Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 batoh

Autor Téma: batoh  (Přečteno 75055 krát)

0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.

Offline RadekK

  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 208
  • Souhlasu: 0
Re: batoh
« Odpověď #15 kdy: Srpen 06, 2009, 15:22:59 »
dealextreme.com je super - zvlast na ceny... Ale resit tam reklamaci by bylo asi o zdravi :D - osobne bud znackovy veci, kde je zaruka znacky, nebo veci, ktere nepredpokladam, ze bych reklamoval :)

Offline Gwen a Dinulka

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1655
  • Souhlasu: 123
Re: batoh
« Odpověď #16 kdy: Srpen 06, 2009, 18:35:20 »
dealextreme.com je super - zvlast na ceny... Ale resit tam reklamaci by bylo asi o zdravi :D - osobne bud znackovy veci, kde je zaruka znacky, nebo veci, ktere nepredpokladam, ze bych reklamoval :)
nebo věci, kde v případě poruchy nad nima díky nízké ceně může člověk mávnout rukou  ;)
Hodný holky se dostanou do nebe, potvory se dostanou všude.
Dum Spiro, Spero
http://gwenfoto.blogspot.cz/

Offline Lucka a Innés

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 78
  • Souhlasu: 0
Re: batoh
« Odpověď #17 kdy: Srpen 16, 2009, 08:20:20 »
Prosim vás, jak mám mít na svůj první DT LONG velkej batoh?

Mám tři možnosti :)

1) 60 l vymakaná velká krosna s bederákem a dobrým polstrováním, nastavitelným snad vším, co existuje :)
2) cca 25 l batoh, záda pěkně polstrovaná, nábrž bez bederáku (což mě děsí)
3) zainvestovat do něčeho mezi.....ale pak nevím, jak mám být batoh na dvoudenní DT velký....30 l je málo? (našla jsem 30 l batoh o hmotnosti do 900 g, zatímco 40 l batohy mají o půl kila až kilo víc....ale nějak nevím, jestli to hraje roli....

Díky za radu .-)

L.


Offline Jana & smečka

  • SPD
  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 482
  • Souhlasu: 33
Re: batoh
« Odpověď #18 kdy: Srpen 16, 2009, 14:15:44 »
to je tady pořád dokolečka....jakej batoh??? malej, velkej, žlutej, zelenej...prostě se projdi na tréninku s oběma a kterej líp sdne, ten vem na trekk...trekky chodí někdo s 25l batohem, někdo nemá problém jít s 90l....takže tak...

Offline Lucka a Innés

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 78
  • Souhlasu: 0
Re: batoh
« Odpověď #19 kdy: Srpen 16, 2009, 15:52:59 »
Jano, já sem se na žádný zelenej nebo žlutej neptala. Kdyby mi stačilo jít to jednou zkusit s tim a jednou s tim, tak se tu na to neptám a udělám to sama, že. Očividně mám ale zájem vyřešit to ideálnějc už od samýho začátku a nepřijde mi nic divnýho na tom, že by mi sem  - kdo umí, chce a může poradit - napsal něco ve stylu, že bez bederáku zdechnu nebo pod 60kou taky, nebo že do 25ky se mi nevejde ani povinná výbava.
Mimochodem, vyzkoušet de dá leccos, to se tu pak nemusí psát v podstatě o ničem, aneb dá se těch 100 km ujít bez tréninku? (buď to ujdeš nebo ne) Kolik vody pro psa na long? (to se pozná až na místě) Zvládne Šárka skryjský jezírka? (nechť si to zkusí), Je vhodný tento postroj? (zkus a uvidíš), Jak dlouho trvá vyhojení puchýřů? (tak si snad počkáš, až se vyhojej, a pak si to spočítej, ne?)...

...takže tak...

Mno... abysme nepřerušily nit....otázka je stále aktuální a budu ráda za každou něco říkající radu, páč vyzkoušet si to samozřejmě umim, leč tato rada u mě neprošla. Neměl by někdo nějakou další?


Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: batoh
« Odpověď #20 kdy: Srpen 16, 2009, 16:22:23 »
Ono se to fakt těžko radí, záleží jestli chceš jít na pohodičku třeba na 2 bivaky, večer si vařit grog a ráno kafíčko nebo to pojmout jako rychlý přesun a nebo dokonce běžet. Od toho se odvíjí množství tažených věcí, velikost spacáku, alumatka x karimáma x nafukovačka...
Takže bych si dala na hromádku věci co chci nést s sebou a podle toho pak volila bágl.
A bez bederáku asi nee, i když skopeš v malém batůžku váhu na minimum, ono se to na 100 km pronese fest.
Já mám batohy dva...65 l  "malou kabelku" >:D když beru zimní spacák (zabere půl báglu) a pak 40 l na teplejší období...ale tahám fakt věci na to pohodový výletování.

Offline Erája

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 326
  • Souhlasu: 22
Re: batoh
« Odpověď #21 kdy: Srpen 16, 2009, 16:28:08 »
Hele ale vždyť se to tu už řešilo (já s etaky ptala ;-) ), nkdo ti nic novýho nenapíše. Já jsem s připravila na postel všechny věci, co jsem si chtěla vzít s sebou - povinnou, doporučenou, vodu, oblečení, boty + drobnosti. NMarvala jsem to do (a na) 29 litrovej batoh a s ním chodím. Bederák já mam jenom pro parádu - páč když ho mam utaženej tak aby mi pomoh, tak se dusim. Pro mě je důležitější prsní spojka popruhů, aby mi nepadali z ramen. A taky síťové kapsy po stranách na flašky s vodou. Ono se to opravdu nedá říct vem to  a to, páč každámu sedí něco jinýho (i ten postroj, i ta voda, i ty puchejře...)

Offline Lucka a Innés

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 78
  • Souhlasu: 0
Re: batoh
« Odpověď #22 kdy: Srpen 16, 2009, 16:30:20 »
Lenko, ok, to zní dobře.
Já měla právě tušení, že bez bederáku to nepude...seč sem měla v plánu, přesně jak řikáš, minimalizovat obsah...ale i tak to těžký bude, jídlo, granule, voda...
Komfortovat nijak nepotřebuju, vidim to na jednu noc, dám přednost co nejmenší bolesti zad, takže grog a kafe radši před a po :)

S věcma mě to napadlo - shromáždit a vidět, ale zdaleka je všechny ještě nemám, plus nemám zjištěno od zkušené, co teda vše mít s sebou, taky čekám na předpověď počasí...a řešit batoh den před DT už by mě stálo panickej výkon :D
Tož to zatim vypadá na tu 40ku.....

Offline Lucka a Innés

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 78
  • Souhlasu: 0
Re: batoh
« Odpověď #23 kdy: Srpen 16, 2009, 16:35:43 »
Erájo, ale jo, dá se poradit, třeba tim, žes napsala, žes to narvala do a na 29, to začíná vypadat, že 25 bude asi fakt malá....

Tak já udělám cvičnou zkoušku, nashromáždim, co zatim mám, a uvidim, kolik zbyde místa, třeba žádný a bude to jasný :D
Tu 60 litrovku nechci, určitě bych strašně nadávala :D

Offline Lucka a Innés

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 78
  • Souhlasu: 0
Re: batoh
« Odpověď #24 kdy: Srpen 31, 2009, 17:54:10 »
Tak abych doplnila info pro případ, že by se našel další LONGzačátečník: odešla sem LONG s krosnou o hmotnosti 1300 g, objem 45 l. Měla jsem tam i jedny boty na výměnu. Spacák uvnitř (měla jsem teplejší, takže objemnější), na krosně zvenku jen karimatku. A menší by mi asi nestačil. A jednoznačně radši těžší batoh s bederákem, než lehounkej bez!!!
Tož tak .-)

Offline Petrs01

  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1187
  • Souhlasu: 22
Re: batoh
« Odpověď #25 kdy: Srpen 31, 2009, 18:51:30 »
jednoznačně radši lehkej s bederákem

Offline Alena a pinčí smečka

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 70
  • Souhlasu: 0
Re: batoh
« Odpověď #26 kdy: Září 01, 2009, 10:43:22 »
Já teď na Stezce měla 30ti litrový batoh od Mckinley a vešlo se všechno krásně. Mohu doporučit. Váží cca 1 kilo, má bedrák a prsní popruch. Stál asi 1200 O:-). Dostala jsem ho teď k svátku, ale cenovku obdarující včas neztrhl ;). Před tím jsem měla cca 60-70 litrů od Husky a bylo to zbydečně velký (čtětě velký jako kráva nadávala jsem celou cestu :-X O0)

Offline Lucka a Innés

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 78
  • Souhlasu: 0
Re: batoh
« Odpověď #27 kdy: Září 01, 2009, 11:03:28 »
Alena: ono jde taky o to, kdo má co za plemeno, neboli kolik musí nést vody a jídla...a pak udělá hodně ten spacák, já mám dva, a jeden je fakt dvakrát velkej jak ten druhej, což už je taky znát...ale myslim, že velikost batohu neni důležitá, protože když se dobře nastaví, tak sedí na zádech jak ulitej, ať je mini nebo obří, ale ta hmotnost, tu je třeba redukovat, co to jde...
Já jsem ani tak koupi novýho neplánovala, ale pak jsem objevila čirou náhodou slevněnej Nord Blanc z 1100 na 500, no volal na mě, tak jsem musela :)

Offline Erája

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 326
  • Souhlasu: 22
Re: batoh
« Odpověď #28 kdy: Září 01, 2009, 11:06:44 »
Já teď na Stezce měla 30ti litrový batoh od Mckinley a vešlo se všechno krásně. Mohu doporučit. Váží cca 1 kilo, má bedrák a prsní popruch. Stál asi 1200 O:-). Dostala jsem ho teď k svátku, ale cenovku obdarující včas neztrhl ;). Před tím jsem měla cca 60-70 litrů od Husky a bylo to zbydečně velký (čtětě velký jako kráva nadávala jsem celou cestu :-X O0)
Jo já mít o ty dva litry větší, tak se mi taky vše vejde dovnitř (boty nepočítám)

co se týče toho nordblancu, taky jsem nad ním přemejšlela, ale nakonec jsem ho nechala bejt. Přišel mi takovej fórovej, bez posuvného zádového systému, ta látka ze který byl se mi taky nelíbila.. na prví pohled dokonalej, při bližším ohledání ee. Doufám že ti dobře slouží, kdyžtak dej vědět po pár trecích, jestli vyhovuje, ať si můžu nadávat  :-X

Offline Alena a pinčí smečka

  • dvojprsťák
  • **
  • Příspěvků: 70
  • Souhlasu: 0
Re: batoh
« Odpověď #29 kdy: Září 01, 2009, 11:15:55 »
Ona ta velikost je právě znát na hmotnosti. ten Husky má o kilo víc. Spacák jsem měla péřák ve kterém by se mělo dát spát tak do -5 a nesla jsem ještě dvě deky pro psy a k tomu 4 oblečky pro hyeny ;) celtu, náhradní oblečení..... Vodu nosím 1,5 litru víc bych asi nebrala, protože se cestou doplňuje a tak proč se s tím tahat. Jídla nosím asi 0,5 kila, protože jsem měla 300g granulí a k tomu ještě 200g štěněčího mlíka na zavodnění a nějaké piškoty a glukozu. Ono malý hyeny mají velkou spotřebu >:D. Pravda kilo müsli nesl přítel a povídal to pak kde komu jak jsem ho zneužila >:D ( müsli jsem dojedla včera večer O:-)) já nesla 4 horalky a 4 sojové suky :-X 8).

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: