Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 pes a ohňostroj

Autor Téma: pes a ohňostroj  (Přečteno 14983 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Monika+bágl

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 196
  • Souhlasu: 8
pes a ohňostroj
« kdy: Prosinec 22, 2011, 22:22:19 »
Ahoj všichni, dřív než se vypravím k vet, chtěla bych znát Váš názor a hlavně zkušenosti s tlumícími léky,aby se pes nebál ohňostroje :( Filip (basset) má podezření na epilepsii a loni měl záchvat hned 1.1. tuším z důvodu, že se dost bojí ohňostrojů (nepomáhá zatažení žaluzií a pouštění televize nahlas). Záchvaty nemívá často loni 1.1. pak 8.1. a pak až 21.7. od té doby nic. Jen to tomu chci nějak předejít. Pojedeme ke kámošce na vesnici, kde je rachejtlí minimum (možná) nebo nám radši zůstat u nás na maloměstě, kde je doma, ale střílí se víc? Asi se ptám blbě ale tlumící léky ho "odstaví" úplně, že to prospí??????

Offline noris

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 177
  • Souhlasu: 5
Re:pes a ohňostroj
« Odpověď #1 kdy: Prosinec 23, 2011, 11:40:34 »
S Benikem to mam velmi podobne, jen teda on je zdravotne v poradku. Sedativa jsem skusila 2X, jednou nevim co to bylo (je to uz velmi davno) a prislo mi, ze je jeste vic hotovy z toho, ze nevi, co se s nim deje. Druhy rok jsem dala 1/2 Lexaurinu a vubec to na nej nepusobilo, pridala tedy jeste ctvrtku a zas nic. Uz bych mu takove leky nedala.
Na Silvestra odjizdim pryc a cilene tam, kde se nestrili, nebo je ramus mensi. Pokud bych mela zustat doma, asi bych radeji, nez davat tlumici leky vzala psa  na nocni prochazku nekam do lesa, pokud to takto tezko nese. Alespon v tom nejhorsim, ta jedenacta az prvni hodina. To by neslo?
Pokud chces s ostatnimi slavit a ne chodit po lese, asi bych odjela tam, kde se strili mene. Myslim, ze je vcelku jedno, ze nebude doma, ale bude s Tebou. Hlavne ho nelitovat, nechlacholit, neutvrzovat ho v tom, ze se ma bat. 
Ale treba ma nekdo s prasky dobre zkusenosti a poradi ti lepe :)

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re:pes a ohňostroj
« Odpověď #2 kdy: Prosinec 23, 2011, 12:56:16 »
S léky na uklidnění pro psy zkušenosti nemám, ti naši se naštěstí petard nebojí  (blbec Jetík rachejtle dokonce miluje). Ale měla jsem epileptickýho psa a jakýkoliv léky (včetně lokální anestezie) byl průšvih a spouštěč záchvatu. Takže radši uklidit někam, kde se nestřílí.. Na vesnici nespolíhej, ve "vesničce mé střediskové" hážou rachejtle snad u každýho baráku a soused od naproti je mladý nadšený pyrotechnik, takže tak od desíti do dvou v noci střílí jak u Verdunu  ::) Vemte psy a flašku a udělejte si noční výšlap někam do lesa pralesa. ;)

Offline noris

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 177
  • Souhlasu: 5
Re:pes a ohňostroj
« Odpověď #3 kdy: Prosinec 23, 2011, 13:02:59 »
Na vesnici nespolíhej, ve "vesničce mé střediskové" hážou rachejtle snad u každýho baráku

Jo, to znam, u nas na vesnici to stejne. Kdyz na poradny ramus nestaci mistni, radi jim dopomohou meststi chalupari...


Offline Monika+bágl

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 196
  • Souhlasu: 8
Re:pes a ohňostroj
« Odpověď #4 kdy: Prosinec 23, 2011, 14:28:37 »
Tak já se s flaškou meruňky a psy uklidím do hlubokých křivoklátských lesů  ;)


Offline jazzinka

  • SPD
  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 191
  • Souhlasu: 1
Re:pes a ohňostroj
« Odpověď #5 kdy: Prosinec 23, 2011, 16:43:57 »
Ve své nebetyčné blbosti jsem jednou sedalin "vyzkoušela" na sobě a pokud funguje u psů stejně, tak je mi jich hodně líto. Ve fázi probouzení (cca 3h) jsem byla plně při vědomí, ale absolutně neschopná pohybu. Při pokusu chodit se mi točila hlava a  hučelo mi  v uších. Takže se bojím, že pes ten stresor při probouzení normálně vnímá a navíc nemůže reagovat třeba útěkem, takže to pro něj musí být celkem peklo.

Offline Monika+bágl

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 196
  • Souhlasu: 8
Re:pes a ohňostroj
« Odpověď #6 kdy: Prosinec 23, 2011, 16:56:16 »
Ve své nebetyčné blbosti jsem jednou sedalin "vyzkoušela" na sobě a pokud funguje u psů stejně, tak je mi jich hodně líto. Ve fázi probouzení (cca 3h) jsem byla plně při vědomí, ale absolutně neschopná pohybu. Při pokusu chodit se mi točila hlava a  hučelo mi  v uších. Takže se bojím, že pes ten stresor při probouzení normálně vnímá a navíc nemůže reagovat třeba útěkem, takže to pro něj musí být celkem peklo.
Díky za osobní zkušenost :) jdeme do lesů :)

Offline P. & G. N. R. J.

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 653
  • Souhlasu: 29
Re:pes a ohňostroj
« Odpověď #7 kdy: Prosinec 23, 2011, 22:16:38 »
Bojkotujme Silvestra všichni vzhůru do lesů.... Lidičky, co si příští rok udělat nějaký Silvestrovsko-Novoroční minitrek s hromadným  bivakem ? :)


Offline Jana a Deny

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 201
  • Souhlasu: 17
Re:pes a ohňostroj
« Odpověď #8 kdy: Prosinec 23, 2011, 22:28:23 »
Bojkotujme Silvestra všichni vzhůru do lesů.... Lidičky, co si příští rok udělat nějaký Silvestrovsko-Novoroční minitrek s hromadným  bivakem ? :)
Tak to by byl Silvestr podle mého gusta...a z pyrotechniky povoleny praskající větve v ohni... :D


Sarka M

  • Host
Re:pes a ohňostroj
« Odpověď #9 kdy: Prosinec 23, 2011, 22:50:19 »
Kdybych nešla na Silvestra do 16.00 do  práce, byla bych pro ještě letos. Sice se mí psi vůbec petard nebojí, ale taková akce by vubec nebyla k zahození.
I tak jsem navrhovala doma, že bychom mohli vyrazit hned jak přijdu ( děti budou v Krkonoších) ale nesetkala jsem se s nadšeným souhlasem.

Offline Hyena

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 461
  • Souhlasu: 4
Re:pes a ohňostroj
« Odpověď #10 kdy: Prosinec 24, 2011, 13:20:37 »
No u nás petardy zjevně víc vadí mě, než čubě. Vzhledem k tomu, že má většinu netradičních zvuků jako je střelba a tak spojenou s obranama a podobnýma legráckama,nemá, narozdíl ode mě problém. Pokud bude příští rok novoroční trek s "povinným bivakem" počítejte s náma :-)
A jinak všem přejem krásné a klidné svátky.

Offline P. & G. N. R. J.

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 653
  • Souhlasu: 29
Re:pes a ohňostroj
« Odpověď #11 kdy: Prosinec 24, 2011, 15:39:36 »
jj, Gera když slyší petardu, dělobuch apod., tak s nadšením začne hledat šupáka. Při ohňostroji sleduje se zájmem jak to hezky lítá. Australáci jsou z toho lehce nervózní, nic hroznýho, ale přímo do centra bych s nima nešel, to s Gerou bez problému.

Offline noris

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 177
  • Souhlasu: 5
Re:pes a ohňostroj
« Odpověď #12 kdy: Prosinec 24, 2011, 16:55:06 »
Tak treba s Lexem taky nemam problem. Flegmatik nejvetsi :-) Ale Ben no... To je takovy drsnak, ktery se boji i bourky.

Offline marian

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 111
  • Souhlasu: 21
Re:pes a ohňostroj
« Odpověď #13 kdy: Prosinec 26, 2011, 09:40:57 »
Bojkotujme Silvestra všichni vzhůru do lesů.... Lidičky, co si příští rok udělat nějaký Silvestrovsko-Novoroční minitrek s hromadným  bivakem ? :)
Mozem iba odporucat - najlepsi Silvester bol na hrebenovke Nizkych Tatier (aj ked to nebol zrovna minitrek:)

Offline Šera

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 172
  • Souhlasu: 0
  • **Šera**
Re:pes a ohňostroj
« Odpověď #14 kdy: Prosinec 27, 2011, 02:25:00 »
Ahoj. Já mám s tlumícími prášky takovou zkušenost, že moji fenku NO to akorát oblblo, ale neuspalo, i když dostala vyšší dávku. Je hodně impulzivní a bystrá. Trochu spala, ale když se něco dělo, hbitě vstala a chtěla seběhnout schody dolů, ale nožky ji přestaly poslouchat.... ;) Takže od té doby nepoužívám. Jinak u nás na vesnici střílí petardama celoročně (apoň jednou týdně), chudák pes.... :'(

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: