Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Kastrace a hárání - 1 část (uzavřená)

Autor Téma: Kastrace a hárání - 1 část (uzavřená)  (Přečteno 33294 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline jazzinka

  • SPD
  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 191
  • Souhlasu: 1
Re: Kastrace a hárání
« Odpověď #75 kdy: Červenec 19, 2007, 17:56:46 »
Navrhuji téma kastrace uzavřít. Většina argumentů již byla řečena a dostali jsme se už k na můj vkus příliš osobnímu tónu.
Pokud Jana přijede na Fryšták, určitě si o tom líp pokecáte večer v hospodě, kde člověk přece jen vyjádří svůj názor přesněji než tady písemně (tedy aspoń do určitého počtu HU :-) ).
Navíc kastrace asi nejde moc zobecňovat (viz Lukáš a piti, Tombru) a opravdu to závisí na situaci, plemeni, počtu psů, povaze psa... prostě to tu stejně nevyřešíme, tak proč se v tom dál pitvat.

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Kastrace a hárání
« Odpověď #76 kdy: Červenec 20, 2007, 06:25:14 »
Jazzinka, souhlas!
Jsem taky pro nechat debatu na Fryšták. u HU ;)
Jani, za ten výrok o koulích máš u mě panáka, to sedí ;D ;D ;D

Hanka P.

  • Host
Re: Kastrace a hárání
« Odpověď #77 kdy: Červenec 20, 2007, 07:10:39 »
Jana: Jak už bylo psáno, hormonální injekce je svinstvo, které má víc negativních účinků než těch pozitivních. Přečti si minulé příspěvky nebo si jen prohlídni internet. Jseš-li ochotna do psa narvat tohle, pak svého psa k smrti odsuzuješ. To je to samé jako by jsi podporovala testy na zvířatech.

Offline vencan+3

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 803
  • Souhlasu: 36
  • Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů, pokud t
Re: Kastrace a hárání
« Odpověď #78 kdy: Červenec 20, 2007, 07:59:58 »
"milá " Jano, to ,že něco nechápeš,(jak si stojíš např. s diferenciální geometrií  :D tu já nechápu   :D) neznamená, že to tak není.. >:(. Ještě k vašemu podivu o zasahování do hierarchie smečky. Za posledních 8 let jsem to musel udělat 2 x (v zájmu zachování života "bývalé" alfy ) a pokaždé jinak a s ohledem na povahu dotyčných jedinců....Měli by jste si přečíst něco z etologie (alespoň Mikulicu, Trumlera, Lorenze etc), aby jste pochopili něco z chování vašich miláčků, bylo by to dobře pro ně i pro vás.... :P Je jasné, že každý nemůže mít větší smečku a spoustu věcí vypozorovat (pokud se vůbec chce a umí dívat), ale taky by se nemusel  "schovívavě" vyjadřovat k věcem o kterých zřejmě nic neví...  ;) :) Samozřejmě jsou lidé, kteří po prvním odchovaném vrhu napíšou knihu o chovu psů, nebo po odjetých pár sprintových sezonách knížku ***** od A do Z. ..... :D :P etc.Což může vzbudit jen úsměv...
 :D

Jana

  • Host
Re: Kastrace a hárání
« Odpověď #79 kdy: Červenec 20, 2007, 10:19:38 »
Tak naposled: na injekce jsem se ptala, že je to sviňstvo mi potvrdili i jiní, nejen tady, takže o nich neuvažuju, prosím přestaňte mě za otázku, možná hloupou?, napadat!!!!!

to Vencan: Neznám tě, nevím co máš za psy a jaké máš zkušenosti, ale myslím si, že příliš zjednodušuješ a zevšeobecňuješ. Prostě ty jsi to tak udělal, a bylo to dobré, tvoji psi to tak dělají, tak jsi přesvědčen, že to musí stejně fungovat u všech a kážeš svoje poznatky jako dogma. Jsou stovky psích plemen a v jejich rámci tisíce psích povah, každý je jiný. Ano, existují nějaké základní zásady a vzorce, ale všechno podle dané rovnice fungovat nebude.
Souhlasím s Jazzinkou, že tohle nejde vyřešit po diskuzi, příliš to svádí k vytrhávání jednotlivých věcí z kontextu a člověk přesně nedokáže formulovat jak tomyslí, ráda si s vámi o všem popovídám a nechám si poradit, nejdřív asi na Oderském puchýři.

to LenkaB: Možná budu označena za feministku, ale bohužel "koule" stále vládnou světem, nebo se o to aspoň pokoušejí!

Offline Kryštof+Naru

  • Administrator
  • čtyřprsťák
  • *****
  • Příspěvků: 132
  • Souhlasu: 1
Re: Kastrace a hárání
« Odpověď #80 kdy: Červenec 20, 2007, 11:37:41 »
asi bylo vážně řečeno vše podstatné, už se řeší jen osobní věci a ty je lepší nechat na osobní setkání...takže diskuzi uzamykám


Tombru doplnil:

Aby v tom nebyl zmatek, necháme to už uzavřené a pokud má někdo ještě potřebu k tomuto co říci, nebo se na něco dalšího zeptat, může založit nové téma k této problematice. Myslím že to přispěje i zpřehlednění diskuze na toto téma.

« Poslední změna: Červenec 20, 2007, 16:15:54 od tombru »