Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Kontaktní čočky

Autor Téma: Kontaktní čočky  (Přečteno 13698 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline pawLINka

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 20
  • Souhlasu: 0
Kontaktní čočky
« kdy: Únor 24, 2012, 09:04:44 »
Ahoj, chtěla bych se zeptat, jak to řeší sleponi na trecích. Teda ti, co nosí čočky... Máte je po celou dobu treku? Nebo je vytahujete? Jak zajišťujete hygienu okolo čoček?
Nosíte s sebou pro jistotu i brýle nebo náhradní čočky?

Pořád nad tím dumám, protože se mi nechce tahat brýle.  8)

Offline honza khp

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 263
  • Souhlasu: 47
Re:Kontaktní čočky
« Odpověď #1 kdy: Únor 24, 2012, 09:47:41 »
Čočky nosím jen na treky a sport (mám 7D) a poslední roky jsem skončil na tzv. jednodenních, kdy balení 30 párů vyjde asi na 1300,-  čili asi 45,- Kč na jeden pár. Takže kromě čoček v očích tahám pro jistotu 2 páry do rezervy, to jsem si u jiných druhů čoček nemohl dovolit :-) . Pokud čočky sedí tak s nima i jednou v klidu přespím, tyhle jednorázovky jsou ale tenčí a v noci snadněj vypadnou, proto ta rezerva. No a zkušeností je hafo, když mi čočka jednou spadla do bláta a jehličí, tak jsem ji čistil slinama v puse a taky v poho, pak už jsem ale přešel na ty jednorázovky, je trochu rozdíl ztratit čočku za dvacku nebo za litr. Čočky jsou super, najednou člověka baví i trek kdy je krásně hnusně, mlha, poletující sníh s deštěm, zkrátka radost ;)
Mám i krabičku a roztok a třeba na horách nebo u moře večer i tyhle jednorázovky vyndám a ráno znova nasadím, takže mi třeba 2 páry vydrží na 7-10 dní.

Offline pawLINka

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 20
  • Souhlasu: 0
Re:Kontaktní čočky
« Odpověď #2 kdy: Únor 24, 2012, 10:02:42 »
Já mám údajně čtrnáctidenní, ale na doporučení očaře je nosím klidně měsíc i déle. Prostě až mi začnou v oku vadit nebo začnu vidět rozmazaně, tak je měním... Ty jednorázovky mě vůbec nenapadly, to by mohla být dobrá varianta případně...
Občas s nimi můžu i přespat, ale mám pak strašně suché oči a řežou, tak se snažím je fakt každý večer poctivě sundávat.

Offline pawLINka

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 20
  • Souhlasu: 0
Re:Kontaktní čočky
« Odpověď #3 kdy: Únor 24, 2012, 10:05:10 »
Jen přemýšlím, že by se mi to asi pěkně prodražilo, protože mám na každém oku jiné dioptrie, takže pořizovací cena cca 2600 pro mě nic moc..  >:(
Takže to vidím tak, že nechám svoje a pro všechny případy s sebou vezmu ještě náhradní pár. V případě nouze peníze oželím a dám nové.  ;D

Offline honza khp

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 263
  • Souhlasu: 47
Re:Kontaktní čočky
« Odpověď #4 kdy: Únor 24, 2012, 10:07:43 »
Já mám údajně čtrnáctidenní, ale na doporučení očaře je nosím klidně měsíc i déle. Prostě až mi začnou v oku vadit nebo začnu vidět rozmazaně, tak je měním... Ty jednorázovky mě vůbec nenapadly, to by mohla být dobrá varianta případně...
Občas s nimi můžu i přespat, ale mám pak strašně suché oči a řežou, tak se snažím je fakt každý večer poctivě sundávat.
- mně ty 14-denní taky vnucovali, ale vyjde to mnohem dráž, měl jsem je na zkoušku taky, ale nevyhovovalo mi to
- no ještě jedna zkušenost, dost čučím do mapy a pokud mám ty čočky v očích souvisle dýl než den, tak pak už na blízko mám v mapě rozmazáno :(

Offline honza khp

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 263
  • Souhlasu: 47
Re:Kontaktní čočky
« Odpověď #5 kdy: Únor 24, 2012, 10:10:09 »
Jen přemýšlím, že by se mi to asi pěkně prodražilo, protože mám na každém oku jiné dioptrie, takže pořizovací cena cca 2600 pro mě nic moc..  >:(
Takže to vidím tak, že nechám svoje a pro všechny případy s sebou vezmu ještě náhradní pár. V případě nouze peníze oželím a dám nové.  ;D
ne to je jinak, 30 kusů je v jednom balení, neprodává se to ale po párech, já mám taky jedno oko -7 a druhé -5,75 - takže těch 1300,- je celková cena za 60 kusů čoček dvou druhů  :)

Offline pawLINka

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 20
  • Souhlasu: 0
Re:Kontaktní čočky
« Odpověď #6 kdy: Únor 24, 2012, 10:27:45 »
Jen přemýšlím, že by se mi to asi pěkně prodražilo, protože mám na každém oku jiné dioptrie, takže pořizovací cena cca 2600 pro mě nic moc..  >:(
Takže to vidím tak, že nechám svoje a pro všechny případy s sebou vezmu ještě náhradní pár. V případě nouze peníze oželím a dám nové.  ;D
ne to je jinak, 30 kusů je v jednom balení, neprodává se to ale po párech, já mám taky jedno oko -7 a druhé -5,75 - takže těch 1300,- je celková cena za 60 kusů čoček dvou druhů  :)

A jo takhle. :)

Já ty "čtrnáctidenní" nosím už řadu let a spokojenost. :)
A ty dvě balení mě vyjdou nějak kolem 1200. Za předpokladu, že je nosím měsíc, mi vydrží na půl roku. Takže je to určitě levnější varianta než ty jednodenní pokud dobře počítám...

Ale zase je pravda, že pro případ treku by ty jednodenní byly ideální. Ráno nasadit, večer vyhodit, ráno dát nové...

Offline Blanka + štěklouni

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 157
  • Souhlasu: 3
Re:Kontaktní čočky
« Odpověď #7 kdy: Únor 24, 2012, 19:20:39 »
Ahoj, jsem taky "čočkařka" a já to řeším tak, že vleču jak pouzdro na čočky, tak v malé lahvičce roztok a v kovovém pouzdru brýle, takže "plná výbava".  Dělám to tak, že při poslední zastávce v civilizaci (tj, hospoda  >:D ) vyndám čočky a pak už jdu s brýlema. Ráno vyjdu s brýlema a když je příležitopst, nahodím zase čočky. Trochu komplikované  ;D O těch jednodenních též delší dobu uvažuju, je to určitě pohodlnější řešení.

Offline Jitka+Koudy

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 15
  • Souhlasu: 1
Re:Kontaktní čočky
« Odpověď #8 kdy: Únor 24, 2012, 22:53:58 »
Ahojte....chodím pouze MIDy,takže situace s čočkami je poněkud jednodušší,ale vzhledem k počtu dioptrií jsem slepá,když nemám čočky v očích a brýle nemám.....nosím měsíční čočky....a na treku s nimi spím a ráno rozkapu nebo vytáhnu a znovu nasadím....:)

Offline jazzinka

  • SPD
  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 191
  • Souhlasu: 1
Re:Kontaktní čočky
« Odpověď #9 kdy: Únor 25, 2012, 08:53:26 »
Mám měsíční nevyndavací čočky, se kterými se i spí, takže je na treku nemusím vůbec vyndavat. Beru s sebou  obvykle jednu náhradní čočku, pouzdro s čerstvým roztokem a brýle, ale ty spíš pro případ nějakého zánětu spojivek než že bych je nosila.

Offline Psymorf

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 166
  • Souhlasu: 12
Re:Kontaktní čočky
« Odpověď #10 kdy: Únor 25, 2012, 12:22:47 »
Zdrvím to skutečně ty čočky vydrží v očích 30 dnů a nocí bez výměny ?
Žádné červené oči skrabání a tak ?
Případne co zakouřené prostředí nebo prostředí s klimatizací ?

Já mám poslední dobou rekord tak 12 hodin a musí ven jinak rudé oči, slzím jak kdybych krajel cibuli, kolikrat tu čočku i vyplavím.
Jděte kupředu, pokud můžete, ale klesnou-li pod vámi nohy, sedněte si nedaleko cesty a dívejte se na další mimojdoucí bez hněvu a závisti, vždyť ani oni daleko nedojdou. Turgeněv

Offline jazzinka

  • SPD
  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 191
  • Souhlasu: 1
Re:Kontaktní čočky
« Odpověď #11 kdy: Únor 25, 2012, 15:55:11 »
"Nevyndavací" čočky by se měly vyndat na noc 1x týdně, já si na to vzpomenu tak 1x za 14 dní, jinak je  mám fakt nonstop a bez problémů.  Ale nemám v tomto směru moc citlivé oči, i v těch klasických měsíčních vyndavacích jsem na treku raději spala než se hrabat špinavýma rukama v očích. Vyjímečně jsem zvládla i dvě noci v kuse.
Ale pro citlivější oči jsou podle mě  na trek vhodnější ty jednodenní.

Offline pawLINka

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 20
  • Souhlasu: 0
Re:Kontaktní čočky
« Odpověď #12 kdy: Únor 27, 2012, 14:36:34 »
V těch čočkáchk, co mám já, se také může spát a můžou se nosit týden nepřetržitě. Jenže když s nimi usnu třeba odpoledne na chvilku, tak mám pak oči strašně suché a pálí mě. Proto je problém s nimi tu noc přečkat. Rozhodla jsem se, že s sebou vezmu jak pouzdro s roztokem, tak náhradní čočky. Brýlím se pořád bráním, protože je nerada nosím. :D

Offline Luelle

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 2
  • Souhlasu: 0
Re:Kontaktní čočky
« Odpověď #13 kdy: Březen 01, 2012, 21:25:53 »
já nosím čočky spoustu let a dělala jsem s nima všelijaký psí kusy - přespat mimo domov a nemít s sebou roztok...taky se to dá řešit atd atd :D

jinak pokud člověk nemá roztok je nejlepší dezinfekce sliny - protože voda je moc špinavá, ale zase neslinit moc často kvůli enzymům ve slinách

jednorázové čočky jsou dobrý nápad, ale jak zajistit čisté ruce, aby se do oka nezanesl bordel?

já u sebe kamkoliv nosím malou lahvičku roztoku, když s čočkami spíte a začnou vás řezat nakapejte si trochu toho roztoku do očí, opatrně at nevyplavíte čočku a je to ok

a pokud nechcete denní čočky a chystáte se mimo domov a víte, že se vám nechce vyndávat čočky a brát nové nebo nebude možnost je uklidit do krabičky, zkuste si to vypočítat a na datum toho treku si vzít co možná nejčerstvější čočky - aby v den treku byly maximálně dva dny nošené (v případě měsíčních) protože čím novější jsou, tím mín oku vadí když si je necháte přes noc

Offline Psymorf

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 166
  • Souhlasu: 12
Re:Kontaktní čočky
« Odpověď #14 kdy: Květen 22, 2012, 08:15:21 »
zdravím,
kamoška tu na mně vyrukovala s nápadem, že by jsme vyrazili do neovize na laser, někdy podzim / zima zatím jsme prej tři, v těch jejich akcích je hromadná sleva na 8 osob, tak jsem si třeba říkal zda někdo neuvažujete o obroušení, očí že by jste se třeba přidali a nebo naopak pokud je Vás víc my k Vám ;-p 
Jděte kupředu, pokud můžete, ale klesnou-li pod vámi nohy, sedněte si nedaleko cesty a dívejte se na další mimojdoucí bez hněvu a závisti, vždyť ani oni daleko nedojdou. Turgeněv

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: