Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Kastrace a hárání - 1 část (uzavřená)

Autor Téma: Kastrace a hárání - 1 část (uzavřená)  (Přečteno 33256 krát)

0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.

Jana

  • Host
Kastrace a hárání
« Odpověď #15 kdy: Červenec 18, 2007, 12:27:36 »
Netušila jsem jakou tady strhnu lavinu od fanatických odpůrců kastrace a injekcí. To máte  potom asi stejný názor třeba na antikoncepci u lidí? Možná vám to svatý otec zakázal! >:D Každý máte doma 10 dětí, každý rok jedno? Nebo jak to řešíte? To není proti přírodě?
Znám spoustu kastrovaných fen a žádná mi nepřipadá jako dement, jsou poslušné, zdravé!
Moje fena chovná nebude (DKK 3/4)

Offline přemnožená

  • SPD
  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 48
  • Souhlasu: 0
Kastrace a hárání
« Odpověď #16 kdy: Červenec 18, 2007, 12:34:38 »
Já se ještě vrátím k volně pobíhajícím psům po táboře. Na vlastní oči jsem viděla a myslím, že jsem nebyla sama, že volně pobíhající pes, ne hárající fena, napadl uvázaného psa a majitel volně pobíhající psa zmlátil toho uvázaného, cože si to dovoluje!!!!!!!!
Monča

Offline Kryštof+Naru

  • Administrator
  • čtyřprsťák
  • *****
  • Příspěvků: 132
  • Souhlasu: 1
Kastrace a hárání
« Odpověď #17 kdy: Červenec 18, 2007, 12:36:42 »
Jana: moc to dramatizuješ, tady se jen snažíme poskytnout více informací/názorů, ať se třeba nerozhodneš kastrovat unáhleně...
jestli bereš antikoncepci je tvé rozhodnutí, ale co může pes (fena) říct k páníčkově rozhodnutí ho(ji) kastrovat (nehledě na to, že je to trochu definitivnější zákrok, než antikoncepce)?

Offline peppo

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 316
  • Souhlasu: 0
Kastrace a hárání
« Odpověď #18 kdy: Červenec 18, 2007, 12:38:29 »
 :o to snáď nemyslíš vážne?
tak za seba môžem povedať, že ak by niekto takto udrel môjho psa, ktorý by bol uviazaný, neručím za seba a asi by ma potom museli disknúť aj z treku, pretože toho chlapa by som vlastnoručne vytrieskal a bolo by mi jedno, či je starší alebo mladší...
peppo

Simona

  • Host
Kastrace a hárání
« Odpověď #19 kdy: Červenec 18, 2007, 12:38:48 »
Jako veterinářka se velmi často setkávám s kastrovanými fenami a nepozoruji žádné výrazné odchylky v chování. Většina mých kolegů má feny kastrované. V rodinách, kde je jedna fena, nejsou změny žádné nebo minimální. Není to o tom, že by veterináři psychické hledisko pomíjeli - vždycky je to rozhodnutí majitele a ten by měl mít VŠECHNY informace od veterináře. Já možnou změnu psychiky zmiňuji vždy, rozhodnout se musí majitel. Z mého pohledu je kastrace jako preventivní zákrok (pyometra, nádory na mléčné žláze) poměrně dobrá, ale možná to bude dané tím, že už jsem bohužel viděla spoustu fen s pyometrou, kterým třeba děloha praskla a hnis se vylil do dutiny břišní, spoustu fen s otevřenými nádory na mléčné žláze, třeba i velikosti grepu, feny s metastázami na plicích.... Nezřídka tyto problémy vedou k euthanazii.
Máme doma dvě feny, obě nekastrované. Obě jsou s chovným potenciálem a proto je zatím kastrovat nechci. Ale přiznám se, že se pyometry a nádorů na mléčné žláze bojím hodně a po hárání je víc pozoruju a často prohlížím mléčnou žlázu...

Injekce nepodporuju, riziko vedlejších účinků je poměrně vysoké.

Mimochodem, co se týká hormonální antikoncepce u žen, i tam jsou celkem závažná rizika, jen se o nich moc neví a moc nemluví.

Offline přemnožená

  • SPD
  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 48
  • Souhlasu: 0
Kastrace a hárání
« Odpověď #20 kdy: Červenec 18, 2007, 12:40:55 »
Peppo: to nebyl chlap to byla slečna!!!!!!!
Monča

Offline janik a fleky

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 79
  • Souhlasu: 0
Kastrace a hárání
« Odpověď #21 kdy: Červenec 18, 2007, 12:43:47 »
simono, to je presne ono...vidim to dost podobne...
premnozena: myslim, ze peppo by zmydlil i tu slecnu, kdyby nekdo sahal na jeho hafika ;)

Offline peppo

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 316
  • Souhlasu: 0
Kastrace a hárání
« Odpověď #22 kdy: Červenec 18, 2007, 12:46:19 »
jj, asi by som jej bez problémov strelil minimálne facku...
a nemal by som žiadne výčitky
peppo

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Kastrace a hárání
« Odpověď #23 kdy: Červenec 18, 2007, 12:55:25 »
Teda, člověk chvilku vypadne do práce a tady je rušno  ^-^
Myslím, že psychické změny na kastrované feně člověk nevidí, ty nemilosrdně odhalí ostatní psi resp. psí smečka...  Tam se sebemenší odchylka v chování neodpouští a většinou draze platí...

Offline vencan+3

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 803
  • Souhlasu: 36
  • Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů, pokud t
Kastrace a hárání
« Odpověď #24 kdy: Červenec 18, 2007, 12:57:17 »
to Jana: tak proč jsi se ptala, když jsi rozhodnutá...
 :( a myslím, žes to ani pozorně NEČETLA, páč se tady vcelku nikdo nijak (až na tebe) nerozčiloval...,a jen každý vyjádřil svůj názor, takže kdo tě to radostně neodsouhlasí je fanatik?  :-X  K tomu není co dodat...
to Simona: vždyť to samé jsme jí psali, ale zkus uvážit kolik fen bez těchto problémů k tobě nemuselo :P
A věř , že život kastrovaného JEDINÁČKA a život kastráta ve SMEČCE je setsakra rozdíl  ;)

Jana

  • Host
Kastrace a hárání
« Odpověď #25 kdy: Červenec 18, 2007, 13:21:04 »
Citace
To tě opravdu těch 6-10 dní v roce (kdy o něco jde) tak obtěžuje ? V Japonsku prodávají "psího" robotka nehárá, nemusí se venčit ...příště jdi spíš do tohodle
to Vencan: To mi nepřijde jak klidná výměna názorů!
Kdybych byla rozhodnutá, tak se neptám, nechám Connii vykastrovat a nikdo o tom nemusí ani vědět.
Děkuju Margitě a Simoně za rozumné názory pro a proti.
to LenkaB: K té psychice, no nevím, nevím, potkávám spoustu kastrátů (psů i fen) a jsou normální, nevím, co by na nich nějací cizí psi (jaká smečka??) jako měli vidět.

Offline karel+poník

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 36
  • Souhlasu: 2
Kastrace a hárání
« Odpověď #26 kdy: Červenec 18, 2007, 13:24:43 »
čauky
venco mám dost dobrej nápad co takhle vykastrovat celou smečku ;D

moje tetka má vykastrovanou čubu a naši pesani ji neberou ani jako kočku natož jako psa

PS:jinak prevence je moc dobrá věc jdu odstranit pesanum žaludky( mělo by to taky své výhody moc nesežerou a nemusim se bát že se jim otočí) ;)

nicméně je pravda že je to každého věc ,ale chudák pesan  :'(

Offline elina

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 527
  • Souhlasu: 6
Kastrace a hárání
« Odpověď #27 kdy: Červenec 18, 2007, 13:38:09 »
Jano, přidám ještě dvě zkušenosti s kastrátama:
moje fena měla před kastrací malé sebevědomí, po kastraci se dostalo na stupnici 0, vztah ke mně na bodu mrazu, jiné feny, které jsme potkávaly se jí snažili napadat a jedna řekla bych i s chutí zabít. trvalo hodně dlouho než se to podařilo napravit a rozhodně jsem to nedokázala sama. co se týká vztahu samců, tak těm "voní" do dneška.
druhý pes, labrador kastrovaný předchozí majitelkou cca v 9 měsících z důvodu slepeckého výcviku, ve dvou letech naprosto nedospělý jedinec, neznalý vzorců chování k druhým psům, jehož nenapadnul ani pes mé kamarádky, který by jinak nejraději všechny samce sežral, prostě to pro něj nebyl pes ani fena, ale něco divného na hraní.
netvrdím, že to takto musí fungovat u všech, ale jenom jaké jsou možné konce.

Offline vencan+3

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 803
  • Souhlasu: 36
  • Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů, pokud t
Kastrace a hárání
« Odpověď #28 kdy: Červenec 18, 2007, 13:39:32 »
Pokud je to jen fena v rodině ( co potká pár pesů jen při venčení) a je dospělá a má zažitý všechny normální vzorce chování není to až zas taková tragédie. Pokud je to fena žijící ve smečce - je to tragédie vždy. U psů samců tohle platí na 300% , zkrátka "čubopsi" to v psí společnosti nemají už nikdy  "lehký".
to Jana: a tohle si četla a vnímala? ;) :-X :P

Simona

  • Host
Kastrace a hárání
« Odpověď #29 kdy: Červenec 18, 2007, 13:54:32 »
to Venca: rozdíl mezi jedináčkem a smečkou samozřejmě chápu a nijak se nepřu. Je mi jasný, že u feny ze smečky se tohle rozhodování bude dělat mnohem hůř. Taky si nedovedu moc představit, co by se stalo, kdyby jedna z našich dvou fen měla být kastrovaná a druhá ne.