Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 bodování - odečty

Autor Téma: bodování - odečty  (Přečteno 20163 krát)

0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.

Offline littlecake

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 60
  • Souhlasu: 19
bodování - odečty
« kdy: Listopad 06, 2014, 13:30:38 »
Ahoj,

poslední týdny je diskutováno hodně návrhů na úpravy pravidel. Většinou začátečníky. Taky se s jedním připojím.

Dotkl by se jen pár chodců, pár běžců, odstranil by 2 sloupce v tabulce bodování, nezatěžoval by drahou výpočetní techniku 8-) ...

V letošním roce aspoň jeden bod získalo 213 závodníků. 32 odstartovalo víc jak 6 závodů, všechny jen 12 závodníků, všechny dokončilo jen 6...
 Korekce, tedy odečty nejhorších výsledků při absolvování víc jak 6-ti závodů, byly jen u 17-ti. Pro 7 z nich to znamenalo posun v celkovém hodnocení níže. Tito byli za větší počet absolvovaných závodů "potrestáni". Osmi to pomohlo, byli rychlejší, ale na menším počtu závodů.

Nevrátit se do minulosti, kdy v některých letech odečty nebyly? Pokud by k tomu došlo, tak věřím, že na některých závodech by bylo více závodníků, větší konkurence a větší spokojenost organizátorů - např. na Fryštáku bylo jen 59 závodníků ve všech čtyřech kategoriích, dokončilo 37, někteří nepočkali na vyhodnocení...

V minulosti - nejsem pamětník, čerpal jsem z  info na stránkách, odečty  někdy nebyli, jindy se započítávalo 6 závodů, jindy 2/3  (třeba z osmi). Historickou diskuzi a ani důvody pro a proti jsem nenašel.


Dík za váš pohled.

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re:bodování - odečty
« Odpověď #1 kdy: Listopad 06, 2014, 15:01:03 »
Důvody jsou jednoznačné - pokud se bude počítat všechno, tak pro MČR musíš objezdit všechno. Jinak tě "předběhne" ten co je pomalejší, ale má víc dovolené. Najde se závodník, který půjde přes psa, protože odstoupením z jednoho závodu by se vyřadil z MČR. 6 závodů je zkušenostmi stanovený rozumný počet.
Probíralo se to, probíralo, ale taky jsem nenašla kde...

Offline littlecake

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 60
  • Souhlasu: 19
Re:bodování - odečty
« Odpověď #2 kdy: Listopad 06, 2014, 15:39:04 »
Všech šest povinně absolvovala 1/7. Kdyby jich bylo započítavaných sedm, osm, devět, tak to bude podobné.

pokud někdo půjde "přes psa", tak je magor.  Nevím, jestli aktuálně někdo takový mezi námi je, myslím, doufám, že ne.

Ale to stejné může hrozit, pokud někdo jede na poslední závod, má ho jako svůj šestý, počítá s body a pes nemůže.

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re:bodování - odečty
« Odpověď #3 kdy: Listopad 06, 2014, 17:22:13 »
Divil by ses kolik už dogtrekem prošlo kreténů schopných kvůli pytli granulí doramlovat psa >:(

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re:bodování - odečty
« Odpověď #4 kdy: Listopad 06, 2014, 17:25:39 »
Už jsem to psala na FB, systém, který by vyhovoval 100% všem neexistuje, vždycky se něco vyvrbí a někdo se cítí poškozen. A zkoušely se různé modely.
Za mě by bylo ideální počítat 2/3 , dává to prostor pro výpadek (nemoc, práce...). To se ale zase nelíbí pořadatelům méně oblíbených závodů, systém "počítá se vše" donutí závodníky jet i tam, kde se jim loni nelíbilo.

Offline Pete

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 39
  • Souhlasu: 4
Re:bodování - odečty
« Odpověď #5 kdy: Listopad 06, 2014, 19:13:32 »
Jelikož jsem se chtěl zúčastnit MČR,vybral jsem si na začátku roku 7 závodů(nakonec to bylo jen 6),kam chci jet.O účasti na všech jsem vůbec neuvažoval,protože objet za rok 9 a více skoro čtyřdenních závodů je pro mě náročné jak na čas,dovolenou,peníze,a to vše na úkor rodiny.
Podmínka účasti v MČR v absolvování všech závodů je pro mne tedy nesmysl.

Offline MartinD

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 35
  • Souhlasu: 7
Re:bodování - odečty
« Odpověď #6 kdy: Listopad 06, 2014, 19:26:16 »
Patriku jako super, pokud nebudu řešit dovolenou, peníze a rodinu. Letos jsem si užil všech devět toulání, ale příští rok, pokud se něco nezmění, tak to už nebudu moc absolvovat...no a to bys pak byl lépe umístěný než já!  O0 ale to by muselo být hodně vincentky abych s tím souhlasil... :D

Offline littlecake

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 60
  • Souhlasu: 19
Re:bodování - odečty
« Odpověď #7 kdy: Listopad 07, 2014, 06:38:26 »
Možná jsem trochu natvrdlý (u pečiva běžná vlastnost, všichni nemůžou být dnešní), ale nějak mi uniklo, že pro účast v seriálu MČR nestačí byť jen účast na jednom závodě (->Petra, Petr). Samozřejmě pro umístění ve vyšších patrech je nutná kombinace být co možná nejčastěji co nejvýš.
Martine, že se nám letos podařilo objezdit vše, beru jako velké štěstí, nikoliv jako precedenc do budoucna. Ono stačí aby třeba kromě zmiňovaných dovolených, práce, peněz, rodiny do toho vlezlo zdraví, vyšší moc, jiné priority. Nebo třeba loterie, zda bude více závodů v lichých nebo sudých týdnech...

Offline Petr Jurča

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 21
  • Souhlasu: 17
Re:bodování - odečty
« Odpověď #8 kdy: Listopad 07, 2014, 07:52:35 »
Podle mě je nejprve nutné se rozhodnout, zda-li i nadále bude dogtrekking spíše trempingem nebo bude snaha tento sport (což v současnosti podle mě není), posunout někam dál. Pokud se rozhodneme pro možnost 2, tak se to neobejde bez nutných změn pravidel, které postupně ukáže čas. V případě prvním je jakákoliv změna pravidel prakticky zbytečná.


Offline MartinD

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 35
  • Souhlasu: 7
Re:bodování - odečty
« Odpověď #9 kdy: Listopad 07, 2014, 08:36:31 »
Jakože v jiných sportovních odvětví jsem nepotkal tento systém, který je v DT (tedy seriál má třeba 9 závodů, ale do pořadí se započítají nejlepší výsledky jen z 6...), prostě seriál má x závodů a každý se počítá, ale tak to jsou jiné sporty... jako nejdůležitější se jeví asi opravdu otázka, jak ji nadhodil Petr, jestli DT je a bude něco jako soutěžní tremping (pak by se ale nemělo mluvit o sportu a mělo by tím pádem dojít k úpravě pravidel, neboť v nich se hovoří o DT jako o sportu  ;) ) nebo jsme sportovci, závodíme a vyhrává ten nejrychlejší.... ono totiž i zde padlo opět to, že by měli výhodu ti, kteří mají více dovolené, což se dá vyřešit i jinak (viz diskuse ke startování), jenže to klade větší sportovní nároky na účastníky a to se "většině" nelíbí. Škoda, před nedávnem se k pojmu většina vyjádřil Tombru v jiné diskusi (hranice DTW1/2), ale zdá se, že tenhle pohled není mezi účastníky diskusí moc akceptovatelný.

Offline tombru

  • Administrator
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 597
  • Souhlasu: 105
  • zlý admin :-)
Re:bodování - odečty
« Odpověď #10 kdy: Listopad 07, 2014, 08:42:26 »
Ano, jde o onu ideu co to dogtrekking je. Zatím bodování vychází z toho, že dogtrekking je považován za pohodové šlapání a bodování je bonus pro ty co si chtějí zazávodit ve smyslu rychlosti. Tedy aby si i oni přišli nějakým způsobem na své.

Jestliže tento sport dospěje vývojem k tomu, že se bude jednat zejména o bodovanou disciplínu na čas, tak pak se tímto směrem dá předpokládat i změna pravidel bodování.

Teď je podle mého dogtrekking někde mezi turistickými akcemi, které nějaké bodování na pořadí a čas téměř neřeší a mezi běžeckými akcemi, které se soustředí zejména na překonání trasy v co nejkratším čase.
Můj dojem je ten, že to, že je to někde mezi je právě to zajímavé pro spoustu lidí, protože to spojuje jak chodce, tak běžce.

Tomáš Soural 

tombru

Offline Petr Jurča

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 21
  • Souhlasu: 17
Re:bodování - odečty
« Odpověď #11 kdy: Listopad 07, 2014, 09:49:12 »
Právě proto, že je nyní dogtrekking někde mezi sportem a trampingem, tak bychom se měli rozhodnout. Přizpůsobení pravidel dogtrekkingu blíže sportu s sebou ponese příliv běžců se psy, sponzorů a obecně lepší mediální obraz. V neposlední řadě se zvýší atraktivita tohoto sportu, resp. se z něj sport opravdu stane. Není přece problém udělat kategorii Hoby, kde se můžou realizovat a soutěžit mezi sebou neběhavci.
Chápu, že pro zakladatele této krásné aktivity s našimi čtyřnohými kamarády a neběhavce to nejspíš nebude důležité, ale ta možnost tu je.

« Poslední změna: Listopad 07, 2014, 09:52:19 od Petr Jurča »

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re:bodování - odečty
« Odpověď #12 kdy: Listopad 07, 2014, 09:52:05 »
Jeden takový sportovec už tady byl, pořádá své vlastní mistrovství světa, co se přidat k němu? Aneb po nějakých pěti(?) letech znovu to samé...


Offline Petr Jurča

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 21
  • Souhlasu: 17
Re:bodování - odečty
« Odpověď #13 kdy: Listopad 07, 2014, 09:57:13 »
Jeden takový sportovec už tady byl, pořádá své vlastní mistrovství světa, co se přidat k němu? Aneb po nějakých pěti(?) letech znovu to samé...

Bylo by mi dost líto, kdyby i tady měly diskuze probíhat stylem, máš jiný názor tak běž jinam ...

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re:bodování - odečty
« Odpověď #14 kdy: Listopad 07, 2014, 10:00:57 »
tak si to pročti, má to pouhých 42 stran... http://dogtrekking.info/forum/index.php?topic=92.0

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: