Myslím si, že nebezpečná zvířata už do našich lesů nepatří, měla by žít někde v rezervaci kde lidem nemůžou ublížit!
Jíťo to tě spíš zařízne nějaký ten úchyl než napadne vlk. Přeci by jsi nechtěla aby divoká zvířata žila jen v rezervacích,
, pravá příroda je ,podle mě, právě i se součástí těchto tvorů.Spíš bych ty rezervace udělala pro některé lidi. Zdravé divoké zvíře se člověku vyhne na 100 honů.
Divoká zvířata patří stále do přirody, bohužel člověk jim ale ukrajuje čím dál tím větší prostor pro jejichživot.Nebyli dřív vlci, rysi,medvědi součástí našich hlubokých lesů ? Kdyby se člověk choval tak jak má, tak si ho tyto zvířata ani nevšimnou.
Něco o vlcíchVlk se dříve vyskytoval běžně v celé Evropě v komplexech hlubokých souvislých lesů, postupně však byl téměř všude vyhuben. Poslední zaznamenaný zástřel vlka na našem území je z roku 1914 na panství Český Těšín. V poslední době se vytváří malá stálá populace vlků na Moravě v Beskydech, kam první jedinci pronikli pravděpodobně ze Slovenska.Vlk je velmi plaché zvíře, na člověka neútočí, pověsti o jeho nebezpečnosti jsou silně přehnané. Je zařazen mezi zvláště chráněné, kriticky ohrožené druhy zvěře. převzato z encyklopedie
Jak se chovat v oblastech s výskytem medvědaPokud jste chovatelé, chraňte své zvířata elektrickými ohradníky nebo vycvičenými pastýřskými psy. Dejte vědět medvědům, které území je vaše. Elektrický ohradník vám může zapůjčit Český svaz ochránců přírody, informujte se o dalších možnostech ochrany v poradně ČSOP Valašské Meziříčí, tel. 571 621 602.
Dodržujete zákaz vstupu do přírodních rezervací a klidových oblastí a zákaz trhání borůvek v těchto místech. Medvědi potřebují alespoň někde prostor, kde by se mohli v klidu nažrat. Respektujte medvědí domov stejně, jako medvědi respektují váš domov.
Pokud táboříte volně v přírodě, nepřipravujte kořeněná jídla a nepoužívejte deodoranty a jiné producenty neobvyklých vůní. Medvědi mají vynikající čich a jsou různými aromaty neodolatelně vábeni.
Nenechávejte v přírodě ani poblíž tábořiště žádné zbytky od jídla, rozbalte jen tolik jídla, kolik sníte. Konzervy si nechejte na jindy - ulehčíte tak i svému batohu.
Držte se turistických tras. Pokud procházíte nepřehledným terénem, lámejte klacky nebo si zpívejte, aby o vás medvědi včas věděli a včas se vám vyhnuli.
I přes zuby, drápy, váhu a sílu, kterou medvědi disponují, nezaměřují se na zabíjení a pojídaní lidí. Člověku se snaží radši vyhnout, pokud o něm vědí. Vyhněte se i vy medvědovi, kterého potkáte a zatím o vás neví. Tiše se vzdalte a kontrolujte medvědovo chování.
Pokud si vás medvěd všiml, pravděpodobně se bude snažit utéct. Nedívejte se medvědovi přímo do očí (to je výzva k souboji), dělejte, že ho nevidíte, mluvte klidným hlasem a pomalu se vzdalujte.
Pokud vás medvěd sleduje, upusťte kus oděvu nebo jiný předmět, který může upoutat jeho pozornost.
V případě útoku si lehněte na břicho a chraňte si lokty šíji, hlavu a nehýbejte se - medvěd o vás ztratí zájem.