Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Jaké trekové botky???

Autor Téma: Jaké trekové botky???  (Přečteno 98320 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Šera

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 172
  • Souhlasu: 0
  • **Šera**
Re: Jaké trekové botky???
« Odpověď #15 kdy: Březen 12, 2009, 16:20:54 »
Taky mám z RockPointu značku Zamberlan (kotníčkové). Chodila jsem s nimi celou zimu a podzim kratší trasy a jsou pevné, pohodlné, ale na delší tratě bych si je už nebrala, jsou na mě asi moc trvrdé, takže mám puchýře asi po 20.km (viz DT Krajem Oty Pavla) :D. Ale vypadají zatím nezničitelně, vůbec je nešetřím. Ve s něhu i v mokru mám nohy suché. Nosím je každý den na vycházku se psem.

Offline Šárka

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 390
  • Souhlasu: 8
Re: Jaké trekové botky???
« Odpověď #16 kdy: Březen 12, 2009, 16:20:54 »
Nechápu, já bych se v kotnikovkach upekla zaživa ;D, dnes šel synátor celkem svižně a už mi bylo drobet teplo.

za sebe asi zvolim variantu hned mokro hned sucho, nizký

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: Jaké trekové botky???
« Odpověď #17 kdy: Březen 12, 2009, 16:30:00 »
až půjdeš padesát kiláků s výronem kotníku, budeš to možná vidět jinak...
V kvalitních trekových ponožkách to ani v létě není tak zlý, když je párkrát vyměníš tak je to ještě o chlup lepší.

Já mám momentálně vysoké Asolo a nízké Merell, ale ani v jedněch jsem toho ještě nenechodila tolik abych je mohla zhodnotit. Merelky jsou na noze fajn, v Asolkách mě po nějaké době (což v obchodě nepoznáš) začal bolet prsteníček na levé noze. Stejně tak mi ten prst umíral v jejich no-name předchůdcích (byly fajn a vydržely hodně) - asi je ten prst nějakej divnej, no... Si pamatuju jak jsem se kdysi koukala co mě to tlačí mezi prstama, pak jsem zjistila že to co mi tam překáží je onen prsteník, kterej se ale tváří že není můj... a vydrželo mu to vždycky docela dlouho...

Offline jazzinka

  • SPD
  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 191
  • Souhlasu: 1
Re: Jaké trekové botky???
« Odpověď #18 kdy: Březen 12, 2009, 19:42:19 »
Těžší treky jsem chodila v celokožených GTX Asolech, odešly po 6 letech. Ani v létě mi v nich nebylo nijak horko. Do lehčího terénu jsem měla postupně nízké GTX botky Reichle, North Face a Asolo, seřazeno kvalitou od nejhoršího, ale stejně nevydrží víc než sezónu. Zas je tedy mám i na bežné chození.
Obecně doporučuji kvalitní celokoženou botku - Meindl, Asolo, Garmont, Sportiva patří mezi osvědčené značky.

Offline Ef. a Rassík

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 71
  • Souhlasu: 0
Re: Jaké trekové botky???
« Odpověď #19 kdy: Březen 12, 2009, 19:58:46 »
hoooj, všem moc děkuju za rady a zkušenosti. zapoměla jsem ale dodat dost důležitou věc a to tu, že taktéž kvůli velmi pohyblivým kotníkům(levý jsem už dvakrát měla v sádře a jednou ve stahováku, pravý několikrát ve stahováku  :()potřebuji taky vysoký boty...jdu teďka omrknout ty Merrellky, zaujaly mě, ale nevím, jestli jsou i vysoký,a i po ostatních se podívám...musím to pořádně prolízt...ještě jednou Vám díky!!! :D
"Ne každý, kdo se toulá, je ztracen..."
J.R.R. Tolkien

Offline P. & G. N. R. J.

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 653
  • Souhlasu: 29
Re: Jaké trekové botky???
« Odpověď #20 kdy: Březen 12, 2009, 20:28:13 »
Merrely kotníčkový taky jsou. Jedny mám asi 3,5 roku, je pravda, že si je beru jen do náročnějšího terénu, nebo do sněhu, ale zatím fungujou  :)

J.

  • Host
Re: Jaké trekové botky???
« Odpověď #21 kdy: Březen 12, 2009, 21:21:05 »
Taky jsem byla zastánce metody "lehký boty, hned mokrý, hned suchý". V normálním počasí to funguje skvěle, žádné otlačeniny ani puchejře... Jenže pak přišel trek kdy bylo mokro pořád, boty rychle promokly, kůže na nohách se promáčela a i přes pravidelnou výměnu ponožek naskákalo tolik puchýřů... Takže příště budu vybírat boty taky podle předpovědi počasí  ;).

Offline P. & G. N. R. J.

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 653
  • Souhlasu: 29
Re: Jaké trekové botky???
« Odpověď #22 kdy: Březen 12, 2009, 21:27:09 »
Jj, není od věci vzít si sebou dvoje botky a před startem zvolit podle okolností optimální obutí. Ale pokud cestuje člověk vláčkem, tak na druhé botky nezbyde moc místa. Na druhou stranu jsou mezi námi tací, kteří berou náhradní obutí i na trasu.

Offline Šárka

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 390
  • Souhlasu: 8
Re: Jaké trekové botky???
« Odpověď #23 kdy: Březen 12, 2009, 21:33:53 »
S těma vyvrknutejma kotníkama, ja to teoreticky chápu,  momentálně chodím v celokožených goratextách, mám do nich ty spešl ponožky, do mrazu, do tepla, ale i v Kamzíku(specializovaná prodejna) mi potrvdili, že je možný, že v nich prostě v létě nevydržím. Takže si opravdu nekokážu představit, jak v nich chodím v létě. Stačí když je okolo 15 C a mám v nich nohu jako v ohni.
Ted jsem se chtela podivat jaka je to znacka a jelikož jsem s nima byla zapřahat, tak pro vrstvu blata není vidět, ale mám je 3 rokem a jsou funkční. Ale to v nich spíše stojím.

Nedávno jsem v nich odstala Český nonstop zavod, převlikala jsem si fusky několikrat denně, využila jsem i luxusu teple vody na umytí nohou...

Koukla jsem po svych botech co jsem s nima chodila prez leto- měla jsem je asi 5 let, byly to nizký Merrely, doted jsem si nevsimla, celokoženy, s vyndavací vložkou a taky mi v nich ,,hořela,, noha, ale vydržely celkem dost dlouho.Je fakz že jsem v nich nenalitala tolik co vy dogtrekaři. Ted uz maji diry.

Mužu mit jeden zcela trapny  dotaz? Chodí nekdo v sandalech?




Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Jaké trekové botky???
« Odpověď #24 kdy: Březen 12, 2009, 21:36:40 »
Lehčí treky (co do terénu) pár lidí v sandálech chodí.

Offline P. & G. N. R. J.

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 653
  • Souhlasu: 29
Re: Jaké trekové botky???
« Odpověď #25 kdy: Březen 12, 2009, 21:50:23 »
V sandálech se jde naprosto úžasně. Není nad to, když nohy pěkně větraj a můžeš chodit potokama. Dokonce i sandály z Asia-shopu to přežily. Tady jsem po značce nekoukal. Je pravda, že jsem se modlil, aby se někde po cestě nerozpadly, nedokážu si představit jít na boso, nebo to nějak opravovat, případně shánět po vesnicích, nebo smetištích :-X náhradní křusky ;D

Offline Šárka

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 390
  • Souhlasu: 8
Re: Jaké trekové botky???
« Odpověď #26 kdy: Březen 12, 2009, 22:00:51 »
Měla jsem k tomu dotazu o sandálach dovetek jestli chodi nekdo i bos, ale radší jsem ho vymazala,  >:D abych nebyla za provokatera >:D >:D

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Jaké trekové botky???
« Odpověď #27 kdy: Březen 12, 2009, 22:02:44 »
Já jsem prakticky bosá došla loni v Deštném...z památečních botek zbyl jenom svršek, poslední zbytky podrážky jsem pohřbila někde cestou. ;D

Offline Šera

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 172
  • Souhlasu: 0
  • **Šera**
Re: Jaké trekové botky???
« Odpověď #28 kdy: Březen 13, 2009, 22:18:39 »
Já musím brát boty i na přezutí (sandály), jinak bych měla puchýřů a puchýřů... :o. Většinou když cítím, že se začínají dělat puchýře, přezuju! Proti puchýřům mi asi nepomůže nic :'(

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: Jaké trekové botky???
« Odpověď #29 kdy: Březen 13, 2009, 22:52:49 »
kvalitní ponožky a mazat!


 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: