Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Startování - MČR 2015

Autor Téma: Startování - MČR 2015  (Přečteno 22538 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Petr Jurča

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 21
  • Souhlasu: 17
Startování - MČR 2015
« kdy: Listopad 04, 2014, 08:18:48 »
Chtěl bych tu otevřít diskuzi k startování na MČR v dogtrekkingu v roce 2015. Myslím si, že jezdit na závod ve čtvrtek večer, v pátek si odběhnout závod a celý víkend být na závodech a čekat na vyhlašování je fajn pouze pokud je hezké počasí a dá se vše skloubit s rodinou v takovou kratší dovolenou. V ostatních případech to znamená jet si na závody a nechat rodinu doma, což mi nepřijde fér. Chápu, že některé závody s ohledem na různá povolení je obtížné domluvit tak, aby bylo možné uspokojit jak část těch, kteří závod běží, tak i těch co závod pouze jdou. Myslím si ale, že by mělo být na pořadateli každého závodu, aby si formu startování rozhodl sám.

« Poslední změna: Listopad 04, 2014, 08:41:37 od Petr Jurča »

Offline Vojta s Bertou

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 321
  • Souhlasu: 32
Re:Startování - MČR 2015
« Odpověď #1 kdy: Listopad 04, 2014, 12:38:21 »
Jako notorický bivakář považuji současný model za vyhovující. Běžci, diskutujte

Kolik piva vypiješ za dogtrekking?

Offline Charles

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 208
  • Souhlasu: 39
Re:Startování - MČR 2015
« Odpověď #2 kdy: Listopad 04, 2014, 14:58:54 »
Ano, mas pravdu, je to narocne skloubit...
A podminky pro nas, "opravdove" zavodniky by meli byt stejne.
Nebylo by fer, aby ten kdo se nezucastni predstartovni druzby, vyrazil vyspinkan doruzova do slunecneho soboty, kdyz cely patek proprsel.

Československý včák?
Parťák a společník, neopakovatelný...

Jana M

  • Host
Re:Startování - MČR 2015
« Odpověď #3 kdy: Listopad 04, 2014, 23:12:42 »
Ahoj Petře,

formu startu si každý pořadatel volí sám a nikdo nikomu nebrání zorganizovat trek, který odstartuje v sobotu. Vás co trasu zdoláváte bez bivaku je menšina, proto jsou starty už v pátek. Dva různé starty nebo velké startovní okno by zas pro vás závodníky nebyly fér, už se to tu řešlo (taktizování kvůli počasí, různé podmínky na trati). Žádné lepší řešení než to současné zatím nikdo nevymyslel.

Jana



Offline MartinD

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 35
  • Souhlasu: 7
Re:Startování - MČR 2015
« Odpověď #4 kdy: Listopad 05, 2014, 10:20:57 »
Ahojte, pořád se cítím jako nováček v tomto krásně bláznivém venčení pejsků a jejich paniček a páníčků :-) Letos jsem si prošel - proklusal všechny treky a hodně přemýšlím, jak dál. Původně jsem si představoval, že na treky budu jezdit s rodinou. Realita ukázala, že to není možné a vyšlo nám to pouze na posledním závodě. Takže rodinnou dovolenou ze závodů neudělám. A nese to další komplikace jako jedno auto v rodině a dostat zbytek rodiny v pátek, kdy já jsem na závodech, do školy a práce a zpět a podobně....však to znáte sami (hlídání malých harantů, krmení zvěře a spousty dalších legrácek....) Bohužel patřím mezi ty, kteří se z longu vrací v pátek v noci a je mi pak líto, že v sobotu a neděli nejsem s rodinou. Řešení? Třeba po závodě odjet zpět a s někým se domluvit na převzetí cen... bylo to letos docela časté a David či Románek jsou na hodně fotkách z vyhlášení :-) Těžko pak může třeba sponzor použít takovou fotku k propagaci, nebo novinář k článku o závodu... a bez sponzorů a bez propagace...? Současné nastavení startování je udělané pro většinu, která chodí na bivak. Přemýšlím, ale jestli ti, kteří chodí na bivak, berou trek jako závod, respektive jak moc ho berou jako závod. Není pro vás, kamarádi, důležitější ho dojít do cíle, potkat se s přáteli a užít si krásné krajiny, než řešit, jestli dojdu na 27 nebo 28 místě? A to závodění nechat nějakým bláznům, kteří si pomalu ani nevšimnou, že prolítli kolem nějakého hradu, skal či studánky? Co takhle, že by organizátoři umožnili těm, kteří se nehoní s časem a "soupeři" vyjít na trať v pátek ráno a těm, kteří se chtějí honit, dát start v pátek na noc nebo v sobotu ráno a limit zdolání trati by byl pro všechny stejný - v neděli dopoledne do vyhlášení? A všichni, ať startují "bivakově" nebo "sportovně" by měli dostat pamětní list za zdolání trati.  Ono totiž mám pocit, že pokud by dogtrekking měl zůstat sportem, ve kterém se závodí, pak by asi měl jít směrem sportovním. Pokud by měl jít cestou kamarádství a společného sdílení hlubokých zážitků, pak by se asi mělo zapomenout na výsledkové listiny, medaile atd. A jestli zůstane dál závod otázkou čtvrtečního odpoledne až nedělního poledne, pak moc sportovců nebude mít zájem se tohoto účastnit... mělo by pak smysl dále mluvit o sportu?

« Poslední změna: Listopad 05, 2014, 10:27:49 od MartinD »

Sarka M

  • Host
Re:Startování - MČR 2015
« Odpověď #5 kdy: Listopad 05, 2014, 10:40:22 »
Letos jsem šla pěšky jen jeden trek a ano, já při tom nepodávám sportovní výkon, já si užívám že jsem se na 3 dny zbavila rodiny a práce, bivakuju i dvakrát, za sportovce se fakt nepovažuju, postupuju od hospody k hospodě a díky dostatečně dlouhýmu časovymu limitu dojdu i do cíle... Toť zase názor z opačného konce startovního pole. Doufám že pokud budou bezci usilovat o změnu, nebude se krátit limit pro nás nesportovce, jak jsem to nedávno četla na fb..  To už se totiž naprosto odchyluje od puvodni myslenky dogtrekkingu, nemyslite?



Offline Gwen a Dinulka

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1655
  • Souhlasu: 123
Re:Startování - MČR 2015
« Odpověď #6 kdy: Listopad 05, 2014, 12:17:06 »
Myslím, že u nás existuje dost akcí, které se konají jen o víkendu a při kterých se chodí dlouhé vzdálenosti nonstop (dálkové pochody KČT, Horské výzvy....), takže opravdu není nutné tlačit tímto směrem ještě i dogtrekking. Je mi jasné, že spousta lidí z čelních pozic výsledkových listin si to nejspíš neuvědomuje, ale pro mnoho lidí je velkou výzvou na trať vyrazit a v limitu ji dokončit. A stačí se na ty zmiňované výsledkové listiny podívat a každému musí být jasné, že těch, kterým vyhovuje stávající systém, bude většina.
Nemluvě o tom, že u každého dogtrekkingu bývá i kratší varianta, která startuje v sobotu, tudíž komu je líto dne dovolené, má možnost se realizovat tam.
Život vždy byl, je a bude otázkou priorit, člověk nemůže mít všechno, chci-li trávit více času s rodinou, musím holt nějaký ten trek oželet.

Hodný holky se dostanou do nebe, potvory se dostanou všude.
Dum Spiro, Spero
http://gwenfoto.blogspot.cz/

Offline BadBoyTeam

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 21
  • Souhlasu: 10
Re:Startování - MČR 2015
« Odpověď #7 kdy: Listopad 05, 2014, 13:13:03 »
Na dálkových pochodech KČT nemají se psy problém, ale nejsou to prvotně akce pro psy. Jezdí tam stejně „v pohodě“ lidé, jako na DT, ale málo z nich se pohybuje v psím světě. Kdo přičuchne k DT, tak pro něj bude seriál MČR vždycky výš, než dálkové pochody. Horská výzva je proti závodům MČR kratší, je to spíš delší noční MID.


Offline Petr Jurča

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 21
  • Souhlasu: 17
Re:Startování - MČR 2015
« Odpověď #8 kdy: Listopad 05, 2014, 13:20:58 »
Pokusím se to shrnout ještě jednou a zároveň i reagovat na komentáře.
Doufám, že se tu na fóru bavíme stále o dogtrekkingu a jeho dalším směřování a ne o jiných akcích.

I když jsem teprve letos s Longem začal a ano, umísťoval jsem se na čelních pozicích, přesto jsem nikdy neznevažoval výkon těch, co se na start vůbec postavili, proto bych byl rád, kdyby to nebylo podsouváno.

Dobrý model tu nastínil M. Davidov. Kdo chce jít na pohodu vystartuje v pátek a v neděli dostane upomínkový list za účast, kdo chce běžet (ucházet se o medaile) vystartuje v oficiálním sobotním čase.

Čas startu by se ale měl losovat. Asi se shodneme, že když někdo vystartuje minutu za soupeřem, tak není problém jej za první zatáčkou doběhnout a pak už se stačí jen dotyčného udržet.



« Poslední změna: Listopad 05, 2014, 13:38:17 od Petr Jurča »

Offline BadBoyTeam

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 21
  • Souhlasu: 10
Re:Startování - MČR 2015
« Odpověď #9 kdy: Listopad 05, 2014, 13:22:53 »
Výběr startu pátek vs. sobota = možnost taktizování. Do jaké míry je to horší, než současné limitování tím, kdo si vyjedná / nevyjedná v práci dovolenou? Od Prahy se chci do místa konání dostat v rozumném čase, Jednooký vlk letos vyšel pěkně, ale na ostatních 8 DT jsem si vybral 10 dní dovolené. Nemám rád rekreace na pláži u moře, být na trase DT se svým psem je jedinečný zážitek, nelituji ani jednoho dne takto strávené dovolené, ale uvědomuji si, že může přijít situace, kdy zaměstnavatel řekne „ne“. Kolik dogtrekařů kvůli tomu přestalo jezdit? A kolik by jich rádo přijelo někdy poprvé?


Offline MartinD

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 35
  • Souhlasu: 7
Re:Startování - MČR 2015
« Odpověď #10 kdy: Listopad 05, 2014, 14:37:47 »
Myslím, že u nás existuje dost akcí, které se konají jen o víkendu a při kterých se chodí dlouhé vzdálenosti nonstop (dálkové pochody KČT, Horské výzvy....), takže opravdu není nutné tlačit tímto směrem ještě i dogtrekking. Je mi jasné, že spousta lidí z čelních pozic výsledkových listin si to nejspíš neuvědomuje, ale pro mnoho lidí je velkou výzvou na trať vyrazit a v limitu ji dokončit. A stačí se na ty zmiňované výsledkové listiny podívat a každému musí být jasné, že těch, kterým vyhovuje stávající systém, bude většina.
Nemluvě o tom, že u každého dogtrekkingu bývá i kratší varianta, která startuje v sobotu, tudíž komu je líto dne dovolené, má možnost se realizovat tam.
Život vždy byl, je a bude otázkou priorit, člověk nemůže mít všechno, chci-li trávit více času s rodinou, musím holt nějaký ten trek oželet.

Gwen, díky za všechny, kteří mají odvahu se postavit na start a v limitu ji dokončit. Jsem moc rád, že se můžu na DT se všemi těmito lidičkami potkávat. A budu moc rád, když tomu tak bude i nadále... Myslím si, že tuto současnou většinu účastníků může organizátor odstartovat v pátek mezi 6 - 8h ranní, dát jim limit nějakých 50h, aby došli v neděli do vyhlášení a na vyhlášení jim předat pamětní list nebo pohárek Jednookého. Myslím, že pro tuto skupinu se nic nemění, jednině že by se jim snad nepřipočítávali body do MČR, ale nad tím by se snad taky nějak dalo zamyslet. A ti blázni sportovci longaři by mohli startovat v sobotu s midařama. Jako že fakt jezdím na DT pro to, že se chci proběhnout 80 a víc km (tedy mid nee) a že se rád potkávám s touto smečkou (takže jiné akce nee).

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re:Startování - MČR 2015
« Odpověď #11 kdy: Listopad 05, 2014, 15:02:07 »
ono už se to tu (ne)jednou řešilo... http://dogtrekking.info/forum/index.php?topic=1787.0
z mého nepořadatelského pohledu by problémy mohlo způsobit jen případné časové povolení průchodů CHKO apod. Na druhou stranu - povolení je jistě i pro midaře a běžci tam určitě nehodlají bivakovat.
Při startu v sobotu ráno je veterinární přejímka zároveň s midařema, pořadatel stejně musí makat kolem startu midařů. Mítink netřeba. Něco času zabere prezence. Do výsledků klidně počítat oba starty, počasí je loterie, jednou nahraje těm pátečním, příště těm sobotním.
Různé typy startování se už taky rozebíraly, losování není zrovna oblíbené (proč mám startovat v 9, když bych radši v 7, jiný je spáč a radši by v těch 9...)
Momentálně na sobotní starty nemám fyzičku, ale byla by to hodně dobrá motivace (dovolená je PROBLÉM). V každém případě konečné slovo má vždy pořadatel akce.

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re:Startování - MČR 2015
« Odpověď #12 kdy: Listopad 05, 2014, 17:28:02 »
Ach jo, pořád dokola, každý rok někdo něco vymyslí. Prosím "reformátory", kteří už za sebou mají sezónu či dvě, aby než začnou vymýšlet inovace napřed prozkoumali "historické souvislosti" (ač je to k nevíře, pamětníci ještě žijí).
Všechno navrhované, opožděné starty i losováné (pořadatelem určené) pořadí na startu už tu bylo a jaksi se to neosvědčilo a bylo z toho akorát peklo, ukřivdění zneuznaní vítězové a hromada starostí pro pořadatele.
Dvojí starty: Když pominu CHKO apod, tak opravdu počasí (vedro, vytrvalý chcanec, půl metru mokrého sněhu) může ze stejné trasy udělat dva naprosto rozdílné závody ze dne na den. 
Jak potom chceš řešit, že sice vystartuješ v sobotu, ale udělá se vedro, nepůjde ti pes a někdo z takzvaných šneků startujících už v pátek bude v cíli o dvě hodiny rychlejc? Nebo ti v pátek startující jdou mimo závod nebo mají vlastní "šnek kategorii"? Tohle už tu bylo, pořadatel vyšel z nějakých důvodů někomu vstříc, umožnil start v sobotu a bylo z toho hodně zle, když ten sobotní náhodou někoho předběhl, případně "matematičtí géniové" chtěli časy z pátku a soboty přepočítávat přes koeficienty obtížnosti (teplota, tlak, rosný bod...) a podle toho dělat výsledkovku. Jestli si chceme hrát na sport a MČR, mělo by to mít nějakou "štábní kulturu" a rovné podmínky pro všechny. Šneků je valná většina, pokud by se zkrátil limit a oni se na to vyprdli, bude se vás tam honit o medaili pět ve čtyřech kategoriích. No pak ty oslavné výkřiky na FB nebudou vypadat tak skvěle... byl jsem první z jednoho :-D A navíc ty placky na krk a poháry někdo musí zaplatit... a to je třeba startovné od onoho bezejmeného šedého davu, který se nikdy nezapíše do dějin hrdinným vítězstvím.
Losované startovní časy: Kdysi se to dělalo, ale jelikož pořadatel nejlépe 5 minut před startem řešil milion změn, kdo chce jít s kým aby nemusel na kámoše hodinu čekat, tak se udělal start "volný", startovní okno od do nebo start vjeden čas pro všechny (třeba Šerák). Pokud někdo, vystartuje minutu po soupeři, celou cestu se "veze", nespolupracuje, nevytáhne mapu, nehledá cestu... no tak je rázem "v kolektivu oblíben" a je jenom na ostatních, jak mu to dají sežrat... a že dogtrekař když chce umí být tvor poťouchlej až škodolibej, pár chronických "lepičů" by mohlo vyprávět  ;D
Naprosto souhlasím s Gwen, je to otázka priorit, těžko býti vzorný manžel, otec, zaměstnanec a mistr republiky ve venčení čokla v jednom. Holt se dá všechno dělat tak nějak napůl (třeba si odběhnout v sobotu pro svůj dobrý pocit s tím, že čas se počítá od pátku a holt nedostanu pytel granulí a placku na krk) a nebo některou z roli na úkor druhé upřednostnit, ale potom nést následky.
To by za chvíli mohl někdo začít argumentovat tím, že tento víkend se mi to nehodí (tchýně má narozeniny), tak si to odběhnu za 14 dní a chci to počítat do seriálu  ;D

« Poslední změna: Listopad 05, 2014, 17:51:34 od ježura »

Offline samurajtt

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 37
  • Souhlasu: 15
  • Cesta tisíc mil dlouhá, začíná prvním krokem...
Re:Startování - MČR 2015
« Odpověď #13 kdy: Listopad 05, 2014, 18:43:58 »
Milí přátelé dogtrekkaři.
Tak vám nevím...  :(Ale myslím že diskuze " proč ty chodče neběháš a proč ty běžče nechodíš " je úplně špatně...  :(
Dovolím si ocitovat slova z úvodní stránky web stránek dogtrekkingu.
A sice " Jak to vlastně u nás začalo (z článku Vladimíra Párala):
Dog trekking neboli orientační pochod se psem je v Česku jedním z nejmladších odvětví pejskařských aktivit. "
A zdůraznit " orientační pochod se psem"...  Já chápu jako chceš jít? Jdi....  :) Chceš běžet? no prosím tak běž....  :)
Dogtrekking se svým psím kámošem CHODÍM čtyři roky.  ;)  A je to super a super společenství lidí.
Na běhání nemám fyzicky tak závodím s těmi posledními a někdy už jen sám se sebou a s časem.... 
A zatím jsme s mým "klukem" vždy zvítězili protože jsme nevzdali ani jeden trekk a vždycky došli v limitu byť třeba jen o jednu minutu. Ale jak ta byla drahá....  Proto neberu, že by nás kdokoli chtěl označit jako nezávodníky.  :( Také my z konce startovního pole mezi sebou závodíme i když na ty první nemáme. A máme radost když se zadaří trumfnout, byť jen jedinkrát, někoho s výrazněji lepšími výsledky. Myslím že někdy není "až tak velký rozdíl mezi tím úplně prvním a tím úplně posledním.  Protože v obou případech už leckdy ZÁVODÍ pouze s časem. Jeden má soupeře daleko za sebou a druhý daleko před sebou.  ;)  ;D A k těm sobotním startům. Podle toho by pak závodníci s časy přes 26 hodin neměli na startu vůbec co dělat. Takže třeba podle výsledků posledního závodu seriálu 2014 by zůstalo ve hře 21 závodníků z kolika že původně celkově startujících????? Takže nedosahuješ časy???  Startuješ " už " v pátek??? Nemáš body a v seriálu MČR nemáš co dělat. Najdi si jinou zábavu...  >:(
Nevím jak na to nahlížejí zakladatelé a dlouholetí účastníci dogtrekkingu ale já a můj pesan???  :(Škoda kdyby nás něco takového mělo z těchto akcí vyloučit.  :(
Chodíme spolu skoro každý víkend na nějaké ty výšlapy ať delší nebo "směšně" krátké, ale závod je prostě závod.
To je něco úplně jiného.  ;) O:-) ;D
Spousta kamarádů, kteří zůstávají kamarády i když spolu závodíme o umístění a taky taktizujeme kdo z koho  ;) ;D Byť úúúúplně na konci startovního pole.
S dovolenou se také potýkáme a holt si každý rok musíme vybrat nekompromisně kam můžeme jet a kam se bohužel nikdy nepodíváme, protože to nejde kvůli třeba práci.
Jinak úplně souhlasím s Gwen a Lenkou, myslím že pokud o tom někdo něco ví tak to jsou právě ony.
Za nás dva tedy T&T: " těšíme se na sezonu roku 2015 " a na opětovné shledání se všemi přáteli dogtrekkingu... ;D ;D ;D
A buďte si jisti že "svou kůži neprodáme zadarmo a uděláme vše pro to abychom své úžasné umístění mezi dravci konce startovního pole uhájili".....  ;) ;D ;D ;D ;D


samurajtt

Offline Blanka + štěklouni

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 157
  • Souhlasu: 3
Re:Startování - MČR 2015
« Odpověď #14 kdy: Listopad 05, 2014, 19:06:31 »
Za mne, také považuji dosavadní model za vyhovující. I já musím často volit, jestli vyrazím na trek, nebo agility, nebo budu muset být v práci, nebo se zúčastnit rodinné akce, ...
A souhlasím se Samurajem, i na těch zadních místech se svádí "boje" ač to těm vpředu asi tak nepřijde  :)


 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: