Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Tisknout stránku - změny v pravidlech - 2015

dogtrekking forum

Dogtrekking - Chceš jít rychle, jdi sám. Chceš dojít daleko, jdi s ostatními. => Jak na to? => Pravidla dogtrekkingu => Téma založeno: Pete Prosinec 28, 2014, 22:32:59

Název: změny v pravidlech - 2015
Přispěvatel: Pete Prosinec 28, 2014, 22:32:59
Tak to se Vám tedy povedlo!Na apríla by to bylo dost dobrý,ale takhle to jsou jen nesmysly,které tenhle sport jen degradují.Většinu lidí přítomných na schůzce znám,ale nad tím zápisem,který jste vyplodili mi zůstává rozum stát.
Mám za to,že čím méně pravidel,zákazů a nařízení,tím lépe.Vy na to máte evidentně opačný názor.
- zmatek s věkovými kategoriemi
- získal jsi nějakou cenu a musíš odjet dříve?-máš smůlu,nic Ti  nedáme
- nechce se Ti tahat spacák o váze min 0,9kg?-smůla,zůstaň sedět doma na zadku(proč zrovna 0,9 a ne rovnou 
   2 kila? v něm se spí lepší)
- nést 1 litr vody pro psa,ať je 30 ve stínu nebo celý závod proprší
Název: Re:změny v pravidlech - 2015
Přispěvatel: LiENKA Prosinec 28, 2014, 22:54:29
To bolo krasne pobavenie  :D
Sa priznajte, ze ked ste to podpisovali, ste si nieco hrkli... lebo neverim, ze takyto vyplod vobec mohol niekto vymysliet a dobrovolne podpisat...
A to aby som si kupila novy spacak :D lebo moj ma oficialne vraj 800g... (aj nejaky prispevok snad nan bude hey?) :D

Esteze sme odisli do Norska...
Název: Re:změny v pravidlech - 2015
Přispěvatel: Boudicka Prosinec 29, 2014, 06:07:30
Leni, nic sme si nehrkli. Spacaky měli alespoň nejakym způsobem vyřešit problem s lidmi, kteří se buď nechávají odvazet z trati kvůli zimě a nebo mají tak nedostatečnou vybavu, že o ni obiraji spoluzavodniky. Treba ti to něco připomene...
Název: Re:změny v pravidlech - 2015
Přispěvatel: ježura Prosinec 29, 2014, 07:55:46
Normálně "kopu" za pořadatele, ale tentokrát to fakt nejde...

Ad Voda a dvě nádoby
Pravidlo pro pravidlo, mě osobně je fuk, jenom když půjdu se dvěma psama nevezmu dvě 1,5 l flašky, ale jednu dvoulitrovou (pro psy, aby se po mě neštítili pít) a sobě litr zvlášť.  Chápu důvod (běžec s isostarem ve vaku co tvrdí že je to i pro psa), nechápu řešení, za prvním rohem vodu vyleje (pes jako vypil). Kontrola kousek po startu je hezká, ale kdo mu dokáže, že pes nevypil? Ovšem lidem s víc malejma pejskama (chodí slečna se 4 krysaříkama) dost zkomplikujete život, kilovej minipes má litr vody na tejden a ona pokud nechce podvádět poctivě posmejčí 4 l pro psy + něco pro sebe. To jako kdyby se chtěli koupat???

Ad Kategorie
Je to divný řešení, naprosto popírá smysl toho, proč byla změna navrhovaná (nenutit starší závodnice soupeřit s holkama o generaci mladšíma), ale osobně je mi ukradený, mezi DTW1 bych si připadala dost nepatřičně, jako pedagogický dozor, takže děkuju nevyužiju.

Ad Spacáky
Jsem chronický 2x bivakovač a chodím x let se spacákem, který 900g nemá ani omylem a spím si v teplíčku jak lord. Kvalita spacáku nerovná se váha, mám tu dekáč snad dvoukilovej, ve kterým kosnu i v červenci. Kdo podle čeho určil 900g? Proletěla jsem stránky se spacáky, komfort kolem nuly (tedy jako třísezonní dostatečný spacák) mají i ty 750g a za hodně drahý peníz i lehčí.
Z diskuze na FB vyplývá, že 90% lidí spacák 900g nevlastní (ideálně jim Ježíšek právě nadělil novej o váze 800g). Takže mají si koupit novej, mají se na DT vykašlat?
Dá se do váhy spacáku započítat např. deka nebo vložka do spacáku? Nebo sečíst váhu dvou menších spacáků? Opruz, ale na novej spacák málo kdo má nebo je málo kdo ochoten ho kupovat, když ho nepotřebuje.
Kdo, jak a na čem bude tu váhu kontrolovat? Má pořadatel kalibrované váhy? Spacák co doma má 910 g může na jiné váze mít 890g a teď co jako? Disknem ho? Mělo by se. Nebo to projde? No naprd, pravidla jsou pravidla, hrajem si na sport a MČR!  Bude se každému spacák rozbalovat, jestli tam nemá šutr pro zvýšení váhy? Bude závodník povinen do cíle donýst spacák suchej aby se nedalo zpochybnit kontrolní měření?
Předpokládám, že když je vydán "zákon", existuje k němu i "prováděcí vyhláška" a máte tohle domyšlený.
To, aby blbec s vykuchaným spacákem nezdechl někde v zimě je už x let ošetřeno povinnou termofolií, dávala se tam právě proto, že nelze nijak určit jaký spacák ano a jaký už je málo (váha, udávaný komfort...).  Jestli je to míněno, jako k zatížení běžců, no tak je to úplná kravina, pochybuju, že někoho 20 deka spacáku navíc výrazně zpomalí. Akorát ho to nasere.

Ad ceny
Kdo musí (nebo chce) odjet, stejně odjede, taky nemám odjížděče ráda. Ale že by to muselo být v pravidlech? Nestačila formulace, že pořadatel není povinen cenu předat dřív nebo zástupci a nechat to na jeho uvážení? Argument, že na bedně zástupci vypadají pro sponzory blbě je z cesty, prázdná bedna bude vypadat hůř. Stačilo pro focení volit zástupce stejného pohlaví a přibližného věku.

Z diskuze na FB vyplynulo, že někteří hlasující pořadatelé si myslí, že odhlasovali pouze "návrh k diskuzi" a že se to "nějak vyřeší" ke spokojenosti všech. Předpokládám, že to co bylo odhlasováno jsou závazná pravidla pro rok 2015 neměnná do další schůze (teda tak to aspoň "za mých mladých let" bylo).
Nechci tímto zpochybnit výsledek hlasování, spíš bych apelovala na poučení zúčastněných, aby pro příště věděli pro co zvedaj ruku a jaké to bude mít následky.
Název: Re:změny v pravidlech - 2015
Přispěvatel: bonec Prosinec 29, 2014, 11:00:04
Ježura to tu moc pěkně shrnula. Víceméně nemam co dodat.

Jen se zeptam pořadatelů na jejich skutečnou zkušenost: kolik bylo letos odvozů z trati z důvodu neschopnosti přežít noc v lese kvůli nedostatečné výbavě? Skutečně to bylo tak alarmující číslo, aby se kvůli tomu měnila pravidla? Kolik z těch večerních/nočních odvozů tvořili lidi, který si v batohu táhli svůj třísezóňák, ale přesto nebyli schopní/ochotní v lese přespat krz promočení, únavu, neschopnost najít si slušnej bivak, zakufrování, nechuť dál pokračovat a touhu radši se vyspat v posteli když už ráno stejně dál nepůjdou? Kolik z těch, kteří nosí lehkej spacák, se skutečně nechali odvézt večer z trati jen proto, že nebyli schopní přežít noc v lese? (např. letošní Tlapka, kde bylo asi nejvíc odvozů z roka, je moc pěknej vzorek..) Na mě to totiž celé působí  dojmem - "podívejte, jakej má spacák, v tom by noc nepřežil". Souhlasím s tím, že v některých "spacákách" by měl onen jedinec noc opravdu krušnou, tak mu jí dopřejme :) Žádný noční svozy typu "já už dál nemůžu", jen si pěkně zabivakuj a ráno si o tom popovídáme. Třeba si pro příště rozmyslíš, co si do batůžku zabalíš..
 
Název: Re:změny v pravidlech - 2015
Přispěvatel: Boudicka Prosinec 29, 2014, 18:46:03
Leni ke kategoriím, které se na fb ještě neprobiraly:
- Od účastnic DTW2 , které jsou pod 40let byl požadavek na sjednocení věku, tedy holky zájem o účast v dtw1 měly. 
- Sjednocovat věk se nam po sečtení zavodnjic v dwt2 nechtělo, pořád je vás málo.
- Okopírovali jsme vzor z orientaku, kde pravidlo, že veterán může do junioru platí, ale musi tak odbehat sezónu.

Z Tlapky jsem letos až tolik lidi kupodivu neodvazela, bylo to mireno hlavně k jiným trrekum, nicméně taky se mi tady stalo, že pár lidi vzdalo, bo je to v tom počasí nebavilo a nebo neměli nic teplyho na sebe a nebo SI NEUMĚJÍ SBALIT BATOH DO DEŠTĚ - ale kurzy balení batohu kašlu, na to už fakt nemám nervy...  Každopádně, díky letosku jsme poučení, že na Tlapku vzhledem ke specifikum krnapu musíme sehnat partystan pro bivak. Byl potřeba až na tomto ročníku, nebyl, do příště bude - vývoj, chapes?
Uveřejněný zápis samozřejmě neni návrh ale platná pravidla pro rok 2015.
Spacak se mozna nepovedl, ale. To se ukáže v praxi.kvůli čemu to bylo snad se pochopilo.
Název: Re:změny v pravidlech - 2015
Přispěvatel: ježura Prosinec 29, 2014, 19:04:40
Kategorie ano, chápu, návrh od 40-ti neprošel, byl přehlasován, v pořádku.
Řešení s možností šibování na sezonu se mi jeví trochu nešťastný (bude se dost taktizovat,zmatky ve výsledcích a součtech bodů), ale pokud někdo chce dohánět ztracený mládí, jeho boj.

Vývoj chápu, pokud máte povinný bivak na louce, kde není kde uvázat celtu, hangár by bodnul.

K tomu spacáku mi furt nikdo neřekl nic konkrétního a závaznýho.
Jde tedy dovážit dekou či druhým spacákem?
Bude se tolerovat v létě i menší (funkční) spacák (jak někdo psal na FB)?
Kdo a jak bude ještě vyhovující "malost" spacáku (případně váhu 900g) vyhodnocovat a měřit?
Já (a asi tak dalších 100 lidí) to potřebujem vědět, jestli honem shánět něco o váze 900g(pokud jo, je to slušný zásek do rozpočtu).
Pokud se letos bude trvat na 900g, lidi nakoupí spacáky (teda ti Hujeři co se na celej organizovanej DT nevyserou rovnou) a za rok to zrušíte, uvažujte o ochrance či emigraci, ti stejní Hujeři po vás půjdou!  :D
Název: Re:změny v pravidlech - 2015
Přispěvatel: Boudicka Prosinec 29, 2014, 20:18:31
Ke spacakum - k tomu co tolerovat a co ne by se meli vyjadrit a dohodnout poradatele mailem,tak pockej az to obehne to kolecko,tom sem pakpocitam hodi zavazne stanovisko.
Název: Re:změny v pravidlech - 2015
Přispěvatel: tombru Prosinec 29, 2014, 20:25:23
Takže jsem si poctivě přečetl všechny příspěvky (hlavně tu hromadu na Facebooku) a předem se omlouvám, že nebudu reagovat na všechny podněty, alespoň ne teď…

Jako první uvedu na pravou míru to, že ne všechno co je uvedeno v zápisu ze schůzky pořadatelů bude zapracováno do pravidel, tak jak jsou uvedena na dogtrekking.info. Nadpis článku jsem zvolil trochu záměrně „bulvárně“ aby více vešel ve známost, protože jsou v něm pro vás důležité informace. Ruku na srdce, kdo by četl jen nějaký zápis ze schůzky…

No a teď k těm spacákům. Bohužel už asi nastala doba, že je nutné blíže specifikovat, co je to vlastně spacák, který by měl mít sebou účastník dogtrekkingu. Není to žádná nová myšlenka, o tomto už se diskutovalo i dříve, ale vždy to nedopadlo právě kvůli té jeho problematické definici. Také se v průběhu času mění skladba účastníků. Doby „velkých batohů“ naplněných nejen povinnou výbavou k přežití, ale i spoustou dalších věcí pro „strýčka příhodu“ už jsou asi definitivně pryč. No a zatímco přístup účastníků se mění, nástrahy matky přírody nikoliv a proto se i tímto směrem postupně mění i pravidla. To co dříve bylo naprosto zbytečné řešit, dnes už zase tak od věci není. Jistě to asi irituje ty velmi zkušené a ty co mají ten zdravý rozum, ale nejen ti dnes chodí na takové akce. A řetěz je silný jen jako jeho nejslabší článek…

Ale dost filozofování, zpět ke spacákům. Jak už jsem psal, je už asi bohužel potřeba upřesnit co je spacák vhodný pro tento druh sportu, respektive tomu co je pro tento sport charakteristické. Jestli se časem charakter dogtrekkingu posune jinam, tak to se pak uvidí. (třeba více k těm lehčím běžeckým variantám).
Bylo a je jasné, že nejkritičtější je právě ta definice spacáku a jen váhový limit 0,9kg asi nebude tím vhodným kritériem. Navrhuji tedy udělat jakési přechodové období, které bývá u takových citlivých změn obvyklé. Tedy pro následující sezónu 2015 bude o uznání spacáku pod tímto limitem rozhodovat pořadatel. Zkrátka pokud budete mít spacák, který je lehčí (kontroluje se v cíli), ale je to tovární špičkový model (ne do jeho obalu zabalená izotermická fólie) a který má teplotní rozsahy dané výrobcem a ty nekolidují s tím, co se dá v daném prostředí i výjimečně očekávat (že třeba může na horách klidně i mrznout uprostřed léta), tak s tím nebude problém. Pokud bude spacák už od pohledu výrazně lehčí a nebude zřejmé jaké má parametry, tak holt smůla. Pokud máte pochybnosti, můžete si to s pořadatelem vyjasnit dopředu, ještě než se třeba přihlásíte, nebo než vyrazíte na trať.

V cíli by tedy pořadatel nevážil každý spacák, ale pokud by už byl nějaký od pohledu opravdu za touto hranicí a byl by spor o jeho parametrech, tak jako poslední instance je váha. A na to by měla bohatě stačit běžná digitální stolní váha za pár korun. Myslím, že spousta lidí ji doma má, i když moc nevaří (třeba u nás, na takové vážíme léky pro psy a ovce). A takový minispacák se na ni v pohodě vleze i s případnou podložkou kterou lze jednoduše z měření vynulovat.
Na konci roku pak může být docela slušně zmapováno, co kdo nosí a pak se může lépe nastavit, co už není spacák vhodný na dogtrekking. Věřím, že v hospodě na akcích samých se to dá s jednotlivými pořadateli lépe probrat než handrkováním na netu.

To je můj návrh jak to řešit. Proč je to nutné řešit by vydalo na samostatný článek, snad jak bude více času. Bohužel i v těchto svátečních časech musím do práce a na sepisování literárních děl není moc času.

Název: Re:změny v pravidlech - 2015
Přispěvatel: Pete Prosinec 29, 2014, 22:08:18
Děláte z dogtrekkingu dětský tábor,kde se musí kontrolovat,co si děti oblečou a obují!
Kam až to chcete dostat?Zakázat kecky,protože je chladno a možná sprchne?Nebo něco v tom smyslu-Nemáš funkční trenky?Tak to ani nechoď na start!
Povinná výbava k dogtrekkingu patří. Ale proč to těm lidem do prkenný vohrady ještě komplikovat!

Citace z pravidel:
Účastníci jsou při dogtrekkingu odkázáni sami na sebe a před započetím podniku podepisují prohlášení, jímž ztvrzují, že vstupují do akce výhradně na vlastní nebezpečí a že jsou si vědomí úplné vlastní zodpovědnosti za sebe a svého psa.

Za sebe musím napsat,že jste mě tím neskutečně otrávili!!!

Název: Re:změny v pravidlech - 2015
Přispěvatel: ježura Prosinec 30, 2014, 08:28:45
Tombru, prosím nepiš elaboráty, slohovky, filozofické úvahy apod. Chápu že nemáš čas. Bohatě stačí (až to teda nějak vyřešíte, pokud tedy s výsledky hlasování lze nějak hýbat) zveřejnit výsledek.
Tedy body které platí (přesně formulovaná pravidla) plus nějaké vysvětlení (prováděcí předpis) jak to bude probíhat v praxi.

Začínám se v tom těžce ztrácet co teda je a není pravidlo, co platí, co je sice pravidlo, ale bude se "přechodně nedodržovat".

Zároveň prosím pořadatele o přesnou formulaci v propozicích (pokud zůstane např. velikost spacáku na jejich rozhodnutí), člověk by rád věděl dopředu do čeho leze (jestli tam vůbec poleze). Rozhodně by člověk nebyl rád, když se vypraví přes celou republiku a pak byl disknut či nepuštěn na trať kvůli nejasnému výkladu co je a není dostačující výbava.Za sebe:
Mám tu spacák cca 750 g se kterým chodím x let a vážně v něm spím (většinou 2x), není mi zima ani v teplotách kolem nuly, pochybuju, že zrovna mě by někdo pokládal za běžce ojebávajícího výbavu. Pak tu mám dekáč o váze přes kilo (v tom je mi zima opravdu i za teplé letní noci a ODMÍTÁM v něm kosnout jenom proto, abych splnila pravidla). A pak tu mám obří spacák do -30°C, no na treku v červenci (byť v horách, pokud se nejedná o Himaláje) bych si s ním připadala malounko jako kretén.
Mám poměrně našponovaný rozpočet a nechci (a nebudu) si kupovat nový spacák, který já osobně na nic nepotřebuju. Nejde mi o to, že bych neunesla o 150 g navíc (abych nebyla tak rychlá), jde mi o použití zdravého rozumu.
Název: Re:změny v pravidlech - 2015
Přispěvatel: tombru Prosinec 30, 2014, 08:55:58
jistě, na tom se už samozřejmě pracuje.

No mě také nebaví číst stovky příspěvků na sociálních sítí a hledat v nich něco rozumného. Možná už je čas na změnu a asi přehodnotím roli do jaké jsem se časem v tomhle dostal a tím i jak celá tato interakce účastníci-pořadatelé funguje, nebo možná už nefunguje...

Ohledně resumé co s tou výbavou, tak to bude chvíli trvat než se to vymejluje. Ne každý sedí online na Facebooku nebo e-mailu.
Název: Re:změny v pravidlech - 2015
Přispěvatel: ježura Prosinec 30, 2014, 09:08:24
Nu nezávidím ti, vím jak to vypadá na schůzi, když se někdo rozhodne prosadit svůj nápad a pak se tři hodiny diskutuje např. o "přepočtu náročnosti koeficientu trati přes výšku, teplotu a rosný bod pro účely bodování MČR"
A pak nést za pořadatele svou kůži na trh sem, když krom pár výjimek tě z pořadatelů nikdo nepodpoří  a i jejich podpora je někdy dost "mimo", vnáší tam svůj nějaký názor, místo co by drželi basu a nekompromisně trvali na tom co bylo odhlasováno (i když pro to ruku třeba oni nezvedli).
Název: Re:změny v pravidlech - 2015
Přispěvatel: bonec Prosinec 30, 2014, 10:02:17
Tak nějak jsem (ke svému údivu) pochopila, že výše popsaná nová pravidla tedy nejsou nová pravidla, ale návrh k jednání a nemáme se tudíž jen vztekle vyjadřovat proti, ale pokládat další návrhy na konstruktivní řešení. Vzhledem k tomu, že na FB je diskuze už opravdu hodně dlouhá a těžko jí bude někdo pročítat, napíšu to i sem. Můj hlavní dojem je tedy ten, že není potřeba v problematice spacák a voda něco měnit, ale pokud je tu pnutí ke změně, (nejen)můj konkrétní návrh:
nestanovovat přesné normy spacáků, ale zpřísnit odvozy ve večerních/nočních hodinách. Protože celé tohle pravidlo nevychází z obavy, že běžec umrzne, ale z obavy, že si poběží nalehko a pak se místo bivaku radši nechá odvézt.
Aby bylo návrh ještě konkrétnější a do pravidel zapracovatelné: Po 20. hodině má účastník nárok na odvoz jen z důvodu svého zranění nebo pro neschopnost psa pokračovat v závodě. Pokud bude pořadatel svolný, může svozy po 20. hodině provádět i z jiných důvodů, ale jsou nenárokovatelné.
Návrh voda - litr čisté vody na účastníka.

Doufám, že dojde k nějakému schůdnému řešení, které bude akceptovatelné jak pro pořadatele tak pro účastníky a z DT se nám nestane závod v nošení břemene.
Mějte se krásně, skládejte básně a pijte vodu :)
Název: Re:změny v pravidlech - 2015
Přispěvatel: littlecake Prosinec 30, 2014, 10:24:54
Dal bych ti souhlas, ale chybí ti tam "i"... skoro na konci (...pijte i vodu.)
Název: Re:změny v pravidlech - 2015
Přispěvatel: polmari Prosinec 30, 2014, 10:38:24
Jen jedna poznámka ke změnám:
odjezd před vyhlášením = nenabytí ceny ... naprosto souhlasím: jako závodníka i jako pořadatele mě doslova uráží, když někdo, kdo je navíc na bedně, odjede dřív, protože "musí". (Nikdy jsem si nic takového nedovolila a to ani bez bedny a při agilitách, kde je hromadný úprk po vypsání výkoňáků téměř sportem - zde ovšem odjíždějí ti neocenění).
Takovéto chování je podle mě výrazem absolutní neúcty vůči pořadatelům i soupeřům. Osobně bych byla i pro to, aby takovýto účastník nedostal ani body do seriálu, ale to asi neprojde. A Ti z Vás, kteří v předčasných odjezdech nevidí problém, ať si představí vyhlašování olympijských vítězů, na kterém chybí vítězové i tleskající diváci ... trapné, že?
Název: Re:změny v pravidlech - 2015
Přispěvatel: zlá-tužka Prosinec 30, 2014, 13:01:17
Souhlasím s 1litr vody a navrhuji následující formulaci v povinné výbavě:
„tekutiny, z toho alespoň 1litr čisté vody“ myšleno tedy na 1 závodníka

Určit vhodnost spacáku pouze dle hmotnosti je nemožné, proto navrhuji, aby tento bod byl vypuštěn, nebo proběhla konzultace s odborníky, zda u závodů probíhajících od jara do podzimu v různých podmínkách lze zavést jednotný (a jaký) požadavek na vlastnosti spacáku.
(pozn.1:  doporučuji celý seriál http://www.svetoutdooru.cz/serialy/najdi-svuj-spacak (http://www.svetoutdooru.cz/serialy/najdi-svuj-spacak) )(pozn.2:  stručně např. zde  http://www.pohora.cz/vybaveni/jak-vybrat-spaci-pytel/ (http://www.pohora.cz/vybaveni/jak-vybrat-spaci-pytel/) )
Dále navrhuji, aby byl pořadatelům doporučen postup zpřísnění tzv. odvozů na přání: odvoz na vlastní žádost výrazně zpoplatněn, dodržovat pouze omezené množství svozových bodů, odvozy omezit časově pouze např. na odpolední hodiny a tato pravidla jasně určit v propozicích.

Pochopila jsem to tak, že bod týkající se předávání cen je pouze doporučení, které se nebude vpravovat do závazných pravidel. Přesto si myslím, že neúčast na vyhlášení je rozmáhající se nešvar a neslušnost a bude nutné závodníky upozornit na nevhodnost toho, že se seberou a odjedou beze slova domů. Doporučila bych následující postup, popřípadě do budoucna zařazení do pravidel:
- Závodník je povinen zúčastnit se závěrečného vyhlášení výsledků. Pokud se bez omluvy nedostaví na vyhlášení výsledků, nemá nárok na ceny, jeho krok je považován za odstoupení ze závodu a hodnocení jeho výkonu je tedy DNF. Pro účely fotografování při vyhlášení určí zástupce nepřítomného závodníka pořadatel.
- Pokud se závodník nemůže na vyhlášení ze soukromých důvodů dostavit, avšak osobně a v předstihu omluví svou nepřítomnost pořadateli, bude jeho výkon ohodnocen běžným způsobem a může určit osobu, které budou po skončení vyhlášení předány případné ceny, nebo si je po vyhlášení převezme jiným způsobem, a to pouze na vlastní náklady.
Název: Re:změny v pravidlech - 2015
Přispěvatel: mášenek Prosinec 30, 2014, 13:42:14
Prosím všechny hrdiny,kteří se zúčastnili schůze pořadatelů.
Aby mi odpověděli, a to krátce a stručně. Žádné filozofický úvahy.
 1. K čemu je schůze když se potom z pravidel couvá?
 2. Kdo hlasoval pro dání spacáků do pravidel? Jestli vůbec někdo.
 3. Hlasovalo se vůbec o něčem? Pokud ano tak za tím stůjte a jestli ne tak si Tombru a jeho následovníci dělají co chtějí?
 4. Proč jako jeden z pořadatelů jsem nedostal žádný email, kterým bych se mohl taky vyjádřit? S námi už se nepočítá?

Předem děkuji za odpověď. A prosím krátké odpovědi. Kdo nebyl na schůzi prosím ať nereaguje. Dofám že alespoň někdo bude na to mít to sem veřejně napsat.
Název: Re:změny v pravidlech - 2015
Přispěvatel: tombru Prosinec 30, 2014, 13:46:20
Prosím všechny hrdiny,kteří se zúčastnili schůze pořadatelů.
Aby mi odpověděli, a to krátce a stručně. Žádné filozofický úvahy.
 1. K čemu je schůze když se potom z pravidel couvá?
 2. Kdo hlasoval pro dání spacáků do pravidel? Jestli vůbec někdo.
 3. Hlasovalo se vůbec o něčem? Pokud ano tak za tím stůjte a jestli ne tak si Tombru a jeho následovníci dělají co chtějí?
 4. Proč jako jeden z pořadatelů jsem nedostal žádný email, kterým bych se mohl taky vyjádřit? S námi už se nepočítá?

Předem děkuji za odpověď. A prosím krátké odpovědi. Kdo nebyl na schůzi prosím ať nereaguje. Dofám že alespoň někdo bude na to mít to sem veřejně napsat.

Obávám se že tohle jaksi neklapne, protože mám dojem že "větší polovina" těch co tam byli ani nemají na Facebooku účet. Kdyby jste s Biluší přijeli, tak jste to mohli nejen vědět, ale i třeba zařídit jinak. Mejly jsem rozesílal všem, to že málokdo potvrdí alespoň přijetí je bohužel běžná věc, takže už opakovaně každého neuháním jestli mejl opravdu dostal a jestli jen prostě nechce odpovědět. S vámi jsem si dopisoval týden před schůzkou ohledně programu a jestli přijedete.  Tak nevím kde se stala chyba. Co se týče témat povinné výbavy, tak o těch bodech jsem dopředu neměl informace, to se otevřelo až na schůzce. To že si myslíte že jako já něčím vládnu a že jsem hlavou nějaké tajné organizace která si dělá co chce a ovládá pořadatele a všechno co se kolem děje je už opravdu hodně paranoidní. Jen pro pořádek, na schůzi jsem byl, ale pro nic jsem nehlasoval, protože nejsem pořadatel. Mým úkolem není o něčem rozhodovat, ale zprostředkovávat komunikační most mezi účastníky a pořadateli protože to je, nebo alespoň bývalo efektivnější než jednotlivá komunikace každého s každým. Už jen proto, že někdo s někým se dost špatně domluví na nějakém společném postupu, který je ale pokud to má alespoň trochu fungovat nezbytný.
Název: Re:změny v pravidlech - 2015
Přispěvatel: Cvachtoun Prosinec 30, 2014, 14:01:06
Dřív jsem čekal na vyhlášení výsledků pokaždé (to jsem bydlel v ČR). Poslední rok mě uteklo moje vyhlášení a tím i památka na Toulovec o 10 minut, protože se vyhlášení docela vleklo. Na Tlapce jsem měl štěstí, že mě alespoň na Slovensko vzal kamarád autem.
Vůbec to není z neúcty k pořadateli, ale třeba u zahraničních účastníků je to trochu nefér. Podle mě by dostatečná omluva pořadateli mohla fungovat. Jezdím vlakem a autobusy 600 km (Pardubice-zapadlá vesnice u Krupiny na Slovensku) a nemám se už po určitém čase jak dostat domů.
Název: Re:změny v pravidlech - 2015
Přispěvatel: marian Prosinec 30, 2014, 15:44:53
Je pekne pisat tu ake je to neuctive nezucastnit sa vyhlasenia ale nie kazdy to ma domov kusok...
(Aj vdaka "super" cestam v Cechach) Cesta domov mi casto trva >5 hodin a sediet niekedy aj do poobedia v tabore, potom soferovat 5-6h domov, vybalit, postarat sa o psy a o seba a este sa stihnut pripravit na narocne pondelkove rano v praci je proste nerealne.
Název: Re:změny v pravidlech - 2015
Přispěvatel: zlá pencilka Prosinec 30, 2014, 16:34:50
a vy dva odjíždíte z treku bez rozloučení a bez omluvy pořadateli, že to máte domů daleko? ať to klidně má nějakej řád. z dřívějších let nepamatuju, že by trek co na trek byli na bedně skoro vždycky jen zástupci. úplně postačí, pokud pořadatel při vyhlášení požádá, aby za chybějící vítěze zapózoval někdo odpovídajícího věku a pohlaví, a pokud v propozicích uvede, že účast na vyhlášení je povinná a na ceny je nárok jen v případě předchozí omluvy a domluvy, jak dojde k jejich předání, tak si myslím, že na tom neni vůbec nic špatnýho. vůbec nechápu, proč by měl pořadatel po treku řešit, přes koho nebo jak někomu poslat ceny, nebo stát přede všema a jak blbec vyhlašovat jméno někoho, kdo tam není a ani se neobtěžoval na to pořadatele upozornit.
Název: Re:změny v pravidlech - 2015
Přispěvatel: marian Prosinec 30, 2014, 16:59:20
Samozrejme ze dam usporiadatelovi vediet. A bud ma kto za mna diplom prebrat alebo mam smolu. Na vecne ceny osobne kaslem, ked nieco chcem tak si to kupim.
Ale "zapis zo schodze" hovori *iba osobne*, ziadna dohoda, prebranie niekym inym ani nic podobne tam nie je.
Název: Re:změny v pravidlech - 2015
Přispěvatel: vencan+3 Prosinec 30, 2014, 21:30:17
pak se tři hodiny diskutuje např. o "přepočtu náročnosti koeficientu trati přes výšku, teplotu a rosný bod pro účely bodování MČR"


nezbývá než konstatovat :

"Při pečlivě regulovaných hodnotách tlaku, teploty, objemu, vlhkosti, a dalších proměnných veličin se každý živý organismus chová tak, jak se mu právě zachce."  :D
Název: Re:změny v pravidlech - 2015
Přispěvatel: Ufo Prosinec 30, 2014, 21:45:15
Jo jo Venco to by ani ve snu tenkrát ve ve Veclově nenapadlo jak se všechno vyvine... nebo posere... Nějaky divny obdobi, nedrib se posral Šediváškův long, ted sere celej trek, kdybysmi to tenkrát celý vymluvil, možná by tp bylo lepší...
Název: Re:změny v pravidlech - 2015
Přispěvatel: Vojta s Bertou Prosinec 31, 2014, 08:31:39
Povinná voda pro psy: zavádíme další nesmyslnou povinnost. Představte si dogtrek v horách po dešti, podél cesty všude voda, na cestě kaluže. A já pro své dva psy táhnu 2 litry vody v báglu. Samozřejmě, že ji za startem vyleju, moji psi ji obvykle nechtějí, obslouží se v přírodě. Vodu pro psy nabírám až k večeru, aby měli co pít na bivaku - po cestě ji obvykle nepotřebují. Samozřejmě, když se půjde do bezvodých vápencových hor, tak vezmu dostatek vody pro psy z vlastního uvážení, ne kvůli paragrafu v pravidlech. Toto nové pravidlo je obdobného kalibru, jako zákaz chůze ve tří a vícečlenné skupině. Historicky ho v pravidlech uchováváme, ale nikdo ho nedodržuje. Prosím nezavádějme další regulace, pokud to není nutné.
Název: Re:změny v pravidlech - 2015
Přispěvatel: BadBoyTeam Prosinec 31, 2014, 12:48:23
Nová pravidla jsou buzerací běžců, akorát pořadatelé přestřelili a zasáhlo to tentokrát i chodce, což je dobře, protože jinak by se o tom vůbec nediskutovalo. Je vidět, že se najde stále hodně lidí, co věří nesmyslům o rozmazlenosti běhajících závodníků, o tom, že za jejich výkony není poctivá  příprava, ale podvod, a že to nedělají pro radost z pohybu v přírodě, ale jen čistě z egoistické touhy po vítězství.

Jedná se o několik mýtů kolujících léta zázemím jednotlivých akcí. Pravidlo se spacáky vyplývá z mýtu, dle kterého běžci ukončují často závod kvůli počasí nebo strachu ocitnout se v noci v lese. Pojďme ten mýtus rozbít.

Mýtus:
Běžci jsou namyšlené fifleny, co se při slabším mrholení  krčí v lese pod stromkem a s hrůzou očekávají příjezd organizátora, mezitím co se na nich v kapkách deště pomalu rozpouští jejich ultra-tenké větrovky.

Realita:
V sezóně 2014 byla silná bouřka na Krušnohorském dogtrekkingu, několik vylejváků na Fryštáckém dogtrekkingu, celodenní déšť na Krkonošské tlapce. Nikdo z běžců se nerozpustil, nikdo nevolal odvoz kvůli tomu, že mu závod ubíhal pomalu a čekala ho celá noc v lese. V kategorii DTM1 se v roce 2014 jeden běžec nechal odvézt kvůli kolenu, jeden kvůli zraněnému kotníku, dva potkali auto organizátorů náhodou, když se vraceli předčasně pěšky po vlastní ose na základnu a byl jim nabídnut odvoz. V kategorii DTM2 to bylo tuším úplně bez problémů. U žen si to přesně nevybavuji, ale stačí nahlédnout do výsledovky a záplavu DNF u běžkyň nenajdete. Naopak ve výsledovce je vidět, že u těžších akcí se běžci vrací často až po půlnoci. Někteří tito závodníci během roku absolvují těžší akce, než je MČR v DT, za všechny jmenuji Kysuckou stovku (125 km s převýšením 5 550 m), Malofatranskou stovku (115 km s převýšením 6 680 m) nebo Pražskou stovku (130 km s převýšením 4 400 m v prosinci), dvě z těchto akcí jsou i kvalifikačními závody na UTMB, nejprestižnější evropský ultratrail na Mt. Blancu, musí mít tedy určitou obtížnost. Je pak trapně úsměvné pročítat si zdejší komentáře zesměšňující běžce, mnohé si v tom vyloženě libují.

P.S. 1 – Mýty kolující zázemím MČR v DT jsou tak živé a je jim tak snadné uvěřit, že jsem je na začátku svého ježdění bral také vážně.

P.S. 2 – Nechci, aby to vypadalo, že tyhle akce jen kritizuji, pozitiva převyšují negativa, jen o těch negativech se prostě mluví vždycky víc.

Užijte si dnešní silvestrovskou oslavu a ať to všem v roce 2015 chodí či běhá.
Název: Re:změny v pravidlech - 2015
Přispěvatel: Gejza Prosinec 31, 2014, 15:36:44
Samozřejmě, že jakákoliv úprava pravidel je vždycky reakcí na něco.
Např. záležitost týkající se vyhlašování je reakcí na to mnoho právem oceněných se z různých důvodů vyhlašování nezúčastňuje (je pravda, že většina z nich dorazí do cíle v pátek večer nebo v průběhu noci na sobotu a vyhlašování je až v neděli) a pak ceny přebírají dokola stále ti samí (za holky, za kluky, to je přece jedno) - má takové vyhlašování smysl?
Např.záležitost kolem vody je reakcí na to, že dorazí do cíle např.účastník s 30-ti kilovým psem na vodítku a v cíli vytáhne flaštičku na 2 dcl (neb pro sebe si přece nesu ionťák v bagu) a bohužel, Vojto, na tom nejsou všichni tak, že pohledem do mapy zjistí, kde je čeká první pramen (potok) a podle toho si nabalí množství vody pro psa. Člověk se sám rozhodne, ale pes se nerozhodne, jestli mu psovod vodu vezme (i když pochopitelně nikdo nezajistí, aby mu ji taky dal).
Např.záležitost kolem spacáků je věc tady na fóru mockrát profláknutá.
Např.záležitost týkající se sjednocení kontroly povinné výbavy je reakcí na to, že povinná výbava je na určitou akci nutná a jejím nekontrolováním postupně logicky dojde k tomu, že její funkčnost se bude stále snižovat ...

Samozřejmě, že jakákoliv úprava pravidel je vždycky reakcí na něco a dokud si budeme hrát na sport, tak tyhle úpravy holt budou dopadat na všechny. Bohužel i na ty, kteří chodí od začátku, kdy se ještě až tak moc nesportovalo, ale hlavně chodilo se psem. Jenže DGT se taky pořád posouvá - třeba i k tomu, že si půjčím psa v závodní kondici, v cíli ho předám majiteli, aby ho napojil a nakrmil a tím pro mě "psí" aktivita končí - tohle se samozřejmě netýká všech, kteří si psa půjčují (koho se to týká, ten ví a koho se to netýká, ten taky ví).

Někdy na podzim tady přišel, myslím, Petr Juča s myšlenkou, že DGT se bude muset rozhodnout, jestli se vydat směrem závodním nebo turistickým (řekl bych tuláckým). Sklidil značnou kritiku, ale s tím určitě musel počítat.
Nicméně alespoň za sebe si myslím, že měl do jisté míry pravdu. I tahle debata (v níž se vzácně shodli "běžci" i "chodci" o tom svědčí.

P.S. Úprava pravidel opravdu není dílem Tomáše (Tom jednak nehlasuje a jednak pouze shrnuje témata z fóra) - vyplynula z několikahodinové debaty. Není to ani tak, že by autorem všech změn byla jedna osoba a některé body ani neměl nikdo dopředu připraveny.

PF do roku 15.

Gejza
Název: Re:změny v pravidlech - 2015
Přispěvatel: Petrs01 Leden 03, 2015, 18:52:21
no nazdar, po návratu z dovolené takové... převraty...

Souhlas s Ježurou, chodila jsem s půlkiláčem a bivaky jsem sice často proklepala, ale svozu z důvodu kosy jsem se fakt nikdy nedožadovala.
K návrhu Bonec se připojuji, jen zpřesnění: pes neschopný pokračovat (kulhá, apod., ne ohrožení zdraví) prostě zabivakuje a počká do rána. Stejně jako puchýře apod. Vážný zdravotní problém kteréhokoliv člena týmu by měl být řešen odvozem pokud možno vždy - zlomená noha fakt není k bivaku ideální.

K vodě - musím táhnout vodu pro psa i když leje, každý druhý krok je kaluž a nalít psovi vodu do misky, bude si čtvernožec ťukat packou na čelo?

Zanechávání psů v táboře - takže když budu mít v kempu přítula s Bardou, nesmí přítul vystrčit čumák z kempu? (Barda už skoro nechodí). Ne jej tam nechat na celý den, ale zajet si na trať nadělat fotky nebo prostě někam kouknout? Z extrému do extrému...

A s tím souvisí - diplomů mám doma dvě krabice, tak se nedivte že se na ně vykašlu a raději pojedu domů za Bardou. A věřím tomu, že tohle pravidlo lidi spíš naštve než přinutí zůstat.

Platí pravidlo o osobní přítomnosti i na vyhlášení MČR? Takže máš-li být na bedně, MUSÍŠ na Osoblahu, jinak máš smůlu?
Název: Re:změny v pravidlech - 2015
Přispěvatel: Boudicka Leden 03, 2015, 21:29:46
Petro, chápu, že pro Bardu a partnera je to vopruz pravidlo, ale navrhni tedy řešení, když se vyskytly tyto průšvihy, které museli pořadatelé nějak řešit. Pes zanechany v kempu prekousal vodítko a lítal navolno po kempu - pořadatel jej nahanel. Pes zanechany na stake outu se uvařil a porval se se sousedem téhož majitelé, taktéž zanechanym bez dozoru. Pořadatel mazal na veterinu. Pak tu byl pes uvarenY v kufru auta, kterého pořadatelé rozdychavali... Mozna si tím podrezavam vlastní větev, alepokud píšeme globální pravidla, musi to být globálně pouzitelne.Nasi milackoe mají buď zajištěné hlídání nebo tam s nimi jeden jsme a další trek se vystridame. Každopádně hodit psy na krk pořadateli je dost na h..... - Když to vztahnu na sve, anicka byla úžasná, že je na biglovi pohlidala (což nic zlého netuše nabídla), ale myslím, že když visela na stake outu plném haskanu a pokoušela se jim ho přemístit do stínu, běželo ji hlavou asi něco o tom, jakým způsobem mě zlikviduje i s celou smeckou.
Každé pravidlo bude vzdycky pro někoho zbytečně, protoze ten Barda je už fakt neskodnej. Ale když dovolíme Bardovi, aby se hlídal sám, nechá tam Lojza Azora a Betka Míčku...a....atd... A budeme tam kde jsme byli a opět budeme honit psy po kempu, či je vozit zasivat.
 
Název: Re:změny v pravidlech - 2015
Přispěvatel: Gwen a Dinulka Leden 03, 2015, 22:04:55
No zrovna u těch volně se po kempu poflakujících psů by stačilo dodržet to, co se říká na meetingu. Každej za to vyhrožuje diskvalifikací a skutek utek. Jasně, pořadatel si nemusí všimnout všeho, ale když chytá psa po kempu, tak toho už si asi všiml, ne?
Název: Re:změny v pravidlech - 2015
Přispěvatel: Petrs01 Leden 03, 2015, 22:26:54
njn, když pravidlo zdravého rozumu se aplikuje strašně blbě. Nechci aby mi pořadatel dělal pes-servis (Keltové budiž třikrát až do nebes pochváleni) a rozhodně bych to nechtěla u smečky. Ale zas kemp je určité zázemí právě pro ten doprovod co se o odložené kousky stará a když vím, že dědkovi stačí 4x denně 100m procházka (to není týrání, to je aktuální situace a nařízení veta), tak mu zajistím vodu a stín a klidně jdu na výlet.
Zase obráceně - přítul by teoreticky mohl fungovat jako pes-servis pro všechny (návod k použití nutný) a v tom případě opravdu "furt" v kempu (no oni se ti psi musí taky venčit, že jo...). Ale fakt si netroufne na rvačky a podobné srandy, takže ten teoretický "furtdozor" by byl stejně houby platný.

Jo vidíš - proč jsou bíglové mimo MČR?
Název: Re:změny v pravidlech - 2015
Přispěvatel: Gwen a Dinulka Leden 04, 2015, 07:26:28
Kdyby fungovalo pravidlo zdravého rozumu, nemusela by už být žádná jiná.
Název: Re:změny v pravidlech - 2015
Přispěvatel: bonec Leden 06, 2015, 10:25:14
"proč jsou bíglové mimo MČR?"

Bígl je plemeno silně anarchistické... proto bude lepší, když se bude držet od MČR co nejdál :)
Název: Re:změny v pravidlech - 2015
Přispěvatel: Petrs01 Leden 06, 2015, 21:02:47
tss, Bardovi se na bedně vždycky líbilo  ;D

Jo, ještě k pravidlu o pozdních startech - ti pomalí, kterým je MČR jedno, si pozdější start nemůžou dovolit, nestihli by to. Těm rychlým, kteří by to bez problémů dali od sobotního rána a nemuseli den čekat v táboře na ostatní, jde většinou i o MČR... Takže sice jsme to nezakázali, ale vymysleli jsme to tak aby se to stejně nedalo použít.