Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 středoasiat a dogtrekking

Autor Téma: středoasiat a dogtrekking  (Přečteno 12238 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline chalibda & běsové

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 31
  • Souhlasu: 0
Re: středoasiat a dogtrekking
« Odpověď #15 kdy: Červen 10, 2010, 12:49:32 »
ona si to o sobě ta čubina myslí sama mi přijde :-) je otázka jestli to vůbec je SAO, nebo z kolika procent-je to kříženka z útulku. Z vlastní zkušenosti, moji čoklové vypadají jako fily bo přerostlí pitbulové, mamina je NO, tatík  kříženec labradora s českým fouskem :-)

schovkalucka@seznam.cz

  • Host
Re: středoasiat a dogtrekking
« Odpověď #16 kdy: Listopad 27, 2010, 21:58:04 »
Dobrý den,nevím zda se ptám správně,ale muj dotaz zní,mám šteně kříženého sao,jsou mu 3 měsíce a nevím,jestli ho mohu nechat přes zimu venku?a do kolika stupnového mrazu,nebo jestli ho mám mít doma v teple.abych mu tak anebo tak neublížila!!a jen ze zvědavosti,když je v ČR zakázáno kupírovat.....to jezdí všichni do zahraničí??děkuji za jakoukoliv radu.Lucka

Offline Jana & smečka

  • SPD
  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 482
  • Souhlasu: 33
Re: středoasiat a dogtrekking
« Odpověď #17 kdy: Listopad 27, 2010, 23:16:29 »
já si loni touhle dobou dovezla stejně starýho maliňáka - venku byl od začátku, nedělalo mu do žádné problémy, časem i vyhledával pobyt venku... Pokud máš kotec, který alespoň trochu upravený, aby do něj nepršelo, nesněžilo a máš zateplenou boudu, tak by to měl pes zvládnout bez problémů... pokud by byl nějaký extrém, tak přidat do boudy slámu nebo vzít na noc např. do garáže - ne do vytopené místnosti...
add kupírování - ti, kteří si pořídili kupírovanýho psa (ze zahraničí), tak jim nic jiného nezbývá, neb český zákon zakazuje účast těchto psů na kynologických akcích... ale to by se mělo jednat pouze o psy ze zahraničí, tady už snad žádný chovatel okupírovaná štěňata neprodá

Erája1

  • Host
Re: středoasiat a dogtrekking
« Odpověď #18 kdy: Listopad 28, 2010, 15:30:51 »
Křížený s čím? Pokud ho nechceš brát domu, nech ho v boudě, ale takové, která mu nebude velká! Zateplená a narvaná senem nebo slámou až po střechu - zdupe si to a budete mu muset časem přidat. Musí si v té slámě vytvořit hnízdečko, ne jen na ní ležet. Je to malé štěně, má rychlejší metabolismus a ztrácí rychlejš teplo než velký pes. Pokud ho v budoucnu budete chtít brát dovnitř, brala bych ho už teď - a ne jenom na noc. Ostatně u asiata bych to dělala stejně, je potřeba si ho pořádně navázat na sebe, pak je všechno mnohem jednodší.

schovkalucka@seznam.cz

  • Host
Re: středoasiat a dogtrekking
« Odpověď #19 kdy: Listopad 28, 2010, 20:01:40 »
děkuji za odpovědi,je křížený s německým ovčákem.boudu má malou,má tam tlustou deku,velký polštář,ale vše mi vytahuje ven a leží na tom venku,byl už u majitele od narození s fenou venku.mi ho máme jinak v bytě,ale myslím že mu to teplo nedělá dobře,jelikož leží v chodbě na hlavních dveřích nalepený.Jinak na jaře mu chcem postavit i kotec aby byl už pak  na zahradě na stálo.máme ho v bytě asi měsíc,jinak sním každý 2 hodiny blbnu na zahradě,a odpoledne chodíme na dlouhý procházky,učím ho u kočárku.....potřebuji aby to byl rodinný pes,ale zároven i hlídací......ale samozřejmně mu nechci nějak ublížit v tomto počasí......

Erája1

  • Host
Re: středoasiat a dogtrekking
« Odpověď #20 kdy: Listopad 30, 2010, 22:03:42 »
V bytě si zvykne - i když leží u dveří na dlaždicích. Neřešila bych. Ale pokdu se rozhodnete ho odstěhovat do boudy, tak ne deka a polšář - ty se namočej a zmrznou a nehřejou a neuschnou. Lepší je ta sláma nebo seno. POkud je zvyklý venku, tak bych ho tam klidně nechala, ale pokud ho máte a chcete mít uvnitř, tak bych ho ven nedávala, nebo si nezvykne nikdy a bude pořád dělat, že je mu děsný vedro. Já takhle dala do bytu dospělého psa, zhruba rok trvalo, než si zvykl uvnitř - i když ale uněl, tak postel a byt by ted už za samotu venku (a ani tehdy) nevyměnil za žádnou cenu. Ideální je, když má pes navýběr formou psího průlezu ve dveřích.

Offline marduch

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 4
  • Souhlasu: 0
Re: středoasiat a dogtrekking
« Odpověď #21 kdy: Prosinec 01, 2010, 10:17:19 »
Ahoj, taky se vetřu do diskuze. Trochu OT. Už to tu pročítám asi měsíc a uvažuji na příští rok o účasti na nějakém DT. Nejdříve asi nějaký mid. Psovi (velký švýcaský salašník) jde teprve rok, takže takže trénujeme jen z lehka, truchu běh a na příští víkend chystáme běžky.

Chtěl bych reagovat na schovkalucka@... Pokud chceš mít pejsana venku a venku byl i odchován, tak bych ho do baráku netahal.
My jsme psa pořídili letos koncem ledna. Předpokládal jsem, že ho budeme mít venku, ale protože bylo spoustu sněhu a štěně nebylo do te doby nikdy venku, tak jsem si netroufl ho nechat venku. Boudu jsem už měl po berňákovi, kterého jsme měli před ním. Vzhledem k dlouhe zimě se pobyt štěněte v domácnosti protáhl až do května a potom bylo sakra těžké ho zvykat na pobyt venku. Chtělo to jen pevné nervy a spoustu pamlsků (a nový nátěr na dveře :). Dneska už je to úplně v pohodě, kotec má stále otevřený, takže si může jít po zahradě kam chce a o to aby se dostal do baráku už nemá zájem.

schovkalucka@seznam.cz

  • Host
Re: středoasiat a dogtrekking
« Odpověď #22 kdy: Prosinec 01, 2010, 22:07:43 »
zdravím,,já měla teda šteně měsíc doma,pak byl u boudy,ale ted ho beru domu na ukor těch mrazu,když ho pozoruju,tak mu to nevadí vubec,naopak sám k tý boudě běhá.....ale mám strach :'( ho tam ted nechávat,,jo doma to je sranda..jak píšete,to jsou samé pamlsky aby vše nezdevastoval...no chce si hrát!!!ale budu ráda,když ho budu mít stále při ruce,jak bude potřeba,a jinak v kotci na zahradě,jelikož my trávíme na zahradě od května až do podzima,,Myslím si že budem mít Bada taky v poho...a kotec se mu taky bude nechávat otevřený....aby běhal po celé zahradě......už jen proto aby nám nikdo nelezl na zahradu....myslím že aspon za ten měsíc doma,si na nás zvykl a ted už nás bere za svý!!jinak svámi souhlasím ;D

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: