Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Píšťalka

Autor Téma: Píšťalka  (Přečteno 47324 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline zlá-tužka

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 128
  • Souhlasu: 1
Re: Píšťalka
« Odpověď #45 kdy: Březen 23, 2011, 22:40:08 »
Já myslim, že to obecně málokoho napadne, že nějaký pískání může být pískání o pomoc, a pokud to někdo pochopí, pak je jedno jestli pískáš morseovku nebo ten nouzový signál ;) S morseovkou dneska ale už stejně asi moc nepochodíš :)

(V každém případě dobrá věc píšťalku mít - už jen kdyby člověk zůstal z jakéhokoliv důvodu nehybný někde v lese, i když s funkčním mobilem, lepší pískat, než říkat do mobilu "hele ležim u takovýho velkýho buku..")
« Poslední změna: Březen 23, 2011, 22:47:44 od zlatuška & bláha & frištenský »

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: Píšťalka
« Odpověď #46 kdy: Březen 23, 2011, 23:03:20 »
v nouzi aktivuješ štěkátora, ne? Nehledě k tomu že na treku bys měla ležet pod bukem na trase...

Offline zlá-tužka

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 128
  • Souhlasu: 1
Re: Píšťalka
« Odpověď #47 kdy: Březen 23, 2011, 23:12:01 »
Když budu ležet na trase - ve smyslu na cestě, asi nebude velkej problém mě najít a nějaký trekař jdoucí za mnou o mě dřív nebo později zakopne.. Ale když třeba polezu na nějakou vyhlídku - na trase - a zřítim se do údolí, nebo se třeba potmě - na trase - půjdu vyčůrat do křoví, bude tam svah, blbě na něj uvidim, blbě šlápnu a už jsem někde v rokli - to se snad smí  ;D  
Samozřejmě pak je taky předpoklad, že musím mít tu píšťalku u sebe a ne v batohu..

Offline Biluska

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 234
  • Souhlasu: 26
Re: Píšťalka
« Odpověď #48 kdy: Březen 24, 2011, 06:59:23 »
Zlatko, já jsem fakt nikdy neřekla, že longaři mají vůči midařům nějakou averzi. Od samého začátku tvrdím akorát, že midařům je líto, že jsou vůči longařům takoví opomíjení a zanedbávaní. Něco podobného jsme zažívali svého času v agility když "ti opravdoví" běhali standart a "ti ostatní" mini. Naštěstí už jsou ty časy pryč. S tím vyhlašováním extra pro mid je to výborný nápad, asi to do Lefů nějak začlením.

Mimochodem, loni z Lefů odjelo předčasně i pár longařů. Jedna jela kvůli zranění psa, druhá protože to měla domů hrozně moc daleko a chtěla po cestě kdesi přespat a třetí, protože byla naštvaná, že nevyhrála :p

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Píšťalka
« Odpověď #49 kdy: Březen 24, 2011, 07:18:19 »
Od samého začátku tvrdím akorát, že midařům je líto, že jsou vůči longařům takoví opomíjení a zanedbávaní.

Prisahám bohu...hned jak potkám midára, začnu už z dálky obdivně křičet a jásat nad jeho odvahou a drsností se kterou se (obtěžkán chlebníkem se sváčou a pláštěnkou) vydal hrdinně vyvenčit svého Bóbika. A do batůžku si přibalím loutkový divadlo či hodnotnou literaturu, abych ubohému zanedbávanému midaři v kempu plném těch nepřátelských longařů zpříjemnila pobyt a postarala se o pobavení. ;D

Vole Biluše, nenapadlo tě někdy, že pokud nás serou midáry, tak hlavně pro tady ty ublíženecký kecy zneuznaných drsoňů?

PS: Jelikož se mi vyrojily nějaký zdravotní problémy, budu letos ráda jak rádio, když budu aspoň midár.
« Poslední změna: Březen 24, 2011, 07:22:15 od ježura »

Offline Biluska

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 234
  • Souhlasu: 26
Re: Píšťalka
« Odpověď #50 kdy: Březen 24, 2011, 07:47:36 »


Prisahám bohu...hned jak potkám midára, začnu už z dálky obdivně křičet a jásat nad jeho odvahou a drsností se kterou se (obtěžkán chlebníkem se sváčou a pláštěnkou) vydal hrdinně vyvenčit svého Bóbika. A do batůžku si přibalím loutkový divadlo či hodnotnou literaturu, abych ubohému zanedbávanému midaři v kempu plném těch nepřátelských longařů zpříjemnila pobyt a postarala se o pobavení. ;D

Vole Biluše, nenapadlo tě někdy, že pokud nás serou midáry, tak hlavně pro tady ty ublíženecký kecy zneuznaných drsoňů?

PS: Jelikož se mi vyrojily nějaký zdravotní problémy, budu letos ráda jak rádio, když budu aspoň midár.
[/quote]

Zlati tak to vidíš jo?

Ježuro můžeš mi, prosím, citovat alespoň dva "ublížené kecy zneuznaných drsoňů"?
Anebo radši ne, to by pak bylo nekonečné. Odjebávám se odtialto a jdu makat, moje saň má vysoké stravovací nároky :D

Za mě prostě hlasuju pro píšťalku a já ji nosit budu (když ji nezapomenu koupit :D ) a kartičku pojištěnce, občanku a řidičák nosím stejně pořád.

Offline tombru

  • Administrator
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 597
  • Souhlasu: 105
  • zlý admin :-)
Re: Píšťalka
« Odpověď #51 kdy: Březen 24, 2011, 09:17:35 »
Tedy koukám co tady dokáže vyvolat obyčejná píšťalka  >:D  >:D  >:D  >:D

Nevraživost - je to hlavně o lidech ne o tom jestli je "midař, longař, běžec, plazič, nebo HU-HU". Myslím že drtivá většina lidí to neřeší, ale bohužel si každej s každým nemusí sednout a pak je každé vysvětlení které je po ruce dobré i když důvod bývá jaksi v něčem jiném...

výbava na kratší trasy - právem každého pořadatele je si určit i na doplňkové akce podmínky a rozsah povinné výbavy. Důvodů může být spousta a dalo by se o nich donekonečna diskutovat. Pro někoho to vždy bude zbytečná zátěž, pro jiného větší motivace si to opravdu zkusit s větší zátěží i na kratší trase a dalším to bude zase jedno.

píšťalka - znovu opakuji, že to není povinná věc. Berte to tak, že je to třeba snaha o to zvětšit povědomí o tom, že jsou i takové relativně velmi triviální, ale velmi účinné možnosti jak se v terénu dovolat pomoci, případně umožnit lepší navigaci záchrany. Dnes je velkým fenoménem mobilní telefon na který se drtivá většina spoléhá, že jim v krizové situaci vždy pomůže zařídit pomoc. To je bohužel dost krutý omyl. Několik dogtrekových akcí jsem měl na starosti podporu pro lidi na trase kteří bloudili, nebo měli nějaký problém. Není to vůbec jednoduché i když jsem místní prostředí dobře znal po telefonu zjistit kde dotyčný opravdu přesně je, nasměrovat ho směrem odkud přijde pomoc a poslat ji tam v podstatě naslepo. Ono v lese je dohledání se i na pár desítek metrů problém, zvláště pokud fouká vítr, to pak musíte hodně řvát a doufat, že k vám pomoc nejde "po větru". 

Tím nechci říct že to píšťalka spasí, ale jen upozornit že na mobil neradno příliš spoléhat. Proto třeba i ta výbava atd... Pokud se vám něco nedejbože stane, není to jako ve městě kdy k vám pomoc dorazí za pár minut, v přírodě počítejte spíše s hodinama a za různého počasí a bez úkrytu.

Jistě teď několik lidí namítne, že se jim to nemůže stát, nebo jim to stejně nepomůže. To je pravda, ale neznamená to že je to zase všechno zbytečné. To co nemusí pomoct nám, může pomoci někomu jinému, třeba i tím, že mu to poskytneme sami. Je samozřejmě nesmysl sebou tahat celou sanitku i s defibrilátorem, ale zrovna tak je nesmysl vyrazit do přírody úplně bez ničeho a spoléhat na to, že se nám nemůže nic stát a i kdyby jo, tak nám někdo hned přiběhne na pomoc.

Berte to jako můj osobní názor, neočekávám že se na tomto všichni shodneme  >:D Zkrátka takto jsem o tom přemýšlel když přišly náměty na rozšíření výbavy jak povinné, tak doporučené. A vězte že námětů bylo v průběhu let hodně, jak na přidávání, tak na ubírání výbavy.

Na závěr bych byl rád kdyby jste se tady drželi tématu, tedy problematiky píšťalky a pro vztahy mezi účastníky si založte jiné téma, nebo ještě lépe si najděte téma kde už se to tady probíralo a můžete si to vyříkat tam  >:(   
tombru

Offline zbynek

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 190
  • Souhlasu: 33
Re: Píšťalka
« Odpověď #52 kdy: Březen 24, 2011, 09:57:42 »
...ale zrovna tak je nesmysl vyrazit do přírody úplně bez ničeho a spoléhat na to, že se nám nemůže nic stát...
Viz filmy 127 hodin a Utek do divociny (ten i jako kniha), jejichz smutny hrdiny tolik "outdooristu" romanticky obdivuje - pro me jsou to oboji pribehy nezodpovednejch blbecku, co nekam vyrazeji bez zakladniho vybaveni a ostatne i vubec zakladnich znalosti...
Zbyněk + Ārya

Offline Honza & Wendýsek & Pan Eki

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 123
  • Souhlasu: 1
Re: Píšťalka
« Odpověď #53 kdy: Březen 24, 2011, 11:10:15 »
Mě by nevadilo kdyby píšťalka byla v poviný výbavě, nic to neváží místo nezabere a pomoct to může, osobně jí nosím od vlčí stopy (Polana) kde byla povinná.
Další věc že je vcelku hodně velké štěstí že se dosud nikomu z nás nic vážného nestalo. Je to myslím jen hodně velká náhoda  O:-).
Rád vzpomínám na pana X v DTM1 na předloňské Hanácké jeho prvním treku  ;D, jak se na startu holedbal že to vidí tak na třetí místo na bedně a místo toho byl spíš málem v bedně. Odvoz myslím z 27 Km kdy už kus předtím neměl vůbec zdravou barvu, odvoz mu tenkrát volala Šárka neměl ani telefon.
S tím jak se dogtrekking stává více profláklím sportem bude určitě přibívat lidí kteří nemají zdraví ůsudek čeho jsou či nejsou schopni a pak bude ta píšťalka ještě výborná věc  O:-).
Kartičku pojištěnce beru jako naprostou samozřejmost.
Pro Bilušku: nikdy bych nevěřil že loňský zde jsou Lvy vezmeš tak doslovně ;D často si vzpomenu na kraví horu a to co se mi honilo hlavou a x krát bylo velmi hlasitě vysloveno  ::).
Krmivo pro psy a kočky
http://svetickasmecka.cz

Offline Biluska

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 234
  • Souhlasu: 26
Re: Píšťalka
« Odpověď #54 kdy: Březen 24, 2011, 11:34:19 »
Honzo, za chyby se kajem a postupně vychytáváme, doufám, že další rok jich bude míň. Ale slovo "zelená" jsem se ještě od května neodvážila vyslovit  ;D . Před trekařema ho už asi nevyslovím nikdy  :-X . Mimochodem, letos nemůžu sehnat mapu, která by tu blbou značku měla zakreslenou správně, pořád ji všechny mají postaru  :'( .

Tombru, se omlouvám, už to tu nebudu zaplácavat.

Offline vencan+3

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 803
  • Souhlasu: 36
  • Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů, pokud t
Re: Píšťalka
« Odpověď #55 kdy: Březen 24, 2011, 13:34:56 »
...ale zrovna tak je nesmysl vyrazit do přírody úplně bez ničeho a spoléhat na to, že se nám nemůže nic stát...
Viz filmy 127 hodin a Utek do divociny (ten i jako kniha), jejichz smutny hrdiny tolik "outdooristu" romanticky obdivuje - pro me jsou to oboji pribehy nezodpovednejch blbecku, co nekam vyrazeji bez zakladniho vybaveni a ostatne i vubec zakladnich znalosti...
pro mne taky  :D  ;)

Offline TerCedrici

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 472
  • Souhlasu: 21
Re: Píšťalka
« Odpověď #56 kdy: Březen 24, 2011, 13:43:36 »
Honzo, za chyby se kajem a postupně vychytáváme, doufám, že další rok jich bude míň. Ale slovo "zelená" jsem se ještě od května neodvážila vyslovit  ;D . Před trekařema ho už asi nevyslovím nikdy  :-X . Mimochodem, letos nemůžu sehnat mapu, která by tu blbou značku měla zakreslenou správně, pořád ji všechny mají postaru  :'( .

Tombru, se omlouvám, už to tu nebudu zaplácavat.

Jestli je v mapě na Lvy chyba, stačí napsat  mejla na adresu KČT. Myslím, že na jejich webu je rovnou rubrika "chyby v mapách" a nesrovnalosti se tam dají nahlásit, aby mohly být v další edici opraveny ;)

Offline zlá-tužka

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 128
  • Souhlasu: 1
Re: Píšťalka
« Odpověď #57 kdy: Březen 24, 2011, 13:51:34 »
Ta turistická trasa tam je přeznačená. Jedině že by to přeznačili až po vydání té nejnovější v r.2009, mně osobně to přijde divný, ale možný asi to je.. (I když skoro mám pocit, že někdo tu mapu měl a ta zelená tam správně byla, ale nejsem si jistá, těch přeznačených tras tam bylo víc, ovšem u ostatních to skoro nebylo poznat, protože se šlo furt po stejné značce, jen vedla jinudy, na tu zelenou se ze žádný značky neuhybalo). Prostě je nutný mít mapu nejnovější (KČT) a projít trasu, jestli značení souhlasí, nic jiného se s tím dělat asi nedá.
« Poslední změna: Březen 24, 2011, 14:01:31 od zlatuška & bláha & frištenský »

Offline Biluska

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 234
  • Souhlasu: 26
Re: Píšťalka
« Odpověď #58 kdy: Březen 24, 2011, 14:32:08 »
Zlatko, je to přeznačené někdy mezi podzimem 2009 a květnem 2010. Na mapách je prostě ta stará značka. Ale teď už je to fuk, letos tama trasa nepovede, nemám odvahu :D :D :D

TerCedrici - díky za info, podívám se na ty stránky a zkusím jim dát vědět.

Offline zlá-tužka

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 128
  • Souhlasu: 1
Re: Píšťalka
« Odpověď #59 kdy: Březen 24, 2011, 15:36:56 »
Teď už je to fuk, ale je aspoň vidět, proč je dobré zkontrolovat trasu co nejblíže před závodem ;) Prostě poučení..

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: