Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Píšťalka

Autor Téma: Píšťalka  (Přečteno 47282 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: Píšťalka
« Odpověď #60 kdy: Březen 24, 2011, 15:57:49 »
Tombru - v Krkonoších je píšťalka v povinné - jak sám píšeš, pořadatel si tam může přidat co chce (třeba i ten defibrilátor).

Chlapi, asi budu divná, když se"okolo" chaty courám i bez mobilu a v kapse mám opravdu jen kapesník. Případně GPSku, kterou ale pomoc nezavolám. A courání = do 30ti km (to není urážka midařů, to je fakt). Je fakt že kdybych si něco zlomila, tak mám fakt smůlu, protože doma nehlásím často ani směr kterým jdu (protože se často rozhoduju až když vyjdu), občas jsem mimo značené trasy... je to divný, ale žiju a zatím jsem se vždycky dokázala vrátit po svých (i když to občas bolelo a párkrát jsem si slušně zašla. Jako trénink na treky ideální)

Offline marian

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 111
  • Souhlasu: 21
Re: Píšťalka
« Odpověď #61 kdy: Březen 24, 2011, 19:56:45 »
Boli casy ked mobily, GPS a podobne blbosti neexistovali a prezili sme.
Prezil som bez akejkovek elektroniky napr. 3-tyzdnovy trek v oblastiach kde bola civilizacia 2-3 dni chodze daleko (ano, aj MIDari idu obcas longy :P).
Ked clovek vie co robi tak riziko nie je velke.
Ale na dogtrek moze prist ktokolvek, moze precenit svoje sily, t.j. ta "bezpecnostna" cast povinnej vybavy podla mna ma vyznam (vcetne pistalky).

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: Píšťalka
« Odpověď #62 kdy: Březen 24, 2011, 20:11:14 »
Jenže mě se právě tohle preventivní nařizování nelíbí, prostě asi jako kdybych v bazénu všem povinně nařídila plavací kruh, protože co kdyby tam byl nějaký neplavec.

To že se někdo sesype z bouřky, to nezachrání ani 30 píšťalek - stejně pro něj doprostřed lesa nikdo nepojede. Holt buď svého psa zvládneš, nebo si sedneš na pařízek a počkáš až ho to přejde.

Offline Gwen a Dinulka

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1655
  • Souhlasu: 123
Re: Píšťalka
« Odpověď #63 kdy: Březen 24, 2011, 20:21:37 »
Boli casy ked mobily, GPS a podobne blbosti neexistovali a prezili sme.
Prezil som bez akejkovek elektroniky napr. 3-tyzdnovy trek v oblastiach kde bola civilizacia 2-3 dni chodze daleko (ano, aj MIDari idu obcas longy :P).

No samozřejmě, že jsme přežili, kdyby ne, tak si tu teď těžko budem žvatlat na fóru  >:D

Hurá zpátky na stromy, přece bez ohně, pazourku a podobnejch blbostí jsme taky přežili  ;D ;D ;D >:D
Hodný holky se dostanou do nebe, potvory se dostanou všude.
Dum Spiro, Spero
http://gwenfoto.blogspot.cz/

Offline Gwen a Dinulka

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1655
  • Souhlasu: 123
Re: Píšťalka
« Odpověď #64 kdy: Březen 24, 2011, 20:23:23 »
To že se někdo sesype z bouřky, to nezachrání ani 30 píšťalek - stejně pro něj doprostřed lesa nikdo nepojede. Holt buď svého psa zvládneš, nebo si sedneš na pařízek a počkáš až ho to přejde.

Máš bod. :D
Hodný holky se dostanou do nebe, potvory se dostanou všude.
Dum Spiro, Spero
http://gwenfoto.blogspot.cz/

Bára B

  • Host
Re: Píšťalka
« Odpověď #65 kdy: Březen 24, 2011, 20:50:28 »
Píšťalka plastová na Krkonoších doufám nikomu čas neubere díky svojí váze. Vzhledem k tomu, že se nebudeme courat od dědiny k dědině, ale polezeme nahoru, považovali jsme za dost podstatné tam tuhle malinkou věcičku vložit. Za chvilku budem diskutovat, zda je potřebný spacák a karimatka, když někdo přeci nebivakuje a nebo je schopen se vyspat v bundě.  ;) Není to preventivní buzerace, ale normální nutnost. I školy když jdou u nás na tůru, tak u sebe aspoň jednu mají a nikomu to zatím psychyckou újmu nepřineslo.
Ano, žijeme všichni dotěď. Ovšem pamatuju si trek, kdy holčina volala do telefonu "nevím kde su a bojím se" a pořadatelé ji pak hodně dlouho odlovovali ;)

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: Píšťalka
« Odpověď #66 kdy: Březen 24, 2011, 21:41:10 »
Báro, popravdě si kvůli každé blbé návštěvě jakéhokoliv obchodu musím brát volno, takže konkrétně mě na tom štve hlavně to zbytečné lítání po obchodech. A těším se že další trek si zas někdo nějakou ptákovinu vymyslí.
Nikdy jsem neměla nic proti standartní výbavě, naprosto souhlasím s přidáním botiček, které jsou praktické a nosím víc než dvě. ALE přidala se lékárnička, z které jsem nikdy nic nepoužila, nosím pár SOS brufenů a pár speciálních náplastí na puchýře - ty normální spíš puchýře přidělají. Přidala se fólie, kterou jsem sice nosila předtím než byla povinná, ale jen do té doby než jsem ji vyzkoušela a zjistila že tepelný rozdíl s fólií a bez ní byl nula. Pak jsem ji teda zase koupila a přibalila, ale s vědomím, že tohle mě fakt nezachrání. Píšťalka mi zlomenou nohu neslepí, nehodlám se ztrácet a nemyslím si že Krkonoše jsou amazonský prales. Ostatně když budu "někde v lese a nevím kde", těžko budete dělat rojnice po Krkonoších a hledat kde si pískám. Jsem dospělá a mapu mám   O:-) . Jasně, nechci přijít o trek kvůli takové pitomosti, takže ji někde seženu, budu doufat že ji cestou neztratím, ale pořád jsem přesvědčená že je to pitomost.

Offline P. & G. N. R. J.

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 653
  • Souhlasu: 29
Re: Píšťalka
« Odpověď #67 kdy: Březen 24, 2011, 21:57:48 »
Tak to bychmísto píšťalky preferoval nějakou dýmovnici, to bych byl myslím, daleko víc dohledatelnější  >:D

Offline P. & G. N. R. J.

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 653
  • Souhlasu: 29
Re: Píšťalka
« Odpověď #68 kdy: Březen 24, 2011, 22:11:13 »
P.S.  Občas jen zírám, co dokáže člověk, který mi přijde při osobním setkání "normální a rozumný" , kterého osobně znám, napsat do diskuse za nesmysly  ;D A  to se netýká jen tohoto tématu  >:D >:D

Tím samozřejmě nechci říct, že nenapíšu občas nějký nesmysl :D

Offline tombru

  • Administrator
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 597
  • Souhlasu: 105
  • zlý admin :-)
Re: Píšťalka
« Odpověď #69 kdy: Březen 25, 2011, 00:28:59 »
Tak to bychmísto píšťalky preferoval nějakou dýmovnici, to bych byl myslím, daleko víc dohledatelnější  >:D

To už raději signální pistoli  ;D Hodí se i na medvěda, nebo příliš vilného myslivce  >:D

A pro fajnšmekry nouzový lokátor ELT. Do hodiny vás mají skoro kdekoli. Baterky v tom vydrží několik let a je to uzpůsobené pro případ pádu letadla, takže by to mohlo splňovat outdoorové požadavky na dogtreky. Dělají i takové relativně kapesní provedení  >:D Ti rychlejší se budou identifikovat jako letadla, ti pomalejší jako lodě a příznivci HU-HU stylu jako tankery  ;D
První pomoc vám poskytne reportér TV NOVA, který bude určitě na místě určitě dřív jak záchranáři v očekávání nějakého krvavého leteckého neštěstí. Případně mu můžete LIVE nadiktovat závěť pokud nemáte sebou ani tužku a papír (fixku a kartičku pojištěnce na kterou to můžete napsat).

 

No nic, už asi raději půjdu spát  :-[
tombru

Bára B

  • Host
Re: Píšťalka
« Odpověď #70 kdy: Březen 25, 2011, 10:11:11 »
Tome, to je fak dobrý  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
btw: píšťalka bude v každé hračkárně ;)

Bára B

  • Host
Re: Píšťalka
« Odpověď #71 kdy: Březen 25, 2011, 10:21:19 »
a k tomu ztrácení - každý večer přecházím od dolní boudy Grizzly na horní boudu Satelit do bytu (cca 100m). Před rokem padla mlha, že sem si neviděla ani na boty a místo k baráku jsem došla na druhou stranu lesa. Pokud terén neznáš, dost blbá situace...

Offline TerCedrici

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 472
  • Souhlasu: 21
Re: Píšťalka
« Odpověď #72 kdy: Březen 25, 2011, 10:43:25 »
Tak já mám klid, já mám píšťalek jak ******* a úplně nejlepší je, že jí mám i na čelovce!!!! Jakožto infiltrovanou vychytávku jinak nesvítící svítilny  8) heč!  ;D

Offline ŽufrikTeam

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 297
  • Souhlasu: 8
Re: Píšťalka
« Odpověď #73 kdy: Březen 25, 2011, 11:02:34 »
Tak já mám klid, já mám píšťalek jak ******* a úplně nejlepší je, že jí mám i na čelovce!!!! Jakožto infiltrovanou vychytávku jinak nesvítící svítilny  8) heč!  ;D

Já myslela, že jí tam máš jako vysokofrekvenční plašič zvěře, jako se dává na auta :)
   *   www.probarf.cz

Offline TerCedrici

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 472
  • Souhlasu: 21
Re: Píšťalka
« Odpověď #74 kdy: Březen 25, 2011, 11:20:11 »
Co??? to existuje??? a já myslela, že jí tam mám pro případ nouze!!!! plašení zvěře zvládám bez píšťalky, stačí zvířátkům zazpívat nějaký duet z muzikálu:-)))

....Tím si z toho nechci dělat legraci, jsem ráda, že tam tu píšťalku mám, přesto doufám, že nebude potřeba!

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: