Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Se psem na běžkách

Autor Téma: Se psem na běžkách  (Přečteno 36461 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Se psem na běžkách
« Odpověď #30 kdy: Leden 19, 2010, 14:32:43 »
Takže si myslim, že by to šlo předělat výchovou, ne?

Nějaký konkrétní návod či postup na to by nebyl?

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Se psem na běžkách
« Odpověď #31 kdy: Leden 19, 2010, 14:33:59 »
Juž jsem to pochopila. Musím si pořídt KOTVU!!  ;D Pak nebudu muset máchat hůlkou, abych zabránila vořechů, páchat sebevraždu a tudíž si taky zbytečně nanarazím pr....l a ušetřím hlasivky jakož i udržím svojí slušnou pověst v dotyčném lesoparku . ;D
Nepotřebuješ kotvu, půjčím ti Vikinu...bude to rychlejší, humánější a ekologičtější :-X
« Poslední změna: Leden 19, 2010, 15:28:21 od LenkaB »

Offline Hyena

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 461
  • Souhlasu: 4
Re: Se psem na běžkách
« Odpověď #32 kdy: Leden 20, 2010, 08:36:43 »
Nepotřebuješ kotvu, půjčím ti Vikinu...bude to rychlejší, humánější a ekologičtější :-X
Jééé, to je super nápad!!!  ;)Hyena je větší, tak že tu by Vikina mohla uznat jako nejedlou. ;D

Cherry

  • Host
Re:Se psem na běžkách
« Odpověď #33 kdy: Prosinec 21, 2011, 06:43:16 »
Dobrý den,
chtěla bych se se svou fenou border kolie vydat na běžky do Jizerek. Četla jsem, že by to někde mohl být problém. (např. na Jizerské magistrále jsou psi zakázaní(?))
Jaké s tím máte zkušennosti Vy? (popř. jakým místům se raději vyhnout a jakým naopak)
Děkuji
Lucka

Offline Lenka a Ginni

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 59
  • Souhlasu: 5
Re:Se psem na běžkách
« Odpověď #34 kdy: Prosinec 21, 2011, 13:51:35 »
Jizerky jsou se psem dost blbý. Praktikovala jsem - vyběhat psa mimo cesty a pak sama na běžky. Teoreticky by to šlo hodně brzo ráno, ale na magistrálu je se psem zákaz, tak to respektuju. Přes den je to o život i bez psa.

Eliška

  • Host
Re:Se psem na běžkách
« Odpověď #35 kdy: Prosinec 26, 2011, 12:22:40 »
Taky bych měla jeden dotaz ohledně Jizerek. Z Jizerek pocházím a lyžováním tu jsem strávila celé dětství, vždycky se říkávalo, že psy do stopy nepatří a vždycky tu s nimi lidi jezdili. A ano, v poslední době se v některých místech objevily cedule se zákazem vstupu psů. Nic méně, jak jsem se dozvěděla přímo na správě CHKO, tyto cedule jsou prakticky pouze informační, jelikož lyžařské stopy nejsou upravovány na nějakých oficiální tratích lyžařského areálu (snad kromě některých částí), ale na různých pozemcích různých vlastníků díky jejich dobré vůli, nechat si po svých pozemcích šmajdat lyžaře. Tudíž nikdo nemůže nijak oficiálně zakázat nikomu, aby tam šel/jel se psem. Pravděpodobně se najde pár pitomců, co na vás budou křičet, jestli nevidíte ceduli, ale v žádném případě nemůže nikdo přijít a ze stop vás vyhodit nebo dokonce pokutovat.
Ale k mému dotazu. Právě dneska jsme prvně s naším ročním psíkem vyrazili na lyže. Z důvodu toho, že na české straně Jizerek bývá více lidí a užší stopy, vyrazili jsme do Jakuszyc, kde navíc byl vždycky vstup se psy povolen. Běžně tam člověk potkával celá spřežení se saněmi. Už na kraji tratí jsme si všimli cedule s přeškrtnutým psem... moc jsme tomu nevěnovali pozornost (asi ho máme mít na vodítku?), objeli si celý okruh, potkali několik dalších lidí se psy (všichni na volno, to moc nechápu, ale jejich věc) a vraceli se k autu. Když tu se k nám přiřítil nějaký dědula a začal nám polsky spílat, že tam se psem nemáme co dělat, jestli jsme neviděli ceduli. A teď by nás zajímalo, co se teda změnilo... jelikož i u silnice jsou všude reklamní tabule, jak si máte jet do Jakuszyc zajezdit na kole, na lyžích, se psím spřežením... a najednou psi ne? Nevíte někdo, jak to teda je?

Eliška

  • Host
Re:Se psem na běžkách
« Odpověď #36 kdy: Prosinec 26, 2011, 12:35:49 »
Tak už vím, co se změnilo! >:( Projela jsem stránky Jakuszyc a zjistila, že od loňského prosince je vstup se psy na lyžařské tratě zakázán... http://www.jakuszyce.info.pl/aktualnosci.php?news_action=more&newsid=2 Takže do Jakuszyc už také ne... dokonce jsem se dozvěděla, že za to snad někdo i dostal nemalou pokutu. Takže tam už nás taky neuvidí.

Offline jazzinka

  • SPD
  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 191
  • Souhlasu: 1
Re:Se psem na běžkách
« Odpověď #37 kdy: Prosinec 26, 2011, 17:49:12 »
Nebylo to včera? My tam toho dědulu potkali taky, též jsem se s ním dohadovala, že vloni tam byl vstup povolen.. A taky jsem potkali hromadu psů na volno, takže jsem trochu doufala, že ho z toho už ranila mrtvice  :-X

Offline jazzinka

  • SPD
  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 191
  • Souhlasu: 1
Re:Se psem na běžkách
« Odpověď #38 kdy: Prosinec 26, 2011, 17:54:34 »
Aha, už vidím,, že v y jste tam byli dnes. No každopádně dozajista to byl stejný pán.. Taky mě to mrzí, většinou se  plácám se psem po neupravených turistických cestách, práývě abych se vyhla konfliktům, ale právě do Jakuszyc jsem občas taky zajela s tím, že tam psi smí.
Alternativně jde jet na Jizerku, vzít čelovku a vyrazit až třeba okolo třetí, to už je většina "závodníků" z trati doma a rolba začíná jezdit okolo šesté, takže se dá udělat rychlé kolečko a rolba pak případné "škody" utáhne. Lae není to už rodinný výlet ale prostě trénink.

Offline David a Brixolína

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 193
  • Souhlasu: 6
Re:Se psem na běžkách
« Odpověď #39 kdy: Leden 02, 2012, 15:18:45 »
Dobrý den,
chtěla bych se se svou fenou border kolie vydat na běžky do Jizerek. Četla jsem, že by to někde mohl být problém. (např. na Jizerské magistrále jsou psi zakázaní(?))
Jaké s tím máte zkušennosti Vy? (popř. jakým místům se raději vyhnout a jakým naopak)
Děkuji
Lucka


Zkusenosti mam bohate, kazdou zimu bezkuju na Novomestsku, a shrnul bych to asi takto:
- pokud pojedes po strojove upravenych tratich, pravem te lyzari ukamenuji (tam nema pes co delat)
- pokud se vyhnes strojove upravenym tratim a pojedes volnym terenem a svou cestou, sem tam ti nejaky uchyl stejne vynada, protoze se domniva, ze pes patri uvazat k boude a ne s nim bezkovat, ale to je asi potreba ignorovat a takto, svou stopou, se asi nejlip bezkuje se psem.
... a najednou přede mnou stres. Tak se otočím - a za mnou frustrace! ... ... Tak jsem prchnul do hospody.

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: