Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 batoh

Autor Téma: batoh  (Přečteno 75120 krát)

0 uživatelů a 3 Hostů prohlíží toto téma.

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: batoh
« Odpověď #90 kdy: Únor 27, 2011, 22:08:27 »
Mě se na něm teda hlavně nelíbí cena...za mini batůžek do kterýho dám tak sváču a pláštěnku skoro 2 litry. :o

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: batoh
« Odpověď #91 kdy: Únor 27, 2011, 22:12:25 »
55l je na trek strašně moc, se šedesátkou jezdím na týden pod stan. 20l (pokud je to skutečně jen 20l - podle obrázku se mi to nezdá) je zase strašně málo. Nedokážu sbalit na míň než 30l a to nesu fakt minimum. Na pohodu to chce tak tu 40-tku.
Nekoukejte na barvy, koukejte na to co ten batoh má či nemá, jaké má popruhy a kde, jestli s ním projdu uličkou ve vlaku (ta 55 vypadá strašně široká), jestli v něm dokážu rychle najít toaleťák nebo jinou potřebnou drobnost nebo jestli kvůli tomu musím obrátit bágl naruby...

Offline MartinaM

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 241
  • Souhlasu: 10
Re: batoh
« Odpověď #92 kdy: Únor 27, 2011, 22:26:54 »
... jestli v něm dokážu rychle najít toaleťák nebo jinou potřebnou drobnost nebo jestli kvůli tomu musím obrátit bágl naruby...
nedá mi to - Petro, jak si zabalíš, tak hledáš :P

K původnímu batohu - pro mne je to vlastně jen kus hadru se zbytečně velkou hromadou pásků a špatně (= na 20l zbytečně zdlouhavě) nastavitelným bederákem; požaduju pořádně udělaná záda (!!!), dobře sedící popruhy a pevnou látku, ne plátýnko. Tenhle bych popravdě já osobně vyškrtla ve výběru mezi prvními (k jakémukoliv účelu, o poměru cena/výkon ani nemluvě).
Opakuji, záleží, k jakému účelu si batoh představuješ - na převoz granulí tramvají? Na MID? Jednodenní výlety?
O batoh na long se předpokládám nejedná dle původního výběru?

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: batoh
« Odpověď #93 kdy: Únor 27, 2011, 22:57:32 »
jsou batohy v kterých ten toaleťák nějak není KAM dobře zabalit, prostě jedna obrovská kapsa a co si do ní dáš, to máš. Já preferuji rozumné množství menších kapes. Luboš dokonce chodil jen se soustavou batůžků různé velikosti navěšených na jakýsi postroj - dalo se to v podstatě ideálně vyvážit, žádný balvan na zádech.
Na té dvacítce prostě nevěřím tomu že je to dvacítka. Úplně stejně vypadal můj 35/42 (ale byl o čtyři stovky levnější).
Ta 55 s hliníkovou konstrukcí je do hor, ne na trek.

Offline TomM

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 53
  • Souhlasu: 4
Re: batoh
« Odpověď #94 kdy: Únor 28, 2011, 07:31:12 »
jsou batohy v kterých ten toaleťák nějak není KAM dobře zabalit, prostě jedna obrovská kapsa a co si do ní dáš, to máš. Já preferuji rozumné množství menších kapes. Luboš dokonce chodil jen se soustavou batůžků různé velikosti navěšených na jakýsi postroj - dalo se to v podstatě ideálně vyvážit, žádný balvan na zádech.
Na té dvacítce prostě nevěřím tomu že je to dvacítka. Úplně stejně vypadal můj 35/42 (ale byl o čtyři stovky levnější).
Ta 55 s hliníkovou konstrukcí je do hor, ne na trek.

Je pravda, že s trekama žádné zkušenosti nemám, já ho spíš používám s čoklem na vandry. Jinak on není moc velký. Těch 55 l je cca 30 cm v průměru a 60 cm na výšku.

euphoriaa

  • Host
Re: batoh
« Odpověď #95 kdy: Únor 28, 2011, 09:27:06 »
No ono jde spíše o to, že mám ten batoh možnost mít skoro zadarmo od kamaráda. Taky myslím, že má více než 20l- je poměrně velký. Zatím chci chodit spíš kratší trasy, výšlapy a příští rok MIDy- mám štěně. Časem si samozřejmě koupím lepší a větší batoh ;-)

Offline Laďa+Esi

  • SPD
  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 108
  • Souhlasu: 9
Re: batoh
« Odpověď #96 kdy: Únor 28, 2011, 09:59:28 »
mohl by mi prosím někdo vysvětlit rozdíl mezi trekem (se psem) a vandrem (se psem). Rád bych vyzkoušel obojí.
Děkuji  ;)
Laďa+Esi

Šárka M

  • Host
Re: batoh
« Odpověď #97 kdy: Únor 28, 2011, 10:56:16 »
Vandr se psem jest o tom, že za celý den ujdeš třeba 20 km, prolezeš každou zříceninu, vaříš na ohni, utáboříš se třeba v pět odpoledne, když najdeš dobrý místo, ráno vyspáváš třeba do 9 hod, potom jdeš úplně pomaličku se studánce pro vodu..

Kdežto trek je, že jdeš a jdeš a jdeš , při mém tepmu ráno musim vstávat cca v 5 hod, šlapeš do tmy..

Obojí je fajn, ale co jsme roky praktikovali na vandru, na treku se neosvědčilo.

Offline euphoria

  • píše jako datel :-)
  • *
  • Příspěvků: 4
  • Souhlasu: 0
Re: batoh
« Odpověď #98 kdy: Únor 28, 2011, 12:23:59 »
Obojí je fajn, ale co jsme roky praktikovali na vandru, na treku se neosvědčilo.

Můžu se zeptat, co konkrétně se vám neosvědčilo? Díky

Offline Šárka

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 390
  • Souhlasu: 8
Re: batoh
« Odpověď #99 kdy: Únor 28, 2011, 13:02:25 »
Esus, hrnek, varic, na treku neni cas varit. Na vandru staci jedny boty , na treku musim přezouvat a menit ponozky.
Na vandru pri desti zalezem pod nejblizsi strechu , na treku je treba slapat. Na vandru se vecer sedi u ohynku, na treku se šlape do nevidim a tak neni treba tolik tepleho obleceni, protože na treku se bud slape, nebo lezi ve spacaku.

laďa a esi

  • Host
Re: batoh
« Odpověď #100 kdy: Únor 28, 2011, 13:31:38 »
děkuji za odpověď. Ale od někoho jsem slyšel že i na trek si nosí vařič, ešus atd. Tu a tam se zastaví, případně se zajde podívat na nějakou zajímavost. Tak tedy nevím......

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: batoh
« Odpověď #101 kdy: Únor 28, 2011, 13:43:45 »
No ono jde spíše o to, že mám ten batoh možnost mít skoro zadarmo od kamaráda. Taky myslím, že má více než 20l- je poměrně velký. Zatím chci chodit spíš kratší trasy, výšlapy a příští rok MIDy- mám štěně. Časem si samozřejmě koupím lepší a větší batoh ;-)

Tak jestli je od kamaráda, tak ať ti ho půjčí, odšlápneš si nějaký ten výlet a uvidíš jestli ti sedne nebo ne. Každýmu na zádech sedí něco jinýho, každej má na batoh jiný požadavky...těžko soudit. Ale osobně co jsem prolízala tady ten armádní výprodej či co to je, tak je to všechno nechutně drahý. Na kratší výlet ti stačí i batůžek od ťonga za stovku.

Offline Šárka

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 390
  • Souhlasu: 8
Re: batoh
« Odpověď #102 kdy: Únor 28, 2011, 14:10:14 »
Jo, ale to musi byt clovek co chodi rychleji nez jsem schopna ja. Kdybych se nekde zasatvovala ja, dosla bych za 60 hodin

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: batoh
« Odpověď #103 kdy: Únor 28, 2011, 15:56:42 »
Ale od někoho jsem slyšel že i na trek si nosí vařič, ešus atd.

O jednom jsem taky slyšela....prý se mu říká Kakaový Joe... >:D

AL

  • Host
Re: batoh
« Odpověď #104 kdy: Březen 01, 2011, 09:21:01 »
Batoh HUSKY Granger http://www.batohyshop.cz/turisticke-batohy/batoh-husky-granger-40l-cervena-cerna.htm
A co říkáte na tento? Máte ho někdo?

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: