Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Základní povely při dogtrekkingu

Autor Téma: Základní povely při dogtrekkingu  (Přečteno 12969 krát)

0 uživatelů a 5 Hostů prohlíží toto téma.

Offline DOME

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 7
  • Souhlasu: 0
Základní povely při dogtrekkingu
« kdy: Srpen 25, 2009, 07:54:42 »
Zdravím,


mám doma osmi měsíční čokoládovou labradorku. Nedávno jsem nakoupil postroj od Manmatu a bederák s gumicukem Trixie abych se já i moje fena mohl vyřádit. Vzhledem k mému zdravotnímu stavu praktikuji místo běhu kolo (tříkolku) Poradíte mi někdo kde bych našel základní povely a výcvik na dogtrekking.

Díky D.   

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: Základní povely při dogtrekkingu
« Odpověď #1 kdy: Srpen 25, 2009, 08:22:06 »
Pro dogtrekking teoreticky nepotřebuješ nic - je to jen takové delší venčení   >:D - psa máš trvale na vodítku, takže s jeho pomocí vždycky psa dostaneš kam potřebuješ. Prakticky je vhodná chůze u nohy nebo (lépe) za paty, nějaká pobídka pro tahání, zastavení. Je dobré aby pes na silnici chodil po kraji a neměl snahu vybíhat pod okolojedoucí auta, aby zvládal čekat u hospody bez vytí, překusování vodítka nebo odtažení toho k čemu je uvázaný (totéž na bivaku). Špatné nejsou ani stranové povely, ale bez nich se klidně obejdeš - já je učila až po druhé odťapané sezóně. Hodně bych věnovala socializaci na psy - ne že by to s problémovým psem nešlo, ale s pohodářem je to mnohem lepší. A samozřejmě je vhodný přiměřený tah psa - ale o tom je tu někde celé téma.

Offline Jana a Deny

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 201
  • Souhlasu: 17
Re: Základní povely při dogtrekkingu
« Odpověď #2 kdy: Srpen 25, 2009, 09:47:32 »
Čokoládovou labradorku...tak to byl můj sen  O:-)
Jak je stará a co vše už umí ?
Mně se osvědčilo, používat hned od začátku správné = stejné povely pro akci, kterou od psa vyžaduji.
Někde jsem vyčetla "dží" = vpravo a "ho" = vlevo..zní to na rozdíl od češtiny rozdílně a to je pro psa podstatné. " gou " = aby šel vpřed a česky mu řeknu "stůj", to už znal, tak jsem to nekomplikovala.
Držím palce.   ^-^

Offline Erája

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 326
  • Souhlasu: 22
Re: Základní povely při dogtrekkingu
« Odpověď #3 kdy: Srpen 25, 2009, 10:51:35 »
Jelikož jezdíš na kole, tak já považuju za základní bezpečnostní povel "stuj!" kdykoli kdekoli a za jakékoli rychlosti to ten pes musí zaflekovat na místě (už mi to zachránilo život nebo alepoň ošklivé zranění). A pak jsou dobré stranové povely - pěšky je ani moc nepoužiješ (já teda jo), ale na kole jsou podle mě nezbytné. A taky používám povel pro netahání, kdy pes má jít předemnou, ale netáhnout (z kopce, když se potřebuju napít a tak). A taky povel k rozběhu - tahu (ale to moc práce naučit nedá ;-) )

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: Základní povely při dogtrekkingu
« Odpověď #4 kdy: Srpen 25, 2009, 11:26:41 »
Evo a to netahání ti funguje?

Offline Erája

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 326
  • Souhlasu: 22
Re: Základní povely při dogtrekkingu
« Odpověď #5 kdy: Srpen 25, 2009, 12:56:06 »
Evo a to netahání ti funguje?
áááno, ale dělá to krajně nerad

Offline DOME

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 7
  • Souhlasu: 0
Re: Základní povely při dogtrekkingu
« Odpověď #6 kdy: Srpen 25, 2009, 15:09:24 »
No a jak jste tyto popvely učili?? Vyčtu to tady někde na fóru ??

Offline Erája

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 326
  • Souhlasu: 22
Re: Základní povely při dogtrekkingu
« Odpověď #7 kdy: Srpen 25, 2009, 16:08:29 »
No to asi ne, ale učí se to stejně jako třeba sedni. Takže dám povel stůj -> vteřina pauza -> vodítkem ho zastavim a pochválim. Až to bude zvládat bez pomoci tak začnu v klusu... A stranové povely se nejlíp učej na rozcestí, dáš povel a pak psa navedeš na tu cestu kam si chtěl. Nebo se to dobře učí v cestičkách ve vysoké trávě nebo sněhu. Jak naučt psa tahat, je tu někde popsaný dopodrobna

Offline ŽufrikTeam

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 297
  • Souhlasu: 8
Re: Základní povely při dogtrekkingu
« Odpověď #8 kdy: Srpen 25, 2009, 16:35:00 »
Vivat FCI 8  ;D Stranové navádění využiješ  při handlingu  8) a povel "za mnou" zas při šoulačce  8) "čekej" před obtížnějším úsekem nebo na čekané  8) a tahat jsem ho učit nemusela  :D  Učí se jako každé jiné povely, musí vyhovovat hlavně tobě, žádný předepsaný povely jako jinde nejsou.
   *   www.probarf.cz

Offline DOME

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 7
  • Souhlasu: 0
Re: Základní povely při dogtrekkingu
« Odpověď #9 kdy: Srpen 25, 2009, 21:10:25 »
Dekuji všem za připomínky

Tak dnes gumicuk padl za vlast tak trochu docukal Spotřeba jeden za týden to je mazec ale sportujeme oba a toje super

Offline Gwen a Dinulka

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1655
  • Souhlasu: 123
Re: Základní povely při dogtrekkingu
« Odpověď #10 kdy: Srpen 25, 2009, 21:12:04 »
Dekuji všem za připomínky

Tak dnes gumicuk padl za vlast tak trochu docukal Spotřeba jeden za týden to je mazec ale sportujeme oba a toje super

Možná by stálo za to zainvestovat do kvalitnějšího výrobku :-)
Hodný holky se dostanou do nebe, potvory se dostanou všude.
Dum Spiro, Spero
http://gwenfoto.blogspot.cz/

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Základní povely při dogtrekkingu
« Odpověď #11 kdy: Srpen 25, 2009, 21:13:38 »

Tak dnes gumicuk padl za vlast tak trochu docukal Spotřeba jeden za týden to je mazec ale sportujeme oba a toje super

No jo, nesmíš kupovat u Trixie. Mrkni třeba na Manmat...ten vydrží cukat i několik let a s podstatně silnějším hovádkem než je 8 měsíční čokoládička :)

Offline DOME

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 7
  • Souhlasu: 0
Re: Základní povely při dogtrekkingu
« Odpověď #12 kdy: Srpen 25, 2009, 21:20:50 »
Co na to říct snad jen že se mi gumicuk osvědčíl co se týče toho že je pro nás víc než praktický nejen na kolo ale také na procházky s berličkama Od Manmatu máme postroj a ten je bezva

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Základní povely při dogtrekkingu
« Odpověď #13 kdy: Srpen 25, 2009, 21:42:12 »
Tak to bez debat...psisko dokáže sejmout i člověka bez berlí, gumicuk ti dá tu potřebnou půlvteřinu navíc k udržení rovnováhy

Offline DOME

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 7
  • Souhlasu: 0
Re: Základní povely při dogtrekkingu
« Odpověď #14 kdy: Srpen 25, 2009, 21:46:42 »
Pravda, pravda Potřebuji typ na nový gumicuk na manmatu jsem toho moc nenašel

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: