Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Ušití postroje

Autor Téma: Ušití postroje  (Přečteno 31975 krát)

0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Ušití postroje
« Odpověď #30 kdy: Listopad 10, 2010, 19:05:54 »
Nákres...si myslíš že umím kreslit ;D
To je fakt lepší ukázat...nebo si půjčit postroj jako mustr a pak to opravdu naměřit a upravit přímo na psovi a ušít podle toho.

Offline MartinaM

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 241
  • Souhlasu: 10
Re: Ušití postroje
« Odpověď #31 kdy: Listopad 10, 2010, 20:05:26 »
Podobnou akci mám odzkoušeno, že jde "špendlit" sešívačkou, ale jestli máš psa neposedu, tak minimálně další ruce potřebovat budeš. Pak je to podle obrázku "sešpendlitelné".
Dej vědět.

Offline mtrc

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 8
  • Souhlasu: 0
Re: Ušití postroje
« Odpověď #32 kdy: Listopad 10, 2010, 23:55:49 »
hmmm, ja vim, jak ten postroj ma vypadat, ale myslela jsem ze treba existuje nejaky zpusob jak spocitat zakladni miry toho postroje podle rozmeru psa a kdyztak doupravit na nem..

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Ušití postroje
« Odpověď #33 kdy: Listopad 11, 2010, 06:58:38 »
Míry: krk v nejširším místě, hrudník v nejširším místě, délka od kohoutku po kořen ocasu
Nanést: krk je jasný, popruh co jde od křížení na kohoutku k žebrům=1/2 obvod hrudníku, zdvojení na hrudníku za co pes táhne=1/4 hrudník, od konce zdvojení po smyčku na konci = délka psa.

Takže vezmeš popruh a měříš:
1/2 hrudníku, 1/2 krku, 1/4 hrudníku, délka psa, délka psa, 1/4 hrudníku, 1/2 krku, 1/2 hrudníku. Na švy nepřidávat!
A teď to musíš celý poskládat ať to není nikde překroucený a sešít.

K tomu buď x záda (2x 1/2 hrudníku) našít v polovině délky a hrudníku
a nebo volná záda...proužek popruhu (délka není až tak důležitá) našít tak aby to dělalo rovnoramenný (rovnostranný?? je zde nějaký geometr?? aby měl všechny 3 strany a úhly stejné) trojúhelník.

Skládám popruh u "úvazu na smyčku" jinak než třeba Jarda Soumar, je to vidět na fotce toho "invalidního postroje" na začátku tématu. Spíš jde asi o zvyk, Jetíček mi běhá v manmaťáckým postroji a rozdíly že se to na psovi třeba kroutí jinak nevidím.
« Poslední změna: Listopad 11, 2010, 07:42:52 od ježura »

Offline mtrc

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 8
  • Souhlasu: 0
Re: Ušití postroje
« Odpověď #34 kdy: Listopad 11, 2010, 08:05:12 »
Super! Presne tohle jsem chtela vedet. Moc diky! Pustim se do toho a dam vedet, jak to dopadlo.

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Ušití postroje
« Odpověď #35 kdy: Listopad 11, 2010, 08:36:19 »
Ještě PS: Tyhle míry mám ověřené "dlouhodobým bádáním" na seveřanech a psech podobného rámce. Nevím co máš za zvíře, ale pokud je to nějaký "hybrid"  hubenej, tlustej, s tenoučkým krkem nebo hrudníkem jako kráva... tak to nemusí platit, takže naměřit, sestehovat, vyzkoušet...
Ať se nevztekáš u párání víc než je nezbytně nutný.

Offline mtrc

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 8
  • Souhlasu: 0
Re: Ušití postroje
« Odpověď #36 kdy: Listopad 11, 2010, 09:19:10 »
Jasne, rovnou na pevno to urcite sit nebudu, to si troufnu jen kdyz mam presny strih na hodne jednoduchou vec ;) Psa mam dost hybridniho :D s trochou sikovnosti a timhle navodem se snad doberu k uspokojivemu vysledku..

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Ušití postroje
« Odpověď #37 kdy: Listopad 11, 2010, 12:22:50 »
Držím palce, pak hoď foto hybrida v nových šatičkách :)

Offline mtrc

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 8
  • Souhlasu: 0
Re: Ušití postroje
« Odpověď #38 kdy: Listopad 15, 2010, 17:24:41 »
A je to doma! Fakt to funguje. Vic tahat jsme zatim nezkouseli, ale vypada to ze to bude v pohode. Super navod, diky za nej! Hafan je hafo neposeda, nezapozuje :D tak treba nekdy az za nej neco zaprahnu :D

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Ušití postroje
« Odpověď #39 kdy: Listopad 15, 2010, 17:34:19 »
Tak super, jsem zvědavá na foto, tak vyrazte tahat!

Offline Hyena

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 461
  • Souhlasu: 4
Re: Ušití postroje
« Odpověď #40 kdy: Prosinec 04, 2010, 10:52:55 »
Prosím Ježuro nebo ostatní- nemáte náhodou střih na "funkční" obleček pro psa? Velikostně  na labradora, ale to už si klidně upravím. Díky

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Ušití postroje
« Odpověď #41 kdy: Prosinec 04, 2010, 10:58:43 »
Střih nemám, ale budu šít šatičky Jetíčkovi, tak se když tak potom podělím. Zatím se poohlížím po sekáčích po vhodné flísce na podšívku, šusťák na vrch mám. Doma je v poho (celoročně venku), ale jak ho nechám chvíli stát na stake outu (zvlášť čerstvě vytaženýho z vozíku) klepe se jak ratlík...tak jsem usoudila, že by si nějaký to zateplení zasloužil, už taky přestává být mladík :(

Offline Hyena

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 461
  • Souhlasu: 4
Re: Ušití postroje
« Odpověď #42 kdy: Prosinec 04, 2010, 17:20:24 »
Jé to by si byla hodná. Já vlastně nikdy v ruce funkční obleček na velkého psa neměla. Tak jen tuším tvar, ale poměry fakt ne.  Potřebuju to pro starou labradoovčandu- pořád je aktivní a ráda na vandry, ale jakmile prochladne , tak jí chytnou záda a kulhá. Důchodce z ní dělat nechcene, tak dostane vohoz. A možná bych pak spíchla i jeden pro Hyenu na zminí bivaky pod šírem. Bohužel, i když doma netopíme, sousedi nás řádně vyhřívají a tudíž její srst podle toho i vypadá :-(

Offline MartinaM

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 241
  • Souhlasu: 10
Re: Ušití postroje
« Odpověď #43 kdy: Prosinec 14, 2010, 20:00:50 »
našla jsem na webu celkem slušné návody na postroje, tak ať to nezapadne:
http://www.uberpest.com/harness.html

Hyena: nech si ukázat co má Bonny od Eráji, jestli je to ono?

Offline Hyena

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 461
  • Souhlasu: 4
Re: Ušití postroje
« Odpověď #44 kdy: Únor 03, 2011, 20:54:08 »
Dámy, chluby chlub :) má ušitý obleček, pořizovací cena 80 Kč za bundu v sekáči u místní Ukrajinky. Místo střihu jsem špendlila přímo na čoklidovi, čemuž odpovídá výsledný xicht modelky ;D

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: