Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Pořádání dogtreků

Autor Téma: Pořádání dogtreků  (Přečteno 183120 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline honza khp

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 263
  • Souhlasu: 47
pořádání
« Odpověď #150 kdy: Prosinec 30, 2007, 19:32:43 »
Docela mne štve, že jste neschválili těch 7 kg. Je to minimum, co umožní spolehlivě zvládnout i horší podmínky - proč vlastně polovina lidí vzdala Stezku vlka, když "měli" povinnou výbavu? V horách přeci nejsou bivaky jako na etapě v Jeseníkách. Trocha fyziky - pokud 70 kg chlap má 4 kg žebradlo, tak si oproti 7 kg minimu zkracuje trať o 5 km !!! Možná jsem pro srandu - tahám 11 kg a odběhnu vždy asi polovinu trati (i když má Lenka řeči  :D), ale mám aspoň dobrý pocit z toho, že nikoho nešidím. Už jsem to tady říkal, závodně běhám jinde.

Offline Petr a Claissy

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 43
  • Souhlasu: 0
pořádání
« Odpověď #151 kdy: Prosinec 31, 2007, 07:58:36 »
Docela mne štve, že jste neschválili těch 7 kg. Je to minimum, co umožní spolehlivě zvládnout i horší podmínky - proč vlastně polovina lidí vzdala Stezku vlka, když "měli" povinnou výbavu? V horách přeci nejsou bivaky jako na etapě v Jeseníkách. Trocha fyziky - pokud 70 kg chlap má 4 kg žebradlo, tak si oproti 7 kg minimu zkracuje trať o 5 km !!! Možná jsem pro srandu - tahám 11 kg a odběhnu vždy asi polovinu trati (i když má Lenka řeči  :D), ale mám aspoň dobrý pocit z toho, že nikoho nešidím. Už jsem to tady říkal, závodně běhám jinde.

Prosím tě, a ostatní, běžte už z takovýma nesmyslama do háje. Já taky tahám tak 4-5 kg, mám tam vše potřebné pro přežití (neříkám, že pro naprosté pohodlí, ale rozhodně, když se něco stane, tak neumřu a pomůžu si, jak by bylo potřeba).
Abych ti oponoval, s tím, co jsem měl, jsem na Stezce vlka strávil velice pohodový bivak venku, na rozdíl od většiny v hospodě. Takže už, prosím vás znovu, neplácejte takové nesmysly, jako je povinná minimální váha. Já moc dobře vím, co potřebuju (a nebudu ti vysvětlovat proč, páč to nemám zapotřebí), a s čím se cítim pohodlně a bezpečně, a kdyby mi měl někdo předepisovat minimální váhu (to bych tam měl jako tahat nějaký kámen ???), tak s dogtrekama končím. Bohudík pořadatelé nejsou padlí na hlavu a takový nesmysl neschválili :)

Offline Petr a Claissy

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 43
  • Souhlasu: 0
pořádání
« Odpověď #152 kdy: Prosinec 31, 2007, 08:13:12 »
A ještě malá poznámka k věci. Nedávno proběhla diskuze mezi horolezci, kde je téma váhy a nezbytnosti věcí docela vážné, a v naprosté většině převládl názor, že je lepší se vydat na lezeckou tůru s malým batohem. Bylo vyjmenováno položku po položce, veškeré nezbytné věci, jídlo, věci na vaření, materiál na lezení, lékárnička atd., a váha činilia 11 kg na týden pobytu v horách mimo civilizaci). A těch věcí je potřeba opravdu násobně víc než u dogtreku, kde mi připadne 11 kg batoh fakt dóóst přehnaný.
A důvod proč menší batoh, je ten, že z velkým se hodně vyčerpáváš a většinu věcí z něj stejně nepoužiješ a jsou jen pro zvýšení komfortu. Když se něco stane, nemáš dost sil ještě něco podnikat pro svou záchranu. Oproti tomu s malým batohem jsi rychlejší, takže se snižuje riziko plynoucí z delšího pobytu v horách, navíc ti zbývá víc sil na případnou záchranu.
A jsou to názory lidí, kteří se opravdu nacházejí v nebezpečném a extrémním prostředí, takže rozhodně vědí, co je vhodnější, oproti pohodovým dogtrekařům (bez urážky  ;) ).

Offline peFO

  • SPD
  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 124
  • Souhlasu: 5
pořádání
« Odpověď #153 kdy: Prosinec 31, 2007, 09:46:38 »
Myslím, že je důležitější co člověk v tom batohu má a ne kolik to váží.....teda to je taky důležitý ale až pro účastníka na trati :D

Offline Roman/ HOLKI

  • 1
  • zasloužilý psavec :-)
  • *
  • Příspěvků: 1198
  • Souhlasu: 1
  • Baláž EXTREME TEAM Ostrava Markíza Marika/HOLKI
pořádání
« Odpověď #154 kdy: Prosinec 31, 2007, 12:46:32 »
Po novém roce zveřejním studii o všem kolem dogtrekkingu a vybavení.
Myslím že je třeba brát všechny možností způsobu absolvování dogtrekkingu jak běžecký závodně tak chůzi s pohodlnější výbavou.
Navíc budeme rozjíždět Euro-cup dogtrekking MID 2008 kde budou revoluční pravidla ,,open" To znamená že každý zodpovídá sám za sebe a svého psa na tratích okolo 40 km.
Je třeba opravdu přihlížet na to kde se dogtrekking absolvuje a kdo ho absolvuje.Navíc dogtrekking se může tvořit na 100 způsobu a specifikace toho kdo co od něj očekává.Tím nesnižují povinnou výbavu na LONG závodech kde by nějaká výbava měla určitě být dodržená.
Pokud se dočkáme v budoucnu např. více druhů dogtrekkingu tak potom si už každý vybere co mu vyhovuje a čeho se zůčastní.
Základem studie kterou připravují je si užívát se psem tak jak to potřebuju ja jako běžec nebo někdo kdo jen jde pěšky.Všichni mají jiné představy o pojetí dogtrekkingu jak už jsme se o tom tady v diskuzi přesvědčovali.Všichni to myslíme určitě dobře a stačí se jen dopracovat k určité společné dohodě v pojetí DT.

Ale nechme to na příští rok a teď si užívejme silvestra.
Všem přeji hlavně zdraví a radost z pohybu v roce 2008
                                   Roman/HOLKI


Česká asociace Horských běhů a Dogtrekkingů  ČAHBAD.Oficialní stránky-termínovka závodů: www.tourdebeskydy.estranky.cz .Diskuze-chat: http://www.tourdebeskydy.estranky.cz/stranka/diskuze

Offline jednooký

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 8
  • Souhlasu: 0
pořádání
« Odpověď #155 kdy: Leden 01, 2008, 11:23:59 »
Ahoj Romane,v posledních dnech minulého roku jsem se trošku začetl do tvých článků na tomto foru a nemám s některých ten nejlepší pocit a proto na ně trošku reaguji.Celkem lpí na slově dogtrekking a jeho prvopočátek a smysl byl v tom,že kromě toho,že překonáš určitou vzdálenost,tak prožiješ se svým čtyřnohým kamarádem  sám několik dnu v přírodě a tomu také odpovída povinná výbava.Ty bys však chtěl předělat dogtrekking,tak aby vyhovoval nejvíce tobě samotnému a sponzorům,kteří tvého koníčka/běh/podporují.Proto podle mě musejí vznikat projekty typu Lysa cup,nebo nově připravovaný Euro cup mid 2008,což určitě sponzorum zní lépe než už pět let omýlaná různá vítezství v dogtrekkingu.Osobně proti těmto tvým aktivitám nic nemám,pokud se je nebudeš snažit zastřešovat dogtrekkingem,kde se ve stanovách píše že dogtrekking je chůze se psem na extremně dlouhou vzdálenost....což běh se psem na vzdálenost kolem 40km není.Myslím,že by jim mohl slušet název jako ,Euro cup-cross maraton 2008 apod.Samozřejmě,tam také můžeš upravit povinnou výbavu ,neboji zrušit uplně,ale výbava,která je ve stanovách dogtrekkingu je podle mě správná a oprávněná.Však víš že už jsem skontroloval několik stovek povinných výbav a myslím,že by spousta lidí žasla,co se dá vydávat za spací pytel či misku pro psa.... .Jestli se Ti nelíbí existující stanovy,budeš muset vymyslet něco pro závodníky jiného a samozřejmě s jiným názvem než chůze se psem.S pozdravem Petr Žižka
« Poslední změna: Leden 02, 2008, 21:42:13 od jednooký »
jednookej

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
pořádání
« Odpověď #156 kdy: Leden 01, 2008, 11:51:53 »
Jednookej naprostý souhlas. Dogtrekking je chůze (ale klidně i běh!!!) se psem na 80 a více km s předepsanou povinnou výbavou. Všechno ostatní co tahle základní kritéria nesplňuje NENÍ dogtrekking a mělo by být nazýváno jinak. (canicross maraton, canicross long, přespolní běh se psem...fantazii se meze nekladou ;) )

jirkalabraus

  • Host
pořádání
« Odpověď #157 kdy: Leden 03, 2008, 12:33:58 »
No pro mně je eurokap 2008 docela to čeho jsem se obával. Totiž to, že by se parta kolem dogtrekkingu mohla rozdělit na party dvě, které by se moc nemusely a hádaly se nejen o název. To bych viděl jako dost velké neštěstí. Především mě přijde nešťastné oddělovat závody od sebe, proč nevyužít midy pořádané u longů??? Vůbec termínovka je zatím hodně syrová a surová pro neslezany. Asi by se pro to zatím hodil spíše název  mezinárodní mistroství Slezka a okolí. V té souvislosti "open" závodů mi taky přijde dost nesmyslná podmínka horského prostředí. To vyřazuje spoustu krásných závodů ve Středních Čechách, kde se také najdou kopcovité terény. A poslední je název, to bych nechal na těch co dogtrekking zakládali. Jen by si k tomu měli asi říct svoje radši hned teď. Já osobně bych byl nejraděj, kdyby se při některých závodech  DT longu pořádaly také CM maratony /midy/. Bylo by to jednoduší pořadatelsky, zůstali bychom pohromadě a každý by si mohl vybrat co by mu momentálně lépe vyhovovalo. Já osobně chci letos chodit spíše midy, protože mám roční štěně australáka a nechci si ho strhnout. Příští rok už bych, zase chodil třeba long. Neni mi až tak důležité vyhodnocování výsledků, ale aby se udržela parta kolem tohoto nekomerčního sportu. Sportu o přírodě, potkávání, pejscích. Sportu který není o penězích, dopingu a rvaní za výsledky. Sportu, který potřebu soutěživosti uspokojuje, ale nezotročuje.

Petr a spol

  • Host
pořádání
« Odpověď #158 kdy: Leden 03, 2008, 18:33:25 »
Dík Lence za jasnou stručnou odpověd. Ale jenom pro pořádek, dosud jsem se domníval, že pokud je v propozicích napsáno Dogtrekking a pak Kategorie LONG a Kategorie MID, tak že i v případě účasti v Kategorii MID jsem byl účastníkem Dogtrekkingu.

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
pořádání
« Odpověď #159 kdy: Leden 03, 2008, 18:44:58 »
Dík Lence za jasnou stručnou odpověd. Ale jenom pro pořádek, dosud jsem se domníval, že pokud je v propozicích napsáno Dogtrekking a pak Kategorie LONG a Kategorie MID, tak že i v případě účasti v Kategorii MID jsem byl účastníkem Dogtrekkingu.
Právě pro pořádek bude letos pouze dogtrekking a v jeho rámci se může vypsat "turistická kategorie" (pro začátečníky, lazary, pracovně vytížené a jinak handicapované trekaře....aby nedřepěli doma) která nemusí splňovat kritéria dogtrekkingu (délka, výbava...) To jestli vůbec a jak bude tato kategorie hodnocena záleží na pořadateli.
Budem se halt jako blbci chytat za slovíčka >:(

Offline vencan+3

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 803
  • Souhlasu: 36
  • Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů, pokud t
pořádání
« Odpověď #160 kdy: Leden 03, 2008, 19:44:16 »
to jirkalabrau: buď rád, že to má být jen eurocap  O0  taky to mohlo bejt ms galaxie   :-X a jak je vidět "pořadatelé" si s názvy hlavu nelámou..(jestli nebudou ňák zpříznění s Barnumem) já taky hodlám letos (snad) prolomit "bariéry"  k vánocům jsem si pořídil adoptovanýho (vyřazenýho) greyhounda  z Irska je to stříkačka...(cca60 km/hod   :D . ale jen ONE minit... :'( )je to hrozně milá a šikovná čubinka a tak jsem zvědavej, jak dá v poho stovku (páč z toho by se "ortodoxní chrtaři asi pos.ali") všem opožděně PF2008 V+10
PS. nevím jestli ji stihnu připravit už na "Krušky" , ale snad jóóó (je dost "zimomřivá")

Offline S.G.

  • SPD
  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 106
  • Souhlasu: 0
pořádání
« Odpověď #161 kdy: Leden 03, 2008, 21:21:29 »
Vencan+2 : Venco to je v pohodě,zamluvil jsem v CV mrazírnách grátis pronájem mrazících boxů, na trénink snižování tepové frekvence,můřeš dorazit i s čubinou,jen povinná výbava musí být tanga... :P,a pokud vydržíte 10 hodin získáte titul MS za přežití v severských podmínkách...

Offline vencan+3

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 803
  • Souhlasu: 36
  • Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů, pokud t
pořádání
« Odpověď #162 kdy: Leden 03, 2008, 21:27:47 »
to SG: v tangách je vedro.... O0 >:D :D ;)

Offline S.G.

  • SPD
  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 106
  • Souhlasu: 0
pořádání
« Odpověď #163 kdy: Leden 03, 2008, 21:30:16 »
no to je pravda,tak shodit vše...:těžko na cvičišti,lehko na bojišti,potom se nebudeš muset na Lysé ani přikrývat kšiltovkou 8)

Offline tombru

  • Administrator
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 597
  • Souhlasu: 105
  • zlý admin :-)
pořádání
« Odpověď #164 kdy: Leden 03, 2008, 23:33:02 »
Tak jen pro připomenutí co vlastně dělá dogktrekking dogtrekkingem...

Citace z pravidel:

Preambule

1.     Dogtrekkingové akce jsou organizovány podle Soutěžního řádu dog-trekkingu a tyto  akce probíhají vždy v souladu s Řádem na ochranu zvířat při svodu - závodech v dogtrekkingu, který byl schválen Ústřední komisí pro ochranu zvířat a bylo mu přiděleno číslo jednací 19918/2005-11020.


komentář: Tučně je jasně označen základ z kterého se vychází a pokud není jedna z podmínek splněna, nejedná se o dogtrekking.

2.     Soutěžní řád řeší systém organizace dogtrekkingových akcí na území České republiky a hodnocení těchto akcí.

3.     Soutěžní řád musí být dodržován všemi účastníky akce, zejména:

·         Funkcionáři, pracovníky pořadatele

·         účastníky

·         pomocníky


komentář: k tomuto snad není co dodávat, každý sport má svá pravidla a ta se musí dodržovat

Charakteristika

Dog-trekking je extrémní kynologickým vytrvalostním sportem, při němž jsou překonávány mimořádné vzdálenosti v časovém limitu.


komentář: Tučně je zvýrazněn pojem časový limit nejde tedy primárně o zdolání trasy v nejkratším čase, ale o omezení maximálního času na absolvování trasy. Měření času a určování pořadí je v tomto smyslu až druhořadou záležitostí i přesto, že je pro některé účastníky nejkratší čas tou hlavní prioritou. Vyhlašování pořadí, bodování je jednou z mnoha zpestření dogtrekkingu, ne však jedinou a základní věcí charakteristickou pro dogtrekking.  

Psovod je se psem při dog-trekkingu spojen buď postrojem a vodítkem připjatým k bedernímu pásu, nebo vede psa pouze na vodítku (či střídáním obou variant). V žádném případě není možno jít se psem "na volno" (ani krátkodobě).

komentář: k tomu snad není co dodávat, v lese a v obydlených veřejných zónách má být pes na vodítku. Ve městech i s náhubkem, toto jen zdůrazňuje respektování techto obecných pravidel.

Dogtrekkingové akce jsou obvykle pořádány na 100 a více kilometrů. Za nejkratší dogtrekkingovou akci lze respektovat podnik na 80 km. Jsou buď etapové (různé místo startu a cíle), nebo respektují pouze časový limit. Při etapovém akci je doporučená délka etapy min. 40km.

komentář: z tohoto je snad jasné, jak by měla být dlouhá trasa, aby se dala nazvat jako dogtrekking. Vše ostatní je něco jiného. Jako v jiných sportech - Běh na 3km se také nedá běhat na kratší vzdálenost atd...


Takže to by byly základní pilíře na kterých je postaven dogtrekking - pravidla, charakteristika a oficiální řády ochrany zvířat - pravidla a charakteristika by se dala shrnout takhle:

Zdolání pěšky vzdálenosti 80 a více km převážně v přírodě, samostatně se psem a s povinnou výbavou definovanovanou pravidly, při respektování pravidel a potažmo i požadavků úřadů a zákonů!!!


To je jednou větou DOGTREKKING

Vše ostatní prostě není dogtrekking ať už se toto slovo zkomolí jakkoli. Jak by se asi tvářili běžci na název "maratónský běh - mid" který by se konal na vzdálenost 5km, nebo třeba nebo třeba "sprint-mid" na 20m, nebo "sprint-long" na 10km. Jistě možná ne příliš trefné přirovnání, ale v podstatě je to to samé, můžou se upravovat pravidla konkrétního sportu, ale těžko jako změna jeho základního charakteru.

Měl jsem pocit že už bylo zase potřeba trochu pragmaticky připomenout o čem vlastně dogtrekking je...


 
tombru

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: