Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 batoh

Autor Téma: batoh  (Přečteno 75203 krát)

0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: batoh
« Odpověď #45 kdy: Září 01, 2009, 17:27:41 »
jo, sýr je lepší co nejmíň slaný - já mám teď přímo z Vetamixu, ale nechutnala jsem ho  :P  :-X, takže nevím jaký je... Barda ho žere, takže "jedovatý" to nebude

Offline vencan+3

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 803
  • Souhlasu: 36
  • Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů, pokud t
Re: batoh
« Odpověď #46 kdy: Září 01, 2009, 17:29:24 »
 ;) glupokur používáme, když chceme okamžité "zbarchání" psa, účinkuje takřka ihned, ovšem horší je , když znova "dojde" ....lepší je dodat tuky,( sádlo, olej etc.), ovšem předem, než je pes  " na huntě",  to působí v daleko delším horizontu - pokud pes nezvládá "vytrvalostní " zátěž na dogtrekingu (jen delší špacír), pak tam podle mne jsou daleko hlubší problémy a takový pes tam nemá co dělat....¨
jinak zavodnění před a při výkonu (v takovýhle vedrech) je nezbytné pro každého psa a je vcelku jedno jak mu ochutíte tu vodu co do něj potřebujete dostat (např. suš. maso + slun. olej, olej.rybičky tomu neodolá žádnej)  ;) pro 20 kg psa by to mělo být
cca 1,5 - 2 l  tak 3 - 2 hod před výkonem  ;)
« Poslední změna: Září 01, 2009, 19:27:21 od vencan+3 »

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: batoh
« Odpověď #47 kdy: Září 01, 2009, 17:37:25 »
Venco, má smysl zavodňovat předem pod tlakem, když je dost vody při výkonu? např. teď na Stezce bylo dost vody pro psy opravdu celou cestu - přijde mi blbost do psa předem tlačit vodu která jím stejně jen prolítne. Taky před trekem nepijem dva litry vody pro zavodnění.  Samozřejmě něco jiného je spřežení kde se psi cestou fakt nenapijou (nebo napijou jen při zastávkách)

Offline vencan+3

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 803
  • Souhlasu: 36
  • Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů, pokud t
Re: batoh
« Odpověď #48 kdy: Září 01, 2009, 17:47:47 »
 :D noo, pod tlakem,  :D já mám psy naučený, aby vše co dostanou,  koukali rychle zužitkovat, nebo to dostane jinej  ;) a navíc nikdy neví,  co a kdy bude příště  :D  ;) takže no problém  :D  ;)

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: batoh
« Odpověď #49 kdy: Září 01, 2009, 18:15:22 »
Taky psy napájím ve vedrech "do zásoby". Radši strávím minutu mícháním něčeho do misky s vodou, než potom křísit utavenýho psa.

Offline Lucka a Innés

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 78
  • Souhlasu: 0
Re: batoh
« Odpověď #50 kdy: Září 01, 2009, 19:05:38 »
Petra: Glukopur se bere na dlouhý tůry i (hlavně) lidem, a ty taky nepotřebujou energii jen pro určitej okamžik, ale je to rychlej cukr, kterej ti zajistí příval energie rychlejc, než kdyby sis dala sacharid pomalej, takže když použiješ gluko, nakopne tě to v případě náhlýho energetickýho deficitu rychlejc, než kdyby si snědla např. rohlík. Takže pokud na tebe přijde vlna únavy, je rozhodně lepší sníst glukopur....a až pak se normálně najíst....beru-li to z fyziologickýho hlediska a štěpení veškerých cukrů obecně. Ze stejnýho důvodu si my na DT bereme musli tyčinky, čokolády a jiný tydle sladká srágorkoviny....prostě rychlej cukr, co tě rychle nakopne, a pak máš čas se dojíst...

Offline Lucka a Innés

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 78
  • Souhlasu: 0
Re: batoh
« Odpověď #51 kdy: Září 01, 2009, 19:09:48 »
LenkaB: taky myslim, že napájet lehce pod tlakem je v dnešní době, kdy v podstatě pes už ani sám moc neví, co a kolik toho chce, docela vhodný. Kor když víme, že bude vyšší výkon, a pes to samozřejmě neví....Navíc...např. moje zmlsaná fena si některou vodu prostě nedá, páč jí nechutná...tak to tam radši něco přileju....a vypije to tak či tak. Než aby mi pak omdlívala...
Upřesňuju, že sem jí na nějakou super čistou chutnou studánkovku nikdy neučila....takže já jsem nevinná :)

Offline vencan+3

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 803
  • Souhlasu: 36
  • Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů, pokud t
Re: batoh
« Odpověď #52 kdy: Září 01, 2009, 19:15:12 »
Taky před trekem nepijem dva litry vody pro zavodnění.  
noo,  :D vodu teda fakt nepijem, ale nějakej ionťák (např pár HU) si dáme vždycky  :D  ;)

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: batoh
« Odpověď #53 kdy: Září 01, 2009, 19:17:58 »
Lucko, v tomhle opravdu souhlasím s Vencou, že pokud pes potřebuje na DT nakopávat, je někde zásadní chyba. Psovi radši průběžně dávám sýr + krmím hodinu před startem (ne pouze večer před). Co se týká lidí, tak v tomhletom nemůžu posuzovat, protože jsem čokoholik a čokoládu potřebuju i v klidu, ale na treku potřebuju právě spíš ty rohlíky, polívku,...

Lenko, ale pokud má pes dost možností k napití, tak ho přece nemůžu utavit. A nejde o minutu míchání, jde o to že sebe přece taky nenapájíš do zásoby, nebo ty před trekem preventivně vysosneš dva litry? Nepotřebuju aby pes první půlhodinu jen čůral, potřebuju přece zavodňovat průběžně.

Venco, když já fakt předem nepiju ani HU ani nic jiného... (HU skoro vůbec)

Offline Lucka a Innés

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 78
  • Souhlasu: 0
Re: batoh
« Odpověď #54 kdy: Září 01, 2009, 19:27:25 »
Petra: A když potřebujem na treku nakopávat my, tak je taky někde zásadní chyba? :-) Ten cukr neni droga, je to to samý jako ten sýr či granule, ale ´najede´ rychlejc...tak bych z toho nedělala vědu a nepovažovala psa, kterej potřebuje nabrat energii, za element, kterej pro ten či onen sport neni vhodnej....Když se mi pes na 40. km MIDu po pauze líně zvedá a vidim na něm, že už se mu nechce, tak mám s DT MIDama skončit? Neni lepší mu dát lžičku cukru a odběhnout si to radostně do cíle?
Tak to bylo loni na Otovi...na MIDu....zdála se mi ke konci unavená a otrávená, tak jsem jí dala snad hodinu před cílem trochu glukopuru a doslova mě tam táhla, vrtěla ocasem a byla znovu plná energie, krásně jí to vydrželo až do konce...(já jsem udělala totéž).

Offline Lucka a Innés

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 78
  • Souhlasu: 0
Re: batoh
« Odpověď #55 kdy: Září 01, 2009, 19:30:00 »
No, každopádně téma batoh už je zasypáno cukrem :D Takže já radši se zdržuju, ať to tu neodbíhá až moc dosladka :)

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: batoh
« Odpověď #56 kdy: Září 01, 2009, 19:47:35 »
rychlý start = rychlý úbytek. Když bude takhle utahaná na 40. km longu, tak uděláš co? Budeš ji cukrovat až do cíle?
U lidí je problém v tom, že u nich je únava z velké části psychického rázu. Když už si myslíš že nemůžeš, můžeš nejmíň ještě dvakrát tolik. Zatímco když mi pes na 40. km řekne že už nemůže, tak hodně zauvažuju kde je chyba a pokud na to pes opravdu fyzicky nemá tak buď přejdu na midy nebo toho s tímhle psem nechám.

Tombru, kdyžtak nás odstřihni a hoď někam vedle... vtip je v tom že všechno souvisí se vším - to co taháš má vliv na to jak velkej bágl potřebuješ...
« Poslední změna: Září 01, 2009, 19:49:23 od Petra + Barry »

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: batoh
« Odpověď #57 kdy: Září 01, 2009, 19:50:10 »
Tempo člověka (chůze) není pro psa žádná zátěž. Ale ve vedru, když "zapne vrtuli před chladičem" vydýchá tekutiny a to tak že velmi (40 cm nad asfaltem či rozpálenou polňačkou je o 20 stupňů víc než v naší výšce). Takže dogtrek ve vedru považuju za sportovní výkon.
Osobně sportovec příliš (vůbec) nejsem, ale vím tolik, že před vytrvaleckým sportovním výkonem je potřeba se řádně zavodnit (s předstihem, ať ti nežbluňká v břuchu a nečůráš za každým bukem) a tekutiny doplňovat průběžně během výkonu DŘÍV NEŽ DOSTANEŠ ŽÍZEŇ.
Pes tohle neví a když začne oblizovat louže až má jazyk na vestě, může být pozdě a ztrátu tekutin už nedožene Takže proto mu předem nabídnu misku "polívky" (voda něčím ochucená).

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: batoh
« Odpověď #58 kdy: Září 01, 2009, 19:55:56 »
Na treku krmím v podstatě jako doma (večer), občas psisku něo šupnu, ať na mě v hospodě hladově nečumí. Pes má trošičku jinej metabolismus než člověk, takže glukopury apod. považuju na vycházce (i když dlouhé) za zbytečnost. Ale uškodit nemohou ;)

Offline Lucka a Innés

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 78
  • Souhlasu: 0
Re: batoh
« Odpověď #59 kdy: Září 01, 2009, 19:56:18 »
Petra: No, já jsem právě taky asi s LONGama skončila.....ale MIDy mi dává v pohodě...je jasný, že když pes nezvládá ani MID, tak ho na LONG nevezmu, ale ke konci daný aktivity ho nacukruju bez sebemenších výčitek....
Ale těžko říct...já ani nevim, co se teď s fenou stalo, začla kulhat....a dva dny mi kulhá....tak nevim, zda se to dá považovat za skutečnost, že na to nemá, nebo holt jí něco nesedlo...netušim. ŠTve mě to, páč přestože já měla strašný boty, co mě degradovaly na čtyřnožce, tak psychicky mě to zaujalo dost....ale obávám se, že moje drahá polovička (myšleno pes) to asi nesdílí, když se na ní tak koukám, jak pokulhává....přitom je to poměrně aktivní pes, hodně běháme...
To už sme zas úplně jinde, jen sem navázala na to, jak ste tu psali, zda na to pes má či nemá - obecně....

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: