Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Doplňky .. Ale pro lidi :)

Autor Téma: Doplňky .. Ale pro lidi :)  (Přečteno 18850 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Anetqua

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 51
  • Souhlasu: 0
Doplňky .. Ale pro lidi :)
« kdy: Březen 02, 2010, 15:12:51 »
Chtěla jsem se zeptat,

ač se cítím mladě a jsem mladá :) Bolí mě po delší chůzi kyčle, užíváte něco na klouby jako prevenci..?
Sulc mi bohužel nechutná..  8)
A další otázka - co si berete na treky za jídlo vy..?
Pes je jediný tvor na světě, který Vás miluje víc, než sám sebe. http://barcely.net

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Doplňky .. Ale pro lidi :)
« Odpověď #1 kdy: Březen 02, 2010, 15:26:39 »
Jelikož jsi podle profilu fakt ještě mládě, tak bych napřed zjistila příčinu PROČ tě bolí kyčle a podle toho se zařídila. Nějakým tím "chondro" nic nepokazíš v žádném případku.
S sebou k jídlu...hlavně co máš ráda, mám vyzkoušené, že když jdu, tak se musím do jídla spíš nutit (normálně jsem žravá jak kobylka a zblajznu cokoliv kdykoliv).
A taky podle oblasti kde se trek pořádá...v civilizovanější oblasti s sebou nesu pár oplatků a nějakou tu poblivku v pytliku pro případ ztroskotání, na Šeráku třeba nepotkáš živáčka (natož hospodu) třeba 30 km, tak tam musíš holt naložit na hrb i něco výživnějšího.

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: Doplňky .. Ale pro lidi :)
« Odpověď #2 kdy: Březen 02, 2010, 15:45:47 »
jídlo už se tu probíralo - mám pocit že tímto směrem se zvrtnula diskuse "čím krmíte na treku psa"  ;D
Za sebe - 6 rohlíků se salámem, 6 čokoládových tyčinek, kyselé rybičky. V hospodách dlabu polívku, výjimečně i nějakou tu baštu (když tě v 10 večer pustěj do hospody a kuchařka která už je na odchodu je ochotná se vrátit a ohřát co zbylo, tak se prostě neodmítá).

Chondroprotektiva občas dlabu - jako jedny z nejlepších a cenově dostupné vychází Artryn. Ale je dobré odpovědět si na Lenčinnu otázku...

Offline Anetqua

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 51
  • Souhlasu: 0
Re: Doplňky .. Ale pro lidi :)
« Odpověď #3 kdy: Březen 02, 2010, 15:47:31 »
Jelikož jsi podle profilu fakt ještě mládě, tak bych napřed zjistila příčinu PROČ tě bolí kyčle a podle toho se zařídila. Nějakým tím "chondro" nic nepokazíš v žádném případku.
S sebou k jídlu...hlavně co máš ráda, mám vyzkoušené, že když jdu, tak se musím do jídla spíš nutit (normálně jsem žravá jak kobylka a zblajznu cokoliv kdykoliv).
A taky podle oblasti kde se trek pořádá...v civilizovanější oblasti s sebou nesu pár oplatků a nějakou tu poblivku v pytliku pro případ ztroskotání, na Šeráku třeba nepotkáš živáčka (natož hospodu) třeba 30 km, tak tam musíš holt naložit na hrb i něco výživnějšího.

Ono je dneska ale u těch doktorů celkem na pytel něco zjišťovat. Domnívám se, že je to kvůli nepřiměřené zátěži, dnes a včera jsem ušla tak 25 km, do té doby jsem nic nedělala.. Jinak sportuju, běhám a nikdy problém nebyl, jen ted to nějak cítím, po těch dvou dnech..
Ty si nosíš vařič s sebou jsem četla..? Jakej máš..?
Pes je jediný tvor na světě, který Vás miluje víc, než sám sebe. http://barcely.net

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: Doplňky .. Ale pro lidi :)
« Odpověď #4 kdy: Březen 02, 2010, 15:53:21 »
1) 25 km za dva dny NENÍ zátěž a už vůbec ne nepřiměřená (ale uznávám že s doktorama je to těžký)
2) pokud máš problémy s klouby, měla bys stlačit váhu batohu na minimum, takže na vařič bych rychle zapomněla (+ešák + lžíce).

Offline Anetqua

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 51
  • Souhlasu: 0
Re: Doplňky .. Ale pro lidi :)
« Odpověď #5 kdy: Březen 02, 2010, 16:07:32 »
1) 25 km za dva dny NENÍ zátěž a už vůbec ne nepřiměřená (ale uznávám že s doktorama je to těžký)
2) pokud máš problémy s klouby, měla bys stlačit váhu batohu na minimum, takže na vařič bych rychle zapomněla (+ešák + lžíce).

I když jsem celou zimu nedělla vůbec nic..? Jakože NIC..? Maximálně jsem ušla dva km..
Hmmm,  tak to je divný..
Pes je jediný tvor na světě, který Vás miluje víc, než sám sebe. http://barcely.net

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Doplňky .. Ale pro lidi :)
« Odpověď #6 kdy: Březen 02, 2010, 16:12:58 »
Tak snad jsi ty psy nějak venčila i v zimě, ne? Dvouhodinový venčení je cca 8-10 km...tak jak nic nedělala ;D
Otázka je co tě bolí...svaly, klouby...taky to může do kyčlí střílet od páteře...pokud máš po 25 km problém o kterým je potřeba se zmiňovat, tak fakt místo na trek napřed upaluj k dobrýmu ortopedovi.
Vařič nosím takovej ten malinkej skládací na pevnej líh. Není to bohvie čo, ale na kafe, čaj nebo čínský nudle to bohatě stačí. Vejde se do ešusu a váží 00 nic

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: Doplňky .. Ale pro lidi :)
« Odpověď #7 kdy: Březen 02, 2010, 16:20:53 »
ehmmm, taky si nějak nedovedu představit jak bych psa venčila při max. 2km procházkách - takovéhle venčení praktikujem po treku, většinou tak do středy - pak se pejsan jasně ozve že mu to nestačí, lítá s hračkama a provokuje, prostě nevybitá energie... a to už je to starší rozumný pán...  ::)

Ještě je teda otázka v jakých botách a v jakém terénu jsi šla - je fakt že po 25km (v kuse) ve sněhu jsem byla slušně odrovnaná i já...

Offline Anetqua

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 51
  • Souhlasu: 0
Re: Doplňky .. Ale pro lidi :)
« Odpověď #8 kdy: Březen 02, 2010, 16:32:49 »
ehmmm, taky si nějak nedovedu představit jak bych psa venčila při max. 2km procházkách - takovéhle venčení praktikujem po treku, většinou tak do středy - pak se pejsan jasně ozve že mu to nestačí, lítá s hračkama a provokuje, prostě nevybitá energie... a to už je to starší rozumný pán...  ::)

Ještě je teda otázka v jakých botách a v jakém terénu jsi šla - je fakt že po 25km (v kuse) ve sněhu jsem byla slušně odrovnaná i já...

Já chodila na procházky no asi možná dál, ale spíš běhací,  frisbee atp. Kde sem se nepředřela.
Šla jsem v normálních trekových - reichle,příjemný, a včera bahno, sníh, voda v lese a asi 3-4 km po silnci a dneska teda asi 6-7 po silnici.. Nejsou tu prostě stezky, někam zalezu a vyhodí mě to bůhví kde a jinak se domu nedopajdám..

No uvidím co dál, nikdy jsem "problém" neměla jen ted, při chůzi prostě cítím levou kyčli, není to nijak hrozný..
Pes je jediný tvor na světě, který Vás miluje víc, než sám sebe. http://barcely.net

Offline MartinaM

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 241
  • Souhlasu: 10
Re: Doplňky .. Ale pro lidi :)
« Odpověď #9 kdy: Březen 02, 2010, 17:53:45 »
Anet, to může být tisíc příčin - blbě se hnout (třeba při malém podklouznutí), mít piditašku přes jedno rameno, po tom asfaltu dupat patama víc než je záhodno, navíc jestli byl asfalt nakoněnej na jednu stranu tak ti to taky nepřidá...
Jestli nikdy nic tak to klidně může být něco takového "malého" co za pár dní odezní, ale jestli zapátráš v paměti a nějaké to píchnutí nebo pobolívání z ní vylovíš, tak bych šla za MUDrama a nelezla na long dokud nebudeš mít jasno.
Co tu nezaznělo - poptej se, jestli tam kde bydlíš nemáte dobrého fyzioterapeuta nebo i dobrého maséra, ono by to mohlo povolit po uvolnění úponů - ty opakované otřesy na asfaltu by ste se holky divily co umí nadělat za paseku.
Znají to běžci s pobolíváním pod kolenem, to je z tvrdého povrchu malými ale mnohými otřesy v podstatě "vtlačená" kost do kloubu a úpony kolem to nepovolí, pokud jim nepomůžeš. To je ten typ bolesti, co doktoři 2 roky hledaj a nic nenajdou a doporučej klid...

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: Doplňky .. Ale pro lidi :)
« Odpověď #10 kdy: Březen 02, 2010, 17:56:34 »
čéče, mě se z tvrdého povrchu spáchal akorát zánět okostice... až na to, že jedinou léčbu, kterou jsem vyčetla - klid - tomu jaksi nedopřávám a ono to bestie bolí už druhej měsíc... ale zkus říct psovi že tě bolej nohy  ???

Offline Anetqua

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 51
  • Souhlasu: 0
Re: Doplňky .. Ale pro lidi :)
« Odpověď #11 kdy: Březen 02, 2010, 18:05:41 »
Anet, to může být tisíc příčin - blbě se hnout (třeba při malém podklouznutí), mít piditašku přes jedno rameno, po tom asfaltu dupat patama víc než je záhodno, navíc jestli byl asfalt nakoněnej na jednu stranu tak ti to taky nepřidá...
Jestli nikdy nic tak to klidně může být něco takového "malého" co za pár dní odezní, ale jestli zapátráš v paměti a nějaké to píchnutí nebo pobolívání z ní vylovíš, tak bych šla za MUDrama a nelezla na long dokud nebudeš mít jasno.
Co tu nezaznělo - poptej se, jestli tam kde bydlíš nemáte dobrého fyzioterapeuta nebo i dobrého maséra, ono by to mohlo povolit po uvolnění úponů - ty opakované otřesy na asfaltu by ste se holky divily co umí nadělat za paseku.
Znají to běžci s pobolíváním pod kolenem, to je z tvrdého povrchu malými ale mnohými otřesy v podstatě "vtlačená" kost do kloubu a úpony kolem to nepovolí, pokud jim nepomůžeš. To je ten typ bolesti, co doktoři 2 roky hledaj a nic nenajdou a doporučej klid...

Zítra jsu k homeopatovi, tak se ho na to zeptám, řípadně se poptám po nějakých fyzioterapeutech.
Ono ti doktoří, já v ně nemám nějak důvěru, poslední ortoped mi nenašel pomalu ani nádor, když jsem mu ukazovala bouli na kyčli (na druhý straně než mě bolí) tak mi řekl, že to mám od zad (skolioza) a ani se na to nepodíval a to to byl nějakej známej..

Já spíš, jestli někdo nepoužíváte nějaké ty chondra, nebo tak.. Uvidim co dál a kdhžtak to začnu nějak řešit.
Pes je jediný tvor na světě, který Vás miluje víc, než sám sebe. http://barcely.net

Offline Ef. a Rassík

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 71
  • Souhlasu: 0
Re: Doplňky .. Ale pro lidi :)
« Odpověď #12 kdy: Březen 02, 2010, 18:08:21 »
co se týče bolesti v kyčlích, tak to mě taky potkalo...loni od jara jsem se psem ušla tejdně (v šesti dnech, ten sedmej jsme měli cvičák a pak projížďku s koníkem) asi osmdesát-devadesát km, a jednou - dvakrát do čtrnácti dnů jsme chodili něco delšího, tzn. asi třicet-čtyřicet v kuse.
Nikdy mi nic nebylo.
A pak, koncem léta, jsme s kámoškou vyrazili na takovej náš trek posázavskou stezkou, pak nám to přišlo krátký, tak jsme si daly plán B a trasu trochu neplánovaně prodloužily. Dohromady to bylo kolem šedesátky. Už večer, když jsme docházely do penzionku, asi posledních deset kilásků, jsem začala cejtit levej kyčel. Bolel slušně, nadlehčovala jsem noze, ale nepomáhalo to, spíš to odnášelo ještě k tomu pravý koleno.
Druhej den jsme místo toho, abychom domu došly zbytek, tak jsme těch 35 dojely vlakem.
Pořád jsem přemejšlela proč, nechápala jsem to...ráno jsem fakt nemohla ani vstát z postele, přitom trénink mám dobrej.
Pak jsem na to přišla. Tenkrát jsem neměla dobrý vybavení, a tak jsem psa vodila na obyč postroji, lanu svázanym gumicukem, což by však nebylo nejhorší. to nejhorší na tom bylo, že jsem měla kolem boků uvázaný druhý vodítko, za který mě táhnul. takže to se mi do boků zařezávalo. tím to bylo. a k tomu taky určitě botama za 250 kč z Lidlu :D :D :D
takže třeba to je jen takováhle skrytá blbůstka...
mimochodem-ahojky, nejsi Anetqua z Lide.cz? ;) :)
"Ne každý, kdo se toulá, je ztracen..."
J.R.R. Tolkien

Offline Ef. a Rassík

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 71
  • Souhlasu: 0
Re: Doplňky .. Ale pro lidi :)
« Odpověď #13 kdy: Březen 02, 2010, 18:10:38 »
ale zkus říct psovi že tě bolej nohy  ???
to jo, :) myslim, že by to nepochopil :D loni jsem takhle s natrženejma vazama v chodící sádře chodila kolem čtyř kiláků denně, aby mi ta tryskomyš dala aspoň trochu pokoj...akorát z toho mám bolavej kotník dodnes...no, taky jsem mu to nevysvětlila...
"Ne každý, kdo se toulá, je ztracen..."
J.R.R. Tolkien

Offline Anetqua

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 51
  • Souhlasu: 0
Re: Doplňky .. Ale pro lidi :)
« Odpověď #14 kdy: Březen 02, 2010, 18:23:35 »

mimochodem-ahojky, nejsi Anetqua z Lide.cz? ;) :)
[/quote]

Jojo, jsem, ahoj :) Jak jseš tam ty..?
No, já měla psy normálně zapřažený za bederák..A boty si myslím že v celku taky dobrý.. No já na to příjdu :))
Pes je jediný tvor na světě, který Vás miluje víc, než sám sebe. http://barcely.net

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: