Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Puchýře:-(

Autor Téma: Puchýře:-(  (Přečteno 47550 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Šárka

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 390
  • Souhlasu: 8
Re: Puchýře:-(
« Odpověď #30 kdy: Září 12, 2009, 22:13:23 »
HA je přece....HypoAlregenní...HU(já zas nevím co je to HU)

Offline P. & G. N. R. J.

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 653
  • Souhlasu: 29
Re: Puchýře:-(
« Odpověď #31 kdy: Září 12, 2009, 22:15:51 »
Aha, takže něco proti alergii? HU ? To poznáš, neboj ;)

Offline Šárka

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 390
  • Souhlasu: 8
Re: Puchýře:-(
« Odpověď #32 kdy: Září 12, 2009, 22:20:34 »
 ;D ;D ano, dá se to tak napsat. Pokud je ženska alergicka na vetší počet  zplozenych deti, tak  jo.

Offline P. & G. N. R. J.

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 653
  • Souhlasu: 29
Re: Puchýře:-(
« Odpověď #33 kdy: Září 12, 2009, 22:26:21 »
Radši dost, to si radši pořídím ty puchýře, než žrát nějaký svinstvo co má něco společnýho z dětma....., španělská vesnice.....Asi lepší nevědět....A konzumovat HU HU koktejl

Offline Alena a pinčí smečka

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 70
  • Souhlasu: 0
Re: Puchýře:-(
« Odpověď #34 kdy: Září 25, 2009, 10:27:21 »
HA je něco co ženy berou v případě že jim nestačí ujišťování partnera jaké budou krásné maminky O:-) ;) :o.
Takže hlásím že měsíc po Stezce vlka nohy vypadají dost divně. Nedávno jsem si převlékala před kamarádkou na cvičáku fusky a ona vytřeštila oči a pravila "Aleno proboha co se ti stalo tobě se rozpadaj nohy" :D.  Musím provést ještě radikálnější řez a všechno co tam nemá co dělat odstranit jen to bude docela náročné :o. Těším se na Maratonce ::).

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: Puchýře:-(
« Odpověď #35 kdy: Březen 09, 2010, 10:35:39 »
co se dá dělat se zarůstajícím nehtem?

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Puchýře:-(
« Odpověď #36 kdy: Březen 09, 2010, 16:42:45 »
Záleží s jakým nehtem...na dálku těžko radit....obecně:
Pokud je zahnisaný, tak vystřihnout co nejvíc z boku (nebo nechat vystřihnout...pokud nejsi masochista), nechat zahojit a jak bude postupně dorůstat tak podkládat...kousek vatičky namočený v desinfekci zasouvat párátkem či podobným nástrojem pod okraj nehtu v rožku tak aby se vyrovnával a přerostl ven přes nehtový val. Pak hlavně zase nesestřihnout bok,...stříhat dorovna tak aby ten inkriminovaný rožek přečuhoval ven...o půl mm delší "než obvykle"
Pokud zhnisaný není, tak ho uvolnit a podkládat hned.
Ale jde to jenom s normálními nehty, pokud jsou nějak ztluštělé, tak se jim rovnat nechce, pak se to musí pravidelně vystřihovat (dřív než to začne bolet!)
Taky je dobré nehet narušit ...tj co nejvíc ho zvrchu vzít skalpelem nebo pilníkem dotenka...když mu chybí vrchní "šlupka" tak mívá tendence kroutit se na druhou stranu (z masa ven)
Jestli tě můžu varovat, tak s tím nelez na chirurgii (pokud tam není zánět jako blázen na ATB), většina chirurgů má tendence drapnout kleště a strhnout...zbytečná bolest, dlouhý hojení a nový nehet zarůstá znova.
Chirurgicky se dá udělat plastika nehtového lůžka (zůží se, tak i nehet roste užší), ale za tu dobu co se živím jako pedikérka jsem nepotkala nikoho, kdo by si to chválil...většinou pak rostou nehty deformovaný nebo ztluštělý a zas to dělá jinou paseku.

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: Puchýře:-(
« Odpověď #37 kdy: Březen 09, 2010, 17:21:38 »
ježiš fůj, mám husí kůži jen co to čtu...  :-X
zatím to naštěstí není tak zlé, jen pokud s tím nebudu nic dělat, tak by se to mohlo zvrtnout... Nehet je normální, jen se zkoutil a začal se zavrtávat do kůže, takže jsem musela odstříhnout poměrně hodně, až po to kde to bylo relativně rovné - ale předpokládám že jak to bude dorůstat, bude to ještě horší...
takže podkládat? a nebude pak problém když (v budoucnu) odstraním to podložení? že se mi to v botě stejně zase přimáčkne, zkroutí a zabodne? Na léto plánuju zase maximálně využít sandály aby měl šanci se trochu srovnat...
Chirurgie u mě fakt nehrozí, proto to radši řeším dokud tomu relativně nic není

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Puchýře:-(
« Odpověď #38 kdy: Březen 09, 2010, 17:38:27 »
Pokud ho budeš (po narovnání) stříhat dorovna a necháš ho ten rožeček přečuhovat ven, tak by zarůst znova neměl. Pokud by se ti ulomil nebo jsi ho víc zastřihla, tak zase podkládat. Jako je to piplačka, ale zarostlý nehet je tak velká bolest, že to za tu trochu hraní s tím stojí.

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: Puchýře:-(
« Odpověď #39 kdy: Březen 09, 2010, 17:42:21 »
jj, díky

Offline Toby-team

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 30
  • Souhlasu: 0
Re: Puchýře:-(
« Odpověď #40 kdy: Duben 15, 2010, 08:22:59 »
moc se to teda netýká puchýřů :P,ale už jste někdo měl pekelně otlačený kotníky? :'(
Měla jsem kotníkáče od Hi-tec a šla v nich cca 30km a bylo to teda docela ukrutný :'(...asi tam měly nějako blbě udělaný švy bo co.Zkusila jsem to ovázat,ale moc to teda nepomohlo,bolelo to hlavně při chůzi z kopce a myslela jsem,že ten další den dalších asi 25km neujdu.Zmákla jsem to,ale bolelo to ještě skoro týden

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: Puchýře:-(
« Odpověď #41 kdy: Duben 15, 2010, 08:31:32 »
kvalitní ponožky, namazat nohy až po okraj bot... a boty si prohlídni, jestli tam fakt něco dře, tak je nech jen na venčení a kup si kvalitnější

otázka je taky jak moc máš boty rozchozené - nohy i boty si na sebe musí zvyknout

Offline Toby-team

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 30
  • Souhlasu: 0
Re: Puchýře:-(
« Odpověď #42 kdy: Duben 15, 2010, 08:34:32 »
hmmm,je fakt,že ponožky jsem měla obyč-to už jsem napravila a zakoupila trekový
V čem mi ale pomůže nožky promáznout?

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: Puchýře:-(
« Odpověď #43 kdy: Duben 15, 2010, 08:44:09 »
no, pomáhá to  ;D
proti puchýřům i proti dalším případným bolístkám. Vysvětluju si to tím že kůže je pružnější a líp se přizpůsobí, prostě se tolik nedře, neotláčí,...

A ponožky dělají strašně moc... já jsem už natolik zhýčkaná že mám na sobě trekovky i teď  >:D
« Poslední změna: Duben 15, 2010, 08:45:44 od Petra + Barry »

Offline Erája

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 326
  • Souhlasu: 22
Re: Puchýře:-(
« Odpověď #44 kdy: Duben 15, 2010, 09:12:34 »
A snižuješ tření tím mazadlem ;-)

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: