Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Pořádání dogtreků

Autor Téma: Pořádání dogtreků  (Přečteno 172938 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline tombru

  • Administrator
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 597
  • Souhlasu: 105
  • zlý admin :-)
Pořádání dogtreků
« kdy: Červenec 25, 2007, 09:45:23 »
Jen by mě zajímalo, jak to vlastně všechno je, proč to není možné. Když se 50 lidí sebere a vydá se na výlet, nemusí nikomu nic hlásit a může se pohybovat kde chce. Proč by to nešlo i v našem případě, bez složitého povolování na úřadech, s možností se podívat na spoustu krásných míst, která jsou nyní kvůli úřadům zapovězená ? V čem se liší akce skupiny lidí a akce dogtrekařů ? (myšleno podle zákona) V čem vězí ten problém a není možné to udělat jinak, tak, aby se tato akce nemusela hlásit ?

Jen telegraficky...
No na Dogtrekkingovou akci úřady - tedy hlavně vetrinární správa nahlíží jako na  Veřejná vystoupení a svody zvířat a co to pro pořadatele znamená si můžete přečíst na http://www.svscr.cz/index.php?art=1480.

Ještě teda doplním - Dogtrekkingovou akci pořádanou ve smyslu pravidel dogtrekkingu - tedy že ji někdo organizuje. Pokud by to bylo třeba soukromé setkání přátel na soukromém pozemku, tak asi nebude potřeba splňovat výše zmíněná pravidla veterinární správy.

Jenže balancovat na hraně výkladu zákona, jak to občas dělají techanaři, nebo ti "skini" asi není to pravé ořechové. A proto všechny akce v rámci MČR tyto podmínky musí splnit.
« Poslední změna: Červenec 25, 2007, 10:04:30 od tombru »
tombru

Offline CassidyTeam

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 132
  • Souhlasu: 0
Pořádání dogtreků
« Odpověď #1 kdy: Červenec 25, 2007, 09:53:06 »
Když se 50 lidí sebere a vydá se na výlet, nemusí nikomu nic hlásit a může se pohybovat kde chce. Proč by to nešlo i v našem případě, bez složitého povolování na úřadech, s možností se podívat na spoustu krásných míst, která jsou nyní kvůli úřadům zapovězená ? V čem se liší akce skupiny lidí a akce dogtrekařů ? (myšleno podle zákona) V čem vězí ten problém a není možné to udělat jinak, tak, aby se tato akce nemusela hlásit ?

Ja asi potřeba rozlišovat Závody DT a Výlety DT
Podle mě by závod měl mít určitá pravidla (délka trati, trasa, kontrolní body, povinná výbava, atd.)
Na pohybování kde se komu chce se přeci zavedly výlety a jiné akce, tak proč to spojovat?
CassidyTeam

Offline Petr a Claissy

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 43
  • Souhlasu: 0
Pořádání dogtreků
« Odpověď #2 kdy: Červenec 25, 2007, 10:33:53 »
Ja asi potřeba rozlišovat Závody DT a Výlety DT
Podle mě by závod měl mít určitá pravidla (délka trati, trasa, kontrolní body, povinná výbava, atd.)
Na pohybování kde se komu chce se přeci zavedly výlety a jiné akce, tak proč to spojovat?
Však říkám, přinejmenším kvůli tomu, aby se do závodů vnesl další zpestřující prvek a aby se pozměnily lokality a dostali jsme se i do turisticky ještě zajímavějších míst. Já nevím, jak ty, ale já mám sotva čas na několik DT, natož abych stíhal ještě jiné výlety :( A když už se závodů účastní větší počet lidí, proč právě ty nezpestřit ?

Offline CassidyTeam

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 132
  • Souhlasu: 0
Pořádání dogtreků
« Odpověď #3 kdy: Červenec 25, 2007, 11:46:36 »
Citace
já mám sotva čas na několik DT, natož abych stíhal ještě jiné výlety :( A když už se závodů účastní větší počet lidí, proč právě ty nezpestřit ?
Asi je potom na výběru každého, jestli to dělá pro pocit soupeření, nebo proto jestli je to jen "procházka" se psem.

Citace
Jenže balancovat na hraně výkladu zákona, jak to občas dělají technaři, nebo ti "skini" asi není to pravé ořechové. A proto všechny akce v rámci MČR tyto podmínky musí splnit.
V tom má Tombru pravdu.
« Poslední změna: Červenec 25, 2007, 11:50:11 od Margita a smečka »
CassidyTeam

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Přihlášky a odhlášky
« Odpověď #4 kdy: Září 17, 2007, 07:10:08 »
Nevím jakou mají zkušenost ostatní pořadatelé (ale asi podobnou). Každý rok se mi přhlásí cca o 20 lidí víc, kteří nezaplatí a neobtěžují se dát vědět že nedojedou, nebo pošlou sms až v den konání závodu...
Chtěla bych jim vysvětlit, že spousta věcí se musí objednávat a platit předem (trička, diplomy...) a stojí to nemalý peníz, který potom pořadatel musí dát ze svého nebo (pokud zbude) tak ze startovného ostatních (na jejich úkor, mohlo se jim z toho zaplatit ještě něco "na přilepšenou").
Chápu náhlé případy (nemoc, zranění psa, nějaký akutní průšvih v práci), ale to bych předpokládala, že vznikne v den startu u jednoho dvou lidí...ostatní že nepřijedou ví daleko předem...

Offline Petr a Claissy

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 43
  • Souhlasu: 0
Re: Pořádání dogtreků
« Odpověď #5 kdy: Září 17, 2007, 09:24:11 »
A co vám brání (TVDT nebo pořadateli, nevím, čí to je pravomoc), nastavit podmínky tak, aby to lidi dělat nemohli ? Buď uvažovat přihlášky až po zaplacní startovného, nebo startovné na místě a po termínu dát třeba dvojnásobné ?
Ale v tom, že naprostá většina ví dopředu o tom, jestli budou moct nebo ne, pravdu nemáš. Mám za to, že spousta lidí má takovou práci (nebo šéfa), že zrovna v tu dobu můžou řešit nějaký důležitý problém, který je přednější než výlet se psem, a nemůžou si vzít dovolenou. A další kromě DT mají ještě jiné zájmy, a třeba podle počasí a jiných lidí se rozhodují na poslední chvíli, čemu dají přednost.
Nevím, lidi jsou takoví, jací jsou, a nepředěláš je ku obrazu svému. Řešení je jen na pořadatelích, jak si systém nastaví, aby tomuto zabránili.

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Pořádání dogtreků
« Odpověď #6 kdy: Září 17, 2007, 14:43:59 »
Citace
A co vám brání (TVDT nebo pořadateli, nevím, čí to je pravomoc), nastavit podmínky tak, aby to lidi dělat nemohli ? Buď uvažovat přihlášky až po zaplacní startovného, nebo startovné na místě a po termínu dát třeba dvojnásobné ?
Brání nám to, že člověk má pořád pocit, že to dělá pro svý kamarády, takže prostě přimhouří oko a nelomí z kamarádů dvojnásobné startovné a nebo jim nenapíše, že se nepřihlásili včas a ať tedy sedí doma, nebo že zaplatili po uzávěrce a tím pádem nemají nárok na tričko apod....
Stejné chování bych ale na oplátku očekávala od účastníků... Jak je vidno, tak od některých  bohužel... :'(


Offline peppo

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 316
  • Souhlasu: 0
Re: Pořádání dogtreků
« Odpověď #7 kdy: Září 17, 2007, 15:03:59 »
hoci popri iných diskusiách, pár krát som už na túto tému niečo napísal... ale podľa toho čo píše Lenka, asi to bolo zbytočné, pretože zrejme má opäť dosť prihlásených ľudí, no štartovné nikde...
a preto všeobecne, mali by sme byť všetci trochu empatickejší a predstaviť sa v úlohe organizátora, snáď potom pochopíme...
peppo

Offline Liana

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 49
  • Souhlasu: 0
Re: Pořádání dogtreků
« Odpověď #8 kdy: Září 17, 2007, 15:20:33 »
Hihi, ešteže zahraniční účastníci platia až na mieste  >:D

Offline peppo

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 316
  • Souhlasu: 0
Re: Pořádání dogtreků
« Odpověď #9 kdy: Září 17, 2007, 15:23:34 »
Liana: jj, ale nie všetci to majú uvedené v propozíciách, takže treba zavolať alebo napísať mail a dohodnúť sa dá, okrem toho, minulý rok som napr. skoro všetky treky platil vopred na predchádzajúcich, tento rok len Odry, pretože nie na všetkých som bol a niektoré plánované treky som dokonca musel aj zrušiť...
peppo

Offline janik a fleky

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 79
  • Souhlasu: 0
Re: Pořádání dogtreků
« Odpověď #10 kdy: Září 17, 2007, 15:27:04 »
jj, peter je proste vzorny trekar, mohu jenom potvrdit. napise mailik, hezky poprosi, zdvorile podekuje a po prijezdu na trek te vita s sirokym usmevem a penezi v ruce driv, nez vubec vystoupis z auta! proste sen kazdeho poradatele :)!

Offline peppo

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 316
  • Souhlasu: 0
Re: Pořádání dogtreků
« Odpověď #11 kdy: Září 17, 2007, 15:33:19 »
no, len ma tak nechváľ, lebo si zvyknem...  :-[ ;D
to, že som tam dorazil asi o 5 minút skôr ako ty, bola len náhoda...
a okrem toho, sen každého usporiadateľa? a aký? že ťa budem vítať s úsmevom alebo peniazmi...?  >:D ;D ;D ;D
peppo

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Pořádání dogtreků
« Odpověď #12 kdy: Září 17, 2007, 15:35:21 »
Mě letos Perer platil trek poněkud nestandartně, v Jihlavě, když jsem stála s pětikorunou v kapse nad rozbitým autem, tak mi vyklopil obsah své peněženky, kdybych něco potřebovala zaplatit na místě...Takže ještě jednou dík!
« Poslední změna: Září 17, 2007, 15:42:19 od LenkaB »

Offline janik a fleky

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 79
  • Souhlasu: 0
Re: Pořádání dogtreků
« Odpověď #13 kdy: Září 17, 2007, 15:41:37 »
peppo: ...hadej.... O:-) :-[

Offline peppo

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 316
  • Souhlasu: 0
Re: Pořádání dogtreků
« Odpověď #14 kdy: Září 17, 2007, 15:44:35 »
len pre upresnenie, v tej Jihlave nás tam bolo viac, každý dal toľko, koľko mohol a aby nám zostalo na cestu domov, no nie preto, aby si nám ďakovala verejne, to by snáď urobil asi každý...
peppo

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: