Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Pořádání dogtreků

Autor Téma: Pořádání dogtreků  (Přečteno 172963 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Pořádání dogtreků
« Odpověď #420 kdy: Říjen 23, 2008, 17:08:58 »
to bysme mohli započítávat i turisťáky, ne? Hele ale to náhodou není špatný nápad - každý kdo se chce zúčastnit bude mít deníček do kterého si vždy nechá pořadatelem potvrdit odšlápnuté km (turisťáky se psem + dogtreky) ... by mě zajímalo kdo by byl největší... cvok  >:D

V tom případě bych potom prosila (po 200 potvrzených km) o zařazení v soutěžích typu "miss" do pracovní třídy (škaredá ale chůzeschopná) >:D

Offline honza khp

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 263
  • Souhlasu: 47
K pravidlů před schůzkou pořadatelů
« Odpověď #421 kdy: Říjen 26, 2008, 12:48:23 »
Vzhledem k blížícímu se "zákonnému" termínu pro připomínky k pravidlům mám pár drobností na zvážení:
1. v délce etap je uvedeno "doporučená minimální délka etapy je 40 km" - buď dát pryč slovíčko doporučená a tím pádem by skutečně Stezka vlka nesplňovala podmínky DT a nebo ponechat s tím, že nezařazení Stezky vlka do letošního seriálu bylo sice diskutabilní ale v duchu pravidel zbytečné a pro další roky by to neměl být důvod nepovažovat tuto akci za DT
2. k témuž - alternativně stanovit maximální rozdíl v délce etap např. na 15% celkové vzdálenosti akce
3. k bodu 3/6 - nedokončení nebo dokončení po časovém limitu - v pravidlech se uvádí, že nebudou klasifikováni - upřesnil bych to tak, že nebudou zařazeni do klasifikace seriálu MČR, stejně se obvykle ve výsledcích uvádějí všichni, kteří se akce zúčastnili, proč neuvést i čas po limitu s označením překročení limitu nebo uvést ušlou vzdálenost
4. k bodu 3/7 více psů - ke klasifikaci na akci by mohlo stačit aby účastník došel trať (resp. ji celou absolvoval) alespoň s jedním ze psů se kterými odstartoval - nikdo si psa úmyslně nezraní, ale dokážu si představit situaci, kdy jeden ze psů má problémy, požádám o pomoc s tímto psem a DT dojdu alespoň s jedním - proč bych neměl být klasifikován
5. k bodu 3/10 - "Účastník, který se zpozdí je zařazen na konec startovního pole." - připadá mi to zavádějící vzhledem k následující větě, že se čas měří podle startovní listiny - prostě když nestihnu start, běží mi čas.
6. Asi to je zbytečné dávat do pravidel, ale na jiných akcích a někteří pořadatelé to stejně dělají - může být specifikováno, že pořadatel podle svých možností může vyhovět přání účastníka startovat ve zvolené části startovní listiny (začátek, konec, ve dvojici s někým)
7. K propozicím - pokud bude délka kratší trasy minimálně cca 40 km, vrátil bych se k označení MID, stejně to všichni používají, k "procházce" to má daleko a nepoužívat zavedené označení kvůli R.Balážovi je trochu ublíženecky zbytečné.

Offline honza khp

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 263
  • Souhlasu: 47
K pořádání DT
« Odpověď #422 kdy: Říjen 26, 2008, 12:51:53 »

 - Při pořádání se pořadatelé ohánějí steskem kvůli sponzorům - za sebe bych zcela oželel vzorky krmení případně celé pytle jako ceny (omlouvám se pořadatelům, ale buď to dám dál nebo to končí v kontejneru, neodvažuji se dávat psovi jiné než osvědčené krmení), jako účastníkovi by mi bohatě stačil diplom nebo medaile za akci případně nějaká vzpomínková drobnost - plaketka, tlapka apod.
- Na Jednookého vlka, Stezku vlka a Otu Pavla jsem chystal mapy s trasami - tahle možnost a nabídka pro pořadatele platí i dál pro rok 2009, podmínkou by měla ale být zpětná vazba, tj. upozornění na chyby v mapě, kterou dodáme pro přípravu akce
- Během podzimu jsme natrasovali skoro 300 km tras po Jizerských horách,části Krkonoš,  Ještědském a Černostudničním hřebenu. Chtěl bych připravit DT v této oblasti, uvítám každou nabídku pomoci stejně jako se mohu připojit k pořádání někoho jiného. Rád bych ale upozornil, že pokud by mělo dojít k uspořádání nějaké akce, která by poškodila možnosti pro pořádání dalších DT v těchto oblastech v příštích letech (tj. především bez povolení KRNAP nebo příslušné CHKO), podniknu kroky k znemožnění takové akce.

V diskuzi se objevují občas debaty na téma problémů s chováním účastníků - holt je nás tam 150 až 200 a vždycky se něco vytelí. Já bych měl jednu poznámku k tomu, co já považuju za sprosťárnu: Jestliže někdo sám vzdá v polovině a pak v teple hospody začne přesvědčovat ty, co se tam v únavě zastaví na odpočinek, aby toho nechali taky, tak je to ubohé. Ti lidi tam dorazí utahaní, přemýšlí zda pokračovat nebo ne, vždyť skončit je tak pohodlné ... Ale překonali by to jako mnohokrát předtím!

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Pořádání dogtreků
« Odpověď #423 kdy: Říjen 26, 2008, 13:43:16 »
Citace
omlouvám se pořadatelům, ale buď to dám dál nebo to končí v kontejneru, neodvažuji se dávat psovi jiné než osvědčené krmení

A u vás není útulek?

Offline honza khp

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 263
  • Souhlasu: 47
Re: Pořádání dogtreků
« Odpověď #424 kdy: Říjen 26, 2008, 17:42:26 »
Citace
omlouvám se pořadatelům, ale buď to dám dál nebo to končí v kontejneru, neodvažuji se dávat psovi jiné než osvědčené krmení

A u vás není útulek?

Jo sem si naběh, i když o to ani nešlo, granule si vždycky někdo vezme, piškoty a spol. zvládneme, do kontejneru šlo pouze 2x něco řekněme neurčitého, abych někoho neurazil - ale prostě když po těch vzorkách (a třeba za to ani nemůžou) dostane pes průjem, tak to už příště nezkouším.

Offline P. & G. N. R. J.

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 653
  • Souhlasu: 29
Re: Pořádání dogtreků
« Odpověď #425 kdy: Říjen 26, 2008, 18:16:04 »
4. k bodu 3/7 více psů - ke klasifikaci na akci by mohlo stačit aby účastník došel trať (resp. ji celou absolvoval) alespoň s jedním ze psů se kterými odstartoval - nikdo si psa úmyslně nezraní, ale dokážu si představit situaci, kdy jeden ze psů má problémy, požádám o pomoc s tímto psem a DT dojdu alespoň s jedním - proč bych neměl být klasifikován
Honzo, v tomto bodě bych byl hodně opatrný,99 procent účastníků se to netýká,ale dokážu si představit některého ambiciózního cvoka,který vyrazí se dvěma psy,s tím že když jednoho uštve,zbyde mu ještě jeden.
 Nemám na mysli nikoho konkrétního a věřím,že v sočasnosti nikdo takový mezi námi néní,ale člověk nikdy neví...

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Pořádání dogtreků
« Odpověď #426 kdy: Říjen 26, 2008, 18:20:55 »
A ještě bych upozornila na technickou stránku věci.
Kdo by ty odložené psy svážel a následně se o ně v táboře staral?
Pokud někomu pohlídá pořadatel např. psy co nestartují, tak je to jeho dobrá vůle, nelze mu to ale ukládat jako povinnost.

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: Pořádání dogtreků
« Odpověď #427 kdy: Říjen 27, 2008, 08:34:41 »
s těma granulema je trochu problém v tom, že nevím jak na DT, ale na agility většinou dostáváme zátežovku. Dát to útulkáčům tak jim ten útulek zbouraj. Ostatně některé značky by měly mít výrobu zátěžovky přímo zakázanou - nacpat hromadu energie (je otázka jak moc využitelné) do šrotu pro slepice, kterej viděl maso jen z okna rychlíku fakt nemá logiku

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Pořádání dogtreků
« Odpověď #428 kdy: Říjen 27, 2008, 08:52:25 »
Ještě k tomu odkládání psů...je to i proti původnímu smyslu DT. Vzít si s sebou na cestu vše co budu potřebovat a přesunout se z bodu A do bodu B (teda spíš obloukem zpět do A ;D) BEZ CIZÍ POMOCI!
« Poslední změna: Říjen 27, 2008, 08:54:07 od LenkaB »

Offline honza khp

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 263
  • Souhlasu: 47
Re: Pořádání dogtreků
« Odpověď #429 kdy: Říjen 27, 2008, 09:14:57 »
A ještě bych upozornila na technickou stránku věci.
Kdo by ty odložené psy svážel a následně se o ně v táboře staral?
Pokud někomu pohlídá pořadatel např. psy co nestartují, tak je to jeho dobrá vůle, nelze mu to ale ukládat jako povinnost.

to tak nebylo míněný jako povinnost zajistit pořadatelem, to by si musel dotyčný zajistit sám, i když chápu, že první co udělá je, že bude otravovat pořadatele - obecně bych vůči těm odvozům z trati přitvrdil, akceptuju zranění, ale jinak je to o tom poradit si sám a že bude dýl trvat, než se připojím k ostatním, to je dotyčného problém, máme časový limit ne? jinak to co jsem psal, je spíš dodržení termínu pro připomínky, jsou věci, které bych viděl jinak, ale radši ani neotvírám diskuzi (minimální zátěž a tak ...)

Offline honza khp

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 263
  • Souhlasu: 47
Re: Pořádání dogtreků
« Odpověď #430 kdy: Říjen 27, 2008, 09:18:09 »
Ještě k tomu odkládání psů...je to i proti původnímu smyslu DT. Vzít si s sebou na cestu vše co budu potřebovat a přesunout se z bodu A do bodu B (teda spíš obloukem zpět do A ;D) BEZ CIZÍ POMOCI!

Dobrý, přesvědčila jsi mě, říkám byl to námět a asi by bylo naivní zanedbávat možnost zneužití takové možnosti.

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: Pořádání dogtreků
« Odpověď #431 kdy: Říjen 27, 2008, 09:42:07 »
obecně bych vůči těm odvozům z trati přitvrdil
já nevím jak ostatní ale já se nechám odvézt až když je jasné že já nebo pes prostě nemůžeme dál. Výjimkou byl Krušnohorák 2006 kdy jsme sice oba dál mohli, ale bylo jasné že do cíle se stejně nedoplazíme - a v tu chvíli mi přišlo zbytečné trmácet se ještě nějakých 30 km abych to mohla vzdát jen 20 před cílem a ne 50.. navíc jel kolem "sběrný vůz"... Takže předpokládám že kdo si odvoz zavolá, má k tomu dobrý důvod - všichni snad startujem s úmyslem dojít, ne?

Offline honza khp

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 263
  • Souhlasu: 47
Re: Pořádání dogtreků
« Odpověď #432 kdy: Říjen 27, 2008, 11:19:41 »
obecně bych vůči těm odvozům z trati přitvrdil
já nevím jak ostatní ale já se nechám odvézt až když je jasné že já nebo pes prostě nemůžeme dál... Takže předpokládám že kdo si odvoz zavolá, má k tomu dobrý důvod - všichni snad startujem s úmyslem dojít, ne?
Já myslím, že nechat se odvézt by mělo být nejkrajnější řešení, a opravdu pouze v případech nouze (co je ale taky nouze). Z toho co bylo v letošním a loňském roce za odvozy, bych viděl opravdu dost zbytečných a pohodlných pro účastníka. Když to Tvé vyjádření parafrázuju - všichni máme úmysl dojít, ale když to bude moc nepohodlné, proč to "nedojet".

Offline vašek

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 48
  • Souhlasu: 0
Re: Pořádání dogtreků
« Odpověď #433 kdy: Říjen 27, 2008, 12:14:17 »
obecně bych vůči těm odvozům z trati přitvrdil
Souhlasím. Když má někdo těžkej úraz, tak je pro něj třeba zajet ihned. Ale jinak, a to je myslím drtivá většina případů, jde o "pouhé zničení" člověka nebo psa a v takovém případě se dá zpravidla doplazit na místo svozu. Pro ilustraci, když se na 100km dá svoz na 50 a 75 km (jako na Otovi), tak to má člověk v nejhorším případě 12,5km (nepočítám prvních 37,5km). Na Otovi jsem měl problém na asi 35km, do svozu to bylo ještě 15km, tak jsem se tam doplazil  :'((byl jsem zničenej víc než spousta lidí po stovce, ale spokojenej :) Tam se mě zeptali, jestli vydržím se svozem do rána (bylo asi 21h). Kývl jsem na to, mám přece spacák a nebudu někoho nutit, jezdit pro mě v noci, když se nás na odvoz stejně do rána sleze víc. Když jsem potom zjistil, že svaželi lidi skoro z každýho km, jak kdo zavolal...  >:( Jak řekla LenkaB "pořadatelé se s nama moc mazlí". Tady myslím žádný návrh nepomůže, pořadatele musí přitvrdit, trvat na svozovým místě a když to bude v blbej čas, tak má dotyčnej smůlu a musí čekat, nebo i bivakovat.

Offline peFO

  • SPD
  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 124
  • Souhlasu: 5
Re: Pořádání dogtreků
« Odpověď #434 kdy: Říjen 27, 2008, 12:32:01 »
Souhlasím. Když má někdo těžkej úraz, tak je pro něj třeba zajet ihned. Ale jinak, a to je myslím drtivá většina případů, jde o "pouhé zničení" člověka nebo psa a v takovém případě se dá zpravidla doplazit na místo svozu.
Omezil bych to jen na zničení člověka, protože pokud bude zničenej pes tak dalších 15 kiláků bych s ním v žádném případě neriskoval a sakra by se mi nelíbilo kdyby mmě pořadatel poslal někam s tím že to ještě dojdem....

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: