Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 MIDy

Autor Téma: MIDy  (Přečteno 70688 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline P. & G. N. R. J.

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 653
  • Souhlasu: 29
Re: MIDy
« Odpověď #15 kdy: Leden 20, 2010, 15:55:20 »
V podstatě se to dá přirovnat třeba k fotbalu. Má jedna oficiální pravidla podle nich se pořádá třeba  MS. Když si zahraju před barákam na škváře s kamarády, tak tomu sice taky říkáme fotbal, ale ofiko pravidla tu nikdo neřeší a nějaké mistrovství taky nikdo pořádat nebude :) A když si budu chtít udělat svoje škvárové MS tak sice můžu, ale UEFA mi těžko dá k dispozici nějakou podporu a svůj web :)
« Poslední změna: Leden 20, 2010, 15:57:18 od P. & G. N. R.+6 »

Offline FbIwDk

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 6
  • Souhlasu: 0
Re: MIDy
« Odpověď #16 kdy: Leden 20, 2010, 16:02:29 »
V pohode, chapem to a uz to nebudem dalej tirsit. Uvidime sa. Milan :-X

Offline Charles

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 208
  • Souhlasu: 39
Re: MIDy
« Odpověď #17 kdy: Leden 20, 2010, 16:45:03 »
evidentně nechápeš že dogtrekking = long
mnooo, ja bych rek:
dogtrekking - trekking se psem - co je trek dobre i kdyz velmi strucne a jednouduse popisuje Wikipedie, a psa asi znate - pripadne Wiki :)
long (dogtrekova akce) - dogtrekking podle pravidel/soutezniho radu tady nekde

ale bacha, ted se poustim na ukrutne tenkej led O:-)
Československý včák?
Parťák a společník, neopakovatelný...

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: MIDy
« Odpověď #18 kdy: Leden 20, 2010, 16:51:16 »
long, hard journey... to asi nebude MID, že?  ;D

Offline Jana & smečka

  • SPD
  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 482
  • Souhlasu: 33
Re: MIDy
« Odpověď #19 kdy: Leden 20, 2010, 18:48:05 »
je zbytečný se o tom dohadovat :P prostě je rozdíl ujít nějakých 40km a večer být v pohodě v kempu a ujít 50km, mezitím zmoknout, zabivakovat, a ujít dalších 50km...a věř, že většině LONGařů je úplně putna, jestli jsou v MČR 5. nebo 50. Dělají to pro sebe a pro psy a ne pro ceny...A hlavně myslím, že MČR je hlavně z důvodu sponzorů, kteří by určitě radši sponzorovali nějaký výběrák pro služebáky, než toulání se přírodou...Ale když je závod zařazený do MČR, tak už je to o něčem jiném...On je totiž rozdíl sehnat sponzory pro 100 lidí, aby každý něco dostal, než ocenit jen tři nejlepší.

Offline burak

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 74
  • Souhlasu: 1
Re: MIDy
« Odpověď #20 kdy: Leden 20, 2010, 19:49:18 »
To je ale vážně schíza....
Opravdový a správný dogtrekkař to dělá pro sebe a pro psy a o ceny mu nejde. Přesto se pořadatel shání ceny pro všechny. Aby je dostal, potřebuje sponzora. Aby sehnal sponzora, potřebuje, aby to bylo MČR. MČR přitahuje ambiciozní jedince. Vítězové závodů nejsou opravdoví a správní dogtrekkaři, protože při závodě moc pospíchají. Mistr republiky to dělá špatně, protože "dogrekking není vo tom bejt první". Ostatním je proti jejich vůli měřen čas a jsou jim vnucovány ceny, o které nestojí.

Dobře, trochu přeháním. Ale tohle je jedinej sport kterej znám, kde se závodníci stydí říct, že chtějí závodit a pokud možno vyhrát.

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: MIDy
« Odpověď #21 kdy: Leden 20, 2010, 20:05:58 »
buráku, ono (teda aspoň u mě) není prioritou závodit popřípadě vyhrát (hahaha), ale užít si to se psem, hlavně se doplazit do cíle... mno a když se doplazím na bedně, jsem samozřejmě ráda. Když za to něco dostanu, bránit se (většinou - šmejdgranule fakt nechci) taky nebudu. Ale priorita není vítězství nebo co nejlepší umístění za každou cenu.
Zatímco třeba u agility pro mě vždycky byla priorita vyhrát. Ne doběhnout, ne zlepšit si čas, vyhrát. Holt ráda vyhrávám...

Offline Jana & smečka

  • SPD
  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 482
  • Souhlasu: 33
Re: MIDy
« Odpověď #22 kdy: Leden 20, 2010, 20:30:02 »
buráku - ty snad chodíš na trekky abys vyhrál??? jasně, najde se pár magorů, kteří jsou schopni jít i přes psa, ale těch je minimum...A ano - opravdu myslím, že většina dogtrekkařů chodí, aby si užili volný čas v přírodě se svým psem...Alespoň v té časové hranici, kde se pohybuju já...tam opravdu nejde o to vyhrát...jinak proč taky sedět v hospodě, když se musím hnát, abych byla v cíli o hodinu dřív...a alespoň za mě - v tomhle sportu opravdu nemám potřebu vyhrávat...doma mám těch pohárů tolik, že se stejně většina válí v bedně...a opravdu to není z mistrovství světa, který má účastníků, co by na jedný ruce spočítal...

Offline P. & G. N. R. J.

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 653
  • Souhlasu: 29
Re: MIDy
« Odpověď #23 kdy: Leden 20, 2010, 23:53:07 »
A je to tu zase >:D Absťáááák!!!! :D :D Já taky jdu především abych si to užil. To že je to MČR mě motivuje si občas zazávodit a zkusit co ve mně je.Když se umístím, tak mě to samozřejmě potěší. Pokud někdo běží celou trasu a nejde přes psa, má můj obdiv a řadím ho též mezi rekaře :)  Vytrpí si  dost,zároveň si to vychutná a odměnou mu je vítězství. V tom je právě krása dogtrekkingu, že ho každý bere trošku jinak, pohodářům je to fuk, užijí si to, diplom a nějaká drobnost je potěší. A drtivá většina lidí je spokojená.
Pak přijde zimní pauza, začne se to dohadovat na diskusi stále o tomtéž >:D a na jaře je zase pohoda klídek a treky :)

Offline FbIwDk

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 6
  • Souhlasu: 0
Re: MIDy
« Odpověď #24 kdy: Leden 21, 2010, 09:09:08 »
Som rad, ze sa diskusia dostala do normalu. Milan

Offline Roman/ HOLKI

  • 1
  • zasloužilý psavec :-)
  • *
  • Příspěvků: 1198
  • Souhlasu: 1
  • Baláž EXTREME TEAM Ostrava Markíza Marika/HOLKI
Re: MIDy
« Odpověď #25 kdy: Leden 21, 2010, 10:12:43 »
Buráku pěkně si to napsal.Je to jediný sport u nás kde je třeba se chovat antizávodně  ;D  a to je pravda pravdoucí.
A bude hůř tak do 2-5 let kam tedy dojde LONG seriál MČR .....ja to vím....
LONG určitě nezanikne protože je to vždy výzva pro jednotlivce ať závoďaka či turistu jenom se změní chápaní lidí co ho provozují a sami se musí naučít si na rovinu říct proč to dělají a nenalhávát sobě a veřejně.Dělat věcí na půl opravdu některé lidi zatím uspokojuje.
To je ta česká povaha slabého sebevědomí a studu za svůj projev nějaký.Ale v tom jsme všichni tak trochu nevinní protože tak nás deformovali za bývalého režimu a my jsme teď hození do divočejší vody a nikdo nás nenaučil a nepřipravil kvalitněji plavat než jsme byli zvykli kdy nám to těma tkz. prsama volně stačilo.A člověk se nezmění za 2-3 roky to trvá i 10 let a více.
Ja jsem si třeba vybudoval profesionalní podmínky a považuji se za profíka,ale jsem na to hrdý že jsem se k tomu dopracoval sám vlastní ctižádostí a bojovnosti něco dokázat.

Ale nechci se tady míchat do diskuze když to není tedy web pro nás.
My už máme svou asociaci a jedeme si svou cestou.
Ale píšu Ti spíše že Tě bude zajímat že 11.4. bude akce  v těch Novohradských horách bude závod na 32 km a bude to zařazeno do letošního EuroCupu-Česko-Polsko-Slovensko.
Loni jsi to myslim běžel a i Vojta Soudek.My tam letos taky vyrazíme a s náma další např. Profousovi a někdo tady z Ostravska.

Česká asociace Horských běhů a Dogtrekkingů  ČAHBAD.Oficialní stránky-termínovka závodů: www.tourdebeskydy.estranky.cz .Diskuze-chat: http://www.tourdebeskydy.estranky.cz/stranka/diskuze

Offline burak

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 74
  • Souhlasu: 1
Re: MIDy
« Odpověď #26 kdy: Leden 21, 2010, 11:12:21 »
Jana & smečka: Pokud to nebyla řečnická otázka, už moc oficiální DT nechodím, z mnoha důvodů. "Abych vyhrál" nebyl důvod, proč jsem chodil, ale většinou jsem se snažil neflákat a nebylo mi jedno, na kterém místě skončím.

Roman/HOLKI: O Novohradkách vím a těším se, vloni se mi tam líbilo. Budu rád, jestli bude zase možnost startovat se psem.
Bohužel ty na těch Tvých stránkách nedokážu najít termínový kalendář 2010 - existuje něco takového?

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: MIDy
« Odpověď #27 kdy: Leden 21, 2010, 11:24:40 »
"Abych vyhrál" nebyl důvod, proč jsem chodil, ale většinou jsem se snažil neflákat a nebylo mi jedno, na kterém místě skončím.
jo, ale přesně tohle je rozdíl mezi DT a jinými sporty (dobrá, maraton taky dost lidí běží "aby doběhli" a je jim jasné že na bedně nebudou). Když jedeš na agility, chceš vyhrát (aspoň já teda), když jedeš na turnaj v šipkách, chceš vyhrát. Ale když jedeš na DT, chceš to primárně dojít, užít si to,... a někde vzadu je i to že třeba chceš dojít na pěkném místě, když to půjde. Kdyby se na DT jezdilo jen vyhrávat, asi by tam moc lidí nebylo...

Offline burak

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 74
  • Souhlasu: 1
Re: MIDy
« Odpověď #28 kdy: Leden 21, 2010, 12:29:28 »
Tady bych si dovolil nesouhlasit, ten rozdíl je totiž jinde. Na mojí rekreační-hobby úrovni se žádný sport ani nedá dělat kvůli vítězství. Na spoustě závodů je takových lidí většina a přijede tam pár opravdových sportovců, kteří jsou na bedně a ti obyčejní je kolikrát na té bedně ani nevidí, protože jsou ještě na trati. Co jsem měl možnost poznat, fungujou takhle různé běhy, závody horských kol, amatérské triatlony, závody na běžkách...

Teď se jela Jizerská 50. Věřím, že naprostá většina lidí si tam jela zazávodit čistě z radosti, ne kvůli vítězství, věděli předem, že to pojednou třeba 6 hodin a budou se trápit. Úplně jako DT, tady rozdíl není.

Rozdíl je v tom, že težko někdo z těch mnoha lyžařů tvrdí něco ve smyslu, že ten Standa Řezáč je magor a že nepochopil podstatu závodů na běžkách, a vůbec, stejně má nějaké moc lehké lyže a pomáhají mu servismeni, to není fér, a správné je jezdit v klidu a kochat se a zastavovat se po bufetech. A už vůbec si nedovedu představit, že by tohle byl názor pořadatelů závodů a veřejně se to probíralo na oficiálním webu běhu na lyžích.

Aby bylo jasno, nemám nic proti flákání se po bufetech, ale nemůžu tomu říkat závod nebo dokonce MČR.


Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: MIDy
« Odpověď #29 kdy: Leden 21, 2010, 12:46:20 »
proč by Jizerská 50 nesměla být v MČR nebo v něčem podobném? Ti co chtějí body se stejně po bufetech flákat nemůžou a jestli za nima jede 50 lidí nebo 5000 je přece jedno, ne?
A k profesionalitě - myslíš že ještěrka nebo Eva Valentová si ty medaile jako zaslouží míň než Baláž, protože na rozdíl od něj zvládají kromě tréninků i práci?  :o
Jinak na rekreační úrovni běhá převážná většina agiliťáků, přesto mají úspěchy nejen na MČR, ale často i na MS, ME, IMCA,...

Kecy o tom že běžci jsou magoři co nepochopili podstatu DT jsou blbost. Ovšem tato jistá nevraživost vznikla kvůli jednomu konkrétnímu běžci, pro kterého nebyl prioritou pes a jeho zdraví, ale vítězství. Holt někdo klidně zabivakuje nebo vzdá 12km před cílem, aby psovi neublížil, někdo uštvaného psa ještě vezme druhý den na mid... Ale to fakt není o běžcích/neběžcích - mezi "skutečnými trekaři" jsou taky kolikrát případy...

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: