Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Tisknout stránku - Zkracování trati

dogtrekking forum

Dogtrekking - Chceš jít rychle, jdi sám. Chceš dojít daleko, jdi s ostatními. => Jak na to? => Pravidla dogtrekkingu => Téma založeno: Biluska Červen 05, 2012, 08:32:13

Název: Zkracování trati
Přispěvatel: Biluska Červen 05, 2012, 08:32:13
Poslední dobou se hodně rozmohlo podvádění a zkracování si trati. Vím o několika lidech (zatím nebudu jmenovat, dám jim šanci chytit se za nos ), kteří si trať zkrátili. Vím i o lidech, kteří vědí o lidech co si trasu zkrátili a vím, že ti lidé vědí, že já vím a že nic nedělám. Chtěla bych vám k tomu něco říct z hlediska pořadatele. Nemůžu disknout člověka za to, že si zkrátil trať když mi do očí tvrdí, že zabloudil a že se naopak snaží trať zoufale najít. Samozřejmě, že já vím a on ví, ale jak mu to mám dokázat? Mám diskvalifikovat lidi za to, že zabloudili? Kdo z vás nikdy nikde nebloudil? Jak dokážu, které zakufrování je opravdické a které nahrané za účelem zkrácení tratě? Neptám se jak to poznám, ale jak to dokážu.

Slyšela jsem o "kontrolách, které nebyli kde měli být". Ale já nemůžu dát kontrolu všude. Např. kolem Mosczanky je velmi frekventovaná oblast, je tam spousta turistů a děcek co pobíhají po lese. Jak dlouho tam může přežít razítko přidělané někde na stromě než ho nějaké dítě najde a vezme si ho? V důsledku potom bude volat stopadesát závodníků, že kontrolu nemůže najít a že už tady hodinu krouží a hledají ji  :'( . Nemůžu ji dát ani např. k Sanktoriu Sw.Josefa - jednak je to opět místo plné lidí a navíc tam budeme čelit ještě a) nábožným důchodkyním, které to budou brát jako znesvěcení a pošpinění a za b) jiným náboženským fanatikům, kteří to vezmou ve stylu - když jim to tady urvem tak nám sem s těma zku...nýma čoklama nepolezou. 
Jsou prostě místa, kam tu kontrolu dát nemůžu i kdybych se zbláznila :-( . A tolik lidí, aby všude mohla stát živá (notabene když máme volný start kdykoliv celý víkend) opravdu nemám.

Navíc, kdybych chtěla dát kontrolu na všechna místa kde je možné si to nějak střihnout (ať už o sto metrů, nebo o několik kiláků) tak jich budu muset mít asi dvě stě. Mě je to jedno, já těch dvě stě razítek nakoupím. Ale chci vidět kdo pak bude zastavovat a razítkovat kontrolu za každou zatáčkou.

Přemýšlela jsem nad tím celou noc poté, co jsem si přečetla článek Aničky Žufrikové. Mrzí mě to, hodně mě to mrzí. Za Lefama a hlavně za jejich přípravou je nekonečné množství práce, nekonečné množství najetých i prochozených kilometrů. Nemáme to tak jednoduché jako pořadatelé, kteří řeknou po modré tam, pak po červené a za kopcem po zelené zpátky. Opravdu nevím jak víc zajistit trať tak, aby si ji nikdo nemohl zkrátit  :'( .

 Mohla bych udělat to, že nezveřejním kde jsou kontroly. Řeknu jenom "bude jich šest", ale neřeknu kde. Kdo půjde opravdu poctivě tak je najde. Ale to se nebude líbit. Zejména těm, kteří nějakou v noci opravdu přehlídnou přesto, že tam šli, ale ani netušili, že tam něco má být. Mohla bych tvrdě disknout ty, které nachytám někde mimo trasu. Mohla bych zřídit i "bonzlinku" kam by mohl někdo zavolat, že vidí paní xy jak si to štráduje zkratkou a jet si dotyčnou chytit. Ale takové lidi jsem několikrát chytila i letos.Oni mi budou do očí lhát, že kufrují a hledají trasu a co teď? Jsme zase na začátku :-(( .

Mohla bych udělat systém prezenček na podpis, jako byli letos. Mimochodem, letos jsem je myslela vyloženě jako vtip, stejně jako třeba ty záchranné balíčky. Spousta lidí nevěděla, že se na ně má podepsat a jen proběhla kolem v domění, že "se jedná o další balíček s vložkama" (konkrétní případ. To, že tam dotyčná opravdu šla vím, neboť jsem ji nachytala při pojízdné kontrole pár set metrů za tou prezenčkou) . Spousta se jich nepodepsala, protože z jedné prezenčky někdo sbalil tužku a neměli čím. Spoustě se to na ten rozmočený papír nepovedlo. No a spousta lidí tama určitě nešla, protože si zkrátila cestu. A už jsme zase na začátku. Jak jim to mám dokázat?

Mohla bych kolem trati udělat koridor z ostnatého drátu, aby nikdo nemohl uhnout stranou. To bude asi nejjistější, protože kdo chce podvádět ten to stejně udělá i kdyby se pořadatel postavil na hlavu  :-\ .

A ještě jedna poznámka na závěr - když budu opravdu zlá a někoho natvrdo disknu. Ať už pro nepodepsanou prezenčku, nebo proto, že jsem ho chytla na nejkratší cestě z bodu A do bodu B kde ovšem "hledal trasu" tak ve finále na tom budu bitá já. Na diskuzi už se nebude psát, že "trať byla děsně vtipná", ale bude "tak mizerně značenou trať jsem v životě neviděl". Už se nebude říkat, že jsou Lefy originální, ale bude se psát "je to kráva a už tam v životě nepojedu"....a spousta lidí si to přečte a řekne "tak na Lefy teda mámo nepojedem". A kdo tím pádem bude nejvíc potrestaný? Ten dotyčný, který má jeden disk a přišel o pár bodů do MČR, nebo já, které příští rok přijede pět a půl závodníka?

Myslím, že se na všechno vykašlu a příští rok žádní Lefové nebudou  :o
Název: Re:Zkracování trati
Přispěvatel: marian Červen 05, 2012, 17:36:00
Smutne ako sa zvrhava dogtrekking :(
Název: Re:Zkracování trati
Přispěvatel: jazzinka Červen 05, 2012, 19:58:17
Tohle už tu myslím  párkrát bylo, takže bych to "zvrhávání" neviděla tak černě. A jak proti tomu bojovat? Myslím, že na Otovi se fotili některé rozcestníky. Foťák nebo mobil alespoň se základním foťákem  má dnes  snad každý anebo ho mohl vyfotit kolega pod tím rozcestníkem. Jinde se odpovídalo na pár jednoduchých otázek z trati. Není samozřejmě nutné pak po všech chtít  fotodokumentaci nebo opravovat kvíz, ale objeví-li se nějaké podezření, může to tím být elegantně vyřešeno.
Název: Re:Zkracování trati
Přispěvatel: Mawenzi Červen 06, 2012, 12:56:15
já bych třeba za nás řekla, že naše "zkrácení" tratě vůbec nebylo účelné, protože sme na midu blbě odbočili na tý hlavný a přišli do dívčích hradů z druhé strany, než sme měli. pak sme došli do životic,ale z té blbé stany a nějak se nám nepodařilo najít, kudy máme jít k rybníku. Tak sme to z životic obešli přes dívčí hrad po zelený, abysme chytili ten stěžejní bod, rybník, u kterého sme doufali, že se nám napojit povede snadno. Celkem toto "zkrácení" nebylo rozhodně cíleně úmyslné, rozhodně obejít to bylo delší než kdybysme cestu k rybníku našli a za třetí sem bojovala s bolestí kolen hned od startu a chůze po silnici pro mě byla asi 3x bolestivější než kdybysme šli někde lesem nebo loukou mimo asfalt a protože sme to neudělali schválně, tak se k tomu klidně přiznám. Bilu sme potkali v dívčích hradech říkala nám že dem blbě, ale to my sme to věděli, ono taková informace moc nepomůže když nám říká to co víme sami.  a kdyby mě Bilu diskvalifikovala za to, že du jinama než mám podle itineráře, tak na to prostě má právo a neřeknu jí na to půl slova, protože sem šla jinama a věděla sem to. Ale rozhodně sem tama nešla proto, abych si někde zkrátila trať z důvodu úspory času/zvýhodnění nad ostatníma. Já si chtěla zkusit jaký to je, užít si v přírodě výlet s psiskem a celkem je mě jedno, jestli mě během toho někdo oprávněně či neoprávněně diskvalifikuje. Pro mě je zázrak už to že s mejma posranejma kolenama dokážu vůbec ujít 40km. A mohla sem jít klidně jen jako doprovod a zkusit si trať "jen tak" ale chtěla sem platbou startovnýho dát taky pořadatelům najevo, že si jejich práce vážím. A jestli tohle není považováno za zabloudění, když člověk nemůže najít kudy přesně dál,  tak ať mě bilu klidně diskvalifikuje ještě zpětně. se vsasím, že DNT^2 ještě neměla  :)
Název: Re:Zkracování trati
Přispěvatel: Biluska Červen 06, 2012, 13:32:18
Mawenzi - Životice tvoří dva domky a čtyři chatky (k těm jste se ale nemohli dostat, ty jsou dost daleko od silnice). Oficiální trať vedla po polňačce mezi těmi domky, přecházela silnici a šla na další polňačku směrem ke Stonožce, lesu, brodu a rybníku. Nechápu jak je možné, že jste ty šipky na silnici neviděli když jste tam byli (pokud jste tam byli). Taky nechápu jak jste mohli zabloudit po mé jasné instrukci "po té silnici půjdeš až na křižovatku se zrcadlem", protože to bylo pořád rovně, pořád po silnici a zrcadlo je tam široko daleko jediné. Ale teď už je to fuck, jsem pevně rozhodnutá v příštích letech pustit midaře na trať teprve poté,co prokážou základní znalosti práce s mapou, s itinerářem a předloží lékařské potvrzení, že poznají zelenou od modré :D :D :D :D . Nejen kvůli vám, obecně mají s orientací a ztrácením se děsné problémy :D
Název: Re:Zkracování trati
Přispěvatel: Psymorf Červen 06, 2012, 13:46:24
tak obavam se že se nám ta diskuze zvrhne někam jinam.
ale mně se ta tvá věta práce s mapou strašně líbí už od minulého čtvrtka jen si pořád nejsem jistej jak ji mám chápat
pokud je v itineráři psáno něco stylem, pres statek na polní cestu, u stohu doleva, pak po nenapadne cestě plné kopřiv doprava, za hromadou dreva doleva, přes nálety cestou necestou na silnici mezi dvema dedinami, pak k zrcadlu, od tam domek s rotvíkama, pak smerem k obore, od tam k číhadlu, dále kopretinová louka atd. atd.

Tak mně řekni které orientační body najdu na mapě, kromě teda směru na tu cestu mezi těma dědinama ;-p ;-p

co se týká zkracování tak většině turistů co si jdou cestou necestou loví si kešky, pivo a tak, a do cíle se snaží doplazit těsně před termínem ukončení je to asi fuk, ale uznávám že hnát se poctivě celou cestu abych byl v cíli co nejdřív a pak zjistit že mně předběhl nekdo nepoctivě dokáže kvalitně naštvat. Tohle asi řešení nemá kromě té oplocené trati ostnatým drátem, ale to zase ztrácí smysl mapa a itinerář ;-p Hold když je někdo schopnej si nechat výhru a umístění za podvod a vůbec ho to netrápí, je to vizitka o něm a jeho svědomí.
Název: Re:Zkracování trati
Přispěvatel: Biluska Červen 06, 2012, 13:51:46
Psymorf - Tak mně řekni které orientační body najdu na mapě, kromě teda směru na tu cestu mezi těma dědinama ;-p ;-p

No to právě na Lefech nenajdeš :p . Proto jsou to Lefové. Ten název "hic sunt leones" jsem tomu kdysi nedala jen tak pro nic za nic, ale proto, že staří Římani takhle označovali oblasti, které nebyly zmapovány. Konec dějepisné vsuvky.
Prostě na Osoblažsku není mapa (včetně vojenských speciálek), která by odpovídala terénu. Jsou v nich cesty, které neexistují v reálu, naopak cesty (nejen vyjeté od traktoru, ale desetiletí staré lesní či polní cesty, někdy dokonce zpevněné) v nich nejsou. Nejsou v nich rybníky, které jsou prokazatelně starší než já (to znamená, že v nich ryby lovil ještě bratr Žižka), zato jsou tam nějaké, které dle místních neexistují už od války (třicetileté).... Už několik let říkám, že ty mapy vůbec nosit nemusíte, že vám moje maloděcko v kempu namaluje plánek :p
Název: Re:Zkracování trati
Přispěvatel: Psymorf Červen 06, 2012, 13:59:59
no vida to je přesně ono, ta dějepisná vsuvka my chyběla do seznamu ;-p

teď jsem už v obraze.
Název: Re:Zkracování trati
Přispěvatel: Mawenzi Červen 06, 2012, 14:06:22
no a to se ještě pobavíš, protože když sme pak jeli v neděli dom, tam sme to tam vzali stejně blbě jak v sobotu a to sme prosím věděli, že sme to tam pos*** a šli blbě:) vím, že sme tam ten kus od tý první křižovatky někde zbastlili, ale schválně to určitě nebylo, je možný, že v pitárnu sme nedošli tam, kam sme měli protože sme to měli blbě už od tý křižovatky, ale snaha minimálně byla a rozhodně nešlo u účelnou ignoraci zadané trasy.
Já si to chtěla hlavně zkusit, jaký to je, nikdy sem nic podobnýho nezažila a navíc  s orientací v terénu podle čehokoli mám problémy. A i kdybys mě diskvalifikovala - ber to tak, že jako organizátor si na to měla plné právo, já bych na to nemohla říct půl slova protože sem šla blbě - a bez ohledu na to sem si to jinak hrozně užila, bylo to úžasný a nezapomenutelný a příští rok bych klidně jela znova, protože těžko lze vinit někoho jinýho z toho, že já nemůžu najít cestu. Jenže na druhou stranu celkem chápu, jak si psala víš, pak budou lidi říkat že to bylo špatně popsaný, budou dštít špínu a nikdo ti příště nepřijede a ty nedokážeš odhadnout, jestli tohohle člověka, když diskvalifikuješ, tak to vezme sportovně, protože ví že chybu udělal a nebude to hrotit, nebo že na to bude nadávat tak, že lidi si rozmyslí přijet. Ber to tak, že mě diskvalifikvoat můžeš bez obav, protože já si chci užít krásnou přírodu se psem po boku a je mě úplně jedno, jestli jdu mimo pořadí. to pro mě není vůbec důležitý taková věc.

Navíc s mejma zdravotníma problémama je pro mě výhra, když sem schopná vůbec tu trať ujít. Upřímně sem o tom, že to vzdám, uvažovala někde na 20tým km, ale nakonec nelituju, že jsem vzdala až mnohem pozděj, protože krajina byla fakt nádherná a když jsem pak někde v obci víno pochopila co na první kontrole znamenalo to, že růžový tečky nejsou naše, tak sme se s mužem řehtali jak to najednou všechno dává zpětně smysl:) (sme mysleli, ze ruzovy tecky vubec nepatrej lefum, ale sou proste nahodou v lese obcas po trati:) proste priste budu vedet, ze kdyz se ztratim, tak se musim vratit k mistu, kde sem naposled byla 100% spravne a ne se pokusit dostat nejak k nejblizsimu jasnemu cili...

nemela jsem rozhodne v umyslu nekomu vyfouknout jaky koli umisteni nebo to udelat schvalne a  zkazit tem, co dou celou cestu presne jak maji. Tahle cast trati, ze sem nezvladla, me mrzi, ale opravdu si zas nemyslim, ze sem podvadela. proste to tak nejak vyslo. A rozhodne pristi rok pojedu znova, i kdyz to treba budu muset na 20tym km vzdat a i kdyz zas treba pudu blbe.
Název: Re:Zkracování trati
Přispěvatel: Biluska Červen 06, 2012, 14:11:00
Mawenzi - jak jste v Pitárné šli blbě? Já se z tebe skácím, přes Pitárné jste vůbec jít neměli :D :D :D
Název: Re:Zkracování trati
Přispěvatel: Mawenzi Červen 06, 2012, 14:17:14
to je právě vono, já vím že sme přes něj jít neměli, jenže sme si vklidu valili po silnici v domnění, že dem dobře, jeden dům se psem co vypadal jak rotwajler, další dům s tunou psů, kde některí vypadali jak rotwajler a pak najednou koukám, že nejdem po tý hlavní, ze který sme to měli vzít rovně k rybníku, ale že sme o jednu silnici níž... tak sme se rozhodli, že zkusíme najít tu cestu, protože dle nás měla tu "naši" silnici někde křížit, jenže sme to nenašli, proto sme se rozhodli to obejít přes dívčí hrady k rybníku, kde sme vedeli, ze nemuze byt problem se napojit spravne. Samozřejmě sme si pak všude dávali asi 3x větší pozor, jestli dem fakt tama, kudy máme
ps: myslele sem tu vesnici za divcima hradama, pitarno je vlastne ten rybnajz... ale proste fakt tezko tohle muzes oznacit za zamerny zkracovani trati, ackoli naprosto chapu, jak to z tvyho pohledu vypadalo, i kdyz je pravda, ze sme se meli vratit asi do bodu chyby a zkusit to najit znova spravne, ale proste chybama se clovek uci.
Název: Re:Zkracování trati
Přispěvatel: Biluska Červen 06, 2012, 14:37:47
Mawenzi - další dům s tunou psů, kde některí vypadali jak rotwajler - to jsou tibetské dogy :D . Jsou fakt o silnici níž. Takže si dělám poznámku - plemena psů nedávat jako orientační body :D :D :D
Název: Re:Zkracování trati
Přispěvatel: Psymorf Červen 06, 2012, 14:39:39
teda po tomhle srovnání by se mohl kdejakej rotvík urazit ;-p
Název: Re:Zkracování trati
Přispěvatel: Mawenzi Červen 06, 2012, 14:42:10
a žádná z těch dog není ani křížená?  :D tak to pak už chápu, proč sme to, že sme o silnici níž objevili až tak pozdě :D
Název: Re:Zkracování trati
Přispěvatel: Biluska Červen 06, 2012, 15:04:27
Mawenzi - a žádná z těch dog není ani křížená?  - ty nejméně honosné jsou jenom šampioni, všichni ostatní jsou grandšampioni, junioršampioni, interšampioni a vůbec mocmocšampioni :D :D :D . Doma mají místnost vyhrazenou extra na poháry, nic jiného se tam nevejde. Když je potkám tak jim radši vykám :D
Název: Re:Zkracování trati
Přispěvatel: Mawenzi Červen 06, 2012, 15:09:24
tak to se teda omlouvám všem grandšampiónům a příště musíš přikreslit názornej obrázek jak vypadá rotwailer :D  mě se zdálo, že se mezi těma velkejma psama občas nějakej poměnší a černější vyskytuje :D
Název: Re:Zkracování trati
Přispěvatel: Kniga Červen 06, 2012, 16:06:38
Mawe heled priznej barvu, my se ztratili hned za prvni kontrolou :)   to kdyz jsme mysleli, ze ty znacky na stromech vubec nejsou soucasti poradatelskeho znaceni :D A vylezli jsme  nekde po trati shortu u toho mostku a malem jsme sli zpet do Osoblahy, mozna kdyby sme vylezli tam kde jsme meli vylezt tak bychom pak nekufrovali :D
U pitar. rybnika mi gps hlasila  o tri km vic oproti itinetari tak si nemsylim, ze bychom si to zkratili :S
A sve zakufrovani pres Bohusov a nasledne ztraceni cervene znacky a litani po poli a hledani kudy se da ta pitoma repka obejit za zkraceni trate fakt nepovazuju tez :) I kdyz je pravda, ze jsme to mohla u silnice otocit a mazat zpatky...
Ale hlavne si myslim ez se todle az tak snad netykalo nas, ale spis lidi na longu a zejmena tech co jdou po bodech do mistrovstvi
Název: Re:Zkracování trati
Přispěvatel: tombru Červen 06, 2012, 16:43:42
Koukám že tu máme po delším čase zase problém který by se dal nazvat "chytré bloudění" nebo dokonce "chytré bloudění s GPS" (tím teď nemyslím bloudění Mawenzi). Je zcela na pořadateli jak "vyhodnotí" vaše sejití z trati a jestli to nechá bez postihu jestliže se bude jednat o klasické nechtěné "prodlužovací" bloudění a nedojde například k porušení podmínek v CHKO. Jinak vám může napařit trest formou trestného času, nebo provést diskvalifikaci. Je to na něm a na vás. Jestli se to ale začne zvrhávat (zejména zkracování cestou necestou dle GPS) tak budeme muset vymyslet zase nějaké "vylepšení" pravidel a to se nebude líbit nikomu!

No a něco na odlehčení:     

Konečně budou meetingy k trati zábavné  >:D, už to úplně vidím:

- takhle vypadá mapa, nahoře je sever, ale to je jedno, protože ji málo kdo umí tím směrem natočit  O:-)
- do mapy si zakreslete tyto věci které tam nejsou, jiné věci si zase škrtněte jelikož v mapě jsou, ale ve skutečnosti ne jelikož měly za války sloužit k matení nepřítele který se mapy zmocnil.
- kdo vidí na tomto barevném obrázku něco jiného než xxx ať jde raději domů a nechá si vyšetřit oči, nebo hlavu.
- tohle je smrk, tohle borovice, toto palma a tohle rum
- takhle vypadá rotvailer, takhle čivava s papírama a ukázka rozdílů mezi pštrosem, lamou a slepicí
- na levou ruku vám při prezenci napíšeme lihovou fixou "DOLEVA" a na druhou ruku "DOPRAVA", bez toho nebude vpuštěni na start
- jestliže na poli uvidíte velké doutnající spáleniště, tak to byl ten stoh slámy za kterým máte jít doleva (podle nápisu na ruce!)
- báchorky o bloudění když vás přistihneme na zkratce a navíc s GPS v ruce nežereme! nepomohou ani výmluvy na špatnej signál, nebo slabé baterky, nebo že je tma, světlo, prší, neprší a že mapa není v 3D provedení.
- když nám budete telefonovat, že jste se beznadějně ztratili a jediný orientační bod je ohradník a v dáli bučící krávy, tak raději sepište závěť. Podle tohoto vás určitě nenajdeme. Krávy jsou, pardon skot je tady všude a i volů je letos dost  >:D
- střelbou z poplašňáků sice možná zaženete býky, ale může vám ji opětovat rozzuřený zemědělec mnohem větším kalibrem.
- jestli je v ohradníku proud testuje vždy ten nejmladší, ale plnoletý účastník ze skupiny! Drát musí podržet aspoň 30 sekund jestli nefixluje, víc jak tři rány většinou nezamaskuje.
- pokud zabloudíte v hustém lese a narazíte na vedení vysokého napětí, jděte po jeho trase. Obvykle je vysekaná a přinejhorším skončíte v Temelíně u zadní brány. Stačí z posledních sil kopnou do plotu a oni se už o vás postarají. Rozhodně ale na sloup nelezte a nehledejte v dáli světýlko, nebo z vás nezbude ani perník.
- když v lese uvidíte malé milé pruhované prasátečko vezte, že poblíž bude o dost větší maminka, která si hravě poradí s vámi i s vaším psem. Spíš než budete vytahovat foťák, mazejte co nejrychleji pryč.

A na závěr žádost cílového komisaře - slušný dogtrekař v noci spí-bivakuje, nebo paří v hospodě. Kdo Cíl vzbudí mezi 22:00 a 8:00, se zlou potáže!!!!
Název: Re:Zkracování trati
Přispěvatel: Biluska Červen 06, 2012, 16:54:30
Tombru - Ano, ano, tak nějak si to představuju :D :D :D . Jenom s tím rozdílem, že "když nám budete telefonovat, že jste se beznadějně ztratili a jediný orientační bod je ohradník a v dáli bučící krávy, tak raději sepište závěť. Podle tohoto vás určitě nenajdeme. Krávy jsou, pardon skot je tady všude a i volů je letos dost" u nás neplatí, podle těchto indicií je hledám furt.  Každoročně se opakuje několik ubrečených telefonátů na téma "já jsem se ztratila, fňuk fňuk, vlevo je kukuřice a vpravo jabloňový sad, fňuk. Ne, nevím kde jsem, nevím kterou vesnici jsem prošla naposled, fňuk, kontrolu nějakou mám, asi to byla ta druhá, nebo ta třetí....ta co u ní seděla na stromě veverka....fňuk"

slušný dogtrekař v noci spí-bivakuje, nebo paří v hospodě. Kdo Cíl vzbudí mezi 22:00 a 8:00, se zlou potáže!!!! - tohle by se mělo zanést do pravidel a porušení trestat velkou pokutou, zákaz činnosti na pět let a diskvalifikací z MČR, MSR, Mistrovství vesmíru a vůbec úplně ze všeho.
Název: Re:Zkracování trati
Přispěvatel: P. & G. N. R. J. Červen 06, 2012, 21:56:18
Kyž už se tu řeší zkracování, musím podotkonout, nedá mi to, bohužel i popovážení se začíná rozmáhat, důkaz zde: http://vulpesvulpes.rajce.idnes.cz/Zde_jsou_lvi/#P6020586.jpg
Název: Re:Zkracování trati
Přispěvatel: Petra a Tralalák Team Červen 06, 2012, 23:44:24
 ;D ;D  to je snad jediná diskuze kde se bavím  ;D A pokud budou meetingy probíhat jak uvádí Tombru,tak se ze mě stává urputný dogtrekkař,vlastně dogtrekkařka >:D Jinak mi připadala trať na Lefech značená dobře,asi 2x jsem se pomotala,ale jen tak aby se neřeklo a mapu jsem vůbec nevytáhla(podle Bilu by vlastně byla k ničemu,páč vojenskou nevlastním :P),vše jen podle itineráře a fakt paráda....Šli jsme tedy jen MID,testovali jsme Ozzyho nohy po loňském těžkém úraze(cca 160 stehů od pasu dolů,šlachy,nervy),ale bylo to moc fajn,pes spokojený,nožky v pohodě(ty jeho,moje mají jiný názor :-))) Protože já masochista,když už na trek a na MID tak jedině s povinnou výbavou,abych věděla propříště do čeho jdu  ;D Pokud vše dopadne jak máme v plánu,těšíme se na viděnou na Stezce Vlka.
Název: Re:Zkracování trati
Přispěvatel: Mawenzi Červen 07, 2012, 07:19:43
my se v našem případě stejně vytrestali sami, protože když jsme zjistili, že sme zabloudili a sme jinde, než máme být, tak místo, abysme se otočili a vyrazili tam, odkud sme přišli, tak sme se rozhodli, že se pokusíme napojit na trať o kousek dál, což se nám vymstilo protože sme to prostě nemohli trefit. Já vím, že to byla chyba, ale chybama se člověk učí, že, navíc když je to pro něj úplně nová věc... pro příště vím, že vrátit se zpátky je jediná možná cesta, jak spolehlivě najít trať. Ale mrzí mě, že tohle naše špatný rozhodnutí po ztracení je chápáno jako účelné zkracování...

Ale aspoň si hned můžete ukázat na toho podvodníka (mě) prstem, protože je jasný, že kdo lže, ten krade a kdo krade, může i zabít, takže bacha na mě, protože možná, až budu příště ztracená a půjdu mimo trať a narazím na vás, tak abyste se báli o vlastní život, protože zabloudit a ještě aby vás u toho někdo viděl je trest hodný diskvalifikace a to přece nemůžu dopustit  >:D

ps: ty nápisy fixou na ruce DOPRAVA a DOLEVA potřebuju :D
Název: Re:Zkracování trati
Přispěvatel: Vent Červenec 01, 2013, 22:30:31
Něco k tématu: Tenhle problém se například na Beskydské sedmičce řešil umístěním jedné tajné kontroly na trase. Nikdo z účastíků nevěděl kde se nachází, nikdo neměl tendence podvádět.
Název: Re:Zkracování trati
Přispěvatel: Lenka a Ginni Červenec 01, 2013, 23:23:56
Tajné kontroly už taky byly. Bohužel před jednou zastavil hajný s velkým autem a zblízka si ji prohlížel. Slušně jsme pozdravili a obešli auto z druhé strany...  :(