Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Teplejší spacák nebo tenčí + teplejší oblečení?

Autor Téma: Teplejší spacák nebo tenčí + teplejší oblečení?  (Přečteno 9744 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Šárka

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 390
  • Souhlasu: 8
Jaké jsou vaše zkušenosti s tímto? V rámci odlehčení jsme doma bavili o tom, co je lepši, třeba ted´ na Otu, mrznout nebude, ale léto už zrovna taky nebude. Mám 900g spacák, na Jednookým a tedˇ přes léto mi v něm bylo i teplo ( ve stanu se psama, smrádek, ale teplíčko)

Myslíte že je rozdíl mít na babí léto spacák tak 1,5 kg,  nebo si vzít ten 900g s tím, že si vemu podzimní budnu a vlněné návleky a ponožky? Pro tenký spacák  je fakt že ta bunda by se dala použít i přes den a pro teplejší spacák zas to, že člověk navlečený v XX vrstvách si tolik neodpočine a co do objemu vyjde bunda, navleky a ponozky možná víc jak spacák 1,5 kg.

Na večírek za lehkou ženu nemám kostým, tak alespon musím mít výbavu alá lehká žena.

Offline Boudicka

  • SPD
  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 207
  • Souhlasu: 28
Re:Teplejší spacák nebo tenčí + teplejší oblečení?
« Odpověď #1 kdy: Srpen 13, 2011, 21:34:24 »
teda, pokud nebivakuju venku, ale spím ve stanu, tak se mi spíš osvědčilo míň vrstev oblečení a telpoučkej  spacák. Táta teď sehnal něco, co váži cca 500g, tvrdí, že je to péřák (nechápu, poslední péřák vážil 3kg) a je v tom parádně + plus když je fakt zima, tak na Šediváčka jsem v tom ještě měla látkovou vložku (váží prd). Ani tak nezáleželo na množství vrstev oblečení jako na tom, aby neprochladly nohy - na ty jsem prevít. Pokud si při bivaku zmáchám konec spacáku, je to v pr..., protože pak už se nezahřeju. na tom Šedivákoj mě zase ve spánku psi vyhodili z karomatky na holý stan  ;D

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re:Teplejší spacák nebo tenčí + teplejší oblečení?
« Odpověď #2 kdy: Srpen 13, 2011, 22:16:48 »
V září, ve stanu, obložená 6 haskounama a s Pesíčkem jako ledviňákem... ti zima být nemůže ani bez spacáku ;)
Jinak hlasuju pro teplý ponožky, čepici, rukavice a rum!

Offline Monika+bágl

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 196
  • Souhlasu: 8
Re:Teplejší spacák nebo tenčí + teplejší oblečení?
« Odpověď #3 kdy: Srpen 13, 2011, 22:43:44 »
Živá kontrola zahřeje  >:D


Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re:Teplejší spacák nebo tenčí + teplejší oblečení?
« Odpověď #4 kdy: Srpen 13, 2011, 23:19:54 »
zahřeje...nebo odrovná >:D

Šárka M

  • Host
Re:Teplejší spacák nebo tenčí + teplejší oblečení?
« Odpověď #5 kdy: Srpen 14, 2011, 12:48:49 »
Tak to já jsem na tom Báro úplně jinak. Já ani pod nohama nemám karimatku, mám tlustou ale krátkou. Mě bývá zima na těle, ale na nohách ne. A poučena z minula jsem na Šediváka na bivak sebou měla asi 5 ruzně dlouhých karimatek, vážně to byla dost krizovka, když se 6 psů nacpe na jednu karimatku a než jsem vyhodila jednoho tak tam další dva nalezli. Na treku mám pro psy do stanu tenkou podložku a karimatku si pokládám asi vteřinu před tím než si lehnu, protože jinak se mi tam nastěhují úplně všichni. Stejně pak někteří číhají kdy se otočím na bok, aby se nalepili na ten volný kousek. No prostě drsní pracovní hasky jak vyšití.

Doufám ;D že se mi povede vyjednat, že se živé kontrole zdálky vyhnu. jinak :-X :-X O:-)

Offline Boudicka

  • SPD
  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 207
  • Souhlasu: 28
Re:Teplejší spacák nebo tenčí + teplejší oblečení?
« Odpověď #6 kdy: Srpen 14, 2011, 12:59:15 »
V září, ve stanu, obložená 6 haskounama a s Pesíčkem jako ledviňákem... ti zima být nemůže ani bez spacáku ;)
Jinak hlasuju pro teplý ponožky, čepici, rukavice a rum!

Já ti nevim, ale mě zahříval jen Balťák kdysi na vetamixu a to je divnej haska chodící navolno. Normální haskouni ti nedaj ani miliKJ tepla... stočej se do klubíčka, teplo si nechaj a pomalu systematicky se přesunují na karimatku na současného odstrkování spícío člověka (aby se od nich nedejbože nezahřál)

Šárka M

  • Host
Re:Teplejší spacák nebo tenčí + teplejší oblečení?
« Odpověď #7 kdy: Srpen 14, 2011, 13:09:45 »
Ne, u nás se psi zipují mezi sebou, hlavně ti co jsou na karimatce. No teplo nevím , ale vzduch za( vy)dýchají a je o pár stupnů tepleji. Jinak před dvěma rokama v Záhoří tak šileně foukalo, že se mi povedlo usnout až po té, co jsem v zoufalství lípla jednu mírnou za uši Esině s tím že opovaž se hnout a jdeš do Kladna a ona a další kladenák ztrávili zbytek noci na návětrné straně. Dalšího psa jsem rozmotala z klubíčka a přitiskla jsem ho k sobě přes spacák. Zmrzlí lidé jsou schopní čehokoliv.  :o :P

Offline Charles

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 208
  • Souhlasu: 39
Re:Teplejší spacák nebo tenčí + teplejší oblečení?
« Odpověď #8 kdy: Srpen 14, 2011, 22:51:15 »
Hezke pribehy :)

ale k tematu...
jsem presvedcen, ze je lepsi teplejsi spacak, nez tenci a navlikat se do obleceni
obleceni trochu skrti, snizuje komfort, taky trochu udrzuje vlhost na tele...

v nejvetsich mrazech co sem spal venku, sem k tricku navlikal silne a velke(volne - aby neskrtily) vlnene ponozky, pripadne pres kolena natah flisku

jeden teplej spacak nadefse (teda s vetsim mnozstvi hunacu nemuzu srovnat)
Československý včák?
Parťák a společník, neopakovatelný...

Offline P. & G. N. R. J.

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 653
  • Souhlasu: 29
Re:Teplejší spacák nebo tenčí + teplejší oblečení?
« Odpověď #9 kdy: Srpen 17, 2011, 11:38:03 »
Z poslední naší akce jsem dospěl k přesvědčení, že nejlepší, nejteplejší  a navíc vodě a hustému dešti odolný je nejlepší spacák tekuty....

Offline Jana & smečka

  • SPD
  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 482
  • Souhlasu: 33
Re:Teplejší spacák nebo tenčí + teplejší oblečení?
« Odpověď #10 kdy: Srpen 17, 2011, 13:54:55 »
to by nekteri zmrzlici (  O:-) ) museli na zadech misto povinne vybavy tahat 40l demizon :)

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re:Teplejší spacák nebo tenčí + teplejší oblečení?
« Odpověď #11 kdy: Srpen 17, 2011, 17:03:33 »
no...ono se to nesmí s tekutým spacákem přehnat...ve fakt blbým počasí by ho mohl brzo nahradit dřevěnej spacák...ale... zase se dotyčnej pěkně ohřeje v krematoriu ;)

Offline Jana & smečka

  • SPD
  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 482
  • Souhlasu: 33
Re:Teplejší spacák nebo tenčí + teplejší oblečení?
« Odpověď #12 kdy: Srpen 17, 2011, 19:23:55 »
to jo, s 60% spacakem by vyletel kominem jak vlastovka :D jinam my uz mame vesele nejen psy, ale i ovce... protoze po ranu uz je chladno, vsichni se zdrzuji zasadne v sadu, kde se po kotniky brodi nakvasenyma svestkama... clovek jim cpe superpremiovy zradlo, aby nad tim ohrnuli cumaky a sli se cpat svestkama :D

Offline katule a arga

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 58
  • Souhlasu: 0
Re:Teplejší spacák nebo tenčí + teplejší oblečení?
« Odpověď #13 kdy: Září 01, 2011, 17:57:29 »
Mám také dotaz..Bylo mi řečeno, kdesi, že do spacáku se nemám navlíkat funkčním oblečením, a čím míň vrstev, tím líp..pokud možno na Evu  :o
Což mi mysl nedá, se v noci v zimě svlíknout, to mi rozum neschvaluje.   ::)
Jak to vidíte?

Offline Boudicka

  • SPD
  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 207
  • Souhlasu: 28
Re:Teplejší spacák nebo tenčí + teplejší oblečení?
« Odpověď #14 kdy: Září 01, 2011, 18:18:29 »
já do spacáku jen v tom nejnutnějším - ale mám fakt dobrej. Starej byl do +10°C a tam to opravdu nešlo. V kvalitním spacáku je pro mě osobně lepší míň oblečení. Čímž netvrdím že jediné dobře je spát ve spacáku na Evu  ;D ;D ;D

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: