Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 můžu začít s 11-letým psem?

Autor Téma: můžu začít s 11-letým psem?  (Přečteno 5338 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Atidorfa55

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 3
  • Souhlasu: 0
můžu začít s 11-letým psem?
« kdy: Červen 25, 2008, 12:51:19 »
Ahojky mam 11- leteho krizence z utulku asi beardet kolie. Mam ho od 1 roku a je zyklý chodit kazdy vikend nejvice 15km.Myslite ze bych s nim mohla jeste zacit trenovat?

Offline David a Brixolína

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 193
  • Souhlasu: 6
Re: můžu začít s 11-letým psem?
« Odpověď #1 kdy: Červen 25, 2008, 13:04:55 »
ahoj, myslim si, jako laik, ze trasy kolem 20 km, ktere byvaji, neni duvod nejit, je-li jinak pes schopny. Teoreticky si myslim, ze lze jit turistickou a neujit ji celou a zeptat se poradatele, kde by ji slo vhodne prerusit a vracet se zpet, aby to dalo dohromady tech zvyknutych cca 15 km. Otazka, co na to napisi matadori a zkuseni trekkari :)
... a najednou přede mnou stres. Tak se otočím - a za mnou frustrace! ... ... Tak jsem prchnul do hospody.

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: můžu začít s 11-letým psem?
« Odpověď #2 kdy: Červen 25, 2008, 14:44:39 »
Záleži jak se po těch 15 km chová...jestli se tváří že toho má dost a nebo lítá jak pošuk a šel by ještě jednou tolik.
Musíš podle psa. Některý je v 11-ti letech vetchý stařeček a jiný je v nejlepším věku.
Pokud ujde 15 km v pohodě, tak mu zkus přidat, hlídej ho, měj zajištěný nějaký odvoz nebo zkratku pro případ nouze a uvidíš.
DT na 100 km chodí i několik psích staříčků a jak jim to šlape. :)

Offline Atidorfa55

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 3
  • Souhlasu: 0
Re: můžu začít s 11-letým psem?
« Odpověď #3 kdy: Červen 26, 2008, 07:46:20 »
Děkuju za odpoved:-) on je vetsinou unavenej po tech 15 rozhodne nevypada na to ze by to chtel jit ten den znovu ale jinak na nem zadne znamky stari nepozoruju. Nerada bych mu ublizila ale asi to pomalu skusim. On ma ty tury vzdy o vikendu, mozna by to chtelo aby jsem s nim chodila neco kratsiho kazdy den,co myslite?

falis

  • Host
Re: můžu začít s 11-letým psem?
« Odpověď #4 kdy: Červenec 17, 2008, 22:50:03 »
Jestli můžeš začít s 11-ti letým psem by bylo asi rozumnější se ptát veterináře, který by toho pesana kompletně prohlédl. Hlavně jestli má zdravé srdce a klouby. Na treku jsem sice byla i se starším psem, ale ten byl zvyklý makat celý život.
Myslím že starší pes si mnohem líp užívá pravidelné kratší vycházky, střídané s odpočinkem. Já dám třeba jeden den 15 km a další den jako odpočinek jen 6 km. Záleží na co je tvůj pes zvyklej, musíš ho sledovat a podle toho jak na tom je se orientovat.

Offline Erin

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 2
  • Souhlasu: 0
Re: můžu začít s 11-letým psem?
« Odpověď #5 kdy: Březen 06, 2009, 11:31:17 »
Ahoj, mám 8-letého boxera a taky se chystáme na náš první hobby trek. 20km dává v pohodě, do delších tras bych ho netlačila.

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: