Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Vzájemná ohleduplnost na dogtrekkingu

Autor Téma: Vzájemná ohleduplnost na dogtrekkingu  (Přečteno 23976 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Šárka Mik

  • Host
Re: Vzájemná ohleduplnost na dogtrekkingu
« Odpověď #15 kdy: Duben 14, 2010, 14:32:18 »
Sice jsem na Chřibech nebyla, ale skoro mám pocit že Lenko začínáš nesnášet psy.

Slečna se 4 a vice sexyvoditky žel nejsem :(, doufam že se tohle nezvrhne v zaver- jeden pes na osobu, aby nebyly komplikace. Kdo je potížista, bude i s jednim psem.

Offline Liana

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 49
  • Souhlasu: 0
Re: Vzájemná ohleduplnost na dogtrekkingu
« Odpověď #16 kdy: Duben 14, 2010, 14:47:17 »
Nemyslím, že Lenka začína neznášať psy, len patrí k veľkej skupine normálnych ľudí, ktorí ešte stále nepovažujú psy za bohy a považuje za samozrejmé udržovať určité hranice... A práve to, že niektorí psíčkari už tie hranice bezmyšlienkovite prekračujú, rozčuľuje nielen nepsíčkarov, ale aj psíčkarov.

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Vzájemná ohleduplnost na dogtrekkingu
« Odpověď #17 kdy: Duben 14, 2010, 15:59:43 »
Sice jsem na Chřibech nebyla, ale skoro mám pocit že Lenko začínáš nesnášet psy.

Psy mám ráda, nemůžou za debilitu svých majitelů :o

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: Vzájemná ohleduplnost na dogtrekkingu
« Odpověď #18 kdy: Duben 14, 2010, 16:06:31 »
Šárko, bod č. 1 mě štval už na mém prvním treku - Krušky 2005, kdy pes u vedlejšího stanu dělal cirkus půlku noci... a nebylo to naposled. Chápu že někomu nevadí půlku noci před trekem strávit v hospodě, já (a zjevně nejsem jediná) se potřebuju vyspat, jinak pak usínám za chůze už na třicátém kilometru.
Uvázání psa u rozcestníku s kontrolou jsem snad sice naštěstí nikdy nezažila, ale dovedu si představit že to taky naštve - to mám svého odložit a doufat že do mě se ten uvázaný nezakousne? Pokud se na kontrole sejde víc lidí, bývá naopak zvykem vzít psy nakrátko a vystřídat se tak aby se nedostali do kontaktu nebo jeden stojí u rozcestníku a cvaká ostatním, prostě předcházení jakémukoliv konfliktu. To že se se psy chováme v hospodách a kempech tak aby nás tam příště pustili zas a pokud možno rádi, by mělo být samozřejmé nejen na treku.

Mimo treky a podobné akce vodítko vůbec nenosím, ale taky se sakra snažím o to abych nikomu nedala nejmenší důvod k nějaké výtce - uklízím bobky, uhýbáme lidem na chodníku, u psů dávám k noze, v hospodě zapluje pod stůl a kolikrát lidi zjistí že tam byl pes až když odcházíme,... a tím víc mě naštve když se někdo chová přesně opačně a kvůli takovým lidem se pak ostatní dívají na psy jako na ty bestie co všude se*ou, štěkají, napadají, otravují,... Ostatně - tebe nenaštve když musíš na chodníku kličkovat mezi psími bobky? Mě jo a psy mám přitom hodně ráda...

Offline Jana & smečka

  • SPD
  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 482
  • Souhlasu: 33
Re: Vzájemná ohleduplnost na dogtrekkingu
« Odpověď #19 kdy: Duben 14, 2010, 16:20:32 »
Já hlavně nechápu, co má tohle společnýho s tím, jestli má někdo rád psy nebo ne?? To mám sakra svýho psa buzerovat kvůli tomu, že někdo si nechá psa volně lítat po kempu??? Jak se říká - svoboda jednoho končí tam, kde začíná svoboda druhého - tady to, myslím, platí dvojnásob. Pokud to nedokážete pochopit, tak seďte na prdeli a nedělejte potíže! Na tohle nikdo není zvědavý! Nejednou se mi stalo, že mi tihle volně pobíhající psi očůrali stan a sežrali žrádlo připravené VE stanu..
A co se týká hospody - tohle nechápu už vůbec...Jde vidět, že většina z vás má prd představu, co zajištění takové akce dá práce...stejně tak psi na chatkách...no comment..
Jo a pokud si se psem neumím poradit, tak na trať nelezu, už podruhý mi ten samý pes napadl fenu...

Šárka Mik

  • Host
Re: Vzájemná ohleduplnost na dogtrekkingu
« Odpověď #20 kdy: Duben 14, 2010, 16:39:38 »
Tak moji psi po kempu ani na trati volne nebehali, v noci jsou v privesu, bobky sbiram,  a myslim kdo me mijel na trati tak si nevybavuju žadný potíže.. do hospody je nevodim. 

Jen me trochu zarazila ta poznamka o řvoucich fífinkach- to je jako by nekdo na zavodech sprezeni si stezoval, že psi přes den na stakeoutech vyvadeji.

Takže nekomu projde pes zticha bez  voditka a jiny bude oznacen za chutovku, když mu stekaji psi na voditku?  Stejny metr vsem! Podotykam, že nedje o me, moji psi se takto nechovaji.

Offline peppo

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 316
  • Souhlasu: 0
Re: Vzájemná ohleduplnost na dogtrekkingu
« Odpověď #21 kdy: Duben 14, 2010, 18:22:56 »
Šárka: u nás je jedno porekadlo - "trafená hus zagága". na jednej strane tvrdíš, že sa ťa to netýka, no na druhej strane reaguješ až príliš podozrivo a aspoň podľa tvojich reakcií v príspevkoch sa ťa táto téma dosť dotkla, ba až nahnevala... ale neviem, na treky chodím málo takže ťa nepoznám...
len ešte jedna poznámka, neporovnávaj mushing s dogtrekkingom ohľadne štekania psov - ako tu už bolo písané v úplne prvom príspevku od lenky, v mushingu sú pravidlá, že pes je cez noc zavretý. ty si to úplne obrátila, pretože v tvojom predchádzajúcom príspevku hovoríš, a budem citovať, "Jen me trochu zarazila ta poznamka o řvoucich fífinkach- to je jako by nekdo na zavodech sprezeni si stezoval, že psi přes den na stakeoutech vyvadeji." mám pocit, že o dni tu nikto nevravel, hovorilo sa len o noci... nevadí, pripisujem to na vrub tej nervozite a zjavnému podráždeniu...  ;)  :)
mimochodom, táto téma je úplne bezpredmetná pokiaľ sa nepristúpi k sankciám - napr. k nepripusteniu na štart alebo dodatočnej diskvalifikácii. ono je to totiž aj o tom, že koľkokrát sa tu rozoberali podobné témy, už aj viac rokov spätne, a stále sa s tým nič v praxi neudialo. ale o tom by mali porozmýšľať, v prípade nezamyslenia sa trekárov samých nad sebou, hlavne organizátori...
peppo

Offline Maky @ Trix

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 2
  • Souhlasu: 0
Re: Vzájemná ohleduplnost na dogtrekkingu
« Odpověď #22 kdy: Duben 14, 2010, 19:10:00 »
Souhlasím, prosila bych majitele svých agresivních miláčků, aby si je hlídali. Fakt nejsem zvědavá na neurotickou čubu, která mi vystartuje po psovi jen proto, že jde okolo a její panička jí sice drží na vodítku, ale pohled upírá kamsi a čuba si dělá co chce. Pokud už si svoje psy nezvládnete, nebo jste si je zkazili, tak se o ně postarejte.
Ad Liana: nevím, jak ty, ale já s čoklem došla za tmy z midu, má 6kilo, byl totálně grogy, mokrej, pak ještě vysprchovanej a klepal se mi zimou a únavou už za chůze. Rozhodně si ho radši vezmu do hospody, i když tam hraje kapela, protože je na podobnej humbuk zvyklej, než abych ho nechala mrznout v chatce, protože nemám auto a ani nic, kde by se ohřál. Je to samozřejmě věc názoru, ale můj názor je, že můj pes bude radši v teple se mnou, než mrznout sám na chatce.

Miša.

  • Host
Re: Vzájemná ohleduplnost na dogtrekkingu
« Odpověď #23 kdy: Duben 14, 2010, 20:22:31 »
Taky to beru jako pravidlo, že v kempu psi mají být na vodítku, zvlášť když je to v propozicích. Každý by si měl zabezpečit vlastního psa. A tim myslím, že třeba psa přivážu na lanko ke stromu u svého stanu (např.), tím pádem já mám psa zabezpečeného, aby neotravoval ostatní psy. Můžu jít v klidu do sprchy, na jídlo, nebo jinam, aniž bych s sebou tahala psa. Když někdo nechá svého psa pobíhat po kempu volně a ten půjde k mému takto zabezpečenému psovi, tak od něj nejspíš dostane co proto (stačí že si můj rozhodne hlídat misku s vodou) a čí je to pak chyba? Moje určitě ne. Myslim, že si někteří lidi neuvědomují, že jejich psi tak můžou úplně zbytečně přijít k úrazu.

Offline Kristýna, Aranka a Žižla

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 219
  • Souhlasu: 0
Re: Vzájemná ohleduplnost na dogtrekkingu
« Odpověď #24 kdy: Duben 14, 2010, 20:48:29 »
Nesouhlasím s nějakým "raději hodným na volno" jednou je daný že tak, a hotovo. Nikde v propozicích nikdo nepíše že zlý psi vodítko, nebo velcí psi .... to je jak s náhubkem ve vlaku, někomu taky přijde blbý aby ten hodný Puňťa měl "hubu za plotem" když je přeci hodný ....
Jsou věci který nepochopím, a budu se nad nimi furt pozastavovat.

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: Vzájemná ohleduplnost na dogtrekkingu
« Odpověď #25 kdy: Duben 14, 2010, 20:51:31 »
Kristýno, mě i Bardu na treku rafnuli psi na vodítku, ten pes co napadnul Janinu fenu byl na vodítku a s náhubkem. Jo, jednou je to daný, ale bohužel dokud je na druhým konci vodítka neschopnej dvounožec, tak to vodítko neznamená NIC. K vlaku radši SZ

Offline Gwen a Dinulka

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1655
  • Souhlasu: 123
Re: Vzájemná ohleduplnost na dogtrekkingu
« Odpověď #26 kdy: Duben 14, 2010, 21:02:09 »
Hodnej - nehodnej, na dogtreku v základním táboře ani na trati nemá pes na volno co dělat, stejně tak jako pes nepatří do společných sprch, umýváren, WC, případně hospody, na které je cedule velikosti plakátu s přeškrtlým psem.  :-X
Hodný holky se dostanou do nebe, potvory se dostanou všude.
Dum Spiro, Spero
http://gwenfoto.blogspot.cz/

Offline Šera

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 172
  • Souhlasu: 0
  • **Šera**
Re: Vzájemná ohleduplnost na dogtrekkingu
« Odpověď #27 kdy: Duben 14, 2010, 21:02:49 »
To Kristýna: Však víš jak je to v Brně ve Vaňkovce... Malí psi můžou klidně i na volno a velcí, jako ten můj, musí mít bezpodmínečně náhubek. Docela jsem se kvůli tomu hádala s ostrahou, protože se mi to zdá dost nespravedlivé buzerovat jen majitele velkých psů. Mezitím kolem nás prošli asi 3 menší psi bez náhubku a to bylo v pořádku. (Cedulku, že má mít pes náhubek jsem nikde neviděla)
K tématu bych se vyjádřila asi takto: "Problém bývá vždycky na opačné straně vodítka"  ;)

ŠarkaM

  • Host
Re: Vzájemná ohleduplnost na dogtrekkingu
« Odpověď #28 kdy: Duben 14, 2010, 21:09:01 »
Pro Peppo- znervoznela jsem  ;D presne v okamziku, kdy se zabrousilo do poctu psů.  :o.  

Offline Kristýna, Aranka a Žižla

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 219
  • Souhlasu: 0
Re: Vzájemná ohleduplnost na dogtrekkingu
« Odpověď #29 kdy: Duben 14, 2010, 21:16:23 »
Petro, o tom že vždy záleží na mejiteli, venčiteli, prostě tom, kdo to vodítko drží je jasný. A že u debila psa i člověka ani vodítko nic nevyřeší.
Ale to nic nemění na pravidlech, který jsou nejen pro debily.

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: