Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Výlety na plzeňsku

Autor Téma: Výlety na plzeňsku  (Přečteno 89781 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Dáša

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 575
  • Souhlasu: 0
Re: Výlety na plzeňsku
« Odpověď #30 kdy: Říjen 21, 2008, 13:37:14 »
Původně byl vyšlechtěn na ochranu stáda proti vlkům , ale protože pastviny byli několik , určitě minimálně 80 km  ;)daleko od obydlí starých francouzských pastevců byl šlechtěn i pro dogtrekking >:D O:-) ^-^

Offline RadekK

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 208
  • Souhlasu: 0
Re: Výlety na plzeňsku
« Odpověď #31 kdy: Říjen 21, 2008, 15:56:01 »
heh... hezka debata :D
Jsem pro toho 15-17. listopadu... (teda, jen jeden den z tohohle terminu... :D )
Btw. kdybyste nemeli co delat, tak tenhle vikend je v Novem dome u Rakovnika zavody psich sprezeni...  ;)

Clairin: ja jsem z Plas, bydlim... hmm... kdyz pujdes z kaznejova pres rybnici do lesa ke kreten.. vlastne k tomu panu myslivci, co je i mysliveckou strazi (a ma tam hajovnu), tam to odbocis doprava a pujdes po cervene, tak po case vlezes do plas a po leve strane budes mit takovej zelenej plot a schody vycnivajici do silnice (ktere tu vsichni milujou :D ). Pokud zavadis za kliku, tak se v pozadi rozerve par malinkatejch, cca 40-50kg pejsku... Tak tam :)

Offline Clairin

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 77
  • Souhlasu: 0
Re: Výlety na plzeňsku
« Odpověď #32 kdy: Říjen 22, 2008, 08:39:52 »
OK, tak třeba 17.11.

No ne, Plasy znám docela dobře ale o schody jsem tam nezakopla.....malinkatý pejsci....to budou nějaký hovádka....malamutí nebo haskí :-) když děláš do psích spřežení....to je můj sen...pořád přemýšlím jak na příští sezonu seženu nebo vyrobim káru a trochu zablbnem, na kole to už máme zmáknutý, ať už u nohy nebo vpředu a hodně je to baví. Koupila jsem SLED postroje, malá do toho vlezla dobrovolně, velkej se kroutil že co to má až na zádech,navíc nesnáší oblíkání :-))
Nový dům u Rakovníka....to neni tak z ruky, dáš mi nějaké bližší info pls? dík
Mimochodem, jestli jsi rodák, neznáš nějaké lidičky z Babiné? Třeba kluky Kolenovic (mívali rotwailery,chodili cvičit na velkou louku) a s jednim z nich teď rok bydlim tady v Kaznějově na Habeši....


Offline RadekK

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 208
  • Souhlasu: 0
Re: Výlety na plzeňsku
« Odpověď #33 kdy: Říjen 22, 2008, 09:40:02 »
mno, kdyz se kouknes na tu ikonku, co mam vedle, tak je tam uvidis... A jsou to cechohoraci ;)
Z babiny... byli tam nejaky dve dvojcata-holky... jen jmena se vykourily... :D , Kolenovic neznam

Nevim, ktere info presne bys rada... proste vem autiko, chlapa (nejlepe v uniforme, bude se hodit, zamestname :D ) a v sobotu okolo 9-10 dorazte - klidne na celej den (nebo i na noc... je tam celodenni program od soboty cca 8hod (kdyz zacina prijezd a vybalovani psu - docela sranda :D ), az do nedele, cca 11hod - vyhlaseni (baleni psu az tak zajimavy uz neni :) )

Offline Clairin

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 77
  • Souhlasu: 0
Re: Výlety na plzeňsku
« Odpověď #34 kdy: Říjen 22, 2008, 10:11:27 »
na ikonce neni nic vidět, jen křížek...ňák ti to nefachá :-))
český horský pes, ty se mi vždycky líbili....ale ještě víc čs vlčák, ale to mi doma neprošlo,prej jsou moc diví, ale já si to nemyslim.
chlapa nevemu,bude po noční a asi se mu nebude chtít. V uniformě?
Jednou se mi poštěstilo že jsem se svezla se psím spřežením na šumavě v prášilech, to kvílení než psi vyrazili, to nezapomenu :-)))

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: Výlety na plzeňsku
« Odpověď #35 kdy: Říjen 22, 2008, 10:15:13 »
pod tím obrázkem na ikonce máš ikonku zeměkoule - ta je na Radkův web...

Offline RadekK

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 208
  • Souhlasu: 0
Re: Výlety na plzeňsku
« Odpověď #36 kdy: Říjen 22, 2008, 10:33:04 »
na ikonce neni nic vidět, jen křížek...ňák ti to nefachá :-))
český horský pes, ty se mi vždycky líbili....ale ještě víc čs vlčák, ale to mi doma neprošlo,prej jsou moc diví, ale já si to nemyslim.
chlapa nevemu,bude po noční a asi se mu nebude chtít. V uniformě?
Jednou se mi poštěstilo že jsem se svezla se psím spřežením na šumavě v prášilech, to kvílení než psi vyrazili, to nezapomenu :-)))
Hmm... krizek? A safra, mrknu, co by s tim mohlo byt, dekuji za upozorneni :)

csv-cka jsou ... hmmm 'divy' :D ... Potrebujou tvrdou ruku :D
Tak na zavodech si nejvic kvileni uzijes v cca 6 rano, a to od cca 400-500 psu... TO JE BUDICEK :D - kvuli tomu doporucuju vzit stan, spacak a prespat tam, ten zazitek za to stoji.. Na dogtrecich jsou psi umlcovani, na zavodech se 'nechavaji' - a vsichni najednou :D
S tou uniformou jsem si delal legraci, policii mame uz 'zamluvenou', mame tam nekolik prejezdu silnice a potrebujem zastavovat dopravu, ale to uz je zajisteno :)

Jinak - zatim nesvezu, mam jen kolobku a trikolu, ctyrkolu chci jeste koupit, ale... hledam jeste, jakou :)

Offline Clairin

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 77
  • Souhlasu: 0
Re: Výlety na plzeňsku
« Odpověď #37 kdy: Říjen 22, 2008, 11:11:57 »
mimochodem s tou uniformou jsi to trefil....opravdu je u policie.
tříkolka by se mi taky líbila, musím někde sehnat....tyjo tak jsem koukala na tvůj web a netušila jsem co se tady kolem děje....Rybnice, kralovice, samej mushing a já nic nevim ! ale ráda si nechám poradit jak s výcvikem, aby si pesani nešli kudy chtí oni....ideální délku trasy, doladit způsob zapřažení atd. Myslím že je to bude bavit, no uvidím. Na kole je to sice fajn ale to nemůžu vzít oba. Ale taky je nechci přetěžovat, tak snad ta tříkolka nebude moc,když se zvolí ideální způsob trasy.
Jdu si pro nějakou papu tak zatim...

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: Výlety na plzeňsku
« Odpověď #38 kdy: Říjen 22, 2008, 11:17:00 »
Radku, nikoliv tvrdou, ale důslednou a nechybující! Tvrdou ruku naopak na ČSV opravdu nee! Ona teda není dobrá na žádného psa, ale jsou plemena co ji snesou, stejně jako jná snesou nějaké to rozmazlování. Labrador ti odpustí skoro všechno, ČSV skoro nic.

Offline RadekK

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 208
  • Souhlasu: 0
Re: Výlety na plzeňsku
« Odpověď #39 kdy: Říjen 22, 2008, 11:29:01 »
Radku, nikoliv tvrdou, ale důslednou a nechybující! Tvrdou ruku naopak na ČSV opravdu nee! Ona teda není dobrá na žádného psa, ale jsou plemena co ji snesou, stejně jako jná snesou nějaké to rozmazlování. Labrador ti odpustí skoro všechno, ČSV skoro nic.
ok, CSV jsem nikdy nemel (kolegovo tchan ma chovnou stanici, tak jen pisu, co mi kolega napovidal :) )

mimochodem s tou uniformou jsi to trefil....opravdu je u policie.
tříkolka by se mi taky líbila, musím někde sehnat....tyjo tak jsem koukala na tvůj web a netušila jsem co se tady kolem děje....Rybnice, kralovice, samej mushing a já nic nevim ! ale ráda si nechám poradit jak s výcvikem, aby si pesani nešli kudy chtí oni....ideální délku trasy, doladit způsob zapřažení atd. Myslím že je to bude bavit, no uvidím. Na kole je to sice fajn ale to nemůžu vzít oba. Ale taky je nechci přetěžovat, tak snad ta tříkolka nebude moc,když se zvolí ideální způsob trasy.
Jdu si pro nějakou papu tak zatim...

Do kralovic jen chodim, tam mam rodicovstvo, jinak z plas :) ... a samej mushing... v okoli kaznejova jen dva - rybnicka smecka a ja... Potom jeste Vojta Nemec s perinkama, ale ten je bliz u plzne
Pokud BC nejsou az tak tahavy (jako ze asi nejsou), tak bych se nebal ke kolu klidne dva zaprahnout... Prave jsem se vratil z kolobky, mel jsem zaprahnuty dva... a da se to i s tahavejma psama... (pravda, tri uz je o hubu :D )
Btw. pesani si vzdy budou chodit, kudy budou chtit oni... Zvlast, pokud na druhe strane je neco zajimavejsiho, nez to, ze ja chci nekam jinam (takova srnecka... :D ), ale je dobrej trik je zblbnout tak, aby umeli pronasledovat zver pouze po zpevnene ceste :D - otazkou je, jestli zrovna tohle se hodi ucit BCcko, ktery bude mit i policejni vycvik a tam se tak nejak predpoklada, ze nebude stihat nekoho jen po zpevnenejch cestach a a nebo ze 20cm tlusty 'klacek' na ceste bude duvod zastavit a ne preskocit a stihat dal... :D

Offline Clairin

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 77
  • Souhlasu: 0
Re: Výlety na plzeňsku
« Odpověď #40 kdy: Říjen 22, 2008, 11:49:48 »
no, nechtěla bych to nějak překombinovat - výcvik a mushing ale myslím že psí sport není na škodu...i člověk se potřebuje odreagovat od práce, zvlášť když by to mělo být víceméně pro radost a ne na závody. Co se týče pronásledování zvěře, to jim zakazuju, resp. psa mám na dlouhé šňůře a pouštím jen na přehledném místě, protože se mi stalo že se mi párkrát vrátil po několika hodinách...a nechci mít opletačky se zelenými vrahy nebo si nechat psa zastřelit. Fenu nechávám volně, ta se hned obloukem vrací, má kratší nožky tak na to prdí. No, asi to stejně dopadne tak, že mi zůstane na "mý blbnutí" Brendina, vemu kolo a je vyřešeno.

Offline Clairin

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 77
  • Souhlasu: 0
Re: Výlety na plzeňsku
« Odpověď #41 kdy: Říjen 22, 2008, 11:52:50 »
K tomu CSV - existuje na ně nějaká zaručená "kuchařka" nebo jsou tak mimořádní, že si s nimi bude rozumět jen určitý typ člověka?

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: Výlety na plzeňsku
« Odpověď #42 kdy: Říjen 22, 2008, 12:25:14 »
no, co vím tak jediný fungující "návod" je nedělat chyby a jít na ně opravdu tak aby rozumněli co se po nich chce. U těch nejhrubších chyb jako potrestání po příchodu tě vyučí většina psů, ale ČSV reaguje citlivěji na každé takové "zrazení", nesnese dril apod. Musíš mu nechat jeho vlastní mozek, ale zároveň jej přesvědčit že ten tvůj je lepší a že tudíž ty velíš, on poslouchá. Jsou psi co se drží hesla "pán má vždycky pravdu" - ČSV taky, ale jen do chvíle než pán párkrát pravdu nemá. Líp čtou tvoje pocity, mimiku, nenechají se jen tak ošidit. Ale jsou krásní a skvělí...

Offline Clairin

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 77
  • Souhlasu: 0
Re: Výlety na plzeňsku
« Odpověď #43 kdy: Říjen 22, 2008, 13:07:34 »
krásní jsou...viděla jsem je jednou v Plzni na náměstí, byli někomu na svatbě - lidi v dobových kostýmech a dva pořádní CSV....úžasem jsem se nemohla odtrhnout. Je v nich hodně vlka a to mluví za vše.

Jana H.

  • Host
Re: Výlety na plzeňsku
« Odpověď #44 kdy: Říjen 30, 2008, 13:01:48 »
Chci oslovit pejskaře na plzeňsku k uspořádání výletu podobně "postižených" přátel přírody, cestování a psích kamarádů. Zn. Barevný podzim....

Rádi se zúčastníme, jen jsme takoví "staří" loudalové, co jedna polovina týmu pamatuje nejen 17. listopad, ale i 21.8.1968 a ta druhá čtyřnohá neměla až do svého vysvobození z "Díry utrpení" Ligou na ochranu zvířat a p. Desenským žádný tréning ani tu správnou výživu sportovců. ..... Otu Pavla turistickou jsme si rozložili s Denýskem z Krupé na dva dny, bylo to skvělé, do cíle Deny vpochodoval svěží, ale nikdo už tam nebyl, jen igelitová taška na nás čekala u pí. správcové. Na prvním našem dogtrekku v Krušných horách celý den pršelo a nebyl seník, tak jsme se nechali odvézt do cíle po 25 km. Jana H.

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: