Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Ruksaky na psa

Autor Téma: Ruksaky na psa  (Přečteno 35599 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

yzengrin

  • Host
Re: Ruksaky na psa
« Odpověď #60 kdy: Srpen 28, 2009, 12:10:10 »
..spousta lidí, když je vidí(Sofči bráchy), tak se jim nechce moc věřit, že jsou to ještě štěnda..už nám bude přes 9měs.;-)

Offline vencan+3

  • SPD
  • píše i ušima...
  • *****
  • Příspěvků: 803
  • Souhlasu: 36
  • Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů, pokud t
Re: Ruksaky na psa
« Odpověď #61 kdy: Srpen 28, 2009, 12:53:17 »
 :D Hartla znám dost dlouho (80. léta), jen aby nebyl už kapánek senilní  :-X  ;)
v 8mi měsících bych to viděl tak na klus u kola (po měkkým) pouze na volno (dle chuti, ale zas skoro bez omezení...)  ;)

Offline ježura

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 3634
  • Souhlasu: 140
Re: Ruksaky na psa
« Odpověď #62 kdy: Srpen 28, 2009, 13:40:56 »
Lenka:no, taky mě to překvapilo..ale na svůj věk jsou opravdu dost velcí, tak asi aby nabraly nějakou hmotu. Dva bráškové mi přišli trošku při těle, což je dost nebezpečné na klouby a tak celkově (jasně, zase velká zátěž, nebo moc dlouhé vycházky taky nejsou dobré). No, když to řekl zakladatel plemene... ??? Určitě to taky nemyslel tak, že by je hned naložil něčím těžkým. Ale měly by něco dělat.

Do roka má pes prd co nabírat hmotu, má být hubenej jak lunt a celej den se nezastavit a mít pohybu co se do něj vleze...ale navolno, bez zátěže a pohyb si dávkovat sám (tj. přizpůsobit výlet atd. štěněti)
Pokud si majitel těch dvou "při těle" vezme k srdci radu kolo+zátěž, tak jim ty klouby odrovná tím spíš.

Offline Erája

  • obourukáč
  • ****
  • Příspěvků: 326
  • Souhlasu: 22
Re: Ruksaky na psa
« Odpověď #63 kdy: Srpen 28, 2009, 14:33:40 »


Do roka má pes prd co nabírat hmotu, má být hubenej jak lunt a celej den se nezastavit a mít pohybu co se do něj vleze...ale navolno, bez zátěže a pohyb si dávkovat sám (tj. přizpůsobit výlet atd. štěněti)
Pokud si majitel těch dvou "při těle" vezme k srdci radu kolo+zátěž, tak jim ty klouby odrovná tím spíš.

Jo tak v tomhle máme naprosto stejný názor

yzengrin

  • Host
Re: Ruksaky na psa
« Odpověď #64 kdy: Srpen 28, 2009, 14:56:08 »
:D Hartla znám dost dlouho (80. léta), jen aby nebyl už kapánek senilní  :-X  ;)
v 8mi měsících bych to viděl tak na klus u kola (po měkkým) pouze na volno (dle chuti, ale zas skoro bez omezení...)  ;)
Já si třeba se Sofi na kolo netroufnu..a nevim, kde bych jezdila, aby se mi, pokud by měla být bez vodítka, nerozběhla za nějakým psem, děckem apod.
Jinak to moje zvíře je teď hubený víc než dost. Ale dva bráškové byly takový oplácanější od mala..Jinak obecně nabírají čévéčka hmotu tak od dvou let. Aspoň co jsem kde četla, bavila se atd. Nicméně, člověku, který se tím plemenem zabývá téměř celý svůj život, zasloužil se o jeho vznik a vývoj, bych asi taky dost naslouchala.

yzengrin

  • Host
Re: Ruksaky na psa
« Odpověď #65 kdy: Srpen 28, 2009, 14:57:02 »
jo, pan Hartl už je dost starý pán, teď někdy slavil 80let, ale stále se účastní snad většiny čévéčkářských akcí.

zbynek bez prihlaseni

  • Host
Re: Ruksaky na psa
« Odpověď #66 kdy: Srpen 28, 2009, 15:43:40 »
Čím je tedy dáno, že na těch čundrech tvůj pes problém nemá a na DT ano?
...Asi nejste někde od Mělníka nebo MB, případně z Prahy, že bych se na ně někdy přijela podívat..na ty brašny.
Cundr je pro psa prochazka, dogtrek makacka, to poznas, az nejakej pujdes.
Jsem z Prahy. Ty mas cubu de Molay - segru od Akkona, ne? Roman ma na me telefon, tady ho verejne vystavovat nechci. Klidne zavolej, ale ty Trixie by meli mit ve zveracich snad bezne...

yzengrin

  • Host
Re: Ruksaky na psa
« Odpověď #67 kdy: Srpen 28, 2009, 15:59:39 »
Jj, Roman je snad všude:-D.
Tak mi,prosím napiš na email: yzengrin@email.cz
Jestli máš taky čévéčko (a i kdyby ne), tak se rádi seznámíme s novým pesanem;-). Přeci jen je lepší vyzkoušet brašny někde v klidu venku, než ve zveráči. A na Mělníku jsou zverimexy fakt děsivé:-(. Raději jezdím do Prahy..byť je to štreka.

Offline jazzinka

  • SPD
  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 191
  • Souhlasu: 1
Re: Ruksaky na psa
« Odpověď #68 kdy: Srpen 28, 2009, 20:35:49 »
Yzengrin, fakt bych se na ty brašny zatím vykašlala, raději si nauč fenku tahat, to ti pomůže při závodě i na výletech mnohem víc. Brašnama ji akorát výlety znechutíš (mám 6letý čsv, tak snad o jejich motivaci něco vím). Vodit ji na vandrech celý den na vodítku jen aby si nesla granule považuju trochu za zvěrstvo.
K té váze batohu - před pár lety jsme s kamarádkou byly na 10denním přechodu na běžkách v Laponsku, tam jsme táhly celou zimní výbavu vč. granulí (400g/den/pes), stanu apod. a taky se to dalo zvládnout i bez brašen. Fakt je lepší táhnoucí pes bez brašen než netáhnoucí s brašnama. A zatím neznám jediné čévéčko, které by zvládalo obojí. >:D.   
A k té Hartlově hlášce o kolu a zátěži - při vší úctě k otcům-zakladatelům (a matkám dogtrekkingu  ;)) to je fakt hloupost.

Offline Gwen a Dinulka

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1655
  • Souhlasu: 123
Re: Ruksaky na psa
« Odpověď #69 kdy: Srpen 28, 2009, 20:46:22 »
Jazzinka: nejen ČSV, pod brašnama odmítala tak po půlce treku tahat i gróna a to tenkrát byla tříletá neřízená střela  O:-)
Btw, mělas tu výbavu do Laponska zváženou? Jen tak čistě ze zvědavosti se ptám... Já loni na tom východním Slovensku byla někde pod 30 kilo bez vody, tedy na začátku. Ovšem kdyby mě tenkrát Dinuš do těch kopců nevytáhla, tak asi ještě teď lezu na Kremenec  >:D
Hodný holky se dostanou do nebe, potvory se dostanou všude.
Dum Spiro, Spero
http://gwenfoto.blogspot.cz/

Offline jazzinka

  • SPD
  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 191
  • Souhlasu: 1
Re: Ruksaky na psa
« Odpověď #70 kdy: Srpen 28, 2009, 21:26:20 »
Gwen: takovou blbost jako zvážit batoh jsem udělala poprvé a naposled pod nátlakem letos na Oravě a ta cifra mě tak vydeptala že to skončilo DNF (taky poprvé a doufám naposled  :-[ )

Offline Gwen a Dinulka

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1655
  • Souhlasu: 123
Re: Ruksaky na psa
« Odpověď #71 kdy: Srpen 28, 2009, 21:46:31 »
O Oravě mi ani nemluv, donutili mě tam vlézt na váhu.... >:(
No zas si mohl člověk namlouvat, že má tak těžkej batoh.... >:D ;D
Hodný holky se dostanou do nebe, potvory se dostanou všude.
Dum Spiro, Spero
http://gwenfoto.blogspot.cz/

Offline jazzinka

  • SPD
  • čtyřprsťák
  • ***
  • Příspěvků: 191
  • Souhlasu: 1
Re: Ruksaky na psa
« Odpověď #72 kdy: Srpen 28, 2009, 22:17:21 »
No o tom že jsem se vážila spolu s batohem jsem právě chtěla taktně pomlčet.  :-X  ;D Svou váhu znám dost přesně ale že i ten batoh má takovou nadváhu jsem netušila  :o Aspoň že to u nás vyrovnává ten podvyživenej pes  O:-)

Offline Gwen a Dinulka

  • SPD
  • zasloužilý psavec :-)
  • ******
  • Příspěvků: 1655
  • Souhlasu: 123
Re: Ruksaky na psa
« Odpověď #73 kdy: Srpen 28, 2009, 22:33:31 »
To je výbornej nápad, příště k tomu vážení přiberu i Dinuli, ona váží míň, než na kolik vypadá :-D
Hodný holky se dostanou do nebe, potvory se dostanou všude.
Dum Spiro, Spero
http://gwenfoto.blogspot.cz/

yzengrin

  • Host
Re: Ruksaky na psa
« Odpověď #74 kdy: Srpen 31, 2009, 08:52:12 »
..a od kolika jste začli učit své psy tahat?

 

S rychlou odpovědí můžete používat BB kódy a emotikony jako v běžném okně pro odpověď, ale daleko rychleji.

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.

Jméno: E-mail:
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek
Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Napiš jedním slovem výsledek čtyři krát dvacet pět plus dvacet dva: