Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 krmení smečky

Autor Téma: krmení smečky  (Přečteno 13723 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline chalibda & běsové

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 31
  • Souhlasu: 0
krmení smečky
« kdy: Červen 09, 2010, 18:41:53 »
já se sem pořád chodím na něco vyptávat :-[, a tentokrát úplně off-topic. Naše smečka se momentálně rozrostla díky přívalu nalezenců a podobných potvor na sedm kousků, a tak moje otázka míří do řad majitelů větších smeček. Čím ty bestie krmíte? Já se snažím kombinovat superprémiovky české výroby, konkrétně brita a profine s prémiovkama ontario, sportmix a podobně, podle toho co je zrovna v akci teda většinou. Ale leze mi to pořádně do peněz a ještě se cítím provinile, že broučkové nemaj to nejlepší co bych jim teoreticky mohla poskytnout. Jak to řešíte vy, kolik měsíčně prokrmíte, dejme tomu na jednoho psa? Díky

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: krmení smečky
« Odpověď #1 kdy: Červen 09, 2010, 18:53:41 »
vetamix

Bára B

  • Host
Re: krmení smečky
« Odpověď #2 kdy: Červen 09, 2010, 18:56:06 »
My jedeme na Fitmin a sušený maso od Djihada 1:1. Měsíčně mě čtyři psi vyjdou na cca 2000,- za krmení. ( beru maso po 40kg, nabobtná a vydrží dýl, takže ta suma za krmení je naprosto orientační podle aktuální spotřeby granulí.)

ad vetamix - nevim peťo jak k Vám, ale k nám už to jezdilo zelený...

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: krmení smečky
« Odpověď #3 kdy: Červen 09, 2010, 19:00:12 »
k nám nee, kamarád tím krmí chovku brazilských fil a bloodhoundů, spokojenost...
Ale tak Vetamix nemá monopol, stačí pohledat, Pošvář, jatky v okolí,... prostě maso (BARF) - zdravé, přirozené, levné

Bára B

  • Host
Re: krmení smečky
« Odpověď #4 kdy: Červen 09, 2010, 19:06:21 »
Naši jsou po sušeným spokojený, stráví ho parádně a nevidím žádné negativní účinky. Maso vypadá po zalití ok a smečka ho miluje. Navíc je skladný i na výlety. Neřešim velkej mrazák a u nás i konflikty s pracovníky hygieny.

Nic proti čerstvýmu, ale chce to najít dodavatele. Vetamix teď navíc dost zdražil. Pohodový dodavatel z místních jatek může být taky fajn - nízká cena a vidim, co mi to za maso vlastně přivez.

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: krmení smečky
« Odpověď #5 kdy: Červen 09, 2010, 19:38:16 »
Vetamix v kombinaci s místním řeznictvím...(budiž mu za to chvála kosti, kůže, nožky, skelety...zadara nebo za symbolickou cenu :) )

Offline Jana & smečka

  • SPD
  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 482
  • Souhlasu: 33
Re: krmení smečky
« Odpověď #6 kdy: Červen 09, 2010, 22:54:37 »
sušený maso + sportmix, občas vetamix, občas kosti a kuřecí krky od řezníka

Offline chalibda & běsové

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 31
  • Souhlasu: 0
Re: krmení smečky
« Odpověď #7 kdy: Červen 09, 2010, 23:10:06 »
hele a z toho vetamixu krmíte i ty směsi? Mně to teda přišlo docela ekl, tak jsem jim nakoupila kusovku a kuřata a to byla taky docela drahá legrace :-) a kolik masa dáváte na jednoho psa? Já mám hafy v rozmezí zhruba 30-35 a když jsem do nich nacpala podle mě přiměřené množství kuřecího masa á 50 kč kilogram plus příloha plus zelenina byla jsem na ceně superprémiovky, jen jsem měla lepší pocit, že vidím co do nich cpu :-) Jinak soudit něco o kvalitě stravy podle stavu psa a bobků je u nás bezpředmětné, ty moje popelnice sežerou všechno a vypadají pořád pěkně, jsou buclatí vysvalení a lesklí :-)

Offline Gwen a Dinulka

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1655
  • Souhlasu: 123
Re: krmení smečky
« Odpověď #8 kdy: Červen 09, 2010, 23:26:57 »
hele a z toho vetamixu krmíte i ty směsi? Mně to teda přišlo docela ekl, tak jsem jim nakoupila kusovku a kuřata a to byla taky docela drahá legrace :-) a kolik masa dáváte na jednoho psa? Já mám hafy v rozmezí zhruba 30-35 a když jsem do nich nacpala podle mě přiměřené množství kuřecího masa á 50 kč kilogram plus příloha plus zelenina byla jsem na ceně superprémiovky, jen jsem měla lepší pocit, že vidím co do nich cpu :-) Jinak soudit něco o kvalitě stravy podle stavu psa a bobků je u nás bezpředmětné, ty moje popelnice sežerou všechno a vypadají pořád pěkně, jsou buclatí vysvalení a lesklí :-)

Směsi - nejradši hovězí + drůžeží směs, samozřejmě syrovou, ještě nikdy se mi nestalo, že by přivezli něco nasmrádlého. :)
Jediný, co si nepustím do bytu jsou syrový držťky a syrový vemeno, obojí smrdí a to druhé ani nechutná  ???
Hodný holky se dostanou do nebe, potvory se dostanou všude.
Dum Spiro, Spero
http://gwenfoto.blogspot.cz/

Offline Jana & smečka

  • SPD
  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 482
  • Souhlasu: 33
Re: krmení smečky
« Odpověď #9 kdy: Červen 09, 2010, 23:50:50 »
vetamix - taky ta hovězí + drůbeží a ještě jim jedou rybí piliny...granule vychází tak jedna lopatka na každýho, tj. cca 350-400g (krom šeltií, ty mají většinou dietu, protože se zvládnou nažrat sami...zrovna dnes ta jedna potvora zdrhla ke zbytkům...než jsem na to přišla, tak byla půla kýblu sežraná...)..granule jsou sportmix pro lovecký psy - ty jim chutnají nejvíc

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: krmení smečky
« Odpověď #10 kdy: Červen 10, 2010, 07:14:32 »
Taky beru mletý...nejčastějc hovězí s drůbeží, hovězí s droby... a k tomu rybky, držťky, škvarky, sádlo...střídám jim různý druhy masa...vše syrový, k tomu zelenïnu, rýži, vločky, těstoviny, olej, Roboran
Granule zcela vyjímečně a sušený si šetřím "na cesty".

Offline David a Brixolína

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 193
  • Souhlasu: 6
Re: krmení smečky
« Odpověď #11 kdy: Červen 10, 2010, 08:12:26 »
krmim odpadem z jatek a produkty z Vetamixu. Na vylety nosim konzervy. Suche krmne smesi nepouzivam.
... a najednou přede mnou stres. Tak se otočím - a za mnou frustrace! ... ... Tak jsem prchnul do hospody.

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: krmení smečky
« Odpověď #12 kdy: Červen 10, 2010, 08:34:08 »
tak konzervy jsou jednak většinou blivajz (čest výjimkám, ale ty jsou zase neslušně drahé) a hlavně si nedokážu představit táhnout konzervu na treku - a vůbec, tahat zásobu konzerv na víkendovky  :o
jinak nevím jaké ceny za kuře má vetamix (Barouš celé kuře nežere a mlít mu to fakt nebudu), ale v Plzni ve zveráči měli pěkné kuřata 28,-/kilo, takže je to jen o tom najít si výhodný zdroj... já beru z Vetamixu směs hovězí+drůbeží, občas drůbeží s mrkví, rybí piliny, sýr, škvarky. Pes i kočka pohrdli lososem

Offline noris

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 177
  • Souhlasu: 5
Re: krmení smečky
« Odpověď #13 kdy: Červen 10, 2010, 09:19:47 »
Tak ono opravdu jak který konzervy, navíc Davkli má malýho psa, tak si může dovolit táhnout konzervu v batohu.
U nás je to též doma Vetamix + místní řeznictví, na treku - v táboře konzervy a po cestě nějaký "salám" (Mlsík, Grand...) + škvarky a nějaký ty sušený smrady. Co se ceny konzerv týče, tak zas nekrmím tím denně a jednou za měsíc to snad člověk nějak zvládne, zaplatit za konzervu o 20Kč víc. Ale já jezdim autem, tak je mi tak nějak jedno kolik to váží.

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: krmení smečky
« Odpověď #14 kdy: Červen 10, 2010, 09:28:14 »
když píšu kvalitní, tak fakt nemyslím o 20,- víc... ale to je jedno, na trek bych netáhla ani salám - ušetříš váhu plechu, ale pořád toho táhneš hodně a velká část z toho je voda, kterou máš v každém potoku. Taky nemám zrovna obra, ale nevidím důvod se vláčet s konzeravama. A chtěla bych tě vidět táhnout to vlakem.
Mlsík, Grand apod. se sice tváří kvalitně, ale pes mi z toho jde nařídko a šíleně prdí. Po masu ani granulích problémy nemá

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: