Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 plánování trasy

Autor Téma: plánování trasy  (Přečteno 12108 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Toby-team

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 30
  • Souhlasu: 0
plánování trasy
« kdy: Duben 15, 2010, 15:01:48 »
Tak tímhle dotazem se nejspíš zařadím mezi tupce,ale což :-\
Jsem začátečník a vždy když jsme s psiskem někam razili,tak jen v doprovodu někoho zkušenějšího a trasa už byla naplánovaná.
Jak to tedy Vy zkušení děláte? ::)
Sbíráte někde tipy,kam vyrazit a pak prostě nahodile naplánujete kudy tam půjdete?
A na co konkrétního se při výběru trasy soustředit.
Ráda bych si to vyzkoušela,tak dík za rady 8)

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: plánování trasy
« Odpověď #1 kdy: Duben 15, 2010, 15:21:40 »
na trecích máš trasu danou, na výletech kouknu na mapu, kouknu kam bych se chtěla podívat, mapu vezmu sebou kdyby bylo potřeba trať operativně změnit... a jdu... Zaměřila bych se hlavně na povrch (aby tam nebylo moc asfaltu), ideálně pak potok nebo jiná voda kde se může pes napít/vykoupat, no a pak už je to fakt podle toho co od trasy čekáš - jestli tam chceš hospůdku nebo hrad nebo obojí, atd.
Samozřejmě vycházím i z možností dopravy - když jedu autem, musím udělat kolečko, když jedu vlakem, musím dojít zase na nějakou zastávku a ideálně mít zjištěno jestli odtamtud něco jede a kdy... u mě oblíbená verze je odjet do pryč a domů dojít po svých.

Offline Toby-team

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 30
  • Souhlasu: 0
Re: plánování trasy
« Odpověď #2 kdy: Duben 15, 2010, 15:33:55 »
Takže víceméně neplánuješ doma dopředu,ale až tzv. za pochodu?

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: plánování trasy
« Odpověď #3 kdy: Duben 15, 2010, 15:43:00 »
víceméně se doma kouknu kudy zhruba by to mohlo jít. Nějakou představu kolik km, odkud a kam chceš dojít atd. mít musíš. Ale můžeš ji pak na místě přehodnotit

Offline Toby-team

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 30
  • Souhlasu: 0
Re: plánování trasy
« Odpověď #4 kdy: Duben 15, 2010, 15:51:05 »
A jak tipujete,kde je to pro oko nejpotěšující? třeba si doma řeknu Brdy,ale na mapě pak nepoznám tu cestu,kde je nej,nej příroda,památky tam jsou samozřejmě zaneseny i to občerstvení se dá vydedukovat v nějaký vísce,ale s krásami přírody je to horší :P

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: plánování trasy
« Odpověď #5 kdy: Duben 15, 2010, 15:52:40 »
no to právě postupně projdeš celé Brdy a pak už víš  ;)

Offline Toby-team

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 30
  • Souhlasu: 0
Re: plánování trasy
« Odpověď #6 kdy: Duben 15, 2010, 15:56:00 »
A tak to jo,to mě nenapadlo a přitom je to ženiální >:D

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: plánování trasy
« Odpověď #7 kdy: Duben 15, 2010, 15:58:56 »
A co třeba zadat "strejdovi gůglovi" např. ty Brdy? Vypadne ti asi tak 200 000 tisíc odkazů, mrknu co by mě zajímalo, mrknu do mapy jak je to daleko od sebe, vedou-li tam značky...
Pak jsou zde turistické průvodce, na zadních stanách map taky bejvávaj popsaný pamětihodnosti a spol, případně kamarád tůrista poradí kde byl a kde se mu líbilo.
a nebo toto:
http://www.tipynavylet.cz/
http://www.turistika.cz/tipy-na-vylet/
http://www.hrady.cz/index.php

Podobných stránek je na netu něúrekom...tak hledej šmudlo ;)

Offline Erája

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 326
  • Souhlasu: 22
Re: plánování trasy
« Odpověď #8 kdy: Duben 15, 2010, 16:00:51 »
A jak tipujete,kde je to pro oko nejpotěšující? třeba si doma řeknu Brdy,ale na mapě pak nepoznám tu cestu,kde je nej,nej příroda,památky tam jsou samozřejmě zaneseny i to občerstvení se dá vydedukovat v nějaký vísce,ale s krásami přírody je to horší :P

No tak koukneš kde je jaký hrad, pramen.... pak použiješ třeba starý známý google a koukneš na fotky a recenze.... a víš ;-) když si nejsi jistá podle mapy, jestli tam jsou lesy pořádný nebo jenom "neco" tak si dáš mapy.cz a přepneš na leteckou mapu....

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: plánování trasy
« Odpověď #9 kdy: Duben 15, 2010, 16:05:25 »
PS: A pokud najdeš nějakou úžasnost, tak se hlavně nezapomeň podělit, chcem to vidět taky! :)

Offline Toby-team

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 30
  • Souhlasu: 0
Re: plánování trasy
« Odpověď #10 kdy: Duben 15, 2010, 16:09:05 »
osvědčenej "strejda" je samozřejmě v záloze O:-)
jen mě zajímalo,jestli to někdo děláte nějak speciálně
kamarádů tůristů se nespíš nebudu mít šanci zeptat,páč mám známí samý lenochody a gaučáky a tudíž jsem v tomto postižení sama :'(
taky jsem chtěla vědět,jestli dát bacha na něco spešl-viz. třeba ty potůčky
a dikes za odkazy O:-)

Šárka Mik

  • Host
Re: plánování trasy
« Odpověď #11 kdy: Duben 15, 2010, 16:29:15 »
Muzu nabidnout k pujceni knizku Cestujeme s detmi, samozrejme že tam neni vse kde je pekne, jen zlomek, ale jsou prave ty mista, po kterych prahne duse dogtrekare.

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: plánování trasy
« Odpověď #12 kdy: Duben 15, 2010, 16:32:54 »
No záleží na úhlu pohledu...moje duše ponejvíce prahne po místech, kde žádný děti nejsou ;D

Offline Toby-team

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 30
  • Souhlasu: 0
Re: plánování trasy
« Odpověď #13 kdy: Duben 15, 2010, 16:36:43 »
Jéžíš souhlasím s Lenkou-maje doma tři miloučké ratolesti,přec od nich s hafanem rádi prcháma :-X

Offline MartinaM

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 241
  • Souhlasu: 10
Re: plánování trasy
« Odpověď #14 kdy: Duben 15, 2010, 17:32:38 »
No z Rakovníka je na Brdy kousek, to je pravda, ale "za humny" to taky nemáte špatné...
Jinak já si ráda procházím oblasti, kde jsem ještě nebyla, to pak začnu nějakou turistickou značkou, když jsem v oblasti úplně poprvé (a pilně zjišťuju možnosti veřejné dopravy pro případné zkrácení trasy, popř. několik variant délky trasy tak, aby vždycky bylo "kam utéct" - mám štěndu, tak kdyby to na něj bylo moc), pak už spíš kombinuju podle nálady.
Velká výhoda je, jestli máš kus projetý předem třeba na horském kole, pak máš celkem slušnou představu, a to se zrovna na Brdech dá, je to pro kola pohádka, za den dáš kolem 100km a to ti vyjde na 3 prochajdy se psem  ;)

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: