Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 krmení smečky

Autor Téma: krmení smečky  (Přečteno 13721 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline noris

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 177
  • Souhlasu: 5
Re: krmení smečky
« Odpověď #15 kdy: Červen 10, 2010, 10:16:49 »
A které například? Jinak co se té vody týče, ty mleté směsi z Vetamixu na tom nejsou o moc lépe :) Ale to je jen má zkušennost, možná jen můj subjektivní pocit a je to úplně jinak :). Ono celkově se mi časté zkrmování mletého masa nezdá zrovna nejideálnější - rychlý průchod trávicím traktem, ale to už je na každém... Z granulí se zas mě psi zaručeně pos.rou. Vlakem mě nejspíš neuvidíš to táhnout, ale kdyby i na tohle přišlo máš pravdu, nejspíš bych to musela vyřešit jinak (i když jaksi netuším jak).

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: krmení smečky
« Odpověď #16 kdy: Červen 10, 2010, 10:22:32 »
jasně že maso v jakémkoliv stavu má hodně vody, proto na treku (na víkendovkách všeobecně) krmím granule. Kvalitní. Co se ti nezdá na mletém mase? 100x lepší než konzervy nebo salámy a rozdíl mezi mletým a kusovým je hlavně v tom, že u mletého pes neobrušuje zuby a neposiluje žvýkací svaly. Rychlý průchod trávicím traktem oproti čemu?

Jako kvalitní konzervy se mi jeví např. Belcando, které jsme párkrát vyhráli - prostě zakonzervované kusy kuřete...

Offline noris

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 177
  • Souhlasu: 5
Re: krmení smečky
« Odpověď #17 kdy: Červen 10, 2010, 10:40:10 »
To jo, pokud jezdíš vlakem a granule tvému psu problém nedělají, je to nejlepší řešení. Co se mi nezdá na mletém mase? Chrup psů je uzpůsoben k trhání, kousání, žvýkání. Nebo hltání, že jo :) Prostě potrava tak v tr. traktu setrvá déle a má "více času" na zpracování živin. Navíc u mletého masa nevidím co v tom je, jaké je to maso. Ale ber to prosím jako jen můj názor a vůbec ne jako nějaké poučky. Věřím, že sama nejlépe víš, jak krmit :)

Offline noris

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 177
  • Souhlasu: 5
Re: krmení smečky
« Odpověď #18 kdy: Červen 10, 2010, 10:46:09 »
Ale jináč já taky někdy dávám mleté, hlavně z toho důvodu, že s kusy do nich nedostanu větší množství zeleniny. Maso sežerou a zeleninu tam nechaj (pochopitelně). Do mletého se to dá pěkně a hlavně nenápadně zamýchat.

Offline Erája

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 326
  • Souhlasu: 22
Re: krmení smečky
« Odpověď #19 kdy: Červen 10, 2010, 10:47:45 »
Citace
Prostě potrava tak v tr. traktu setrvá déle a má "více času" na zpracování živin
Ee  ;D tím, že to maso je namleté, tak dochází k rychlejšímu natrávení a tím pádem k většímu využití. Na rychlost průchodu trávškou to nemá tak zásadní vliv.

Jinak, vyzkoušej granule Stone Crick - mam psa s nulovou snášenlivostí granulí, až tyhle snese, vydrží na nich i 1-2 týdny bez průjmu. kdyžtak přes SZ t můžu poslat odkaz, kde je kupuju, zasílaj  vzorky, myslím.

Offline noris

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 177
  • Souhlasu: 5
Re: krmení smečky
« Odpověď #20 kdy: Červen 10, 2010, 10:48:54 »
- zamíchat

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: krmení smečky
« Odpověď #21 kdy: Červen 10, 2010, 10:52:34 »
jako ideál vidím zkrmování celých kuřat prostřídáno hrubomletým hovězím (+zelenina, příloha,...). Pokud mi pes kusy žvýkat odmítá (velmi těžce jsem ho učila aby vůbec žral syrové), tak mi nezbývá než krmit mleté. Pokud krmíš svalovinou, musíš přidávat hodně kostí, v mletých směsích jsou celá zvířata, takže nemusím řešit nějaké poměry maso/kosti.
Pochybuju že by pokousané maso zůstávalo v trávicím traktu výrazně déle než namleté maso, navíc menší kousky = rychlejší vstřebatelnost. Směrodatné je pro mne, že když jsem psům dala půl kila mletého hovězího, vypadl z každého maličký tuhý trousek, bobek z choďáka vypadal jako od jorkšíra - tedy ideál, co se mohlo využít,to se využilo. Samozřejmě čím víc přílohy, tím větší bobek.

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: krmení smečky
« Odpověď #22 kdy: Červen 10, 2010, 10:54:01 »
přelíváš zeleninu olejem? Stačí trocha - jednak je chutnější a jednak pes využije i vitamíny vstřebatelné pouze s tukem

Offline Šárka

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 390
  • Souhlasu: 8
Re: krmení smečky
« Odpověď #23 kdy: Červen 10, 2010, 11:11:59 »
Tak já krmím Vetamixem. Na 6 hasek a 1 smetáka mam 4 kg masa + spařené vločky. Semtam zeleninu a olej a vyplachuju psům do krmení obaly od jogurtu. Občas vejce.

Granule pouze na treku, nebo když dojde maso. Levne, na treku ten den se sojou  přežijou.

Konzervy vyjimečně, když je třeba přemluvit psy, aby se napili, udělám jim z toho pití.

Celé kuřata psi mijuli, ale nějak nevím, jak pak do nich nacpat i přílohu a zeleninu. Na kolik mě to prijde radsi nepocitam.

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: krmení smečky
« Odpověď #24 kdy: Červen 10, 2010, 11:16:59 »
Tak já naopak když už granule, tak kvalitní, protože je zpravidla dostává při zvýšeném výkonu, takže ho přitom nebudu podrážet sójou - krmím Belcando

Offline Šárka

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 390
  • Souhlasu: 8
Re: krmení smečky
« Odpověď #25 kdy: Červen 10, 2010, 11:31:26 »
Zvýšeným výkonem myslíš trek? V mém připadě nepovažuju trek za zvyšeny vykon pro psy. Ale po treku dostanou maso bez prilohy kilo na psa nebo i víc. Vždyt puvodne je pes šelma lovicí a lovit( zvyšený vykon) nikdy nepujde šelma přežrana, ale hladova.

Offline noris

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 177
  • Souhlasu: 5
Re: krmení smečky
« Odpověď #26 kdy: Červen 10, 2010, 11:46:47 »
Erája:
Já si to nemyslím, ale to je jedno. Možná informace které mám jsou chybné, proto se nepřu. Avšak i pokud tomu tak není, u kusového alespoň vidím, co jim dávám. Jinak tyto granule neznám, vzpomeneš-li si, budu ráda když pošleš odkaz, mrknu na ně, třeba se to někdy bude hodit, díky. Oni podle mě z granulí srajdí jen proto, že na ně nejsou zvyklí.

Offline David a Brixolína

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 193
  • Souhlasu: 6
Re: krmení smečky
« Odpověď #27 kdy: Červen 10, 2010, 13:58:22 »
je pravda, ze tahnout se s plechem je neprijemne, lec netusim, jak to jinak vyresit, kdyz potrebuju tepelne upravenou stravu, mas navrh :)
Uzivam nejcasteji konzervy Grand Carno, Grand a Rinti.
Vetamix ma za kg kurete cenu od 20 - 30 kacek.
... a najednou přede mnou stres. Tak se otočím - a za mnou frustrace! ... ... Tak jsem prchnul do hospody.

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: krmení smečky
« Odpověď #28 kdy: Červen 10, 2010, 14:17:51 »
naprostá většina lidí krmí na treku granulemi nebo sušeným masem...
Davkli, proč potřebuješ tepelně upravenou? Psal jsi že krmíš masem, předpokládala jsem BARF...

Offline noris

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 177
  • Souhlasu: 5
Re: krmení smečky
« Odpověď #29 kdy: Červen 10, 2010, 14:32:21 »
V těch směsích nejsou celá zvířata, ale většinou vedlejší živočišné produkty. Nejsem si jistá, zda bude poměr P/Ca  zde vyvážený - těžko. A nijak to nezjistím, nevidím do toho, jedině že by Vetamix konečně prozradil složení, což se nestane. Ano, pokud krmím svalovinou kosti přidávat musím a nejen kosti.
Ale už budu raději mlčet :)

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: