Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 batoh

Autor Téma: batoh  (Přečteno 75018 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline vencan+3

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 803
  • Souhlasu: 36
  • Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů, pokud t
Re: batoh
« Odpověď #60 kdy: Září 01, 2009, 20:13:38 »
 :-X nemá třeba jen zpuchlý polštářky z horkýho asfaltu ? já tak měl paty z Šumavy  :-X  :D  ;)

Offline ŽufrikTeam

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 297
  • Souhlasu: 8
Re: batoh
« Odpověď #61 kdy: Září 01, 2009, 20:15:05 »
Tak mu koukni na tlapky, může mít puchýře, může mít obroušený drápky víc než je zdrávo...
   *   www.probarf.cz

Offline Lucka a Innés

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 78
  • Souhlasu: 0
Re: batoh
« Odpověď #62 kdy: Září 01, 2009, 20:29:49 »
Vencan, Žufrik: má nateklý polštářky na obou předních, trochu i ´hřbet´levý přední tlapky, mechanicky ale poškozený nejsou a drápky jsou ok...
A dle chůze mi i přijde, že má jakoby namožený svaly, takovej ten pohyb, co má člověk, když se neprotáhne před a po běhu....má to ale jen na předních, zadní jsou ok. A už je to lepší, tak jsem ani nešla k vetovi...ale jaksi se mi z tohodlevdůvodu už na LONG nechce, mám z toho fakt blbej pocit :(
Kdyby se to nestalo na prvnim, taky to beru jinak, tohle mi ale docela roztříštilo moje DT plány... :-(
(jde o fenu RR, 33 kilo, takže líný plemeno to neni, a těžká taky ne, horko snáší dobře, tož nevim, kde se to porouchalo :( )

Offline Pavel

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 156
  • Souhlasu: 2
Re: batoh
« Odpověď #63 kdy: Září 01, 2009, 21:00:25 »
Glukopur, zavodňování pod tlakem, HU, pomalý cukr, rychlý cukr... Já myslel, že se jen tak chodíme s těmi pejsany vyvenčit ;)

Offline ŽufrikTeam

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 297
  • Souhlasu: 8
Re: batoh
« Odpověď #64 kdy: Září 01, 2009, 21:02:27 »
Do týdne by ti měla chodit v pohodě. Žufrik měl taky jednou puchýře, nejspíš z vedra, vody, kamenů, km, prostě přemíra kombinace všeho. Jindy by šel znova. Občas se stane, že něco nesedne, bych to hned nevzdávala.  Já si ho teď víc hlídám, sleduji, ale je těžký takhle radit. Jeden pes dokáže dát najevo, že už má dost, a druhej jde až na pokraj svých sil...
   *   www.probarf.cz

Offline Lucka a Innés

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 78
  • Souhlasu: 0
Re: batoh
« Odpověď #65 kdy: Září 01, 2009, 21:26:20 »
Žufrik: je to možný, že to byla souhra náhod...jen se teď bojim, kor jak todle byl trek celkem pohodovej, krátkej...ne moc asfaltu, ani ne krizový počasí ( pro Afričana)....dáme si chvíli pauzu, obejdem pár MIDů a příští rok uvidim, no...jak nejde o mě, ale o psa, tak sem hrozná srágora a řešim každý kulhnutí, tak mě to prozatim dost odradilo:-( Díky ale!

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: batoh
« Odpověď #66 kdy: Září 01, 2009, 22:55:08 »
ještě si neodpustím jednu věc - nevím jak vaši psi, ale Barda naprosto bezpečně VÍ že je na treku a podle toho se chová. Kdykoliv může, spí, protože neví kdy se bude moct vyspat příště. Žere i granule nad kterýma jindy ohrnuje čenich. Když je vedro, dobrovolně leze do vody (v pátek si šel sám zaplavat - kdo zná jeho odpor k vodě, chápe jak velká je to změna). Neudělá zbytečně snad ani krok. Předpokládám, že stejně se chová i k pití, že prostě když ví co ho čeká a ví že je vedro, tak tak jako spí do zásoby, tak i do zásoby pije.
Jiná situace nastává když cítí háravku (nebo Luboše  ::) ) - to má zatemněno a pije pouze pod povelem a i tak to šidí... ale zase v tu chvíli mu tu vodu můžu třeba pozlatit a bude mi to houby platný.

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: batoh
« Odpověď #67 kdy: Září 02, 2009, 06:51:44 »
No jo, ale to je tím, že Barda je inťoš, Lassie a komisař Rex v jednom (lehce říznuté Bílým Tesákem a Rintintinem). My co máme idioty psy holt musíme trošku myslet za ně.
Jak psala Lucka a Inés, že pes už sám neví, co má vlastně dělat, tak aspoň za seveřany dám ruku do ohně že bezpečně ví... je vedro, tak 22 hodin denně chrápat. Holt příroda nepočítala s dogtrekkingem ;)

PS: Mě teda psi nespí na treku do zásoby, ale proto že jsou ospalí (doma by celej den chrněli, jako každá šelma).
« Poslední změna: Září 02, 2009, 06:54:04 od LenkaB »

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: batoh
« Odpověď #68 kdy: Září 02, 2009, 08:20:42 »
Prostě mám vyzkoušeno že když jdem na soukromej výlet (byť třeba skoro v dogtrekové délce), tak se chová úplně jinak, a to i se spaním. A nebude to ani tak inteligencí jako spíš zkušenostmi, myslím že málokterý pes jich má odťapáno tolik.

Už jsem psala že s nucením k pití mám zkušenosti spíš špatné, takže to holt nechávám na něm, s tím že kde není dost vody přírodní, musí nastoupit miska. Ale zase - pokud mi pes z fleku vychlastá litr vody, tak je to průšvih a měl být napojený už dávno. Pokud pije normálně, je to ok. Stejně jako pro nás je lepší pocucávat z hadice každou chvíli trochu než do sebe naráz nalít dva litry. A když už máme potřebu sosnout dva litry, tak jsme to přehnali a pili málo. Takže bych to fakt entlačila násilím a po litrech, ale přirozeně a co nejčastěji.

Offline Alena a pinčí smečka

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 70
  • Souhlasu: 0
Re: batoh
« Odpověď #69 kdy: Září 02, 2009, 11:36:43 »
Slyšela jsem že u člověka stejně víc jak 500mililitrů najednou nemá význam ;). Jak to šlo dovnitř (rychle) jde to i ven. Myslím že u psa do bude podobný.
Já mléko na zavodnění dávám na akcích když mi pes fakt celý den nechce pít. Nevím proč asi je masochista >:( a na treku pokaždý trochu třeba 4 krát za den spíš proto aby tu vodu co jim dávám vypili a nevylila jsem jí a měla jistotu že jsou napitý a furt si neříkala co kdyby chtěli a tak. Cuckové mlíko je dobrý i proto že jsou v něm živiny. Jednoduchý cukry dávám opravdu asi pro svůj pocit, protože žádnou změnu nepozoruju, ale to bude opravdu asi tím že ratlové jsou nakopnutí furt O0.

S tím kulháním říkala jsem ti to už když jsme vás viděli jak si dáváte pouzu není možný že si tu packu taky něčím poleptala :o. Mě se psi opravdu nečím na bivaku poleptali a když jsme šli na posledních 16 kilometrů z hospody tak mi Vynynka skákala po třech. Nohu měla uplně zarudlou a napuchlou. Naštěstí to pak rozběhala a posledních 10 kilometrů byla úplně v pohodě. Teď mi občas ještě kulhá po kamíncích. To že se mi to nezdálo vím proto, že když jsem psům omývala nohy vodou po té co mi začali naříkat tak jsem se  nějak poškrábala v podpaží a ještě včera to pálilo jak čert a měla jsem to rudý jak sovětskou vlajku :'(.
« Poslední změna: Září 02, 2009, 12:10:26 od Alena a pinčí smečka »

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: batoh
« Odpověď #70 kdy: Září 02, 2009, 11:56:23 »

S tím kulháním říkala jsem ti to už když jsme vás viděli jak si dáváte pouzu není možný že si tu packu taky něčím poleptala :o. Mě se psi opravdu nečím na bivaku poleptali a když jsme šli na posledních 16 kilometrů z hospody tak mi Vynynka skákala po třech. Nohu měla uplně zarudlou a napuchlou. Naštěstí to pak rozběhala a posledních 10 kilometrů byla úplně v pohodě. Teď mi občas ještě kulhá po kamíncích. To že se mi to nezdálo vím proto, že když jsem psům omívala nohy vodou po té co mi začali naříkat tak jsem se  nějak poškrábala v podpaží a ještě včera to pálilo jak čert a měla jsem to rudý jak sovětskou vlajku :'(.

Nepoleptali, "spálili" si je na asfaltu a přes noc jim naskáčou puchýře, "rozleží se to" a začne bolet.

Offline Alena a pinčí smečka

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 70
  • Souhlasu: 0
Re: batoh
« Odpověď #71 kdy: Září 02, 2009, 12:06:19 »
Né to né. Došli na bivak úplně v pohodě lehli si a najednou si začali jak šílení olizovat nohy a naříkat. Tak jim na ty nohy koukám a když jsem na ně šáhla tak jsem měla takovou mýdlatou ruku jako po hydroxidu. Začala jsem jim ty nohy mýt a pak sem si šáhal do toho podpaždí a následně celou noc nemohla spát jak to pálilo :-\.
« Poslední změna: Září 02, 2009, 12:10:00 od Alena a pinčí smečka »

Offline RadekK

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 208
  • Souhlasu: 0
Re: batoh
« Odpověď #72 kdy: Září 02, 2009, 13:59:40 »
...
Jednoduchý cukry dávám opravdu asi pro svůj pocit, protože žádnou změnu nepozoruju, ale to bude opravdu asi tím že ratlové jsou nakopnutí furt O0.

jednoduchy cukry pro psa? Pes, pokud se nepletu, nedokaze cukr vyuzit vubec, to je rozdil od lidi - psi vyuzijou tuky, lidi potrebuji cukry... Nebo se pletu?

Offline vencan+3

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 803
  • Souhlasu: 36
  • Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů, pokud t
Re: batoh
« Odpověď #73 kdy: Září 02, 2009, 15:41:33 »
 :D pleteš ;) jednoduchý cukry pesan využije téměř okamžitě...
vyzkoušeno na longách(saňovejch)  ;)
a zkus ty pár treků bez sladkýho jen na špek a uvidíš - budeš "nakoplej" furt
« Poslední změna: Září 02, 2009, 15:43:27 od vencan+3 »

Offline Alena a pinčí smečka

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 70
  • Souhlasu: 0
Re: batoh
« Odpověď #74 kdy: Září 02, 2009, 15:45:07 »
Já myslím že jednoduchý cukry využije každý živočich. Jen pes je spíš stavěný na získávání energie z tuků než z cukrů narozdíl od člověka.

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: