Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Nováček s Cácorkou a pár dotazů

Autor Téma: Nováček s Cácorkou a pár dotazů  (Přečteno 42766 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Erája

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 326
  • Souhlasu: 22
Re:Nováček s Cácorkou a pár dotazů
« Odpověď #45 kdy: Březen 22, 2012, 19:50:26 »
to kdyz ma pes svalove krece neznamena ze je nemocny a ma ...
Sorry, ale to, že má pes křeče ZNAMENÁ že je pes nemocný. Většinou je to dáno geneticky nebo/a stravou. Každopádně bych psa, který trpí svalovkou, dotovala vit. E a selenem. Dlooouhé krokování a zahřívání před prací, stejně tak po práci, at vychladne postupně. A opět: nemyslím si, že trek je tak náročný, že by ho toto postihlo. A od toho, aby se nerval v postroji zbytečně moc je tam člověk - ostatně, po pár km ve špičkách bot a brždění bude nutit psa jít u nohy :-D


Offline marian

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 111
  • Souhlasu: 21
Re:Nováček s Cácorkou a pár dotazů
« Odpověď #46 kdy: Březen 22, 2012, 20:49:20 »
Ja obcas (psi) iontak davam. Ale iba ked je fakt teplo a zataz je dlhsia.
Castejsie davam "after" napoj ktory mi pes rad vypije kvoli chuti a rychlejsie sa pozbera z unavy. Ale aj ten pouzivam iba pri vyssej zatazi. A pokial je dostatok mlak/potokov, tak neriesim, je to na psovi.

(poznamka pod ciarou)
Mam samojeda ktory taha pekne ale s rozumom. Pokial prave nebezi okolo nas zajac tak si vie rozlozit sily. Takze za beznych podmienok sa nepretazi a mozem nechat pitny rezim na neho.

Offline Erája

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 326
  • Souhlasu: 22
Re:Nováček s Cácorkou a pár dotazů
« Odpověď #47 kdy: Březen 22, 2012, 20:57:18 »
Lelinka fajn, jsem zvědavá, až vás na některém potkám a uvidím na vlastní oči toho ohaře co na treku táhne jinak a víc a hlavně tebe, jak mu to dovoluješ celou dobu vzhledem k tvému stavu ... tímto to tu pro mě hasne.
Ale neodpustím si poznámku nakonec - to, že krmíš stejně všechny psy, neznamená, že to zrovna tomuhle vyhovuje, a to, že to není genetické, nemůžeš popřít, protože to prostě není možné. A to, že ty míváš křeče, je také nemoc. Tzn. není to fyziologické, nýbrž patologické.


Offline Boudicka

  • SPD
  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 207
  • Souhlasu: 28
Re:Nováček s Cácorkou a pár dotazů
« Odpověď #48 kdy: Březen 22, 2012, 21:57:50 »
A já si dovolím jednu odbočkovou...proč ti hloupí Norové křížili ESP, když by jim "normální" ohaři stačili, ne?  ;D když jsou schopni sami sebe zabít na DT pokud nedostanou elektrolyt...  ::)
Ne vážně, taky mám tahavý psy, ale na treku si sakra rozmyslejí, jestli budou táhnou. Existuje moc pěkný povel "za paty" v několika modifikacích. Věřím, že pes je schopen se vyčerpat pouhou chůzí, pokud je nukleární hovado a táhne a táhne. Nám tohle dělal Badík na Silvestrovském pochodu a pak ještě něklikrát. 20km chůze ho vyřídilo. Je na tobě ho naučit, že je procházka a chodí se inteligentně - a neříkej, že ten tvůj nepůjde normálně, když za paty zvládl i Jetíček (Leni promiň...)! A pokud i přesto má křeče, tak JE nemocný. Ono se říkalo i u lidí: lepší než jonťák je malý pivo. :) Tím neříkám dávat to psům, ale je to o zamyšlení. Tak třeba na šlapkách, jsem na ohaře zvědavá, bo takovýho psa, co by šel DT až by si SÁM uhnal křeč jsem ještě neviděla O:-)


Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re:Nováček s Cácorkou a pár dotazů
« Odpověď #49 kdy: Březen 23, 2012, 07:20:35 »
Citace
když za paty zvládl i Jetíček (Leni promiň...

ale prominu, můj čokl to není, já ho pouze zneužívám na hrubou práci ;D

Offline Tereza

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 8
  • Souhlasu: 1
Re:Nováček s Cácorkou a pár dotazů
« Odpověď #50 kdy: Březen 23, 2012, 07:24:54 »
Já mám taky ohaře. Můžu potvrdit, že je to magor, který neví kdy má dost, ale křeč ještě nikdy neměl. Ono když máš ještě dvacet kilo na zádech a před sebou kopec typu Klínovec, tak i ohař příjde na to, že je pohodlnější se nechat vytáhnout paničkou, kór když je to na 60. km.  ;)

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re:Nováček s Cácorkou a pár dotazů
« Odpověď #51 kdy: Březen 23, 2012, 07:41:04 »
Jinak ke psím ionťákům...někde jsme vyhráli 2 pixle "před a po práci", Pokud před výkonem napojím s ionťákem, nemají psi tendence po pár km sosat z kaluží, "vystačí" si s vypitou vodou až do cíle. Když napojím stejným množstvím tekutiny bez ionťáku, tak po 10 km kaluže vymetají.
U "drinku po": u mamutů žádný viditelný efekt (nepředřou se, tak nemají po čem regenerovat), u Vikiny žádný efekt, (sice se předře, ale potřebovala by tak o 50 km víc aby byla unavená), Jetíček (předře se fest neboť smýká saně, mě a mamuty) se mi zdá, že raplí daleko dřív než když ionťák nedostane, "odpočine si rychleji".
Na výkon u nás ionťák vliv nemá, tempomat mají nastavený furt stejně, ale asi se jim ťape víc v pohodě. Takže na skutečnou práci ionťák proč ne, ale proboha proč ho dávat když jdu venčit psa ???

« Poslední změna: Březen 23, 2012, 07:46:29 od ježura »

Offline David a Brixolína

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 193
  • Souhlasu: 6
Re:Nováček s Cácorkou a pár dotazů
« Odpověď #52 kdy: Březen 23, 2012, 08:38:45 »
lelinko, mezi pramenitou vod(k)ou a iontovy napoj nebudeme davat rovnitko, vid ze jo? :))
... a najednou přede mnou stres. Tak se otočím - a za mnou frustrace! ... ... Tak jsem prchnul do hospody.

Offline vencan+3

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 803
  • Souhlasu: 36
  • Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů, pokud t
Re:Nováček s Cácorkou a pár dotazů
« Odpověď #53 kdy: Březen 23, 2012, 08:40:12 »
...psy i po 100km tahají jako na startu
prosil bych o KONKRÉTNÍ akci kde se jim to poštěstilo...(nemyslím tím 100km za týden ;) )

Offline JoJo & Uzi & Chucky

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 119
  • Souhlasu: 4
Re:Nováček s Cácorkou a pár dotazů
« Odpověď #54 kdy: Březen 23, 2012, 09:10:35 »
:) hele, proč vás tak štve, že Lelinka dává svému psovi ionťák? Je to její zkušenost, je to u ní osvědčené a vyhovuje to jí i psovi . . .
Ionťák zcela jistě není třeba doporučovat paušálně, ale je to stejné, jako na obecné rovině tvrdím, že psovi po většinu trasy stačí voda z potůčku a z kaluží.
Ne tak mojí Uzině. Madam potřebuje a vyžaduje pití ze své misky. Zatímco z potoka si 2x lízne, misku vylemtá celou. A to, že jí tam vodu naberu právě z toho potoka, už je vedlejší :)
Každý pes je individuál, na každého se musí trochu jinak, pokud mu chceme udělat závod zábavný.
Krmivo pro psy a kočky
http:\\svetickasmecka.cz
Tara leden 2011 - 11. 4. 2015

Offline David a Brixolína

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 193
  • Souhlasu: 6
Re:Nováček s Cácorkou a pár dotazů
« Odpověď #55 kdy: Březen 23, 2012, 09:12:58 »
JoJo, myslim si, ze diskutujici k prispevkum nevyburcovalo ani tolik pouzivani iontovych napoju, jako ton, kterym Lelinka pise (a uvazuje?). No, mohu se mylit. :)
... a najednou přede mnou stres. Tak se otočím - a za mnou frustrace! ... ... Tak jsem prchnul do hospody.

Offline David a Brixolína

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 193
  • Souhlasu: 6
Re:Nováček s Cácorkou a pár dotazů
« Odpověď #56 kdy: Březen 23, 2012, 09:31:22 »
Lelinko, chapu te. Jeden muj ucitel nam jednou rekl (bylo to v dobe, kdy misto diskuznich for existovaly jen e-mailove konference a kdy svetu nevladla mys a obrazky, ale cerna obrazovka a klavesnice, ale myslim si, ze to plati dnes mozna jeste vic jak driv): ve virtualnim svete pis a chovej se tak, jako by adresat tveho textu sedel pred tebou a divali jste se vzajemne do oci. No a podle meho ty jsi na svete uz dooost dlouho ... abys mela vybudovany trosku nadhled. :)
... a najednou přede mnou stres. Tak se otočím - a za mnou frustrace! ... ... Tak jsem prchnul do hospody.

Offline vencan+3

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 803
  • Souhlasu: 36
  • Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů, pokud t
Re:Nováček s Cácorkou a pár dotazů
« Odpověď #57 kdy: Březen 23, 2012, 09:46:19 »
Davkli: tak já tam přisypu ještě trochu cukru a je to  :D
Venco: tam ty jsi určitě nebyl, jak jsem někde přečetla, prý už jsi jen teoretik ...  ;D
čili zase žádná odpověď... :(
no já jen , že kromě nonstopu a vytrvalostních zkoušek (bez tahu, a ani tam těch 100km/den jen tak někdo nedává) neznám u nás žádnou akci ( ale netvrdím, že neexistuje) kde by měli psi šanci se takhle huesky proběhnout...tož si chci doplnit vzdělání - je to tak moc?!? ;)

Offline elina

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 527
  • Souhlasu: 6
Re:Nováček s Cácorkou a pár dotazů
« Odpověď #58 kdy: Březen 23, 2012, 10:11:30 »
bacha Venoušku  :-* tady to vypadá, že i rada a částečný souhlas je špatně  :D  ;) je tu jaro, a lidi si po zimě potřebujou odventilovat ten přetlak z papiňáku  >:D

Offline vencan+3

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 803
  • Souhlasu: 36
  • Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů, pokud t
Re:Nováček s Cácorkou a pár dotazů
« Odpověď #59 kdy: Březen 23, 2012, 10:33:07 »
to leli, aby věděla s kým se dohaduje  ;)
to elina : :-*

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: