Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Stezkou vlka 2008 změna!

Autor Téma: Stezkou vlka 2008 změna!  (Přečteno 19683 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Láďa Páral

  • SPD
  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 15
  • Souhlasu: 0
Re: Stezkou vlka 2008 změna!
« Odpověď #15 kdy: Červenec 24, 2008, 14:20:44 »
Tak snad naposledy:
Laďo, máš pravdu, oba to máme projíté- na Paprsek je to z Loučné 58km.Bohužel na trati dle povolení se kterými si není radno zahrávat, můžeme být maximálně do 19 hodin. Vymyslet co s tím, mi dalo skutečně dost práce a nečiní mi to žádnou radost. Pokud někomu tedy vadí, že docela možná část 1.etapy, kterou nezvládne dojít absolvuje v autě pořadatele, ať se opravdu raději nehlásí! Musím se opakovat: v tomto případě nehrozí diskvalifikace a ani letošní Stezka nebude v žádném případě jen pro běžce. Je v podstatě především na vás v jakém tempu a jak daleko se chcete dostat.
Co se týče mapy: stačí KĆT 53+55

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: Stezkou vlka 2008 změna!
« Odpověď #16 kdy: Červenec 24, 2008, 15:31:11 »
týýýjo, i když vezmu start v 6, to že nejsem zrovna nejpomalejší (ale po letošních Šlapanicích se už fakt nehodlám nikam hnát... i když já tehdy moc nehnala!), tak 60 km za 13 hodin dám bez problémů PO ROVINĚ... Moje standartní treková rychlost je 5km/hod. a to hospody míjím většinou bez zastávky nebo natočím vak, vypiju půllitr (džusu s vodou) a mažu dál... se startem v 8 to dá první desítka... se startem v 6 ti co jsou zhruba tak rychlí jako já nebo ne o moc pomalejší... navíc pokud bude vzdálenost i limit podobný i druhý den, tak nevím jak ostatní ale já jsem druhý den výrazně pomalejší, bolí mne hromada součástek (proto se taky snažím druhý den pokud možno nechodit a stihnout to najednou)... 116 km (+ bloudění) je zatraceně dost. Láďo, ušel bys to v limitu ty? To že za to nebudeš diskvalifikovat je hezké, ale předpokládám že do MČR se počítá pouze celá trať. A není to jen o bodech, ještě víc je to o pocitu - uznej že se cítíš úplně jinak když ujdeš dogtrek sice na chvostu závodníků, ale UJDEŠ, než když se necháš odvézt. To že tě nediskne pořadatel ještě neznamená že se tak necítíš.

Pokud jsem ovšem měla pravdu spíše v prvním příspěvku, jen to z pochopitelných důvodů nechceš napsat veřejně, tak to chápu, jinak moc ne... na jednu stranu chcete aby si dogtrek lidi užili a nehnali se slepě do cíle - a na druhou stranu je k tomu tímto nutíte.

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Stezkou vlka 2008 změna!
« Odpověď #17 kdy: Červenec 24, 2008, 16:07:37 »
Petro, pod tvůj příspěvek se prostě pouze podepisuji!
Jenom s tím rozdílem, že předpokládám, že když pořadatel napíše: po 19 hod nebude nikdo na trati, tak že si nedělá z huby zouvák a opravdu to platí.
Já pro sebe dogtrek hodnotím pouze měřítky došla/nedošla.
A ten co v půlce musím vzdát kvůli časovému limitu je pro mě osobně v kategorii nedošla!
« Poslední změna: Červenec 24, 2008, 16:31:00 od LenkaB »

Offline Gwen a Dinulka

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1655
  • Souhlasu: 123
Re: Stezkou vlka 2008 změna!
« Odpověď #18 kdy: Červenec 24, 2008, 16:37:25 »
Petro, naprosto souhlasím. Pár odběhnutých treků už za sebou mám a ačkoli si myslím, že bych byla schopná tu trať v daném limitu zvládnout, bylo by to dost na hranici mých možností, s tím, že bych si to vůbec neužila a bylo by to jen o přesunu z místa A do místa B. A na to, že  bych si vzala foťák, bych mohla rovnou zapomenout. Stezku vlka jsem vždycky brala jako úžasnou pohodovou akci, kam jsem si i v dobách, kdy jsem závodila, jezdila odpočinout, užít si krásy přírody a společnosti kamarádů. Proto vůbec nechápu směr, kterým se tato akce ubírá.... :'(
« Poslední změna: Červenec 24, 2008, 16:40:17 od Gwen a Dinulka »
Hodný holky se dostanou do nebe, potvory se dostanou všude.
Dum Spiro, Spero
http://gwenfoto.blogspot.cz/

Offline Láďa Páral

  • SPD
  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 15
  • Souhlasu: 0
Re: Stezkou vlka 2008 změna!
« Odpověď #19 kdy: Červenec 24, 2008, 16:50:57 »
Pane jo,tolik času na diskuzi jsem ještě nestrávil, ale co se dá dělat.
Petro, počítáš - já taky počítal a zároveň i šel. Kdybych se snažil, tak to ujdu,ale asi bych nedokázal minout ty hospody, takže celé spíš ne. Druhý den má etapa 24km, už proto,aby jste stihli vše co je pro vás na Baště připraveno. Mrzí mne poslední slova, my nikoho k ničemu nenutíme - před tuhle situaci jsme byli postaveni majiteli pozemků a úřady. Jestli jsme si měli vybrat mezi úplným zrušením treku, zkrácením na turistickou vycházku, která by nesplňovala pravidla dogtrekkingu či nezvratným konfliktem s úřady, rozhodli jsme pro čtvrtou možnost, kterou vám nabízíme. První tvůj příspěvek asi doslova vše vystihuje.
Lenko, pořadatel nenapsal, že po  19 hodině nikdo nebude na trati, to je napsáno ve všech našich povoleních. My jsme pouze povinni snažit se to splnit, už proto, abychom ještě do Jeseníků příště směli!

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Stezkou vlka 2008 změna!
« Odpověď #20 kdy: Červenec 24, 2008, 16:56:09 »
Láďo já neříkám že je to tvůj výmysl těch 19 hod! Chápu...to je nařízení se kterým nehneš. To bylo jako reakce na Petru, že to třeba nebude tak žhavý a že 19 hod je pro úřady a my budem do lesa smět i pozdějc...

Jako "kolega pořadatel" bych byla vděčná za diskuzi co se kolem toho strhla, takhle riskuješ jenom to, že ti lidi co to nezvládnou prostě na akci nepřijedou. Pokud bys je s podmínkami seznámil až na mítingu jak jsi měl zřejmě v úmyslu, tak bys asi riskoval lynč.
« Poslední změna: Červenec 24, 2008, 17:18:30 od LenkaB »

Offline P. & G. N. R. J.

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 653
  • Souhlasu: 29
Re: Stezkou vlka 2008 změna!
« Odpověď #21 kdy: Červenec 24, 2008, 20:45:46 »
Láďo je také dáno, od kolika ráno se smíme pohybovat po trati? Takový start ve 4 ráno, nebo třeba i dřív, by  mohlo být navzdory úřednímu šimlu zajímavým zpestřením seriálu ;)

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: Stezkou vlka 2008 změna!
« Odpověď #22 kdy: Červenec 25, 2008, 08:46:31 »
Mrzí mne poslední slova, my nikoho k ničemu nenutíme - před tuhle situaci jsme byli postaveni majiteli pozemků a úřady. 
Lenko, pořadatel nenapsal, že po  19 hodině nikdo nebude na trati, to je napsáno ve všech našich povoleních. My jsme pouze povinni snažit se to splnit, už proto, abychom ještě do Jeseníků příště směli!
To vím taky že sis to nevymyslel ty, ale ty zase uznej že nám ani kvůli úřadům křídla nenarostou... Z tvých prvních příspěvků jsem pochopila že trať jinak než na 58 km udělat nejde, takže jsem předpokládala podobnou vzdálenost i zpět. Teď to chápu tak že trať může mít 24-58 km a na těch 58 jsi to první den natáhl jen aby to bylo celkem přes 80 - nešlo to udělat v nějakém příznivějším poměru? 48+34? Vloni byla první den trasa 48 km - neflákala jsem se po hospodách, přesto jsem se doplazila tuším okolo deváté večer. Chtít po lidech aby zvládli o 10 km víc o 2 hodiny rychleji asi není to pravé.

Tvá poslední věta se mi líbí podstatně víc - takže jsem v prvním příspěvku měla pravdu.. když jsi potom napsal že po 19. hodině všechny co budou na trati odvezeš tak to opravdu vypadalo jako dogtrek pouze pro běžce. Je fakt že dost udělá čas startu - od kolika se bude startovat? Šlo by to třeba po dvou jako letos na Kruškách? (ať vypadnem co nejdřív).. i tak to ale bude drsné, začátečník prakticky nemá šanci (60 km v ostrém tempu když na to nejsi zvyklý, většinou jsou na prvním treku i puchýře a jiné bolístky) a kochání krajinou asi fakt nehrozí - a stejně se půjde pod tlakem...  :(

Víme že sis to nevymyslel ty, ale nedá se prostě trať výmyslům úředního šimla trochu přizpůsobit?

Offline Láďa Páral

  • SPD
  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 15
  • Souhlasu: 0
Re: Stezkou vlka 2008 změna!
« Odpověď #23 kdy: Červenec 25, 2008, 11:22:37 »
To jaký vyšel poměr obou etap rohodlo prakticky jediné a ideální místo pro bivak - Paprsek.Holt to nemůžem zapíchnout, kde se nám hodí. Ostatně bivak se začal hledat teprve v momentu, kdy padla varianta bez bivaku. Přece jen určitou výhodou je druhý den brzký příchod do cíle. Věřím, že program, který budu vědět a zveřejním po víkendu bude stát zato.
Jakékoliv dodatečné změny a úpravy znamenají všechna povolení hodit za hlavu a začít znovu s tříměsíčním procesem a bojem s úředním šimlem.
Start plánujeme stejně jako loni na druhé etapě tzn. kdo se ve vyhlášeném hodinovém časovém limitu dostaví na start, bude zkontrolován a může vyrazit. Tím se vše maximálně urychlí.
Při podrobnějším dodatečném studování povolení jsem našel drobnou skulinku. Lesní správa Loučná odkud startujeme nám nestanovuje od kolika můžeme být na trati.Hanušovice sice ano, ale než dojdete do jejich ,,revíru", 7 hodin už by mohlo být. Takže klidně si to můžem na mítinku odhlasovat jak brzo by se dalo vyrazit(můj plán je zatím 6:00-7:00). Přiznám, že dát to dřív, skutečně bych se obával lynče. Osobně mám kolikrát problémy dostavit se na start na devátou.
Teď však musím končit. Odjíždím 120km daleko do Jeseníků dolaďovat program i zázemí.

Offline Juliána

  • SPD
  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 131
  • Souhlasu: 3
  • Bero & Shadow
Re: Stezkou vlka 2008 změna!
« Odpověď #24 kdy: Srpen 10, 2008, 10:27:40 »
Láďo,
na Stezku vlka se těšíme snad o to víc, že budou podmínky drsnější!

Nevnímám jako chybu, ale naopak jako výhodu, že se treky liší jeden od druhého. Je to sport a když nestihnem urazit určitou vzdálenost do časového limitu, budem to brát sportovně. Vždyť o nic nejde...

Ať jsou nastaveny podmínky závodu kýmkoli, ten závod je jimi specifický - a to není špatně! (Zbabělci se neukážou a slaboši zemřou.) Možná, že taky "zemřu", ale na tom svět nestojí!

Máme Stezku vlka rádi.

Juliána za berovlky

Offline Láďa Páral

  • SPD
  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 15
  • Souhlasu: 0
Re: Stezkou vlka 2008 změna!
« Odpověď #25 kdy: Srpen 14, 2008, 11:22:06 »
Juliáno,
díky za poklonu Stezce vlka - to potěší. I já to vidím stejně, takže se těším na všechny odvážné kteří se chtějí poprat s jakoukoliv výzvou! ;)

Offline bara

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 3
  • Souhlasu: 0
Re: Stezkou vlka 2008 změna!
« Odpověď #26 kdy: Srpen 14, 2008, 19:09:27 »
Juliano, ale v Jeseníkách nejezdí hromadná doprava

Offline Gwen a Dinulka

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1655
  • Souhlasu: 123
Re: Stezkou vlka 2008 změna!
« Odpověď #27 kdy: Srpen 15, 2008, 15:25:23 »
(Zbabělci se neukážou a slaboši zemřou.)

Bylo by krásný, kdyby byl svět takhle jednoduchej.... jasně, pokud nemám na to, abych akci zvládla, tak na ni nelezu, ostatně i to mi přišlo jako důvod, proč se tu spousta lidí na časový limit a vzdálenost ptala.
Ale pro mě už dávno dogtrekking není jen o co nejrychlejším přesunu na dlouhou vzdálenost, ale hlavně o pohodově stráveném čase... A tohle kvůli žádnému sportovnímu výkonu už neobětuju.... doba, kdy jsem si potřebovala něco v tomto sportu dokazovat, je dávno za mnou.... každopádně na Stezku vlka, bude-li ještě někdy zvládnutelná i pro šnečky s velkým foťákem, se ráda vrátím.
« Poslední změna: Srpen 15, 2008, 15:28:49 od Gwen a Dinulka »
Hodný holky se dostanou do nebe, potvory se dostanou všude.
Dum Spiro, Spero
http://gwenfoto.blogspot.cz/

Offline mařenka

  • SPD
  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 274
  • Souhlasu: 0
Re: Stezkou vlka 2008 změna!
« Odpověď #28 kdy: Srpen 15, 2008, 17:59:54 »
jo přesun z bodu A do bodu B(tím není myšleno praha-vídeň ;)) v co nejkratším čase a v případě nestihnutí přísného limitu hnedka diskvalifikace je trochu nerozum a ne výzva :'( obzvlášť takovou pěknou přírodou jako je v jeseníkách. A Juliáno prosimtě zbabělost není o tom že někdo někam nepřijede protože mu nevyhovujou stanovené limity ::) A pro velkou část lidí není důležité kolik km za den ujdou, ale jak je ujdou. :o

Offline P. & G. N. R. J.

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 653
  • Souhlasu: 29
Re: Stezkou vlka 2008 změna!
« Odpověď #29 kdy: Srpen 15, 2008, 18:55:13 »
Já bych to neviděl zase až tak tragicky, dog-trekking je přeci závod, ikdyž to tak drtivá většina z nás nebere a užít se to dá ikdyž člověk nasadí ostřejší tempo, běžci mohou pohovořit ;). Holt nás letošní Stezka prověří trochu i fyzicky. Tím nechci říct, že jsem z toho nadšený, ale bude to zajímavá zkušenost. Mimochodem, turistické pochody mají limity daleko drsnější a o závody se nejedná >:D

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: