Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 batoh

Autor Téma: batoh  (Přečteno 74973 krát)

0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.

Offline zlá-tužka

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 128
  • Souhlasu: 1
Re: batoh
« Odpověď #120 kdy: Duben 21, 2011, 12:52:25 »
sedák určitě na boky, něpřekáží to, ale to víš, že někomu to může být nepohodlný..
Jinak já jsem vybírala kvůli ceně mezi tím Doldy Space 40 a Pinguin Vector 38, který jsem nakonec zvolila, protože ho měli v akci za necelý litránek, a jsem spokojená moc, jak s objemem, tak s kvalitou

Jinak pozor na to, dva různé batohy se stejně udaným objemem na litry můžou být různě "velké", je to dáno uspořádánim, množstvím různých kapes a tak.. Taky pozor, jakej spacák do toho budeš chtít dávat, letňák se vleze všude, s třísezóňákem už můžou být trochu problémy, i když mně se cca 1,5kg konkrétně do toho pinguina vleze v podstatě bez problémů, i když na nějaké diskuzi mně strašili, že na třísezóňák to batoh neni :)
« Poslední změna: Duben 21, 2011, 13:00:42 od zlatuška & bláha & frištenský »

Offline marian

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 111
  • Souhlasu: 21
Re: batoh
« Odpověď #121 kdy: Duben 21, 2011, 14:38:33 »
Tiez som priaznivec Deuterov.
Mame doma Speed Lite 20 (ok na kratsie trasy/lahsi batoh), ACT Trail 20 SL (damsky na jendodnovky), ACT Trail 24 (na jednodnovky) a ACT Lite 50+10 (na viacdnovky) a vsetky su podla mna ok.
Najvacsim plus je pre mna AirContact chrbtovy system, aspon u mna funguje ako ma (chrbat vobec neboli).
V porovnani so starym 80L Treksportom mi Deuter ACT chrbtovy system vyhovuje ovela viac.

A co sa tyka ceny, jedna moznost je hladat starsie modely (napr. teraz su to tie z r. 2009).
50+10L ma tak stal necelych EUR 100, co sice nie je malo ale da sa.

Offline bonec

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 170
  • Souhlasu: 42
Re: batoh
« Odpověď #122 kdy: Duben 21, 2011, 15:09:19 »
azeret

právě jsem se vrátila z Hudy, a objednala jsem si tenhle:
http://www.hudy.cz/batohy-zavazadla/batohy/turisticke-batohy/99894,act-lite-35-10-sl.html?&fBr=4&fA6=2&fPt=5105

měla jsem předvybraný tenhle, Futuru Pro 38l a Guide 35+. Futura se mi hodně líbila krz vymakaný kapsy, ale vůbec mi nesedla, tlačil mě bederák a zádovej systém přenáší těžiště víc za tělo - při víc kg prekérka. Guide dobrej, vymakaný záda i bederák, ale absence jakýkoliv kapsy mi dost vadila.. Act lite jsem zkoušela jako poslední a sednul "jak prdel na hrnec", takže je můj! :D :D

Offline Gwen a Dinulka

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1655
  • Souhlasu: 123
Re: batoh
« Odpověď #123 kdy: Duben 21, 2011, 15:44:30 »
Přiznám se, že také pokukuji po Deuteru, ale ty ceny! :-X Líbí se mi tyto typy:

Deuter Futura Pro 42, Futura Pro 40 EL, Futura Vario 40+10, Futura Pro 38, Guide 40+SL... A co Doldy? Víte někdo, jak jsou na tom s kvalitou?

Jinak na starém batohu jsem měla taky to přední otevírání a naprostá spokojenost (všechno jsem našla poměrně hned, aniž bych si rozhrabala celý obsah), dlouho jsem si pak nemohla zvyknout na to hrabání u batohů s vrchním otevíráním.  ;)
   

Mám tenhle: http://www.hortez.cz/product/batoh-doldy-avenger-40:209/ a zcela vyhovuje  ^-^

Já mám tento styl batohu radši, než ten ála školní brašna.
Hodný holky se dostanou do nebe, potvory se dostanou všude.
Dum Spiro, Spero
http://gwenfoto.blogspot.cz/

Offline cztweety

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 25
  • Souhlasu: 0
Re: batoh
« Odpověď #124 kdy: Duben 21, 2011, 16:36:08 »
Treba Guide ma i bocni otvirani, takze parada, kdyz mas bagl nacpanej, dostanes se k vecem bokem a uz se mi to nekolikrat hodilo  :D
Je fakt ze Deurter je cenove jinde nez Doldy atd. , ale zase na zadech ho pak necitis, ma vyborne propracovanej zadovej system.
Proste jsou veci, do kterych se myslim vyplati vrazit vice penez.
Jára Cimrman - otec GPS aneb „Gde Proboha Sem ?“

Offline zlá-tužka

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 128
  • Souhlasu: 1
Re: batoh
« Odpověď #125 kdy: Duben 21, 2011, 18:10:19 »
Proste jsou veci, do kterych se myslim vyplati vrazit vice penez.

mno, já si koupit Deuter, tak holt za tu cenu budu spokojená, i kdybych měla záda do krve a do kuličky  >:D
to, že bágl sedí, že je z dobrýho materiálu a drží, že člověku vyhovuje jeho uspořádání, to cena a kolikrát ani značka nezaručí  ;) u Deuteru třeba jo, nemám zkušenost  ;) ale podle mě to teda neznamená, že batoh za polovic musí být horší  ;) nebo dokonce o tolik horší o co je levnější  ;)
a imho si myslim, že zrovna u dogtrekkingu a trekkingu obecně jsou důležitější boty.. protože batoh, kterej "jen" sedí a ne "sedí perfektně" se nést dá, boty, který neseděj perfektně, to už je horší

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: batoh
« Odpověď #126 kdy: Duben 21, 2011, 18:13:44 »
Asi tak, mě kupodivu ze všech batohů co jsem kdy měla na zádech nejlíp sedí ten co s ním chodím třetí rok...z Tesca za 399,- ;D

Offline zlá-tužka

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 128
  • Souhlasu: 1
Re: batoh
« Odpověď #127 kdy: Duben 21, 2011, 18:22:50 »
jo, ten z Tesca je dobrej ;) měla jsem ho jednou na treku půjčenej, neměla jsem v něm teda moc věcí, ale spokojenost, já bych do něj klidně šla, kdybych si předtim nekoupila ten svůj - ale fakt jen za tu akční cenu, myslim že normálně ho prodávaj asi za dvojnásobek a to už se zas myslim přecijen vyplatí si dvě tři stovky připlatit na něco lepšího v akci v nějakym sportu ;)

jinak už jsem taky párkrát slyšela, že ty vymakaný zádový systémy (hlavně ty síťkový) fakt ne každýmu vyhovujou, a občas jsem i zaslechla nebo přímo vim o někom, kdo si nějakej takovej drahej bágl koupil, protože v krámu seděl, ale po akci bylo jasné, že to teda dobrý neni  ;)

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: batoh
« Odpověď #128 kdy: Duben 21, 2011, 18:38:19 »
Dobře mi seděl bágl z Kauflandu za 250,-, stejně jako Loap za tisícovku. Teď mám Vaude a sedí taky.
Neseděl batoh z Lidlu, stejně jako zkoušený Treksport a myslím právě Deuter.
A že je batoh na treku jedno si rozhodně nemyslím - ono ramena do krve taky nejsou zrovna výhra a ten šmejd z Lidlu po pár kilometrech udělal bouli a tlačil na páteř, to jsem se kroutila bolestí snad víc než se zvrtnutým kotníkem nebo hromadou puchýřů.

Offline bonec

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 170
  • Souhlasu: 42
Re: batoh
« Odpověď #129 kdy: Duben 21, 2011, 18:46:16 »
jinak už jsem taky párkrát slyšela, že ty vymakaný zádový systémy (hlavně ty síťkový) fakt ne každýmu vyhovujou, a občas jsem i zaslechla nebo přímo vim o někom, kdo si nějakej takovej drahej bágl koupil, protože v krámu seděl, ale po akci bylo jasné, že to teda dobrý neni

ty jo, tak doufam že mě tohle nečeká, srdce mi při těch penězích krvácí, ale jak jinak si ho vybrat než že naloženej v krámu sedí? :( na trek mi ho asi nepůjčí :) Ve sportovních věcech se vůbec nevyznam, snažim se nechat si poradit a pokud jde o batoh, tak ze všech stran slyšim jenom "s Deutrem nemůžeš šlápnout vedle" apod. Taky je tu ten problém, že JEDINÁ normální sportovní prodejna kde si bágl můžu vyzkoušet (kterej si nelajznu koupit jen po netu) u nás je Hudáč, kde na přijatelný ceny nejedou :'( Jsem z toho jak Alenka v říši divů, celej život v botách alá Globus za 300,-, šušťačce co dům dal, s dětskym baťůžkem na zádech... teď se snažim abych z treku měla potěšení a ne peklo v šílenejch botách a s šílenou krosnou na zádech, a nestíham čučet:o

Offline marian

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 111
  • Souhlasu: 21
Re: batoh
« Odpověď #130 kdy: Duben 21, 2011, 18:53:51 »
bonec:
Ten link co si sem dala je na Deuter s ACT chrbtovym systemom, t.j. AirContact. To je "klasicky" system, kde ti batoh prilieha na chrbat, nie sietkovy system. Je tam len drazka na chrbtici na odvetravanie.

S Deuterom tazko stupis vedla co sa tyka kvality prevedenia. Ale ci ti sadne, to je druha vec. To treba proste skusit.
Batohy treba kupovat tak ze si donesies zopar domov, nabalis, vyskusas a jeden si nechas.
(Viem, pri kvalite predajcov to nie vzdy ide).

Offline zlá-tužka

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 128
  • Souhlasu: 1
Re: batoh
« Odpověď #131 kdy: Duben 21, 2011, 18:55:55 »
to chce klid, fakt neni nutný investovat nějaký šílený prachy.. bez předchozích zkušeností bych se do tak drahýho batohu asi nepouštěla, ani nevíš, jakej objem ti bude vyhovovat..
předtav si, že zrovna Deutera jedna holčina po treku vracela - nebo chtěla vrátit, pokud vím, ale ta ho měla přes nějakýho kámoše, a řikala, že ho zkoušela naloženej.. jenže naloženej v krámě neni prostě totéž, co v pohybu, po několika hodinách na zádech...

Offline Monika+bágl

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 196
  • Souhlasu: 8
Re: batoh
« Odpověď #132 kdy: Duben 21, 2011, 19:34:44 »
Asi tak, mě kupodivu ze všech batohů co jsem kdy měla na zádech nejlíp sedí ten co s ním chodím třetí rok...z Tesca za 399,- ;D
Kdyby jste měl někdo zájem nabízím ho za 200,- musela jsem kvůli kolenům trochu odlehčit a tak jsem si udělala radost a koupila si letošní novinku od Husky. Zariskovala jsem a objednala po netu vyzkoušela na Šlapkách a vyplatilo se. Sedí mi skvěle.

Offline cztweety

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 25
  • Souhlasu: 0
Re: batoh
« Odpověď #133 kdy: Duben 21, 2011, 20:44:16 »
Bejvalka taky mela bagl z Tesca a prej byl dobrej, jenze u ni byl vrchol prochazky 10km  ;D

Jinak na vraceni mas 30dnu, cili minimalne dve prochazky  :D na vyzkouseni, ale to je teorie, v praxi uz ti nikdo bohuzel nezaruci, ze ti bagl vemou zpet :(
Me se treba u nas v Pce v Hudy nakupuje paradne. Prodavaci ti nenutej to nejdrazsi, ale fakt poradej protoze to pouzivaj i oni.
V druhym sportu tam jsou jen prodavaci, ty ti prodaj cokoliv jen aby meli kseft a nic ti ktomu nereknou a ani neporadej :(  zlatej Hudy  ;)

Kazdymu na zada sedne neco jineho, ja mel kdysi Boll nez mi ho ukradli, sedel dobre a i se snim pekne chodilo, pak jsem presel na Deuter a uz nikdy jinak  :D
Jára Cimrman - otec GPS aneb „Gde Proboha Sem ?“

Offline Gwen a Dinulka

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1655
  • Souhlasu: 123
Re: batoh
« Odpověď #134 kdy: Duben 21, 2011, 20:46:29 »
No když nad tím tak přemejšlím, tak ze všech těch batohů, co mi prošly rukama (a zádama) mi absolutně nejmíň vyhovoval 60 + 10 Alpine pro. Zakoupen výhodně v akci  :-X Seděl - neseděl všelijak, přezky se povolovaly, tedy ze začátku, následně stejně odpadaly  >:( pak se urvalo +10, no a teď v něm přepravuju maso pro čubu z prodejny domů.  >:D
Gemmy mám dvě, 35 a 55, sedí dobře, ale ta větší je s předním plněním, to je šílenost  :-X a navíc Gemma nemá pláštěnku.
Už výše zmiňovaný Doldy je asi ten nejlepší, co jsem kdy měla.
Hodný holky se dostanou do nebe, potvory se dostanou všude.
Dum Spiro, Spero
http://gwenfoto.blogspot.cz/

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: