Informace ze schůzky pořadatelů dogtrekkingů
14. 12. 2014 Šlapanice u Brna
ÚČASTNÍCI – VÝBOR TVDT
Po stopách Toulovce: Petra Plisková, Petr Dvořák, Míša Plisková, Monika Mundilová
Šlapanický dogtrekking: Zdeněk Velan
Krušnohorský dogtrekking: Jaroslav Fabiánek
Jednooký vlk: Petr Žižka
Zde jsou lvi: Libuše Kulawiak, Tomáš Kulawiak
Stopou strejdy Šeráka: Gejza Sóky
Fryštácký dogtrekking: Bronislav Růčka
Krkonošská tlapka: Jan Prášil, Bára Vlčková, Lucie Matrková
Krajem Hynka Máchy: Alena Kohlová
Čestní hosté: Vladimír Páral, Jana Gwen Ondrášková
Dogtrekking.info: Tomáš Soural
TERMÍNOVÝ KALENDÁŘ
Pro nepřítomnost zástupců akce Se psy se syp a pro nedostatek dalších informací k této akci ji nebylo možné ji pro rok 2014 do seriálu MČR zařadit.
Pořadatelé akce PO STOPÁCH TOULOVCE podrobně seznámili všechny přítomné o plánované akci a jejím zajištění. Následně byla tato akce schválena přítomnými jako akce MČR s podmínkou, že ji co do dodržování pravidel a jako pomoc při řešení případných sporů na místě konání osobně zaštítí Petr Dvořák.
Byly schváleny tyto akce a termíny MČR pro rok 2014:
1: 27.-30.3. 2014 PO STOPÁCH TOULOVCE (Železné hory)
2: 10.-13.4. 2014 ŠLAPANICKÝ DOGTREKKING
3: 24.-27.4. 2014 KRUŠNOHORSKÝ DOGTREKKING
4: 9.-11.5. 2014 JEDNOOKÝ VLK
5: 5.-8.6. 2014 ZDE JSOU LVI
6: 25-27.7. 2014 STOPOU STREJDY ŠERÁKA
7: 11.-14.9. 2014 FRYŠTÁCKÝ DOGTREKKING
8: 25.-28.9. 2014 KRKONOŠSKÁ TLAPKA
9: 9.-12.10. 2014 KRAJEM HYNKA MÁCHY
ORGANIZACE POŘÁDÁNÍ MČR
Systém pořádání a způsob bodování zůstává nezměněn. Vyhlášení výsledků bude na poslední MČR akci v sezóně. Pořadatelé akcí MČR přispívají dohodnutou částkou na diplomy a poháry MČR. Tuto částku posílají nejpozději do čtrnácti dnů po skončení své akce pořadateli poslední MČR akce v sezóně, který se stará o zajištění cen a vyhlášení vítězů MČR.
VYMEZENÍ ZPŮSOBU STARTU U KATEGORII MČR
Bylo dohodnuto a většinou přítomných odhlasováno, že nově bude v pravidlech opět upřesněn způsob provádění startů u akcí MČR tak, že počínaje dogtrekkingovou sezónou 2014 dochází k přesnějšímu definování způsobů startování na akcích zařazených do bodování MČR v dogtrekkingu. Toto upřesnění se zavádí, respektive obnovuje (takto to již v minulosti v pravidlech velmi podobně bylo definováno) zejména z důvodů vytvoření rovnějších podmínek pro účastníky soutěžících v rámci bodování MČR.
Zde je nové znění článku pravidel ohledně startů:
Článek 3.10 Start: Účastníci v kategoriích MČR DTM1-2 a DTW1-2 startují v časovém okně, které může mít maximální délku 120 minut. Čas zahájení startovního okna a způsob startování v něm si určuje každý pořadatel individuálně. Účastníkům, kterým pořadatel umožní start po uplynutí startovního okna, se v těchto případech počítá čas od konce startovního okna, nebo od přiděleného času na startovní listině.
Z toho vyplývá, že je možné startovat i po ukončení startovního okna, pokud to pořadatel umožní a pokud účastníkovi nejde o umístění v MČR.
NÁMĚT NA SJEDNOCENÍ VĚKOVÉ HRANICE DTW2 S DTM2
Pro sjednocení věkové hranice kategorii žen a mužů nebyly mezi pořadateli nalezeny takové důvody, kvůli kterým by byla taková změna potřeba. Věkové hranice kategorii tedy zůstávají beze změn.
POŘÁDÁNÍ KRATŠÍCH TRAS V RÁMCI KONÁNÍ DOGTREKKINGOVÝCH AKCÍ
Pokud jsou v rámci dogtrekkingových akcí pořádány i pochody na kratší vzdálenosti než určují pravidla, musí být jednoznačně v propozicích označeny, že se jedná o doprovodný program, ne o dogtrekking. To platí i pro zveřejňování výsledků těchto doprovodných akcí na webových stránkách. Tedy vždy by měla minimálně předcházet věta, že se jedná o doprovodnou akci. Pojmenování těchto doprovodných akcí (mid, turistická, kočárková, pro plaziče…) je na pořadateli.
NÁSLEDNÉ STARTY V RÁMCI JEDNÉ AKCE
Bylo dohodnuto, že pokud se účastník přihlásí a odstartuje v kategorii zařazené do MČR, nebude mu v tomto termínu konání akce povolen start s tím samým psem na jiné doplňkové akci a naopak. Například pokud po startu odstoupí, nebo absolvuje trasu tak rychle, že by mohl odstartovat i v doplňkové doprovodné akci. Pokud účastník chce absolvovat i další doprovodnou akci, musí mít jiného psa, který se neúčastnil jiné varianty akce v daném termínu. Toto omezení bylo přijato pro lepší kontrolu a omezení přetěžování psů.
POMOC POŘADATELŮ ÚČASTNÍKŮM NA TRATI
Pokud si vyžádá účastník od pořadatele pomoc s orientací na trati nad rámec pomoci definované pořadatelem a ten mu ji poskytne poté, co již účastník vystartoval, bude to považováno za porušení pravidla o pohybu účastníků na trati (pomoc od třetích osob).
Pořadatel může s orientací účastníku v nouzi pomoci, ale tento účastník už nebude pro tuto akci zařazen do klasifikace MČR.
Pořadatel na rozpravě k trati může upřesnit, kde a za jakých podmínek lze tuto pomoc využít, například v pořadatelem určených (orientačně složitých) oblastech.
Není zkrátka možné pořadatele neustále opakovaně žádat o pomoc s navigací na trati, respektive pořadatel může usoudit, že se účastník nedokáže samostatně pohybovat po trati a účastníka z akce vyřadit.
Zapsal Tomáš Soural – dogtrekking.info