Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 MIDy

Autor Téma: MIDy  (Přečteno 70697 krát)

0 uživatelů a 4 Hostů prohlíží toto téma.

Offline burak

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 74
  • Souhlasu: 1
Re: MIDy
« Odpověď #30 kdy: Leden 21, 2010, 14:55:41 »
Citace
proč by Jizerská 50 nesměla být v MČR nebo v něčem podobném?
To jsme se nějak nepochopili, rozhodně jsem nepsal, že by Jizerska 50 neměla být MČR.

Citace
myslíš že ještěrka nebo Eva Valentová si ty medaile jako zaslouží míň než Baláž?
Vůbec ne, jak jsi na to přišla?

Citace
Kecy o tom že běžci jsou magoři co nepochopili podstatu DT jsou blbost.
Nechce se mi to hledat, ale mám pocit, že tohle je tady na diskusi převládající názor.

Abych se vrátil k původnímu tématu: Řekl bych, že v okamžiku, kdy se začal MID vyvíjet trochu do "sportovna", tak to lidem začlo vadit a od té doby se MID vyloženě odsouvá na vedlejší kolej.
Je mi jedno, jestli je to kvůli "jednomu konkrétnímu běžci", nebo kvůli hádkám o slovíčka.
Podle mě je to škoda.


Offline P. & G. N. R. J.

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 653
  • Souhlasu: 29
Re: MIDy
« Odpověď #31 kdy: Leden 21, 2010, 15:21:22 »
To že jsou běži magoři je názor naprosto, ale naprosto ;D minoritní, pokud vůbec je.Neznám člověka, který by nazval Evu, Karla, Ještěrku,Víťu, Markétu, Viktora.... takovým to výrazem. Možná tak v tom dobrém slova smyslu, že jim to přejí a mají je rádi. Stejně jako si sama o sobě spousta trekařů říká, jsem magor >:D
Roamne, plácáš pěkný hovadiny :) Nic osobního v tom nhledej ;D

Kurňááá tady to zase jedéééé, bombáááá >:D >:D >:D >:D >:D

A teď do mě ;D ;D já se chci s někým pohádat o smyslu dogtrekkingu  ;D  Chacháá >:D >:D

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: MIDy
« Odpověď #32 kdy: Leden 21, 2010, 15:40:58 »
Řekl bych, že v okamžiku, kdy se začal MID vyvíjet trochu do "sportovna", tak to lidem začlo vadit a od té doby se MID vyloženě odsouvá na vedlejší kolej.
Děláš si p.r.d.e.l?
První MID byl jako doprovodný program na Kruškách 2005. Ostatní pořadatelé to vzali jako dobrý nápad a začali je k longům také přidávat. Tedy MIDy od svého začátku, byly, jsou a doufejme že i budou, vedlejší produkt longů. Nic víc. Pouze někteří místo aby byli rádi že tuto věc nejen někdo pořádá, ale dokonce je ochotný o startující "pečovat" stejně jako o longaře, tak ještě rýpou jak jsou chudáci na vedlejší koleji a nikdo je nemá rád a nechce jim pořádat mistrovství. Případně pořád nechápou že rozdíl mezi procházkou na 40km a dogtrekkingem na 80 je velký a opravdu nelze nazývat MID dogtrekkingem. VELMI se mi líbí ta definice z wikipedie "long, hard journey" - přesný...

Offline Jana & smečka

  • SPD
  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 482
  • Souhlasu: 33
Re: MIDy
« Odpověď #33 kdy: Leden 21, 2010, 16:13:11 »
jasně, že jsou všichni magoři, jinak by něco takovýho nedělali a ještě za to platili :D ale u současných lidí, co jsou na špici (Markéta, Eva a další) jsem si nikdy nevšimla, že by šli přes psa...
a co se týká MIDu - můžete si brečet sami pro sebe, to vaše věčný omezování výbavy a kdesi cosi, co se tady řešilo :D Vůbec se těm pořadatelům nedivím :P

Offline viktor

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 6
  • Souhlasu: 0
Re: MIDy
« Odpověď #34 kdy: Leden 21, 2010, 16:19:58 »
slušná diskuse.... :)
za sebe můžu říct, že Midy chodím častěji než Longy (aspoň zatím) protože nemám tolik volného času a jak už tady zaznělo, Long je pro mne většinou o tom - dojít...  ;) ale taky jsem to na posledním svém longu s povinným bivakem zkusil s jinou myšlenkou - zkusit co ve mě je a jít na čas....  :) každý si v tomto sportu může vybrat na co má a jakou výzvu si zkusí a jestli někdo běží je mi jedno, mám co dělat ze sebou samým.... já teda chodím - i když svižně a je celkem jedno jestli se Midy počítají celkem do seriálu, protože si myslím, že kompletní program MČR v dogtrekkingu objíždí většinou stejně jen Longaři a tím pádem by se Mid dal chápat i jako zpestření pro ty, co bydlí v okolí a chtěli by něco podobného zkusit, ale nenajdou odvahu jít Long někde na druhém konci republiky....

málem bych zapomněl... Chřiby se blíží!!! takže zdarec na trati!  :D

Offline Charles

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 208
  • Souhlasu: 39
Re: MIDy LONGy a spol
« Odpověď #35 kdy: Leden 21, 2010, 17:45:38 »
pjekne se to rozjelo, ja to rikal - supeeer
long, hard journey... to asi nebude MID, že?
jasne ze ne, o midy prece nejde, to nazev Tematu je blbe :)
long => hard journey => dog trekking - Wiki to pise dobre
mid => easy journey => dog ...ehm...?
:D

Magori - a ja si o sobe myslim, ze sem magor(v tom dobrem smyslu - jak tu nekdo psal)
vsichni to o mne rikaj - ono ujit 90km, co ujit, dokonce ubehnout! - to neni normalni
a fsichni Longari jakbysmet :)

A teď do mě ;D ;D já se chci s někým pohádat o smyslu dogtrekkingu  ;D  Chacháá >:D >:D
to je preci jasny:
za tema recickama o turistice, kynologii, poznavani kras a uzivani si,
je jen snaha poradne se protahnout, aby vyhládlo, a paxi moct pri pívu poradne nacpat bruch a s kazdym vo tom pokecat - bezne socialni chovani >:D >:D

bozinku ja pri tom psani smichy slzim ;D :'(
ale i se psem nas to porad MOC bavi!
Československý včák?
Parťák a společník, neopakovatelný...

Offline Jana & smečka

  • SPD
  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 482
  • Souhlasu: 33
Re: MIDy
« Odpověď #36 kdy: Leden 21, 2010, 18:07:34 »
sáááákreš....taková česnečka na 40.tým...výborný smažák a palačinky na 30.tým na Otovi....skvělá očená kofolka skoro všude...a pivečko...nakládanej hermelín....

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: MIDy
« Odpověď #37 kdy: Leden 21, 2010, 18:09:17 »
sáááákreš....taková česnečka na 40.tým...výborný smažák a palačinky na 30.tým na Otovi....skvělá očená kofolka skoro všude...a pivečko...nakládanej hermelín....

a vvvotom to je ;)

Offline ŽufrikTeam

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 297
  • Souhlasu: 8
Re: MIDy
« Odpověď #38 kdy: Leden 21, 2010, 18:17:28 »
Tady bych si dovolil nesouhlasit, ten rozdíl je totiž jinde. Na mojí rekreační-hobby úrovni se žádný sport ani nedá dělat kvůli vítězství. Na spoustě závodů je takových lidí většina a přijede tam pár opravdových sportovců, kteří jsou na bedně a ti obyčejní je kolikrát na té bedně ani nevidí, protože jsou ještě na trati. Co jsem měl možnost poznat, fungujou takhle různé běhy, závody horských kol, amatérské triatlony, závody na běžkách...

Teď se jela Jizerská 50. Věřím, že naprostá většina lidí si tam jela zazávodit čistě z radosti, ne kvůli vítězství, věděli předem, že to pojednou třeba 6 hodin a budou se trápit. Úplně jako DT, tady rozdíl není.

Rozdíl je v tom, že težko někdo z těch mnoha lyžařů tvrdí něco ve smyslu, že ten Standa Řezáč je magor a že nepochopil podstatu závodů na běžkách, a vůbec, stejně má nějaké moc lehké lyže a pomáhají mu servismeni, to není fér, a správné je jezdit v klidu a kochat se a zastavovat se po bufetech. A už vůbec si nedovedu představit, že by tohle byl názor pořadatelů závodů a veřejně se to probíralo na oficiálním webu běhu na lyžích.

Aby bylo jasno, nemám nic proti flákání se po bufetech, ale nemůžu tomu říkat závod nebo dokonce MČR.


   *   www.probarf.cz

Offline ŽufrikTeam

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 297
  • Souhlasu: 8
Re: MIDy
« Odpověď #39 kdy: Leden 21, 2010, 18:39:53 »
věř, že většině LONGařů je úplně putna, jestli jsou v MČR 5. nebo 50...

To jsi ovšem neviděla, jak na posledním DT v předvečer všichni počítali a debatovali, kdo na jakém místě skončil, kdo koho odsunul... fááákt nikomu o umístění nejde...

A hlavně myslím, že MČR je hlavně z důvodu sponzorů, kteří by určitě radši sponzorovali nějaký výběrák pro služebáky, než toulání se přírodou...Ale když je závod zařazený do MČR, tak už je to o něčem jiném...

Ale taky by to chtělo, aby mistrovství mělo pořádnou webovou prezentaci a ne jen tabulky...
   *   www.probarf.cz

Offline Jana & smečka

  • SPD
  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 482
  • Souhlasu: 33
Re: MIDy
« Odpověď #40 kdy: Leden 21, 2010, 18:52:02 »
To jsi ovšem neviděla, jak na posledním DT v předvečer všichni počítali a debatovali, kdo na jakém místě skončil, kdo koho odsunul... fááákt nikomu o umístění nejde...
Ale taky by to chtělo, aby mistrovství mělo pořádnou webovou prezentaci a ne jen tabulky...

To jsem opravdu neviděla, ale že to bylo většině asi prd platný :D a budiž - někomu asi jo, ale proč teda házet do kupy všechny??? jasně, vy co to ujdete pod 24h jste borci, my, co jdem někdy i na doraz časovýmu limitu, umístění opravdu řešit nemusíme :)

Stránky mistrovství jsou věc druhá, buďme rádi, že díky Tomovi můžem vyhlížet propozice různých treků :)

Ona+pes

  • Host
Re: MIDy
« Odpověď #41 kdy: Leden 21, 2010, 19:49:28 »
Ale podívej se k Romanovi Balážovi na stránky, ten tyto "mid dogtrekkingy" pořádá.
jj. tam můžeš být i mistrem světa, když trochu hejbneš zadkem ;D

LenkoB, prijed taky "hejbnout zadkem" na nejakou Romanovo akci :)

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: MIDy
« Odpověď #42 kdy: Leden 21, 2010, 19:54:29 »
By se mi při šplhu na Lysou horu mohl zmenšit, děkuji nechci ;D

Offline Roman/ HOLKI

  • 1
  • zasloužilý psavec :-)
  • *
  • Příspěvků: 1198
  • Souhlasu: 1
  • Baláž EXTREME TEAM Ostrava Markíza Marika/HOLKI
Re: MIDy
« Odpověď #43 kdy: Leden 21, 2010, 20:01:10 »
Pro Buráka:
Podle ohlasů ty Novohradské hory jsou pěkná trasa tak jsem taky zvědavý.
Zítra tam jedu do Českých Budějovic běžet sobotní indor mercury maraton a tak se chci s pořadatelem toho Novohradského závodu domluvit.
Ale běžce se psy letos bere a psal i že kat. bude už oficiální pokud se sejde více lidí než loni.
Ta termínovka ještě není dodělaná (přesné termíny) a jednám s Poláky na doladění termínu některých akcí.V prvním týdnu února bude na stránkách www.tourdebeskydy.estranky.cz oficialní termínovka EoroCupu 2010.
Začne to 13.3. tradičně PROLOGEM 31 km v Beskydech.Pak budou ty Novohradské 32 km a pak Jizerské hory 42,2 km ,Krkonoše 55 km,v Beskydech MČR Pustevny 42,2 km,nově ME Frenštát SHORT 35 km,MS Ostravice 42,2 km,Velká Fatra Slovensko 40 km a pak moc hezký v Brenně Polsko SHORT 25 km a ještě jednou Polsko asi 50 km.
Takže kdo chce MID závody cestu k nám si najde sám.
Mimo to bude tradičně opět Tour de Beskydy a známé závody co loni a novinka na kteros se těšim osobně nejvíce Tour de Jizerky/Krkonoše 8-10 etapový asi něco přes 200 km v Kořenově nad Tanvaldem kde jsou pro to super podmínky do všech stran.
Česká asociace Horských běhů a Dogtrekkingů  ČAHBAD.Oficialní stránky-termínovka závodů: www.tourdebeskydy.estranky.cz .Diskuze-chat: http://www.tourdebeskydy.estranky.cz/stranka/diskuze

Offline Šárka

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 390
  • Souhlasu: 8
Re: MIDy
« Odpověď #44 kdy: Leden 21, 2010, 21:03:52 »
Na počítání časů opradvu nevidím nic špatnýho. Na závodech spřežení jsou taky všichni zvědaví jak zajeli a nestydí se za to.  Jenže je rozdíl, jet jen 15 kiláčků, to se opravdu nezastavuje, ale když jedu 60 a víc, jak potěší ,,rumové kontroly,, .

Za sebe můžu říct, že mi na závodech ( v pondělí jedem na Šediváčkův long) nejde o umístění, tj, že když skončím poslední, nebude mi to vadit a trochu s tím i počítám, ale jde o celkovou atmosferu na zavodech. O to, že vypadnu z domácího kolotoče a je důležity jen psi a stezka. Nic jiného v ty dny nemám na starosti.

Třeba takový zážitek z Nonstopu ze mě dosud nevyprchal a ejhle, ono se pojede za pár dní znovu a tentokrát bude větší účast, takže je mi jasné, kde se umístím. Přesto se těším

Před lety jsem měla výkonnější psy a párkrát jsme se umístili na prvních místech a přiznávám, že je to velice příjemné.


 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: