Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Návrh na úpravu pravidel dogtrekkingu

Autor Téma: Návrh na úpravu pravidel dogtrekkingu  (Přečteno 23423 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Jenny1

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 23
  • Souhlasu: 6
Návrh na úpravu pravidel dogtrekkingu
« kdy: Listopad 03, 2013, 18:18:41 »
Na posledním treku jsme se domlouvali, jak to vymyslet, aby mohli chodit dogtrekking i lidé, kteří si nemohou vzít v pátek dovolenou. Vymysleli jsme to takto. První mítink ve čtvrtek večer a první start klasicky, jak jsme zvyklí, v pátek ráno. Druhý mítink v pátek ve 20-21 hod. a start by mohl být mezi 21-23 hod. Časový limit pro všechny, jak je zvykem do vyhlášení výsledků v neděli. Start by určitě neměl být volný během celého dne. Je to náročné pro pořadatele a během cesty by jsme se nepotkávali, což by byla také škoda.
Myslím, že by se to mohlo příští rok vyzkoušet třeba na dvou trecích.
Napište své názory. Na prosincové schůzce by se to mohlo projednat, pokud by o změnu byl zájem.
Již jsem si noční start vyzkoušela při závodě Horská výzva. Tam se startovalo o půlnoci a do cíle jsem došla večer. Trasa byla sice kratší, ale vše bez problémů.


Offline ŽufrikTeam

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 297
  • Souhlasu: 8
Re:Návrh na úpravu pravidel dogtrekkingu
« Odpověď #1 kdy: Listopad 03, 2013, 18:34:48 »
V letních měsících je tahle verze rozhodně lepší pro chlupáče! Na oplátku pro ulehčení pořadatelům může být start hromadný, v jeden čas.

Šumavská Horská výzva, o které se zmínila Jitka, měla 74 km, takže o tolik to zas kratší nebylo. A s čelovkou jsme šli jen asi 3 hodiny. A to ranní svítání   O:-)

   *   www.probarf.cz

Offline Pavel

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 156
  • Souhlasu: 2
Re:Návrh na úpravu pravidel dogtrekkingu
« Odpověď #2 kdy: Listopad 03, 2013, 20:47:16 »
Jo, taky by se mi to líbilo. Starty na noc nejsou vůbec špatné a zrovna já s tou dovolenou bojuji dost často  :P

Offline Renča

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 83
  • Souhlasu: 1
Re:Návrh na úpravu pravidel dogtrekkingu
« Odpověď #3 kdy: Listopad 03, 2013, 21:09:33 »
určitě bych této možnosti taky využila, hlavně kdyby bylo horko

Offline Gwen a Dinulka

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1655
  • Souhlasu: 123
Re:Návrh na úpravu pravidel dogtrekkingu
« Odpověď #4 kdy: Listopad 03, 2013, 22:04:00 »
Jsem proti.
Při závodě by měli mít všichni stejné podmínky, což při dvou termínech startu není možné zaručit. Naprosto jednoduchý příklad je zrovna Bludná psice. V pátek ráno jsme startovali do deště, kdyby někdo vyrazil o páteční půlnoci, už by déšť řesit nemusel. Navíc pro část startovního pole je tato možnost nevyužitelná, protože se tím významně zkrátí časový limit.
Co se týče letního horkého počasí, tak tam je to samozřejmě na rozumu lidském, zda se přes to největší polední vedro uklidí někde do stínu, nebo psa požene. Protože pokud nejsem schopná tu trať zdolat pod cca 12 hodin, tak si nočním startem fakt nepomůžu. Jenom mi bude vedro na jiným kilometru.

Hodný holky se dostanou do nebe, potvory se dostanou všude.
Dum Spiro, Spero
http://gwenfoto.blogspot.cz/

Offline marian

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 111
  • Souhlasu: 21
Re:Návrh na úpravu pravidel dogtrekkingu
« Odpověď #5 kdy: Listopad 03, 2013, 23:26:52 »
Ved vsetci by mohli mat rovnake podmienky, staci aby vystartovali v "2. termine" :)

Uz sa to riesilo, neverim ze to prejde. Ale ak to raz prejde tak budem moct zase viac chodit na dogtreky...
Kedze patrim k tym blbcom co pracuju aby nieco urobili tak tiez casto o dogtrek pridem, kvoli nutnosti prijazdu vo stvrtok. Kedze jazdim z dialky, su to zvacsa 2 dni dovolenky, to sa proste neda, clovek si potom nestiha urobit robotu.
A prist o 2 dni prace a potom sediet 24h v tabore do vyhlasenia vysledkov v nedelu na obed tiez nie je bohvieco.
Cele je to nastavene skor pre ludi ktorym cas mimo prace moc nevadi...

« Poslední změna: Listopad 03, 2013, 23:29:18 od marian »

Offline honza khp

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 263
  • Souhlasu: 47
Re:Návrh na úpravu pravidel dogtrekkingu
« Odpověď #6 kdy: Listopad 03, 2013, 23:53:36 »
Za mě jako pořadatele: klidně bych druhý termín umožnil ale s tím že čas je počítán od posledního povoleného času, tedy pokud je třeba rozmezí volného startu 7 až 9 hodin tak se každému kdo vyjde později zapíše jako start 9 hodin. Pokud si chceš trek projít tak Ti to nevadí pokud chceš závodit nemůžeš mít jiné podmínky,  viz příspěvek Gwen.
Taky se nedá zajistit aby pro lidi v druhém termínu fungovaly občerstvovačky.


Offline honza khp

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 263
  • Souhlasu: 47
Re:Návrh na úpravu pravidel dogtrekkingu
« Odpověď #7 kdy: Listopad 04, 2013, 00:02:18 »
A ještě jsem zapomněl - je něco jiného pořádat trek v nižších polohách nebo na horských hřebenech. I když každý podepisuje prohlášení že jde na vlastní riziko tak případné nebezpečí musí minimalizovat pořadatel. Příklad: loňské Krkonoše a několik mrznoucích nedostatečně vybavených lidiček.


Offline marian

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 111
  • Souhlasu: 21
Re:Návrh na úpravu pravidel dogtrekkingu
« Odpověď #8 kdy: Listopad 04, 2013, 00:16:04 »
Osobne by mi bolo jedno odkedy sa mi rata cas (kedze som patricne pomaly) ale ten argument o rovnocennych podmienkach pokrivkava ;)
Ved nikde nie je napisane ze ten co by prisiel do tabora vo stvrtok vecer by musel startovat piatok rano. Mohol by si v ramci taktiky vybrat start piatok vecer.
Cas startu by bol sucastou taktiky. Skor ti co by prisli neskoro by boli znevyhodneni, nemohli by si vybrat cas startu. Co je tiez fajn, mali prist vcas.

Najlepsie je to aj tak v AT. Start v sobotu rano, ciel najneskor v nedelu poobede. Dogtrek aj bez dovolenky. To sa potom bezny pracujuci aj moze zucastnit... vyrazi v piatok po praci, vrati sa v nedelu vecer.


Kuba

  • Host
Re:Návrh na úpravu pravidel dogtrekkingu
« Odpověď #9 kdy: Listopad 04, 2013, 10:06:27 »
Zásadně PRO. Stejne by tuto možnost využîvali ti rychlejší a těm, co o nic nejde by i nadále využívali pátek ráno.
Stejné počasí nezaručíte nikomu na trati, ani když je start pro všechny stejný.



Offline Vojta s Bertou

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 321
  • Souhlasu: 32
Re:Návrh na úpravu pravidel dogtrekkingu
« Odpověď #10 kdy: Listopad 04, 2013, 12:45:21 »
PRO
Sice tu možnost, pokud ji pořadatel zavede, asi nevyužiju a stejně přijedu ve čtvrtek, ale nic nenamítám, aby zájemcům o páteční večerní start to bylo umožněno. Budu na ně myslet ve spacáku na 50. km a možná se ráno potkáme.

Kolik piva vypiješ za dogtrekking?

Offline Petra b.r.e.b.i.s.

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 22
  • Souhlasu: 7
Re:Návrh na úpravu pravidel dogtrekkingu
« Odpověď #11 kdy: Listopad 04, 2013, 13:04:08 »
Ahoj, souhlasím s návrhem, za mě 100% ANO.
Také patřím mezi ty, kteří v pátek dovolenou nedostanou tolikrát za rok. Prostě si to nemohu nadělat, s nikým vyměnit. Můj zaměstnavatel to prostě "nechápe" a pokud chci práci, musím tam být.






Offline Charles

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 208
  • Souhlasu: 39
Re:Návrh na úpravu pravidel dogtrekkingu
« Odpověď #12 kdy: Listopad 04, 2013, 13:06:32 »
Za jednoho z tech rychlejsich reknu:
- chodit dlouho potme me nebavi - nejsou vyhledy, cesta se hur hleda, na horsim povrchu - běs a hrůza; to muzu jit tunelem. Ale ano, nektere jasne mesicni noci jsou fajn...
- DT neni jen "Ujit 90km a hezky vyvencit psa", ale i spolecenska akce. Bez toho je zbytecne platit startovne, jezdit pres pul republiky...
- v noci se ma spat.

Za mne je to zbytecna featura,
ale ANO, nechal bych tu moznost poradatelum, k individualnim pripadum;
sak oni vi co to pro ne bude znamenat.

Československý včák?
Parťák a společník, neopakovatelný...

Offline honza khp

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 263
  • Souhlasu: 47
Re:Návrh na úpravu pravidel dogtrekkingu
« Odpověď #13 kdy: Listopad 04, 2013, 14:10:21 »
Můj pořadatelský pohled:
- zatím se neozval s reakcí žádný jiný kdo treky pořádá, možná jsme pomalu na vymření :( , pořádání neobnovil nikdo z dřívějších pořadatelů
- za "tlapkové treky": trasy treku stavíme tak aby bylo co nejvíc vidět všechno hezké po cestě, do prvních 50 km se snažíme dát obtížné nebo nebezpečné úseky u kterých zrovna nestojíme aby nám tam někdo chodil v noci - z toho plyne že by mi nevadilo kdyby si někdo chtěl vyrazit na trasu až v sobotu ráno (stejně většinou startuje v nějaké podobě MID), ale nechtěl bych abychom museli trasu uzpůsobovat několika lidem kteří chtějí vyrazit na noc
- obvykle víc než polovina lidí plánuje trasu s bivakem (15% běží nebo popobíhá, 15% jde nonstop, 50% na bivak a zbylých 20% je ve hvězdách a buď vzdají nebo se rozdělí do předchozích skupinek) a pro tuhle půlku se snažíme trasu navrhnou tak aby něco viděli oba dva dny
- kolik veterinárních přejímek by bylo potřeba?
- pokud je akce vyhlášena jako závod, tak to že někdo vyrazí večer nebo druhý den a měl by mít svůj startovní čas je pak pouze zdrojem debat zvlášť pokud se dobře umístí nebo se změní počasí - vím že to zajímá jen pár lidí ale kazí to atmosféru stejně jako když jsou na trati 3 nebo 4 kontroly a v cíli pak debaty o tom jak si to kdo kde o hodinu zkrátil po silnici nebo jinak. Jo vím že jsme to s počtem kontrol na Psici trošku přehnali :-) jsme si to vyžrali při roznosu a sbírání po Psici. Ale trasa byla nudle :-)
- brát čas startu jako součást taktiky? to teda fakt nevím - nebylo by vhodnější brát taky trochu ohledu na pořadatele? na většině sportovních akcí by se na Vás kvůli takovému poždavku dívali jak na Marťana
- mám názor že každý trek by měl mít svou duši, historii, že by to nemělo být jen tupé obejítí 90 km podle značek a lístečku ve stylu: "za lávkou u první břízy uhni doprava ...". Od toho jsou tady turistické stovky s 24 hodinovým limitem, kde většinou pejskaře nikdo neodežene
- ale: myslím že by klidně 1-2 treky v sezoně mohly být uspořádány (pokud to tak pořadatel nachystá) se startem v pátek mezi 20 a 22 hodinou a třeba 36 hodinovým limitem, taky bych tohle někdy uvítal
- pořadatelů je na treku vždycky jen pár, je potřeba zajistit občerstvovačky, svozy, finišovat s diplomy, vyhlašováním a spol.

Můj účastnický pohled:
- mám za 6 let 30 dokončených a 1 nedokončený long ve všech podobách tj. odběhnutý, projítý naráz i pohodový s bivakem. Vždycky se ale těším jak ve čtvrtek odpoledne vypnu všední starosti, v pátek a v sobotu se vyblázním, v sobotu posedím, pokecám, odpočnu, do neděle se zrestauruju a v klidu v poledne odjedu domů
- za těch 6 let jsem se vrátil na původní pocit z prvního treku, že vítězem je každý kdo long zvládne a to bez ohledu na podmínky, o tom snad ty treky jsou - poradit si s každou situací. Proto mi připadá  hezké (na rozdíl od jiných závodů) že u dogtrekkingu je na vyhlášení v neděli vidět každý kdo tohle zvládl, protože každý takový zaslouží uznání. Mluvím o longu a jeho dokončení, cokoli do 50 km s tímhle nemá co dělat.
- práci za mě nikdo neudělá, honím ji předem nebo dodatečně, jediná výhoda je že nemám šéfa, ale práce prostě není všechno, to poznávám čím dál víc
- teď jsem v sobotu a v neděli absolvoval 2 poměrně těžké horské závody vždy cca na 5 a půl hodiny a pak jel včera 6 hodin z Vyššího Brodu domů a dneska je pracovně snad lepší nic nedělat. Prostě dojít long v neděli v poledne a pak cestovat ?

dočetl to někdo až sem? :-)




Offline Biluska

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 234
  • Souhlasu: 26
Re:Návrh na úpravu pravidel dogtrekkingu
« Odpověď #14 kdy: Listopad 04, 2013, 15:33:57 »
Na Lefech se startovalo už několik ročníků "dle libosti". Je mi jedno jestli dotyčný vyrazí ve čtvrtek v noci, nebo v sobotu v noci, jediné co po něm chci je, aby byl do nedělního rána zpátky.Je pravda, že jde-li někdo v noci má větší problémy s orientací (i když u nás je to asi jedno :D ), nemá výhledy a tak dál, ale to je jeho věc, ne? Nikdo a nic ho nenutí, aby šel v noci, klidně může jít až ráno. Nebo to udělat jako loni Psymorf, který vyrazil ve čtvrtek večer a bivakoval na šestém :D  Vyšší zátěž pro pořadatele to možná je, ale rozhodně to není nezvladatelné. Lefy pořádáme ve třech lidech ( vlastně ve dvou lidech a s Mášenkem, většina asi ví co tím myslím :D ) a zvládáme to.

dočetl to někdo až sem? :-)
já ne :-)


 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: