Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 howavart či jiné plemeno na hory - poraďte

Autor Téma: howavart či jiné plemeno na hory - poraďte  (Přečteno 7913 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Boudicka

  • SPD
  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 207
  • Souhlasu: 28
howavart či jiné plemeno na hory - poraďte
« kdy: Duben 17, 2010, 11:48:27 »
V listopadu jsme kvůli komplikacím po torzi žaludku přišli o pyrenejského horského psa - kromě toho, že byl šéf smečky, to byl taky jediný hlídač. Zimu jsme tedy zkusili jen s haskouny, kteří se "kupodivu" hlídat nenaučili - takže sezona na horský boudě na samotě v lese poměrně strašlivá. Lidi jim mohli vlízt i do ohrady :-\
Sníh slezl, a my hledáme, kdo by Lordovo místo nahradil.
Do oka nám padl moskevský strážní pes. Bohužel, také obří plemeno. Nechceme znovu pohřbívat mladýho psa... Známý veterinář doporučil howavarta. Vůbec je neznám.  ::) Nevím, zda by takový pes mohl být se smečkou v minus dvaceti...

Takže hledáme plemeno, který by vyhovovalo aspoň z části tomuto: hlídač ( ne magor), velikostně větší než husky, ale ne obří, velmi odolný do mrazu, bez předpokladů vážných dědičných onemocnění typických pro určitá plemena, schopný žít ve smečce...

Pokud byste někdo měl nějaký návrh, či věděl něco k zmíněnému howavartovi, napište.
Bára + Viktor + "hadi"


Offline Lenka a Ginni

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 59
  • Souhlasu: 5
Re: howavart či jiné plemeno na hory - poraďte
« Odpověď #1 kdy: Duben 17, 2010, 11:56:47 »
Ahoj. Myslím, že je optimální na to, co chceš. Zimu přečká určitě a bez problémů, hlídá a zabiják to není. I když nepříjemný dokáže být. Radši znakatý nebo černý. Plavého si lidi pletou s goldenem a pak se diví. :)
Samozřejmě si pohlídej u předků DKK.
Ale obávám se, že torze se může stát u jakýhokoli velkýho...

Offline Lenka a Ginni

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 59
  • Souhlasu: 5
Re: howavart či jiné plemeno na hory - poraďte
« Odpověď #2 kdy: Duben 17, 2010, 11:59:32 »
Případně mi napiš na mail, dám ti kontakt na majitelku a cvičitelku a chovatelku, ta ti podá vyčerpávající informace.
Ale až odpoledne, mažu s tygrama do lesa.

Offline ŽufrikTeam

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 297
  • Souhlasu: 8
Re: howavart či jiné plemeno na hory - poraďte
« Odpověď #3 kdy: Duben 17, 2010, 13:42:37 »
Když vám padl do oka moskevský strážný, podobný je čechohorák  >:D >:D >:D  Požadavkům odpovídá.
   *   www.probarf.cz

bára B.

  • Host
Re: howavart či jiné plemeno na hory - poraďte
« Odpověď #4 kdy: Duben 17, 2010, 16:43:33 »
Čechohoráka jsem nadhazovala já. Byl zamítnut, protože bych ho prý zapřahala a posléze i tahala na závody. Vzhledem k tomu, že pokud jsme na závodech, zústávají doma jen Viktorovi rodiče, měl by to být pes, kterýho jim nebudeme na podobný akce odvážet a tady by to bylo příliš velký pokušení...

Lenka: dík, napíšu na mail.

Offline ŽufrikTeam

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 297
  • Souhlasu: 8
Re: howavart či jiné plemeno na hory - poraďte
« Odpověď #5 kdy: Duben 17, 2010, 17:13:22 »
   *   www.probarf.cz

Offline Jana & smečka

  • SPD
  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 482
  • Souhlasu: 33
Re: howavart či jiné plemeno na hory - poraďte
« Odpověď #6 kdy: Duben 17, 2010, 17:37:03 »
tak pokud je to samota, můžou být čechohoráci dva, ne??? Jinak ideální plemeno, jsme taky na samotě u lesa a psouni v zimě metrové závěje přežili bez problémů, o každém vetřelci víme, zdravotní problémy nemají, tahat umí... :)

Offline Juliána

  • SPD
  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 131
  • Souhlasu: 3
  • Bero & Shadow
Re: howavart či jiné plemeno na hory - poraďte
« Odpověď #7 kdy: Duben 17, 2010, 19:09:28 »
Hovawart je sice dobrý hlídač, ale mívá problém se sněhem v tlapách - jeho srst je jemnější než srst horských psů. Popřemýšlej ještě nad slovenským čuvačem, ten má srst do hor vhodnější a co s nimi mám zkušenost z výcviku, mají v sobě hlídání velice silné.

Offline vencan+3

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 803
  • Souhlasu: 36
  • Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů, pokud t
Re: howavart či jiné plemeno na hory - poraďte
« Odpověď #8 kdy: Duben 17, 2010, 19:24:51 »
 ;) asiat (fena) , sice velkej, ale když se nabaští tak sebou flákne  :D a je to..., netoulá se, neloví
a ohlídá 100%

Offline MartinaM

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 241
  • Souhlasu: 10

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: howavart či jiné plemeno na hory - poraďte
« Odpověď #10 kdy: Duben 18, 2010, 07:46:36 »
;) asiat (fena) , sice velkej, ale když se nabaští tak sebou flákne  :D a je to..., netoulá se, neloví
a ohlídá 100%
Jen aby 100% nehlídala i před rekreanty... Dost blbý mít hotýlek, když ti k němu pes nepustí hosty ;D

Offline ještěrky

  • SPD
  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 87
  • Souhlasu: 6
Re: howavart či jiné plemeno na hory - poraďte
« Odpověď #11 kdy: Duben 18, 2010, 10:12:16 »
Báro, moskeváka určitě ne, moc jich tady není, ale které znám mají obrovský problémy s kloubama (lokty, kyčle), já hlasuju pro černýho vořecha- hlídá a je černej tak se ho lidi bojí.....ale je pravda že jsu trošku zaujatá  ;D.
Lucka a Teryk

Bára B.

  • Host
Re: howavart či jiné plemeno na hory - poraďte
« Odpověď #12 kdy: Duben 18, 2010, 11:01:24 »
Díky všem za návrhy, prozatím vyhrává hovík, ale bude muset být od štěnda. skorohovík je nádherný, ale asi by to bylo o držku tahat mezi ty moje sígry už hotovýho psa. Čuvač je prima, ale už tu jeden byl dřív - Belinka, navíc by vypadl skoro jako Lord ( takže vzhledem k citovým vazbám to nesmí být čuvač, pyreneják ani leonberger ).
Asiata si netroufnu - stačil leonek Hoky, když se pokoušel ochutnat hostům pozadí...

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: howavart či jiné plemeno na hory - poraďte
« Odpověď #13 kdy: Duben 18, 2010, 11:17:33 »
Hovíka mají na hospodě (U tlustého Jana) a přijde mi jako ideální kompromis mezi hlídacím a vítacím psem. Hosty nežere, ale kdyby někdo chtěl lízt kam nemá, tak má smolíka.

Offline Milan Ch.

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 173
  • Souhlasu: 1
  • www.magyaragar.wbs.cz
Re: howavart či jiné plemeno na hory - poraďte
« Odpověď #14 kdy: Duben 18, 2010, 16:04:39 »
S několika hovíkama jsem se setka a v povaze mi moc nesedí  :P - co třeba Slovenský čuvač? Neni až tak velkej, v mrazech vydrží v poho a k sehnání taky určitě bude (tvému zadání by taky vyhovoval). Jinak já bych si na hlídání určitě pořídil asiata. Hlídali jsme s ním přes 10 let a bez problémů. Je to pes - hlídač, které mu to páli. A pokuď bude u vás od mala, tak by neměl být problém. Já jsem pro asiáka... ;)

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: