Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Odpověď

Odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.
Jméno:
Předmět:
Ikona zprávy:

Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek

Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí


Shrnutí tématu

Poslal: David a Brixolína
« kdy: Leden 02, 2012, 15:18:45 »

Dobrý den,
chtěla bych se se svou fenou border kolie vydat na běžky do Jizerek. Četla jsem, že by to někde mohl být problém. (např. na Jizerské magistrále jsou psi zakázaní(?))
Jaké s tím máte zkušennosti Vy? (popř. jakým místům se raději vyhnout a jakým naopak)
Děkuji
Lucka


Zkusenosti mam bohate, kazdou zimu bezkuju na Novomestsku, a shrnul bych to asi takto:
- pokud pojedes po strojove upravenych tratich, pravem te lyzari ukamenuji (tam nema pes co delat)
- pokud se vyhnes strojove upravenym tratim a pojedes volnym terenem a svou cestou, sem tam ti nejaky uchyl stejne vynada, protoze se domniva, ze pes patri uvazat k boude a ne s nim bezkovat, ale to je asi potreba ignorovat a takto, svou stopou, se asi nejlip bezkuje se psem.
Poslal: jazzinka
« kdy: Prosinec 26, 2011, 17:54:34 »

Aha, už vidím,, že v y jste tam byli dnes. No každopádně dozajista to byl stejný pán.. Taky mě to mrzí, většinou se  plácám se psem po neupravených turistických cestách, práývě abych se vyhla konfliktům, ale právě do Jakuszyc jsem občas taky zajela s tím, že tam psi smí.
Alternativně jde jet na Jizerku, vzít čelovku a vyrazit až třeba okolo třetí, to už je většina "závodníků" z trati doma a rolba začíná jezdit okolo šesté, takže se dá udělat rychlé kolečko a rolba pak případné "škody" utáhne. Lae není to už rodinný výlet ale prostě trénink.
Poslal: jazzinka
« kdy: Prosinec 26, 2011, 17:49:12 »

Nebylo to včera? My tam toho dědulu potkali taky, též jsem se s ním dohadovala, že vloni tam byl vstup povolen.. A taky jsem potkali hromadu psů na volno, takže jsem trochu doufala, že ho z toho už ranila mrtvice  :-X
Poslal: Eliška
« kdy: Prosinec 26, 2011, 12:35:49 »

Tak už vím, co se změnilo! >:( Projela jsem stránky Jakuszyc a zjistila, že od loňského prosince je vstup se psy na lyžařské tratě zakázán... http://www.jakuszyce.info.pl/aktualnosci.php?news_action=more&newsid=2 Takže do Jakuszyc už také ne... dokonce jsem se dozvěděla, že za to snad někdo i dostal nemalou pokutu. Takže tam už nás taky neuvidí.
Poslal: Eliška
« kdy: Prosinec 26, 2011, 12:22:40 »

Taky bych měla jeden dotaz ohledně Jizerek. Z Jizerek pocházím a lyžováním tu jsem strávila celé dětství, vždycky se říkávalo, že psy do stopy nepatří a vždycky tu s nimi lidi jezdili. A ano, v poslední době se v některých místech objevily cedule se zákazem vstupu psů. Nic méně, jak jsem se dozvěděla přímo na správě CHKO, tyto cedule jsou prakticky pouze informační, jelikož lyžařské stopy nejsou upravovány na nějakých oficiální tratích lyžařského areálu (snad kromě některých částí), ale na různých pozemcích různých vlastníků díky jejich dobré vůli, nechat si po svých pozemcích šmajdat lyžaře. Tudíž nikdo nemůže nijak oficiálně zakázat nikomu, aby tam šel/jel se psem. Pravděpodobně se najde pár pitomců, co na vás budou křičet, jestli nevidíte ceduli, ale v žádném případě nemůže nikdo přijít a ze stop vás vyhodit nebo dokonce pokutovat.
Ale k mému dotazu. Právě dneska jsme prvně s naším ročním psíkem vyrazili na lyže. Z důvodu toho, že na české straně Jizerek bývá více lidí a užší stopy, vyrazili jsme do Jakuszyc, kde navíc byl vždycky vstup se psy povolen. Běžně tam člověk potkával celá spřežení se saněmi. Už na kraji tratí jsme si všimli cedule s přeškrtnutým psem... moc jsme tomu nevěnovali pozornost (asi ho máme mít na vodítku?), objeli si celý okruh, potkali několik dalších lidí se psy (všichni na volno, to moc nechápu, ale jejich věc) a vraceli se k autu. Když tu se k nám přiřítil nějaký dědula a začal nám polsky spílat, že tam se psem nemáme co dělat, jestli jsme neviděli ceduli. A teď by nás zajímalo, co se teda změnilo... jelikož i u silnice jsou všude reklamní tabule, jak si máte jet do Jakuszyc zajezdit na kole, na lyžích, se psím spřežením... a najednou psi ne? Nevíte někdo, jak to teda je?
Poslal: Lenka a Ginni
« kdy: Prosinec 21, 2011, 13:51:35 »

Jizerky jsou se psem dost blbý. Praktikovala jsem - vyběhat psa mimo cesty a pak sama na běžky. Teoreticky by to šlo hodně brzo ráno, ale na magistrálu je se psem zákaz, tak to respektuju. Přes den je to o život i bez psa.
Poslal: Cherry
« kdy: Prosinec 21, 2011, 06:43:16 »

Dobrý den,
chtěla bych se se svou fenou border kolie vydat na běžky do Jizerek. Četla jsem, že by to někde mohl být problém. (např. na Jizerské magistrále jsou psi zakázaní(?))
Jaké s tím máte zkušennosti Vy? (popř. jakým místům se raději vyhnout a jakým naopak)
Děkuji
Lucka
Poslal: Hyena
« kdy: Leden 20, 2010, 08:36:43 »

Nepotřebuješ kotvu, půjčím ti Vikinu...bude to rychlejší, humánější a ekologičtější :-X
Jééé, to je super nápad!!!  ;)Hyena je větší, tak že tu by Vikina mohla uznat jako nejedlou. ;D
Poslal: ježura
« kdy: Leden 19, 2010, 14:33:59 »

Juž jsem to pochopila. Musím si pořídt KOTVU!!  ;D Pak nebudu muset máchat hůlkou, abych zabránila vořechů, páchat sebevraždu a tudíž si taky zbytečně nanarazím pr....l a ušetřím hlasivky jakož i udržím svojí slušnou pověst v dotyčném lesoparku . ;D
Nepotřebuješ kotvu, půjčím ti Vikinu...bude to rychlejší, humánější a ekologičtější :-X
Poslal: ježura
« kdy: Leden 19, 2010, 14:32:43 »

Takže si myslim, že by to šlo předělat výchovou, ne?

Nějaký konkrétní návod či postup na to by nebyl?
Poslal: Hyena
« kdy: Leden 19, 2010, 11:30:31 »

Juž jsem to pochopila. Musím si pořídt KOTVU!!  ;D Pak nebudu muset máchat hůlkou, abych zabránila vořechů, páchat sebevraždu a tudíž si taky zbytečně nanarazím pr....l a ušetřím hlasivky jakož i udržím svojí slušnou pověst v dotyčném lesoparku . ;D
Poslal: vencan+3
« kdy: Leden 19, 2010, 11:23:17 »

  ale psi se je naučili úplně IGNOROVAT, takže i na 1.5m široké pěšině si nevšímaj jinech psů, co si páníci daj jen ke straně  ;) (musím to zaklepat...)  :D  ;)
  Nicméně patožroutům, kteří jí v tu chvíli obtěžují by svůj názor byla schopna říct vcelku jasně a srozumitelně. proto dávám přednost variatně, kdy "jasně a srozumitelně řvu " já.
noo voni si voříšci dávaj docela pozor a já jen utrousím : "mrzí tě život
zmetku... vemu tě kotvou..." zkraje jsem byl taky trochu na nervy, ale po xxtém opakování je to už jen taková hra... :D :) ale u těch dalších na pěšině (pokud jsou cizí v klidu . tj jen koukaj a neblafou) je to naprosto v poho (a to ještě potkáš chytrolíny co si daj psa k noze na straně ke psům a né aby si stoupli mezi nás a psa...) ;)
Poslal: Hyena
« kdy: Leden 19, 2010, 09:45:42 »

  ale psi se je naučili úplně IGNOROVAT, takže i na 1.5m široké pěšině si nevšímaj jinech psů, co si páníci daj jen ke straně  ;) (musím to zaklepat...)  :D  ;)
No to Hyena když táhne, tak psi taky ignoruje.Jinak bysme v lesoparku neujeli ani metr :-)  Nicméně patožroutům, kteří jí v tu chvíli obtěžují by svůj názor byla schopna říct vcelku jasně a srozumitelně. proto dávám přednost variatně, kdy "jasně a srozumitelně řvu " já.
Poslal: Šárka
« kdy: Leden 19, 2010, 08:39:10 »

Lenko, já vím že se říká že starýho psa novým kouskům nenaučíš, ale vždyt na trekách potkáváš taky plno zákusků,( Alena a pinčí smečka atd..)  to musí být děsně na nervy, sami víme, že kdyby ti naši psi zabrali doopravdy, odtahnou nás i s batohem kamkoli- vlastní zkušenost >:D. Takže si myslim, že by to šlo předělat výchovou, ne?

Poslal: ŽufrikTeam
« kdy: Leden 18, 2010, 19:01:00 »

Tohle se mi skoro pokaždý stává, když jsem se psem na kole:( A páníčci stojí opodál a maji ty kecy typu: on si chce jenom hrát...ale, že se kvůli nim přizabiju, to je jim jedno, hlavně, že si pohrajou, že! (pohrajou: cedrik stojí a nevěří, já se sbírám a nadávám a cizí vořech vrčí a "chce si hrát")
Jsou to divný lidi, ty pejskaři ......O:-)

Tak to já preventivně zatroubím a na Žufrika křičím, nestavíme, máme skluz, večeři dostaneš doma  8) A lidi skáčou do příkopů  >:D