Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Kastrace a hárání - 1 část (uzavřená)

Autor Téma: Kastrace a hárání - 1 část (uzavřená)  (Přečteno 34326 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Simona

  • Host
Kastrace a hárání
« Odpověď #30 kdy: Červenec 18, 2007, 13:56:43 »
to karel+poník: dotaženo do důsledku - odstraňme psy a nebudou mít problémy žádné...  ::)

Offline CassidyTeam

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 132
  • Souhlasu: 0
Kastrace a hárání
« Odpověď #31 kdy: Červenec 18, 2007, 14:18:47 »
Netušila jsem jakou tady strhnu lavinu od fanatických odpůrců kastrace a injekcí.
To Jana: Nejedná se o fanatismus, jde pouze o lékařsky, vědecky a vlastními zkušenostmi podložené informace.
Podle tebe je tedy fanatické, odmítá-li někdo svou fenu narvat spoustou hormonů a zlikvidovat rovnováhu organismu? Dle tebe je normální, že ať ti radši fena umře v bolestech na rakovinu, hlavně že nebude hárat. Gratuluju! Právě jsi svému psu zkrátila život a odsoudila ho k jisté bolestivé smrti.
CassidyTeam

Katka a Híra

  • Host
Kastrace a hárání
« Odpověď #32 kdy: Červenec 18, 2007, 14:48:54 »
Od hárání na treku se to tu posunulo ke kastraci, což je pro mne posledních 14 dní velice aktuální téma - budu tedy ráda za každý váš názor.
MInulé pondělí jsem musela nechat vykastrovat 4,5 letou fenku kvůli zánětu dělohy. Nejprve jsme se to pokoušeli léčit, ale nazadařilo se a operace byla nutná.
Mám doma ještě jednu fenu, která je pouze o rok a čtvrt mladší. Dosud se té starší (vykastrované) vždy podřizovala a ve všem ustupoval. Nyní sleduji celkem zásadní obrat, kdy se po té starší ostře ožene a kolikrát po ní sama "vyjede". To se dříve vůbec nestávalo - podle toho, co jsem zde četla a taky sama tušila je to vlivem kastrace...
Skutečně je to na kastrovaném psu okamžitě "poznat"...?
Co mohu čekat dál...?

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Kastrace a hárání
« Odpověď #33 kdy: Červenec 18, 2007, 14:51:43 »
Trošku odbočím, Jani: fena nebude chovná, DKK 3/4? Četla jsem, že chceš jít jenom mid, ale máte natrénované a zvládne to s takhle vysokou DKK? Co je to za plemeno?

Katko: tohle asi nebude mít s kastrací souvislost, k poklesům hormonálních hladin nedojde tak rychle...spíš je stará fena ještě slabá po operaci, mladá cítí, že přišla její šance, tak to zkouší...jak se stará zbráboří, pravděpodobně ji velice rychle usadí... ;)

Offline Wami

  • SPD
  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 21
  • Souhlasu: 0
  • skorovlci a psočert
Kastrace a hárání
« Odpověď #34 kdy: Červenec 18, 2007, 15:03:45 »
Zas tak bych to nedramatizovala... :o

Znam par kastrovanych fen, zdravotni problemy nema ani jedna, o inkontinenci vim z doslechu, zadna z tech, ktere znam, problemy nema. Co se tloustnuti tyka - no, tendenci tloustnout ma uplne kazdy pes, pokud se s nim nemaka, jediny rozdil je teda v tom, ze u kastrovane cuby na to hodim oko castejc.

A co se tyka psychiky - ano, pes to bere hur, s nim totiz jinak ty hormony mlatej cely rok, furt nekde nejaka hara... Ale ze by se o nej ostatni psi otirali, to teda fakt neni pravidlem, jeden z mych psu je kastrovany ze zdravotnich duvodu a muzu jit v jakekoliv smecce, a jeho si tam zadny pes vsimat nebude, projde hrde stredem jako pred kastraci. Ono zalezi, jak moc byl ten pes dominantni pred kastraci, po kastraci se zmeni vetsinou temperament, ale povaha jako takova ani ne. (Cholerik se nestane flegmatikem...)

Co se tyka psychiky u fen - vzhledem k tomu, ze pokud nezabrezne, ma fena hladinu hormonu v podstate pul roku ustalenou (pak zmeny pri harani a zas pul roku klid), tak pokud nedojde k tomu vykyvu co pul roku, fena sama o sobe se s tim vyrovna spokojene. Ostatnim psum nebo fenam sice muze vonet "jinak" (poznaji, ze je neplodna, jako by poznali jiny vykyv proti prirode), ale zase - zalezi, jake ma fena sebevedomi, neni pravidlem, ze by je chtely jine feny zabit, znam jich par, ktere naopak maji tendence vyjizdet samy a damskou cast smecky si osefovat.

Nemluve o tom, ze velka cast dogtrekaru nema psy v tak velkych smeckach, aby to stalo za extra diskuzi, a co se tyka slozeni smecky cizi (prochazkove), je to sumak, to se stejne vetsinou skladaji lidi dohromady tak, aby psi mezi sebou konflikty nevyvolavali.

A posledni uvaha - nekastrovat fenu znamena urcita rizika (napriklad ten zanet delohy nebo z psychickeho hlediska az 10 dni, kdy se fena muze zblaznit z toho, ze nemuze za psem, nemluve o riziku falesky a psychickym problemum s faleskou). Kastrovat fenu znamena jina rizika (napriklad inkontinence nebo u fen se slabym sebevedomim snizeni hierarchickeho postaveni ve smecce).

Probrat si to musi kazdy sam, ale silna slova jako "mrzaceni" myslim do rozumne diskuze vazne nepatri...  >:(

Offline Wami

  • SPD
  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 21
  • Souhlasu: 0
  • skorovlci a psočert
Kastrace a hárání
« Odpověď #35 kdy: Červenec 18, 2007, 15:06:42 »
Katka a Híra
Taky si nemyslim, ze by to melo souvislost s kastraci, hormony se vyplavuji nekolik mesicu, nez se ustali jejich hladina... Starsi cuba j v oslabeni, mlada to vi, tak vyuziva prilezitosti... Taky bych rekla, ze ji to starsi vrati i s urokama, az bude OK... ;)

Offline vencan+3

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 803
  • Souhlasu: 36
  • Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů, pokud t
Kastrace a hárání
« Odpověď #36 kdy: Červenec 18, 2007, 15:24:50 »
to Katka: ta mladá je už dospělá, dá se očekávat, že bude chtít jít nahoru přes tu "divnou" a je na tobě jako na ALFĚ  aby jsi to ukočírovala... já bych spíš toho teď využil, a jejich pozice prohodil, ale musíš citlivě, aby se starší necítila "vyhozená" ze smečky a nesmíš dovolit vůbec žádný náznaky rvačky a jestli jsou to "bojovky"  :-X tak to nebude vůbec jednoduchý, páč  pitové a amstafové (NE stafordi) mají vyblokovaný sociální chování...
Ale je na tobě jak je znáš a co myslíš , že bude (pro ně) nejlepší ;)

Offline Katka a Hírusa

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 22
  • Souhlasu: 0
Kastrace a hárání
« Odpověď #37 kdy: Červenec 18, 2007, 15:39:16 »
Taky se domnívám, že není možné, aby bylo na feně hned "cítit", že je kastrovaná. Přičítám to tomu, že mladá cítí, že je strarší oslabená. Venca má asi pravdu. Podle mne má mladá na to, aby starou strčila do kapsy a v podstatě jsem čekala, kdy nastane období, že si to začne uvědomovat a zkoušet se prosadit.
Je otázkou, zda jim ve výměně pozic pomoci, aby to proběhlo v klidu a zda vůbec tomu pomáhat. Je mi jasné, že v tom mi asi moc neporadíte, protože čubiny neznáte.
Ale i tak DÍKY!  :)

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Kastrace a hárání
« Odpověď #38 kdy: Červenec 18, 2007, 15:46:29 »
Katko: já se držím názoru, do hierarchie ve smečce příliš uměle nezasahovat, nechat psy, ať si to spolu nějak srovnají (nemyslím nechat je ať se pozabíjí!) a pak toto uspořádání prostě respektovat a podporovat. U mamutů to zatím funguje, jestli je tomu tak i u "normálních" psů musíš posoudit sama.

Offline Katka a Hírusa

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 22
  • Souhlasu: 0
Kastrace a hárání
« Odpověď #39 kdy: Červenec 18, 2007, 15:48:12 »
Prozatím do toho nezasahuji, jen bráním bitce - takže, když po sobě vyjedou, tak je zhoukám.
Otázkou je . . . mám-li normální psy  ??? :-X ;D

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Kastrace a hárání
« Odpověď #40 kdy: Červenec 18, 2007, 15:49:43 »
Bitce braň, jestli jsou to obě "Hirušky" tak potěš pámbu, to bych od sebe nechtěla rozkopávat :-X
« Poslední změna: Červenec 18, 2007, 15:53:17 od LenkaB »

Offline Katka a Hírusa

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 22
  • Souhlasu: 0
Kastrace a hárání
« Odpověď #41 kdy: Červenec 18, 2007, 15:59:04 »
No Leni - co měla ta poznámka znamenat?  ???
Obě to jsou "mazlinky Hírušky"  :-X  Zatím stačilo vždy jen zařvat - když byl tedy někdo poblíž. K bitce zatím ani v minulosti nikdy nedošlo, ale na šití už jsem s mladou byla několikrát - má jemný čumáček, náchylný k roztrhnutí o cizí tesák  :-\

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Kastrace a hárání
« Odpověď #42 kdy: Červenec 18, 2007, 16:08:45 »
Kolik váží taková jedna mazlinka? :-X

Offline Katka a Hírusa

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 22
  • Souhlasu: 0
Kastrace a hárání
« Odpověď #43 kdy: Červenec 18, 2007, 16:19:13 »
Já si myslím, že méně než vaši mazlíci. Ty moje obludky jsou takové atletky - takže  zhruba 32 kg, ale je pravdou, že by měly mít nejméně 40 kg. Jenže ta starší má velkou dysplazii - tudíž ji držím v lehké formě a Hírusa má jemnější kostru a i kdybych do ni cpala žrádlo horem dolem, tak nepřibere  ???

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Kastrace a hárání
« Odpověď #44 kdy: Červenec 18, 2007, 16:22:39 »
Tak to je jako mamut, to zas není tak moc, to vypadají jako větší telátka ;)