Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 pás k dogtrekingu na normální procházku?

Autor Téma: pás k dogtrekingu na normální procházku?  (Přečteno 12177 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Rony

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 10
  • Souhlasu: 0
pás k dogtrekingu na normální procházku?
« kdy: Prosinec 04, 2007, 09:51:38 »
Ahoj všichni, já (zatím? :) dogtrekking nedělám, ale bylo mi doporučeno používat ten pás a vodítko připnuté k němu kvůli mým špatným zádům, že to odpružení je na ně dobrá věc. Na vodítku trpím, když se pes občas zapomene a škubne. Když je to na dlouhých kilometrech, záda a rameno s vodítkem je v háji.
Na druhé straně si ale jiní myslí, že to je nebezpečné, pokud je pes schopen se zapomenout a vyrazit za zvěří, tak mě může strhnout parádně plnou silou na zem.

Co byste mysleli? Poraďte mi prosím.

(Mám 30 kg retrívra)

Milena

  • Host
Re: pás k dogtrekingu na normální procházku?
« Odpověď #1 kdy: Prosinec 04, 2007, 11:53:49 »
Pás používám i na běžné vycházky, protože mám připnuté tři psy naráz (43, 32 a 20kg), na frekventovaných místech připínám ještě štěně (30kg) a ani si jiný způsob už nedovedu představit, vést je všecky na ruce by nebylo reálné. Za zvěří občas vystartují i všichni najednou a udržím to, byť s vynaložením fyzických i psychických sil (vážím cca 60kg), ale je to rozhodně lepší než vodítko, myslím, že i na záda. Tedy, to platí, je-li pás na bedrech, co nejníže, ne v pase! To by byl na záda asi záhul. Mně se nejvíce osvědčil odlehčený sedák. Dodávám, že mi psi opravdu táhnou. Milena

Offline Věrka a Jerry

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 81
  • Souhlasu: 2
Re: pás k dogtrekingu na normální procházku?
« Odpověď #2 kdy: Prosinec 04, 2007, 12:34:48 »
Ahoj, já má psa vážícího cca 60kilo, takže na trek či výlety jedině na sedáku, který mám "proklatě nízko" ;D na běžné procházky ho nepoužívám, jelikož to pesan rozlišuje - sedák a postroj=dlouhý výlet či trek, obojek+dlouhé lano=normální procházka (do 10ti kilometrů). Pokud se žirafka rozhodne, že se za něčím rozeběhne, tak to ustojím, taky s vypětím sil, jak psala Milena, nesmí být ale sníh, to mi pak ujedou nohy a už se vezu  ;D vážím něco přes 50kilo, takže moc velká zátěž pro něho nejsem. Sedák je parádní věc, člověk má volné ruce(pokud se zrovna nemusíš něčeho chytat  :-X ) a je to rozhodně bezpečnější než vodítko, no, v nějakém směru určitě.

Offline Honza + Bajča

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 15
  • Souhlasu: 0
Re: pás k dogtrekingu na normální procházku?
« Odpověď #3 kdy: Leden 22, 2008, 11:32:55 »
Jak jinak trénovat na trek?  ;D
"Tak mně napadlo, že bych si šel zaběhat..... Když jsem doběhl na okraj obce, řekl jsem si, že bych mohl běžet na kraj města. Když jsem byl na kraji města, řekl jsem si, že bych mohl běžet na kraj kraje. Když jsem doběhl na kraj moře, otočil jsem se a běžel jsem dál..."
Forrest Gump

Offline Dáša

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 575
  • Souhlasu: 0
Re: pás k dogtrekingu na normální procházku?
« Odpověď #4 kdy: Únor 12, 2008, 22:51:05 »
Jak jinak trénovat na trek?  ;D

CHodit, chodit a chodit. A hlavně naučit psa,když táhne, tak aby táhl když je třeba, ne z kopce. Taky jsem ve stádiu lehkého tréninku  ale ta mrcha pes se kterým chodím, nejraději táhne z kopce  ;D. Od zkušených trekařů jsem dostala radu naučit psa povel za paty , tj. při tomto povelu se pes zařadí za člověka, je to super jednak z kopce a taky v místech kde je úzká cesta.

Offline Amaguk Bela

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 28
  • Souhlasu: 0
Re: pás k dogtrekingu na normální procházku?
« Odpověď #5 kdy: Únor 24, 2008, 09:54:18 »

Na druhé straně si ale jiní myslí, že to je nebezpečné, pokud je pes schopen se zapomenout a vyrazit za zvěří, tak mě může strhnout parádně plnou silou na zem.

Co byste mysleli? Poraďte mi prosím.

(Mám 30 kg retrívra)

odvtedy, co mi pes zdrhol za srnami aj s 20m stopovackou na krku a dve noci ho nebolo, lebo sa zamotal v hustine, chodime do lesa uz len na sedkovom uvaze. Aj ked vystartuje za zverou, tak ho urcite lepsie udrzim ako v ruke a radsej by som padla na drzku, ako absolvovat dalsie agonicke situacie, ked som bola na pokraji nervoveho zrutenia, lebo som nevedela, ci je este vobec nazive.

Offline Hellka

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 4
  • Souhlasu: 0
Re: pás k dogtrekingu na normální procházku?
« Odpověď #6 kdy: Únor 27, 2008, 14:11:05 »
Jak jinak trénovat na trek?  ;D

CHodit, chodit a chodit. A hlavně naučit psa,když táhne, tak aby táhl když je třeba, ne z kopce. Taky jsem ve stádiu lehkého tréninku  ale ta mrcha pes se kterým chodím, nejraději táhne z kopce  ;D. Od zkušených trekařů jsem dostala radu naučit psa povel za paty , tj. při tomto povelu se pes zařadí za člověka, je to super jednak z kopce a taky v místech kde je úzká cesta.

Povel za paty vypada velice lakave! Muzes mi prosim poradit jak ho natrenovat? Mam vymara - hyperaktivniho blazna, ktery by jen tahal, vsude se cpe a musi byt prvni  - takze tenhle povel by se mi velice hodil =)) Diky H.

Offline Dáša

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 575
  • Souhlasu: 0
Re: pás k dogtrekingu na normální procházku?
« Odpověď #7 kdy: Únor 27, 2008, 15:02:11 »
Povel za paty vypada velice lakave! Muzes mi prosim poradit jak ho natrenovat? Mam vymara - hyperaktivniho blazna, ktery by jen tahal, vsude se cpe a musi byt prvni  - takze tenhle povel by se mi velice hodil =)) Diky H.

Na to ti lépe odpoví ti zkušenější  ;) LebaHU, Margita nebo Honza, já bych tlumočila jen jejich zkušenosti, které ještě nemám domáknutý  :D O:-)

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: pás k dogtrekingu na normální procházku?
« Odpověď #8 kdy: Únor 27, 2008, 15:26:07 »
Tak u nás je největší machr na tenhle povel Andula s Jetíkem (paradoxně největší tahač), ten se za paty řadí sám a bez tendencí vybíhat tak jde i několik km jak ovce do trhu ;D Prča je že když ho vedu já a řeknu za paty, tak se automaticky řadí za paty Andulce ;)
Dobře se to učí na nějaké úzké lesní pěšince, prostě psa na vodítku dáš za sebe s patřičným povelem a přidržuješ ho tam, případně ho usměrníš rukou když ná snahu tě předbíhat,  moji psi to pochopili prakticky okamžitě (na rozdíl od chůze u nohy, tu nechápali ani jeden nikdy).

Offline Gwen a Dinulka

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1655
  • Souhlasu: 123
Re: pás k dogtrekingu na normální procházku?
« Odpověď #9 kdy: Únor 27, 2008, 15:59:44 »
Pro snazší naučení můžeš vzít do ruky pamlsek a sevřenou pěst mít za zády. Má to jednu nevýhodu, budeš mít oslintanou ruku.  ;) ;D Případně, když vystrčí čumák, tak ho přes něj plesknout  >:D Já to praktikovala kombinovaně a s poměrně velkým úspěchem.  O:-)
Hodný holky se dostanou do nebe, potvory se dostanou všude.
Dum Spiro, Spero
http://gwenfoto.blogspot.cz/

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: pás k dogtrekingu na normální procházku?
« Odpověď #10 kdy: Únor 27, 2008, 16:03:38 »
U nás pamlsek nefunguje, Jetík není žravej, ten poťapanej alaskoš radši táhne než žere ??? a mamuti by mi ukousli ruku ve snaze dostat se k dobrůtce ;D

Offline Gwen a Dinulka

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1655
  • Souhlasu: 123
Re: pás k dogtrekingu na normální procházku?
« Odpověď #11 kdy: Únor 27, 2008, 16:05:52 »
U nás pamlsek nefunguje, Jetík není žravej, ten poťapanej alaskoš radši táhne než žere ??? a mamuti by mi ukousli ruku ve snaze dostat se k dobrůtce ;D

Tví psi jsou názornou ukázkou toho, že žádná rada nefunguje stoprocentně na všechny.... ;D
Hodný holky se dostanou do nebe, potvory se dostanou všude.
Dum Spiro, Spero
http://gwenfoto.blogspot.cz/

Offline katule a arga

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 58
  • Souhlasu: 0
Re: pás k dogtrekingu na normální procházku?
« Odpověď #12 kdy: Únor 28, 2008, 09:42:46 »
Tak podprdelák již už mam také, fakt dobrá věc!! ;) do této doby sem chodila se 4 psama na pevným úvazu kolem zad, přišla jsem domů vždy dost mrtvá s bolavým celým člověkem a psy neunavení, :'( teď se vracím míň vyřízená a s ještě šťastnějšími psy.
Začala jsem praktikovat kolo, taky super!!Občas se zahrabu v bahně i s kolem, ale super, účel to plní ???
A musím si postěžovat, pořád se nikdo nenašel kdo by šel se mnou :'(, kolem mam samý lenochy.
Chci radu od pejskařů co mají doma tlupu psů- jak často chodíte ven, a jak to praktikujete,dík

Offline Hellka

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 4
  • Souhlasu: 0
Re: pás k dogtrekingu na normální procházku?
« Odpověď #13 kdy: Únor 28, 2008, 10:14:11 »
Diky moc - hned to vyzkousime - ikdyz nejdriv musim najit nejakou tu uzkou cestu ... ta nam tady nejak chybi =))

Milena

  • Host
Re: pás k dogtrekingu na normální procházku?
« Odpověď #14 kdy: Únor 28, 2008, 12:26:44 »
katule a arga: taky mám 4, z toho 3 sportovce a jednoho důchodce :). Na venčení máme zimní (cca do května) a letní (květen-říjen) režim. Zimní: ráno v 5 obyč. vycházka se všemi, Čingisek je hodný a nezdrhá za zvířátky, je na volno, ostatní na šňůře, ujdeme cca 4-5 km. Odpoledne mlaďoši hoďku až dvě běhání nebo kolo (10-15 km)a potom důchodce vycházku tak půl hodiny. O víkendu je určitě aspoň jeden den výlet na více hodin i na celý den, 30-50 km, staroch už teď zůstává doma.
Režim letní: Ráno mezi čtvrtou a pátou jdou sportovci na hoďku běhat, dokud není horko, a pak jde ven důchodce, a večer chodíme všichni tak na hodinu. O víkendech bývají  výlety nebo jedem na nějaký dogtrek.
Teď máme hárání, a to je zajímavý týden, kdy se chodí ven i na tři etapy, zaplaťpámbů by to mělo v pátek skončit.
Jo, trvale jsou volně v zahradě u domu, kotce nevedem, jen úvazy, když je to zapotřebí.

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: