Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 výběr koloběžky

Autor Téma: výběr koloběžky  (Přečteno 28802 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Jana a Deny

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 201
  • Souhlasu: 17
výběr koloběžky
« kdy: Březen 27, 2010, 01:24:34 »
Ahoj, nemáte někdo zkušenost s koloběžkou WORKER Entropy přední kolo 26"a zadní 20" ?
Prosím o vaše zkušenosti a případné porovnání s WOOX ev. Vellou. Nechci ji na závody, ale do terénu pro sebe místo kola, pro 1 NOxhuski, který někdy trochu zatáhne a když se to rozjede jako třeba běžky z kopce, tak si s chutí zacválá. Upřednostňuji nižší cenu a zároveň pro mě dostatečnou kvalitu a nižší váhu. Bylo by dobré, kdyby se vešla do Opela Astra HT se sklopenými zadními sedačkami, nákl.prostor 150-160 cm. Plánuji s ní i vícedenní cesty...malé expedice. Díky za radu.    ;)

Offline vencan+3

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 803
  • Souhlasu: 36
  • Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů, pokud t
Re: výběr koloběžky
« Odpověď #1 kdy: Březen 27, 2010, 08:55:26 »
noo, na kolobrndě se oba víc nadřete, zvláště když je pes netáhlo, ...já bych zůstal u kola

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: výběr koloběžky
« Odpověď #2 kdy: Březen 27, 2010, 11:25:19 »
Jani souhlas s Vencou, půjč si od někoho brndu a vyzkoušej si to.  Pokud pes netáhne jako hovado, tak na kolobce chcípneš. Bez pomoci psa je dobrá na asfaltu (tam zas nepolezeš kvůli pesovi), v terénu běs děs, dřina, bolavý záda...vícedenní vandr na kolobce si vůbec nedovedu představit....zlatý kolo...tam navíc naložíš bagáž na nosič...na brndě bys musela s báglem na zádech.
Jinak kolobka se dá vozit v normálním držáku na střechu na kola (potřeba vyzkoušet, ne všechny typy držáků pasujou)

Offline Jana a Deny

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 201
  • Souhlasu: 17
Re: výběr koloběžky
« Odpověď #3 kdy: Březen 28, 2010, 20:37:20 »
noo, na kolobrndě se oba víc nadřete, zvláště když je pes netáhlo, ...já bych zůstal u kola
Venco, to bych zůstala, ale kolo mi MUDr. zatrhl...

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: výběr koloběžky
« Odpověď #4 kdy: Březen 28, 2010, 21:11:39 »
a na koloběžku ses ho ptala?  ;D

Offline Jana a Deny

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 201
  • Souhlasu: 17
Re: výběr koloběžky
« Odpověď #5 kdy: Březen 28, 2010, 21:23:39 »
a na koloběžku ses ho ptala?  ;D
Petro, koloběžka mu nevadí  ^-^ a je právě tou svou pomalejší rychlostí pro Denýska vhodnější...vždyť ho znáš  O:-)
« Poslední změna: Březen 28, 2010, 22:44:30 od Jana a Deny »

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: výběr koloběžky
« Odpověď #6 kdy: Březen 28, 2010, 21:25:42 »
hmmm, no myslím že ho koloběžka prostě nenapadla...
Máš 2 možnosti - buď doktora poslechneš, ale v tom případě zapomeň i na tu kolobku... nebo ho neposlechneš (a v tom případě věř zkušenějším a zůstaň u kola)... já mám treky zakázané už 5 let  >:D...

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: výběr koloběžky
« Odpověď #7 kdy: Březen 28, 2010, 21:26:35 »
Proč ti zakázal kolo? Na co je podle něho škodlivý?

Offline Jana a Deny

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 201
  • Souhlasu: 17
Re: výběr koloběžky
« Odpověď #8 kdy: Březen 28, 2010, 22:53:01 »
Proč ti zakázal kolo? Na co je podle něho škodlivý?
Lenko, kolo není škodlivé...ale třeba pro křečové žíly a rovnováhu je koloběžka lepší...také je to dobrý tréning běhu...běhu na dlouhou trať...a má ještě další přednosti...nemusí se opravovat přehazovačka a vyměňovat vytahaný řetěz...zkrátka vše má své + i -

Offline MartinaM

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 241
  • Souhlasu: 10
Re: výběr koloběžky
« Odpověď #9 kdy: Březen 28, 2010, 23:20:01 »
nemusí se opravovat přehazovačka a vyměňovat vytahaný řetěz...zkrátka vše má své + i -
Nauč se šlapat frekvenčně a ne silově a za celý rok (tedy kromě mazání) nebudeš muset na přehazku a řetěz sahnout  ;)

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: výběr koloběžky
« Odpověď #10 kdy: Březen 29, 2010, 07:16:56 »
Proč ti zakázal kolo? Na co je podle něho škodlivý?
Lenko, kolo není škodlivé...ale třeba pro křečové žíly a rovnováhu je koloběžka lepší...také je to dobrý tréning běhu...běhu na dlouhou trať...a má ještě další přednosti...nemusí se opravovat přehazovačka a vyměňovat vytahaný řetěz...zkrátka vše má své + i -

No když si představím tu dřinu na kolobce v momentě, kdy se na to pes vy... a ty to máš 10 km dom, tak si radši nechám svý křečový žíly, vytahanej řetěz a kolo ;D
Ale zase nehodlám trénovat ten běh...ani na krátkou trať! :-X
« Poslední změna: Březen 29, 2010, 07:22:04 od LenkaB »

SarkaM

  • Host
Re: výběr koloběžky
« Odpověď #11 kdy: Březen 29, 2010, 08:50:51 »
Z dob kdy jsem mela tři haskounky a horske kolo si pamatuji na věčnou potiž s kolem- probrždene ráfky, osoupane spaliky, zohybana rozeta po narazech, vykvedlana vidlice, , dokonce se mi povedlo ohnout rám. Manzel coby udržbár toho kola byl pak stasnej, když mi ho nekdo ukradl pořídili jsme trikolku.

Jani, žadny stroj neni bezudrzbovy.

Offline Jana a Deny

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 201
  • Souhlasu: 17
Re: výběr koloběžky
« Odpověď #12 kdy: Březen 29, 2010, 10:00:08 »
Dík za odezvy. Koloběžka se bude hodit i ke vnoučatům, až je někdy třeba budu mít.
To jest totiž námět k diskusi...výběr koloběžky... Worker...Woox...Vella.
Upřednostňuji možnost naložit ji dovnitř do auta.

Offline greppie

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 39
  • Souhlasu: 0
Re:výběr koloběžky
« Odpověď #13 kdy: Září 20, 2012, 10:28:19 »
Chtěla bych se poradit s výběrem koloběžky - chtěla bych jí na hodně rekreační ježdění, resp. abych byla o kousek rychlejší vedle klusajícího psa. Nepředpokládám, že bych se nechala psem tahat, budu jí mít na vodítku vedle sebe. Jezdila jsem s ní tak na kole a v pohodě, ale po následcích autonehody už si to netroufnu. A na volno jí tam, kde jezdíme, mít nemůžu.
Budu jezdit na pevné písčité cestě, rovné, max. pár děr, kterou jdou v pohodě objet. Cena je samozřejmě rozhodující, nechci investovat moc, ale taky nechci, aby se mi hned po první jízdě rozpadla.
Co si myslíte o Hota Champion II pro pejsky? http://www.hota.cz/katalog-detail-364/?str=2

Offline Laďa+Esi

  • SPD
  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 108
  • Souhlasu: 9
Re:výběr koloběžky
« Odpověď #14 kdy: Září 20, 2012, 10:41:34 »
mrkni tady. Ale co Čech to názor :-)
http://www.tombru.com/mushing/index.php?board=22.0
http://www.tombru.com/mushing/index.php?board=31.0
Pro ježdění v lehkém terénu a s netahacím psem vybírej co nejnižšíí kolobku (stupátko),
jinak se při odrážení moc nadřeš.
« Poslední změna: Září 20, 2012, 10:43:48 od Laďa+Esi »
Laďa+Esi

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: