 2008, 16:15:43 »
nene, obyčejné závody, nějaký memoriál, co pořádá Skiper každý rok...bylo tam i hodně jedničkářů, ale trojkařů asi nejvíc...spíš to bylo tím, že tam kromě čechů a slováků byli i rakušáci, maďaři a slovinci, takže tam je ta úroveň zase někde jinde, např. ta rakouská šeltie byla fakt střela...

Offline Gwen a Dinulka

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1655
  • Souhlasu: 123
Re: sedák či opasek značky ZERO
« Odpověď #48 kdy: Prosinec 09, 2008, 17:11:17 »
... klidě ti k tomu půjčím i svého pomalého a naučeného psa a věř tomu že do cíle se nedohrabeš ani omylem
Jinak do cíle se určitě nedohrabe :) už je namrzlo :D a s naučeným psem je to hračka, každý si řekne, jak je to snadný, ale nikdo už za tím nevidí ty roky tréninku ;)
ani s naučeným psem to začátečník nezvládne...

Jen jestli trochu zbytečně nemachrujete.... >:D
pamatuju si jednu předváděčku agility, kdy byli naučení psi půjčováni dětem z řad diváků a opravdu s tím děcka neměla až takový problém, ačkoli některá z nich viděla poprvý nejen parkur, ale i psa zblízka.... ;D

A krom toho povídání o agilitách si sice ráda počtu, ale nechcete si na to založit nový téma? Původní obsah tady tohoto už poněkud zapadl.... :-X
Hodný holky se dostanou do nebe, potvory se dostanou všude.
Dum Spiro, Spero
http://gwenfoto.blogspot.cz/

Offline Jana & smečka

  • SPD
  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 482
  • Souhlasu: 33
Re: sedák či opasek značky ZERO
« Odpověď #49 kdy: Prosinec 09, 2008, 19:06:59 »
já už mlčím  ;D  :-X za to může děsný absťák  ;D

Jinak jasně, pokud je pes vyběhaný a není závislák na páníkovi, tak za kus buřtu nebo piškot běží s kýmkoliv, taky jsem psa x krát půjčovala na předváděčkách  ;)

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: sedák či opasek značky ZERO
« Odpověď #50 kdy: Prosinec 10, 2008, 08:13:33 »
Gwen, je rozdíl postavit "zatočenou rovinku" a půjčit psa dítěti - to jsme dělali běžně s dětma z psychiny - a poslat začátečníka na skutečný parkur. Fakt si nemyslím že by na tom moje mamka byla mentálně nějak špatně, ale s Bardou zaběhla jen do první otočky... učila jsem začátečníky a vysvětlit některým lidem otočku na čelo je práce na hodně dlouho - přitom ti lidé nejsou blbí, jen se ještě nedokážou soustředit zároveň na psa, na trať i na své tělo.

Koukni sem - podle modrých čísel měli velký problém lidi co trénovali půl roku a i závodníci se na takový parkur musej hodně soustředit, fakt myslíš že někdo kdo parkur viděl maximálně na fotce má šanci tady ukočírovat jakéhokoliv psa?

A už mlčím  :-X
« Poslední změna: Prosinec 10, 2008, 09:42:26 od Petra + Barry »

Offline Gwen a Dinulka

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1655
  • Souhlasu: 123
Re: sedák či opasek značky ZERO
« Odpověď #51 kdy: Prosinec 10, 2008, 16:03:12 »
Ono je trochu rozdíl hodit začátečníka na šílenej parkur plnej pastí, nebo prezentovat celý agility stylem "to co my děláme, nikdo jinej nezvládne".... ale už taky mlčím
Hodný holky se dostanou do nebe, potvory se dostanou všude.
Dum Spiro, Spero
http://gwenfoto.blogspot.cz/

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: sedák či opasek značky ZERO
« Odpověď #52 kdy: Prosinec 10, 2008, 16:29:51 »
ehm, ono je na závodech i něco jiného než "šílenej parkur plnej pastí"? RadekK nechápal co je složitýho na naučení psa proskakovat kruhem (to je vcelku jednoduché - i když...) tak jsem se pouze snažila vysvětlit že to fakt není pouze o tomto...

Sheep

  • Host
Re: sedák či opasek značky ZERO
« Odpověď #53 kdy: Prosinec 30, 2008, 17:40:09 »
Ahoj,s dogtrekem bychom chtěly také začít.Zatím jen couráme tady po okolí bez nálože na zádech  :) Ale ted postupně objednávám věci pro DT a jediný v čem nemám jasno,je sedák.Já si teda vyrobila svůj vlastní jen pro to naše toulání přírodou abych měla volné ruce a je bezvadný,jenomže s takovou amatérskou "slátaninou" nemůžu oficiální DT jít.Teda můžu,jenom nevím zda by to takový extrém vydrželo pohromadě  ??? Má spodní tah - táhne za hýždě,nezařezává se,nedře,je prostě bez chyby a proto chci poradit,jaký typ sedáku by byl podobný vlastnostmi jako ten můj vyrobený.Opasek nechci - pes je až moc velký tahoun,proto je nutné mít tah na spodek.Koukala jsem na ZeroDC a multifunkční sedák nevypadá na to,že by tah byl spodem,vzhledem k tomu,že má šňůru vedenou přes boky,tak ten asi ne.Stejně tak jako klasický sedák,tam je taky šňůra jaksi přes boky a zepředu to posoudit nemůžu - ukázaný to tam prostě neni.Tak váhám nad Manmatem,ale tam zase z obrázku nedokážu posoudit sílu popruhů a úchytového kroužku - potřebuju prostě výstroj,která by vydržela i táhnutí divokým volem  :D žádný umělý spony a úchyty..to prostě u nás nevydrží.Porad'te tedy jestli je manmat'ácký sedák to co hledám.Pročetla jsem zdejší diskuze,ale mám v tom snad ještě větší zmatek než předtim.Díky předem za názory a rady. ;)

Offline TerCedrici

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 472
  • Souhlasu: 21
Re: sedák či opasek značky ZERO
« Odpověď #54 kdy: Prosinec 30, 2008, 18:26:32 »
Ahoj! Já mam zase zmatek v bivakovacích pytlech:)
Ale když už se mluví o tom zero sedáku, tak v létě mi kamarádka půjčila svého polopointra a ještě labradora a já samozřejmě měla i to své zvíře a taky jsem si myslela, že na ně budu potřebovat sedák, takže mi půjčila i ten. Kluci se do toho opřeli hlavně, když nám přes cestu skákaly kočičky...a já to ustála, což je mi záhadou:) takže to udrží asi i divokýho vola, ale nadruhou stranu mi vůbec neseděl a nakonec jsem si ho "odnohavičkovala" a měla jen tak jako opasek a taky dobrý:)

Já to taky řešila a nakonec mam polar-bederák a spokojenost naprostá, ale taky mam psa, co táhne s rozumem a dusí se jen když se snaží dohnat psy na obzoru:)

Offline indian

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 76
  • Souhlasu: 0
Re: sedák či opasek značky ZERO
« Odpověď #55 kdy: Prosinec 30, 2008, 19:15:25 »
Ahoj: Petra+Barry- já odchodil treky s opaskem (široký v bedrech) od manmatu, později jsem se dozvěděl že to je opasek pro mushery ale je dobrý. pak jsem si nechal ušít opasek dle mých skromných představ (navíc má jen kapsu na mobil a mapu) a taky slouží.
Osobně si neumím představit jít long se sedákem resp. se šnůrou mezi nohy, a myslím že je jedno jestli pes tahač nebo pohodář.
Zkuste si najednou courat alespon 40km a určitě si uděláte svůj vlastní obrázek co Vám bude vyhovovat  ;)

Sheep

  • Host
Re: sedák či opasek značky ZERO
« Odpověď #56 kdy: Prosinec 30, 2008, 19:47:29 »
jj,to už mám ten můj ozkoušený na cca 30km za den a bez problému (na něm mám ty popruhy přes zadnici a vede to mezi nohama),ale vůbec žádný následky z toho nemám,ani jsem neměla.Já jsem asi krapet odolná na citlivá místa ;D Koukala jsem ted' ještě na sedák od Polaru,ale to má nějaký nohavičky (což by nevadilo),ale kroužek k upnutí vodící šňůry vede zase přes pás na bocích,což je podobné tomu od Zera.Tak já asi zkusím toho manmat'áka a když spokojená nebudu,tak holt na DT vyrazím s tim mým veledílem se třema těžkýma karabinama ::) no to bude něco ;D

Offline Jana & smečka

  • SPD
  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 482
  • Souhlasu: 33
Re: sedák či opasek značky ZERO
« Odpověď #57 kdy: Prosinec 30, 2008, 20:21:26 »
opět ty sedáky :D tady vám nikdo neporadí, který je nejlepší, to chce opravdu vyzkoušet, každýmu sedne něco jinýho :) já odchodila 4 roky v Manmaťáckým opasku s představou, že nemůže být něco lepšího...Až do chvíle, kdy jsem asi před týdnem vyzkoušela pás od Plaru...Nechápu, jak jsem mohla chodit 4 roky v Manmatu...Nicméně k tomu Manmatu - ten kroužek vydrží OPRAVDU HODNĚ :)

To Sheep: můžeš sem dát foto toho tvého sedáku?? Docela by mě zajímalo, jak to máš řešené.

Offline Sheep

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 24
  • Souhlasu: 0
Re: sedák či opasek značky ZERO
« Odpověď #58 kdy: Prosinec 30, 2008, 20:39:11 »
no já vyzkouším toho Manmata a když mi to nesedne,tak vymyslim něco jinýho ;D jinak foto mýho sedáku sem dát můžu,ale to až zítra..ted' jsem ráda že sedim O:-) Jinak ještě jedna věc:objednala jsem psovi postroj na míru,ale to je ten co má v místě připnutí jakousi "gumičku"nebo co to je..My měly postroj vždy s kroužkem a tohle budeme mít prvně.Postroj mi teprve přijde,tak nevím co to je,ale když je to používaný k tahání i zápřahům,tak to snad bude pevné.No nevím,nemůže se stát,že třeba při trhnutí to praskne,nebo jinak povolí,že ne? :o

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: sedák či opasek značky ZERO
« Odpověď #59 kdy: Prosinec 30, 2008, 20:39:49 »
Já chodím taky na domácí samorobce ;)
Jinak o pevnost Manmatu, Polaru i Zera nemusíš mít obavy, vše je konstruováno na sílu tažných psů, takže i toho vola by to mělo zvládnout.
Na tý "gumičce" na konci postroje (ve skutečnosti je to horolezecký lano) utáhne malamut na pullingu 5 tun, pokud je v pořádku uzel, tak to neurveš.
« Poslední změna: Prosinec 30, 2008, 20:42:20 od LenkaB »

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: