Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Krušnohorský dogtrekking

Autor Téma: Krušnohorský dogtrekking  (Přečteno 14558 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Edit

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 19
  • Souhlasu: 0
  • AJSHA
Krušnohorský dogtrekking
« kdy: Prosinec 08, 2007, 22:34:49 »
Ahoj všem
Chtěla jsem se opět :-X zeptat,jestli jste si už někdo dal Ostrovský - Krušnohorský okruh, chtěla bych se účastnit 08. Prozradí my někdo kolik to má kilačků :'(, zda-li se můžu těšit na bivak (těď když se už nebojím divočáků ;)  )
a můžete ještě přihodit pár užitečných rad do batůžku :)
Děkuju za opovědi i z minula :D
Zvídavá Edit O:-) a Ajsha >:D

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Krušnohorský dogtrekking
« Odpověď #1 kdy: Prosinec 09, 2007, 08:25:40 »
Citace
Prozradí my někdo kolik to má kilačků , zda-li se můžu těšit na bivak (těď když se už nebojím divočáků   )
a můžete ještě přihodit pár užitečných rad do batůžku


Zuzka nahlásila 100 km, ale počítej vždy nějakou rezervu +-10 km, trať se může ještě měnit...
Bivak...záleží jak rychle chodíš, někdo to dá nonstop, já už předem počítám, že jdu na dva bivaky...
A do batůžku hlavně nějaký kvalitní zahřívadlo (třeba jemný dámský likér na tři), Krušky umí být v dubnu hooodně krušný ;)

Offline Edit

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 19
  • Souhlasu: 0
  • AJSHA
Re: Krušnohorský dogtrekking
« Odpověď #2 kdy: Prosinec 09, 2007, 13:44:41 »
Tak děkuji Lenko :-) kvalitní zahřívadlo alias dámský likér znám velice dobře z vodních expedic. To jsem ráda, že tento doping lze samozřejmě v menší fomě.
Používáš nějakou mapu ( doufám, že ne tu s vrstevnicema + buzolu :-( )
to jsem v koncích.

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Krušnohorský dogtrekking
« Odpověď #3 kdy: Prosinec 09, 2007, 13:50:41 »
Mapa je povinná výbava, která je potřeba se dočteš v propozicích. Buzola se loni hodila, část trasy byla neznačená a šlo se jenom podle popisu (u velkého dubu třetí cestou vlevo... ;D ) Takže po tom, co už se nám třetí dub nezdál dost velkej, tak Petra vyčarovala z báglu buzolu a udala směr..."Maxičky severoseverovýchod" a byly tam ;D
Když jsou dobře značený cesty od turistů, tak kolikrát ani mapu nevytáhneš, pokud někde řádili dřevorubci nebo nedáváš na značky pozor a zamotáš se, tak i buzola přijde ke slovu.

Offline Edit

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 19
  • Souhlasu: 0
  • AJSHA
Re: Krušnohorský dogtrekking
« Odpověď #4 kdy: Prosinec 09, 2007, 14:17:31 »
Tak to jsem v koncích,mapa teď i buzola asi napíšu Ježíškovi o GSM navigaci

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: Krušnohorský dogtrekking
« Odpověď #5 kdy: Prosinec 09, 2007, 17:09:10 »
nepotěším tě, velká část GPSek nefunguje při zakrytém výhledu na oblohu = pod stromy...

Offline tombru

  • Administrator
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 597
  • Souhlasu: 105
  • zlý admin :-)
Re: Krušnohorský dogtrekking
« Odpověď #6 kdy: Prosinec 09, 2007, 18:22:28 »
nepotěším tě, velká část GPSek nefunguje při zakrytém výhledu na oblohu = pod stromy...

Tak tak, to už chce nějakou pořádnou, nicméně jak to tak bývá, když to nejvíc potřebuješ tak ti dojdou baterky... >:D >:(

Ono také "najít se" pomocí GPS není až tak snadné, buď musí mít GPS v sobě podrobnou mapu, nejlépe turistickou, nebo se člověk musí naučit najít v mapě pomocí souřadnic vyčtených z GPS. Na krajích map jsou dnes většinou GPS souřadnice naznačené, ale chce si to vyzkoušet a naučit se to.
Nicméně až budš volat 112, že už umíráš někde v lese na souřadnicích GPS xx.xx.xx.xx yy.yy.yy.yy tak to bude velká výhoda :-)   

Taky bacha na různé levné kompasy a kompasy v různých nožích svítilnách a podobně, dost často ukazují jen jedním směrem protože jsou ovlivněné nějakým kovem uvnitř těchto věcí.

Pak už zbývá jen mech na stromech (obvykle na severní straně) a v noci hvězdy - teda pokud je jasno a člověk dobře vidí, mě osobně připadá, že jsou na obloze polárky tak tři... .-)

« Poslední změna: Prosinec 09, 2007, 18:24:05 od tombru »
tombru

Offline peFO

  • SPD
  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 124
  • Souhlasu: 5
Re: Krušnohorský dogtrekking
« Odpověď #7 kdy: Prosinec 09, 2007, 18:33:03 »
no pokud jsou všechny 3 na stejné straně tak je to v pohodě....problém nastává pokud je každá na jiné straně :D

Offline tombru

  • Administrator
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 597
  • Souhlasu: 105
  • zlý admin :-)
Re: Krušnohorský dogtrekking
« Odpověď #8 kdy: Prosinec 09, 2007, 18:39:27 »
no pokud jsou všechny 3 na stejné straně tak je to v pohodě....problém nastává pokud je každá na jiné straně :D

No právě a do toho se ještě minimálně jedna pohybuje  >:D a jiná pohybuje a bliká  >:D >:( a pak se v tom vyznej... Pak nezbývá než zabivakovat a počkat do rána odkud vyjde slunce...   :P Ale nezaspat a nesmí být jak předevčírem, to slunce zůstalo asi doma... :'(
tombru

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Krušnohorský dogtrekking
« Odpověď #9 kdy: Prosinec 09, 2007, 19:01:31 »
Na ty supermarketový kompasy fakt bacha, loni jsem si zakoupila buzolu (ve své hamižnosti tu nejlevnější) a ukazuje všemi možnými směty...krom severu :-\

Offline peFO

  • SPD
  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 124
  • Souhlasu: 5
Re: Krušnohorský dogtrekking
« Odpověď #10 kdy: Prosinec 09, 2007, 19:33:53 »
Na ty supermarketový kompasy fakt bacha, loni jsem si zakoupila buzolu (ve své hamižnosti tu nejlevnější) a ukazuje všemi možnými směty...krom severu :-\

No pokud je to opravdu tak pak už nezbývá jen vypozorovat do jakého směru neukazuje a to považovat za sever :D ;D

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Krušnohorský dogtrekking
« Odpověď #11 kdy: Prosinec 09, 2007, 19:40:59 »
Citace
No pokud je to opravdu tak pak už nezbývá jen vypozorovat do jakého směru neukazuje a to považovat za sever

No vidíš, on u toho vlastně ani nebyl návod, třeba to má takhle fungovat...furt jakýsi inovace.... ;D

Offline indian

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 76
  • Souhlasu: 0
Re: Krušnohorský dogtrekking
« Odpověď #12 kdy: Prosinec 09, 2007, 19:45:41 »
ještě k těm GPS. když jsem si ji pořizoval tak jsem měl taky představu jak to bude snadné ale je dost možné že přestane spolupracovat s družicemi v hustém lese a po dešti je bez signálu úplně. dneska ji používám jen jako treninkový záznamník čas,delka a rychlost

Offline vencan+3

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 803
  • Souhlasu: 36
  • Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů, pokud t
Re: Krušnohorský dogtrekking
« Odpověď #13 kdy: Prosinec 09, 2007, 20:08:02 »
to Edit :(asi né Piaf  ;) ) No i kdyby nedošla... ;)  mi zadní voj (pionýři) alespoň pustíme psa.. :D (a jestli je chytrej ... bude se nás držet)  :-X .... (kdo by se tahal s mrtvou ženskou na zádech...) :D  NEJSME TIMUR a jeho parta.... :D ;D ;)

Offline tombru

  • Administrator
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 597
  • Souhlasu: 105
  • zlý admin :-)
Re: Krušnohorský dogtrekking
« Odpověď #14 kdy: Prosinec 09, 2007, 20:11:00 »
to Edit :(asi né Piaf  ;) ) No i kdyby nedošla... ;)  mi zadní voj (pionýři) alespoň pustíme psa.. :D (a jestli je chytrej ... bude se nás držet)  :-X .... (kdo by se tahal s mrtvou ženskou na zádech...) :D  NEJSME TIMUR a jeho parta.... :D ;D ;)

No jo, ale když zabloudí, tak na ni asi nenarazíte, leda by jste zabloudili stejně, nebo šli podle supů...  >:D
tombru

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: