Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Se psem na běžkách

Autor Téma: Se psem na běžkách  (Přečteno 37764 krát)

0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.

Offline Hyena

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 461
  • Souhlasu: 4
Se psem na běžkách
« kdy: Leden 11, 2010, 18:23:07 »
Lidičky s Hyenou nás lapilo běhání na běžkách, ale zjistila jsem, že ne všude se může do stopy se psem, i když je na postroji. Zákládám tedy nové tématko a prosím o tipy, kde se dá běhat se psem na běžkách, aniž by z toho  byly konflikty či jiné nepříjemnosti. Zatím vím akorát o stopách u Tábora, okolo Jistebnice.

Vlado+beauceron Ati

  • Host
Re: Se psem na běžkách
« Odpověď #1 kdy: Leden 11, 2010, 19:31:20 »
Ja chodím pravidelne do Jizerek, väčšinou však po večeroch s čelovkou a zatiaĺ som žiadem konflikt nemal. Nádherne je aj v Polsku, hneď za hranicou- Jakuszyce.

Offline Hyena

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 461
  • Souhlasu: 4
Re: Se psem na běžkách
« Odpověď #2 kdy: Leden 11, 2010, 20:50:46 »
hele a v Jizerkách kde?Zrovna pře Jizerskou magistrálu mě totiž varovali. faktem je, že pro mě tyhle hory padají v úvahu bohužel hlavně o víkendu, kdy je příliv lidí podstatně větší, :(

Offline zlá-tužka

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 128
  • Souhlasu: 1
Re: Se psem na běžkách
« Odpověď #3 kdy: Leden 11, 2010, 22:24:01 »
a jak se pozná, kam se se psem smí a kam ne? to se musí nějak někde zeptat? jinak v jizerkách jsou skoro všechny turisticky značené trasy v zimě určený pro lyžaře, tak na těch mimo magistrálu by to snad nemuselo vadit, a v neposlední řadě si můžeš vyšlápnout i vlastní stopu mimo ty trasy ;)

Offline peFO

  • SPD
  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 124
  • Souhlasu: 5
Re: Se psem na běžkách
« Odpověď #4 kdy: Leden 11, 2010, 22:32:17 »
a jak se pozná, kam se se psem smí a kam ne? to se musí nějak někde zeptat?

Minulej rok jsme vyjížděli z Bedřichova a byly tam cedule zakaz vstupu se psy...jako stejně to nikdo nedodržoval ale cedule tam byly. Pes byl na vodítku takže nebyl problém, jen nějaké 60ti leté paní se to dotklo...asi ji žralo že se člověk tak nenadře ;D

Nejlepší je ale takhle jezdit buď k večeru nebo z rána, když tam ještě nikdo není....to ti hrozí, že tam potkáš i nějaký spřežení :)

Offline zlá-tužka

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 128
  • Souhlasu: 1
Re: Se psem na běžkách
« Odpověď #5 kdy: Leden 11, 2010, 23:35:58 »
tak to bude asi jen kvůli magistrále, jinak snad ne, já v okolí naší chalupy na tratích cedule zákaz vstupu se psy nikdy neviděla..

Offline jazzinka

  • SPD
  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 191
  • Souhlasu: 1
Re: Se psem na běžkách
« Odpověď #6 kdy: Leden 12, 2010, 09:10:32 »
Na jiz. magistrálu se dá tak od 15h s čelovkou, přes den jinak opravdu riskuješ konflikt.  Obvykle tě někdo seřve na všech upravovaných tratích (Mísečky apod.), takže tam je lepší jezdit spíš jen ve všední dny a pokud je stopa dostatečně přemrzlá, aby ji pes nerozdupal. Jakuszyce jsou v tomhle směru přívětivější.
Na neupravovaných tratích by problém být neměl.

Offline ŽufrikTeam

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 297
  • Souhlasu: 8
Re: Se psem na běžkách
« Odpověď #7 kdy: Leden 12, 2010, 11:55:50 »
Na jiz. magistrálu se dá tak od 15h s čelovkou, přes den jinak opravdu riskuješ konflikt.  Obvykle tě někdo seřve na všech upravovaných tratích (Mísečky apod.), takže tam je lepší jezdit spíš jen ve všední dny a pokud je stopa dostatečně přemrzlá, aby ji pes nerozdupal. Jakuszyce jsou v tomhle směru přívětivější.
Na neupravovaných tratích by problém být neměl.


Na upravovaných to plně chápu, na neupravovaných, když narazíte na voly, tak taky remcaj... myslej si, že jim teď patřej všechny cesty  :-X

V Praze kamarádky choděj se psama běhat do Stromovky  8)
« Poslední změna: Leden 12, 2010, 11:59:44 od ŽufrikTeam »
   *   www.probarf.cz

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Se psem na běžkách
« Odpověď #8 kdy: Leden 12, 2010, 17:26:54 »
Ale ono vůl tě seřve i na neupravované trati. CCa 3 roky zpět (ladovská zima) jsem si se psama pracně projezdila, závějema proházela a udusala trať a pak mě na ní nějakej blb na běžkách sprdnul, že mu ničím stopu :o

Offline Hyena

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 461
  • Souhlasu: 4
Re: Se psem na běžkách
« Odpověď #9 kdy: Leden 12, 2010, 17:47:39 »
Tak pablby lze ignorovat, pokud nemají podporu v nějakých oficiálních zákazech. Jsme byly včera u nás v Praze a kupodivu se další běžkaři usmívali a často nám i uvolnili stopu, aniž bych o to žádala. Ovšem obávám se, že stopy v Praze zasejc tak dlou nevdrží. Navrch je to krátké. Opravdu jen tak vyběhnout protáhnout nohy a tlapy po dní stráveném v práci a na gauči.

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Se psem na běžkách
« Odpověď #10 kdy: Leden 12, 2010, 19:06:44 »
Tak jasně, že jsem toho šaška poslala někam...ale nasere tě...

Offline Pavel

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 156
  • Souhlasu: 2
Re: Se psem na běžkách
« Odpověď #11 kdy: Leden 14, 2010, 20:47:40 »
Taky jsem si vyšlapal svoji stopu, ale jelikož jsem na běžkách jen jeden a psiska mám tři (bosíky),hned z toho udělali pěkný tankodrom :P

Offline Hannnz & Pedy Coober

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 333
  • Souhlasu: 7
Re: Se psem na běžkách
« Odpověď #12 kdy: Leden 15, 2010, 06:37:35 »
Tak jasně, že jsem toho šaška poslala někam...ale nasere tě...

Úplně si to umí představit, cit.: "Ty ho*ado, jedno zas*aný,...." :D
31.1. Wellkam Pedy Cooberová :)
KLOKANI team; Cookie, Brown Sugar, Gucci, Rony, Terri, Aranka, Čak. Ano, už je jich opravdu tolik a ještě nikde nemám jizvu po kousnutí... a abych nezapoměl, tak Oravu 2010 jsem měl Frama. Super pes! Košice 2010 = Fetch!

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Se psem na běžkách
« Odpověď #13 kdy: Leden 15, 2010, 07:12:57 »
Tak jasně, že jsem toho šaška poslala někam...ale nasere tě...

Úplně si to umí představit, cit.: "Ty ho*ado, jedno zas*aný,...." :D

? ? ?

Gwen z hokny

  • Host
Re: Se psem na běžkách
« Odpověď #14 kdy: Leden 15, 2010, 08:16:57 »
Tak jasně, že jsem toho šaška poslala někam...ale nasere tě...

Úplně si to umí představit, cit.: "Ty ho*ado, jedno zas*aný,...." :D

? ? ?

Patrně jeho osobní zkušenost  >:D

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: